Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Slunce, seno, Kunice , vložen: 2004-08-25 00:00:00

Po návratu do Kunic z dovolené v Rakousku mě čekal "šok" a zklamání. Navrhuji proto se inspirovat Troškovou triologií "Slunce seno", obzvláště dílem, ve kterém "obec" vyrazila po revoluci do zahraničí a po té prožila zděšení, když viděla doma tu hrůzu..., a vzít to v moderním duchu jako realityshow s pravými obyvateli české obce a snad by konečně nastal u nás viditelný převrat. Škoda jen, že jsme takhle ztratili minimálně 10 let.

Karel Novotný,

re: Slunce, seno, Kunice , vložen: 2004-08-25 00:00:00

Naprosto s panem Novotným souhlasím. Snad se shodneme v tom, že by ale muselo jít jak o lidi z obecního úřadu, tak i normální občany, protože neznám nikoho venku, kdo by si byl schopen "zaprasit" a ničit okolí, ve kterém sám žije, tak jako je tomu u nás. Ať už jde o vyvážení odpadků do lesů či k potoku, parkování traktorů u bytovek, vraků před domy, poškozování veřejného i cizího majetku (značky, zastávky autobusu,...) Samotnou kapitolou je pak stavění "amerických chalup", "zakarpatských zámků" a plecháren do českých obcí.

Tomáš Fuk,

re: re: Slunce, seno, Kunice , vložen: 2004-08-24 00:00:00

Kde jsou ty časy, kdy byla vesnice založena na dobrých sousedských vztazích, volném prostoru, klidu a životní pohodě, kterou do Kunic spoustu lidí přichází hledat. Z tohoto důvodu mě nijak netěší mohutné zdi, někdy až hradby, kolem jednotlivých obydlí, jsem zastáncem nízkých plůtků a zídek z přírodních materiálů(dřevo, keře, stromy,...), ale plně chápu současný postoj většiny obyvatel. Není totiž divu, sám mám neblahé zkušenosti, které mě od nízkých plotů odrazují. Mému sousedovi před pár lety někdo prostříhal plot, ukradl psa, kterého pak v kravíně sežral. Já si postavil na zahradě nový stan a vnoci ho na mě zbourali lidi z vesnice, které jsem pak spatřil, když se dali na útěk. Můj známý v Kunicích má zas na záznamu z bezpečnostní kamery nahraného souseda, jak mu hází popelnici přes vrata a kluky, co mu ničí dělobuchy kaslík na poštu. Otec mého dalšího kamaráda zas má takovou zkušenost, že na popud svého štěkajícího psa během dne přistihl dalšího člověka z obce, když mu vylézal z baráku vhozem na úhlí a zřejmě se ho pokoušel vykrást. Je tohle normální? Co je to za hyeny mezi námi?

,

re: re: re: Slunce, seno, Kuni , vložen: 2004-08-25 00:00:00

A pak mi někdo řekněte, že když zastřelím člověka vnoci u mě v garáži nebo v baráku, že to byla nepřiměřená obrana! Co pak jsem Stallone, abych si to s ním šel rozdat nebo se ho dokonce zeptat, zda tam hledá něco malého k sebrání pod 5000 Kč nebo sekeru na mě? Ať žijou naši zákonodárci.

Jirka Dvořák, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa