Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

V pasti , vložen: 2004-08-12 00:00:00

Nechápu proč má být rozvoj obce blokován další překážkou - halami, jakoby už nestačila jedna bariéra v podobě dálnice. Jsem pro komerční zónu v pásu podel dálnice. Navázat na kulaťák u Droxi haly a ukončit cestu před dálničním mostem u Kunic. Na ni navázat s pásem zeleně(lesa) a za ním pokračovat se stavbou rodinných domů. Vždyť je to krásná lokalita, navíc jižní svah. Podél potoka od obce k prameni zřídit pás zeleně(parku), kde by kromě jezírek, stromů, cestiček bylo i koupaliště, kurty, hřiště, prolejzačky pro děti(jedná se o zátopové území, takže stejně žádná výstavba zde není možná) a po přilehlých stráních by mohli být časem nové a nové domky až k samému konci katastru obce, na jeho okraji opět vysadit zelený pás, kterým by obec byla chráněna před nevzhlednými halami, které se zřejmě časem objeví také kolem silnice I/107 vedoucí do V. Popovic. Vodoteč s lesíkem využít pro biokoridor - spojení lesa u dálnice a parku u potoka. Strouhu směrem k Bartoškám také. Život na vesnici je přeci o kontaktu s přírodou! Obec by měla podporovat vznik nových zelených ploch, které jen umocňují kvalitu bydlení. Proto z tohoto titulu bych naopak Praze aktivně nabízel plochy pro výsadbu "zeleného pásu kolem Prahy", získat za to kompenzace a přitom si prozíravě zlepšit své okolí. Ať si ty gigantické haly dají někam jinam. Na ty se nám turisté nebudou jezdit koukat, ale do obce s čistým prostředím, občanským zázemím a rekreačním vyžitím. Cestovní ruch je nejekologičtější fabrika na světě, tak proč by Kunice nemohly být pomyslnou oázou na okraji Prahy.

Martin Barták,

Re: V pasti , vložen: 2004-08-12 00:00:00

Sohlasím s tím, že v současné době se vytváří řada překážek pro budoucí rozvoj obce. Bohužel, překážky v podobě hal se budují i uprostřed obce např. ROTO(které kromě plechových hal uprostřed obce znamená i obrovské zatížení dopravy a životního prostředí kamiony projíždějících středem obce) nebo třeba firma Dvořák, která postavila halu naproti bytovkám u komunikace, kam mají náklaďáky zakázán vjezd. S těmito "památníky" již nic neuděláme, ale proboha, co přijde příště???

Jan Novák, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa