Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

seník p. Háčka , vložen: 2005-06-20 00:00:00

Nevím, jestli toto bude zajímat širší obec návštěvníků tohoto webu, ale nemohu jinak, než se podělit o své zážitky ze života u vidovického seníku, jenž provozuje p. Háček. Upozorňuji pouze, že tato poznámka je reakcí na porušení nepsaných dohod, které byly verbálně uzavřeny.

Tato černá stavba, která stojí na cizích pozemcích, byla na místě samozřejmě v době, kdy jsme se rozhodovali o výstavbě domků v jejím sousedství. Na náš dotaz i na obci, jak to s její budoucností vypadá nám bylo sděleno, že "ta tam asi už asi dlouho nebude". Každopádně žádné varování o jejím hluku, vlivu dalších (pod)nájemců na okolí a na zdraví. V souladu se souhlasem obce zde tudíž vyrostly domky, do nichž postupem času přibývají přírůstky, jichž v předškolním či batolecím věku bude co nevidět 6, školáky nepočítaje. To, co musejí zažívat v sosusedství této stavby je VELMI nepříjemné a bezpochyby zdraví škodlivé. Poslední případ: neděle od poledních hodin do osmi do večera, dnes, v pondělí od osmi rána dále. A z čeho jsme tak rozhořčeni?

Je to hluk vznikající horizontálním posuvem nakladače (jeřábu), který dokáže vyvinout až 75 decibel, když se posouvá místy, kde je hala pokroucena. Ráno a skřípot nenechají spát dospělým, natož dětem v širším okolí. Další lahůdkou jsou větráky, ty funkční směřují samozřejmě k domům. Jejich hladina hluku je velmi podobná. Suma sumárum je takováto činnost v obydlené oblasti vesnice minimálně problematická a sporná. Právní rozbor to také pravděpodobně potvrdí.

K tomu lze připočíst arogatní chování uživatelů stavebního dvora BB Monolit, jejichž dělníci od brzkých ranních hodin v areálů (nejblíže domům) nakládají, vykládají, přerovnávají a především jadrnou češtinou pořvávají, překřikujíce nastartované motory.

Co na to obec? Jak bude reagovat, bude-li reagovat vůbec nějak? Převáží osobní zájmy nad zájmy početných obyvatel, kteří musí s tímto břemenem z dob socialismu sdílet svůj volný čas? Donutí někdo p. Háčka, jenž se odvolává na obec, investovat jistě nemalé částky do modernizace a tím ztišení provozu? Co takhle najít vhodnější místo?

Za obyvatele 8 domů,

Viktor Vlček

Viktor,

re: seník p. Háčka , vložen: 2005-06-20 00:00:00

Ano, i v menší obci, jako jsou Kunice se najde mnoho problémů, které je nutno řešit. Někdy najít radikální řešení, jindy kompromis. Když jsem toto fórum vytvářel, věřil jsem , že pomůže řešit mnoho problémů občanů. Je to jeden ze způsobů, jak lze věci zveřejnit a hlavně řešit... Nedávno jsem kontaktoval obecní úřad, s přáním, zda by na některé dotazy nemohl odpovídat, dopis zůstal nezodpovězen a bohužel, mám pocit, že toto chování odráží ochotu a schopnost řešit problémy občanů. Možná, že právě Vaše příspěvky, jednou donutí někoho z OÚ Kunice se nad těmito problémy alespoň zamyslet. Skutečně nechápu, proč nemůže diskuzní fórum fungovat jako v jiných, i menších obcí s mnohem chudším úřednickým aparátem....

Jan Novák, autor,

re: re: seník p. Háčka , vložen: 2005-08-31 00:00:00

Zdravím. Zajisté máte v určitém smyslu pravdu. Problémem však je, že pokud kupuji pozemek a je mi sděleno, že černá stavba na něm nemá co dělat a bude odstraněna, beru to v potaz a je na mě, zda-li budu těmto tezím věřit a investici zrealizuji. Druhou věcí ovšem je, že pokud používaná technologie a zařízení jsou v dezolátním stavu a zdroj hluku vzniká právě jejich provozem, očekává se vstřícný krok provozovatele a provedení takových úprav komerčně využívaném objektu, aby nebyl zdrojem nepříjemností pro své okolí. Naopak, zřídí se zde sklad stavebního bednění, který hluk ještě znásobuje.

Argument o koupi pozemku u železnice je ale zcela lichý - předpoklad obtěžování hlukem bude asi podstatně vyšší a změny v provozu četnější. Jinak ale díky za reakci.

Viktor,

re: re: re: seník p. Háčka , vložen: 2005-09-02 00:00:00

Viktore, naprosto Vas chapu a souhlasim s Vami. Pokud si koupite u "cerne stavby" pozemek, tak predpokladate bud jeji odstraneni nebo pri nejhorsim pouzivani ke stejnemu ucelu, za kterym byla kdysi postavena. Neni mi ale jasne, jak muze byt u cerne stavby povolena zmena ucelu pouzivani{pominu-li tolerovani puvodniho ucelu] bez jakychkoliv "uprav" podle soucasnych norem. Ale mozna se zas vracime do onoho zacarovaneho kruhu s osvetlenim, pripojkami kanalizace,... Nezbyva nez dodat, ze sve nazory jako obcane muzeme vyjadrit v komunalnich volbach, ve kterych mame sanci ovlivnovat sve okoli. Pokud se jich ale nezucastnime z tohoto kruhu se asi jen tak nedostaneme....

K.,

re: seník p. Háčka , vložen: 2005-08-05 00:00:00

Chtěl bych reagovat na toto téma. Právní hlediska stavby "na černo postaveného seníku" bych nechal stranou. Nebydlím přímo u seníku, ale o pár ulic dál. Nakladač taky slyším, větráky taky......ale že by mi to nějak vadilo....Jsem obyvatelem naší obce celý život a spíše mi vadí hluk s Pragosoji než od seníku. Chápu veškeré argumenty o hluku, decibelech atd, ale když kupuji pozemek, tak se zajímám více o jeho okolí a nezajdu jen na obecní úřad. Příkladem: Koupíte pozemek u tratě ČD. ČD vám potvrdí časové harmonogramy vlaků a vše je O.K. V novém roce však časový harmonogram změní a vlaky budou jezdit i v noci. Budete požadovat zrušení, či přeložení kolejí, protože je vám to nepříjemné? Nechci na naše fórum tahat Pražáky, taky jsem jeden čas musel bydlet v Praze . Byl jsem dokonce nucen bydlet na konečné stanici tramvají kde je Non-Stop provoz samozřejmostí. Tak si tak říkám zlatý nakladač a větráky.

Citizen,

finance kde sou??? , vložen: 2006-01-17 00:00:00

Kdepak jsou ty prašule ,kam jste je dali !?!
Předem Vám děkuji za odpovědi.

los bambusos,

- , vložen: 2006-01-19 00:00:00

Jsou v pr............................... !!!!!!

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa