Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Dálnice D 1 a zápaní, východní varianta , vložen: 2005-09-22 00:00:00

Dále stojí za informaci na www.odspz.cz ve sloupci naši reprezentanti v orgánech kraje, klikněte na Jiří Landa a přečtěte si o jeho alternativě vybudovat podpůrnou silnici I/3. Úryvek: Protože je zjevné, že kapacita šestipruhového úseku D1 Praha - Mirošovice bude velmi brzy vyčerpána v dopravních špičkách, úpravy průchodu Mirošovicemi jsou velmi obtížné a rozšíření dálnice na 2 x 4 pruhy téměř nereálné, jsou předkládány 2 varianty:
Pětihosty a Říčanská spojka - "východní varianta" (Všešímy - Kunice - Stránčice - Světice - Voděrádky - Lipany)
Pětihosty a Říčanská spojka - "západní varianta " (Senohraby - Kovářovice - Vidovice - Velké Popovice - Skalka - Světice - Voděrádky - Lipany).
Zjistím, jak dalece je to aktuální a také Vás budu informovat, abychom nebyli překvapeni :-( Předem díky za odezvu.

Monika Svobodová,

re: Dálnice D 1 a zápaní, východní varianta , vložen: 2005-09-23 00:00:00

Ojojoj! Asi začnu shánět kupce na náš dům, u dálnice se mi doopravdy bydlet nechce!

Ještě k té "silnici" - všimli jste si zajisté promptní reakce a zalepení několika míst asfaltem. Paráda! Možná bychom se měli složit a zaplatit obecnímu úřadu služební cestu do některé okolní obce, kde celá akce s výstavbou kanalizace a vodovodu trvala podstatně kratší dobu a kde už mají novou silnici.

Kdybych měl popisovat průběh stavby kanalizace u nás Na Pytlově louce, musel bych si vzít půl dne dovolené. Takovou koncentraci diletantismu, neprofesionality a naprostého nezájmu ze strany stavební firmy a investora jsem snad ještě nezažil. Podle mého laického odhadu to trvalo dvakrát déle a stálo dvakrát tolik, než bylo nutné.

Hádejte, kdo to zaplatí???

Ciao Jarda

Jarda,

re: Dálnice D 1 a zápaní, východní varianta , vložen: 2005-09-24 00:00:00

Moniko, díky za informace, ze kterých mnohé z nás jistě lehce mrazí. Silnice asi dlouho zůstanou v katastrofálním stavu, protože obec na ně jednoduše nemá. Stačí se ale jen podívat na žádosti podané do strukturálních fondů EU, kam i sebemenší vesničky předkládájí několik kvalitně zpracovaných projektů a doufají, že jim alespoň jeden vyjde. Kunice tam mají jeden jediný. Zastupitelé, co takhle zkusit Fond soudržnosti nebo dopravní infrastruktury? Všechny informace jsou na webu nebo v České spořitelně. Co se dálnice týká, jen mě tak napadá, co CHKO Velkopopovicko? Máte mé sympatie za snahu nenechat věci být...

Viktor,

re: Dálnice D 1 a zápaní, východní varianta , vložen: 2005-09-24 00:00:00

No tak tu variantu si vazne nedovedu predstavit a rozhodne bych kvuli tomu neprodaval dum! Naopak si myslim, ze kvalita zivota v Kunicich se bude zvysovat, i kdyz v poslednich letech doslo k mnoha nenapravitelnym skodam od naseho zastupitelstva, ktere povolilo mnoha zverstva a jejich uzemni plan je totalni fikci, ktera za par korun do kapsy neni problem upravit.

,

re: Dálnice D 1 a zápaní, východní varianta , vložen: 2011-10-10 13:34:46

http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/posudek-eia-preferuje-d3-pres-posazavi-706745?utm_medium=ekomail&utm_source=mail

,

re: Dálnice D 1 a zápaní, východní varianta , vložen: 2011-10-31 20:51:43

Zdravím pani Svobodová,

podle mého názoru by si měl pan Jiří Landa uvědomit,že pokud se zprovozní dálnice D3 z Libuše směr Jílové,tak se velice významným způsobem ulehčí dálnici D1,kdy obrovské množství motorových vozidel směřujicích na Jižní Čechy musí po D1 jet do Mirošovic!
Ze zkušenosti ale mohu potvrdit,že třípruhá dálnice z jakéhokoli směru do hlavního města je naprosto nedostatečná.Možná by se mohl pan Jiří Landa zajet podívat na křížení dálnic u Frankfurtu,kde je 6 pruhů včetně odbočovacích ale v jednom směru!!! A to Frankfurt není hlavní město!!

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa