Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

U Fousků , vložen: 2005-08-31 00:00:00

Restaurace "U Fousků"
Jsem pamětník této restaurace. Bývala to příjemná ,čistá a pohodová hospoda. Poslední dobou však jaksi přestávám mít chuť jí navštěvovat. Já vím, řeknete si , no a co. Jsou jiní, kterým to nevadí. Ale tolik špíny snad není ani v té nejhorší špeluňce. Tak si v blahé paměti vzpomenu na pana Fouska. Ten se musí v hrobě obracet. Hrozně mě to mrzí, protože si myslím, že je to obrovská škoda. Vždyť Vidovice se nebývale rozrůstají a je škoda, že místní chodí na pivčo do Kunic, na hříště a jinam. A přitom by stačilo tak málo. Vytřít,utřít stoly, vymalovat. Ale to asi panu pronajímateli by ubylo něco penízků. A proč to taky dělat. Co je mu do místních, on si tam raději přitáhne přespolní kunšafty, ty totiž čistou a útulnou hospodu nepamatují. ŠKODA !!!

barča,

re: re: u fousku??? , vložen: 2006-01-07 00:00:00

Já bych je moc neobhajoval, to že zdražej pivo jídlo a podobně to je jejich věc, ale cigarety který maj na kolku cenu ty by neměli dávat dražší né??? Byď jde jen o pár korun to nikoho nevytrhne ale už jen z principu!!!

Michal,

re: re: re: u fousku??? , vložen: 2006-01-08 00:00:00

Jo jo to je pravda, ale ona restourace U Fousků je kapitola sama pro sebe !!! Byl jsem překvapen, když jsem dorazil na silvestra na pivko, jen co jsem ho dopil tak pan majitel mi oznámil, že dnes se platí 60 Kč za diskotéku (teda jsetli je diskotéka o jednom rádiu a jedné lampičce odněkud z bazaru tak fakt nevim co si mám myslet !!!!!) Ovšem nejlepší byl Nový rok kdy mě pan majitel přesvědčoval, že ona ubohá diskotéka se musí zaplatit a že ta fraška ho stála 4000 korun !!! To teda nevim za co to bytam Dj Michal musel sedět celej měsíc :o))))))

,

re: U Fousků , vložen: 2008-04-01 10:14:03

Vidovice jsou součástí Kunic,jako chatová osada...nevim tedy, o jakých přespolních mluvíte? každý ať si zajde tam, kde mu to vyhovuje více.

,

re: re: U Fousků , vložen: 2014-12-25 09:39:54

v roku 1964 som slúžil vo Vidoviciach ako voják základnej služby. pamätám si hodpodu ešte z tých čias....je to dávno,je to už len nostalgia, prepáčte,že som takto \\\\\\\"od veci\\\\\\\" reagoval Som zo SLovernka -Nitra

Jan,

re: re: re: U Fousků , vložen: 2014-12-29 17:47:50

Zdravím Vás pane Jano,
Já pamatuji hospodu u Fousků z r. 1953. To to měli ještě Fouskovi ve vlastnictví. Skvělá domácí polévka s domácími nudlemi Z vlastního chovu ,vepřová,nebo velká porce kachny,popřípadě husy se šesti domácími knedlíky,vlastní zelí a to vše za 10 Kč. Pivo za 1,20 Kč!!
Velká většina chatařů kteří začínali stavět k nim chodili na obědy,protože takhle levně by to v polních podmínkách neuvařili.
Do této dnes již podřadné a špinavé putiky již několik let nechodím.Naštěstí je v několika okolních obcích dostatek kvalitních restaurací a stačí si jen vybrat.

´,

re: re: U Fousků , vložen: 2014-12-30 10:13:14

Dobrý den pane ´
Dovolím si Vás malinko poopravit.
Vidovice byla odjakživa samostatná obec,která byla násilně připojena ke Kunicím.společne s Horní a Dolní Lomnicí a Všešimy. Začátek Vidovic směrem od Velkých Popovic je i dnes zřejmý. Z opačné strany začínaly Vidovice asi 100 m před mateřskou školkou ,pár metrů za odbočkou Do Žlábek.
Někdo asi potřeboval trubku a tak jí ukradl i s cedulí značící začátek Vidovic. To samé platí i o dopravní značce upozorňujicí na nebezpečné klesání do Kunic směrem od Strančic.
Samozřejmě,že do Vidovic patří iněkolik stovek chat,které jsou postupně přestavovány mladší generací na rodinné domy v nádherné lokalitě plné zeleně!
Kunice byly od nepaměti naprosto bezvýznamná díra a absence dopravní značkyzačátku Vidovic dělá u návštěvníků dojem že Kunice jsou mnohem větší a významější než ve skutečnosti jsou!!

,

re: re: re: U Fousků , vložen: 2014-12-30 10:23:11

Tak tohle mě skvěle pobavilo! Je nádherný vidět, co se v lidech drží za staré bolístky... :)

SW,

re: re: re: re: U Fousků , vložen: 2014-12-30 21:10:28

Zdravím pane SW,
Jsem rád že se bavíte,ale reagoval jsem na příspěvek,že jsou Vidovice chatová osada,připojená ke Kunicím.
Nechápu,proč začátek Vidovic není řádně označen.Pak by jistě nedocházelo k podobným nepřesnostem.Zde se nejedná o nějaké bolístky,ale o šlendriján našich obecních zastupitelů jak přistupují k dopravnímu značení v našich obcích.

,

re: re: re: re: re: U Fousků , vložen: 2014-12-31 15:30:42

Hlavne zdravi pane Knape...

kunicak,

re: re: re: re: re: re: U Fousků , vložen: 2015-01-01 11:19:01

I v Kunicích by obecní zastupitelé měli mít na zřeteli zdraví naprosto všech obyvatel a ne jenom jednoho s nepřehlédnutelnou dávkou ironie.
Bylo by pro nás všechny prospěšné a žádoucí kdyby jste ty Vaše obézní zadky po ránu zvedli ze židlí a procházeli by jste naše obce za účelem zaevidování notorických čadičů,kteří dýmem jsou schopni zamořit celé Kunické údolí!! Určitě by se tato Vaše iniciativa setkala s povděkem všech občanů.

,

re: re: re: re: re: re: re: U Fousků , vložen: 2015-01-02 12:22:14

Pane Knape mel jste moznost v minulych volbach kandidovat do zastupitelstva obce a pri Vasem zvoleni jste mel moznost zmenit veci ktere zde kritizujete ale Vy jste se o to ani nepokusil a sirite kolem sebe jen blbou naladu a zlobu.V Kunicich a okoli je spoustu veci na zlepseni ale vy se chovate jak ten eman na hrade.

kunicak,

re: re: re: re: re: re: re: re: U Fousků , vložen: 2015-01-02 20:46:52

Drahý pane obecní zastupiteli

Z Vašeho příspěvku je zřejmé,že pokud někdo chce aby se něco v obci zlepšilo,tak musí být v obecním zastupitelstvu.No to si snad děláte z lidí legraci!?
Pan starosta v posledním obecním časopise občany žádal o to aby byli aktivní,zapojili se do řízení obce a psali své podněty ,protože měl obavu z toho aby jste nebyli jak napsal když jste se nechali zvolit po třetí za sebou zkostnatělí.
Když vám někdo napíše co zlepšit a na co se zaměřit,tak podle Vás šíří blbou náladu./ale spíš maximálně tu Vaší/.Vy si vůbec neuvědomujete,že jste tu Vy pro nás a ne naopak. A když už jste se sami napsali na kandidátku tak se snažte pracovat ve prospěch všech našich občanů,ale působíte dojmem,že Váš rozhled je velice omezený.
V tomto obecním časopise jsme se dočetli,že na ustavujicí schůzi nového zastupitelstva se dostavilo všech 11 nových zastupitelů a pouze dva občané!!!z 1200!! Už tato skutečnost svědčí o tom,že je zde cosi hodně prohnilého.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: U Fousků , vložen: 2015-01-06 12:36:21

To asi slovenský bratr Jano kouká jak se u nás umí diskutovat, ještě mu musíme povědět o optických kabelech.

Karel,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: U Fousků , vložen: 2015-01-07 22:55:54

o té schůzi máte bohužel pravdu.

Jana, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa