Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-08 00:00:00

Koukám, že máte docela zajímavé starosti. Co takhle podívat se o pár metrů dál, co se děje u dálnice. Nebo to je moc velké sousto ???

JK,

- , vložen: 2006-01-08 00:00:00

Koukám ,koukám, ale stejně už nic neuděláme !!! Zastupitelstvo rozhodlo a schválilo a nikoho se neptali atd.,atd.,.................. tak, že proč by se měli lidé montovat do tak velkého projektu, když na prvním místě jsou peníze a pak až spoluobčané !!!! Nebo se pletu ?! Naše snaha by šla víte kam do ........

,

re: , vložen: 2006-01-08 00:00:00

Kdo nic nedělá, nic nezkazí. To je pravda !!!

JK,

- , vložen: 2006-01-08 00:00:00

Všichni jsme přeci věděli, že na daném místě vzniká průmyslová zóna.. Tak proč tolik překvapení teď?? Všichni jsme mohli něco udělat, nikdo jsme nic neudělali. Takže si na tom všichni neseme podíl své zodpovědnosti. Zapamatujme si tedy do budoucna, že v obci nechceme jiné takové zóny a řekněme jim STOP společně!!! Kolik podobných překvpaení nás jinak čeká vedle našich domů a domovů? Zároveň toto by mohla být výzva pro nové vznikající občanské sdružení v obci a také pro nové zastupitelstvo a jejich volební program!

,

- , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Myslím si, že občanské združení už nic také nezmůže, protože nemá tolik peněz na uplácení. A zastupitelstvo se stejně bude hájit tím, že je to pro rozvoj obce a celého regionu :o))))) tak co.........

,

- , vložen: 2006-01-09 00:00:00

A tohle bylo vyjádření někoho ze sdružení???? Občanská sdružení již dokázala jiné větší věci, jako například změnit výstavbu dálnic. O vznikající průmyslovou zónu již nepřijdeme... ale co ty další? Kolik členů je ve sdružení? Existuje jejich seznam? Vytvořme petice, blokujme nové průmyslové zóny v Kunicích a nestaňme se černou obcí hal a průmyslu!

,

Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Myslím si, že výstavbu průmyslové zóny lze blokavat i jinými způsoby jako např. dodržováním přísných hygienických limitů - hlučnost, ekologickými zátěžemi prostředí apod. Když už za nás někdo rozhodl, tak můžeme zpřísnit podmínky pro stavbu a následný optimální provoz. Jinak zastupitelstvo Vám určitě řekne, že existuje uzemní plán a každý občan se k němu může vyjádřit, neboť vše je vyvěšeno na úřední desce Kunic. Obecně si myslím, že jako občani bychom se měli více zajímat o dění v naší obci, neboť námi zvolení zástupci si dělají tak trochu co chtějí.

Slávek,

re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Občanský sdružení je na nic, protože bude stejně zase jen hájit preference určitý zájmový skupiny. Spolky tohoto typu skončí buď tím, že se ambiciózní jedinci unvitř sdružení navzájem pohádají nebo se sdružení stane součástí nějakýho lobbyingu. Já vidím jako jedinou legitimní šanci na změnu volby do místního zastupitelstva.

Jarda,

re: re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

A pak je ještě naděje, Jardo, že aktivní zájem veřejnosti o věci vezdejší (třeba i formou schůzí obč. sdružení jako "stínového" zastupitelstva)napomůže i k volbě nových představitelů obce. Pochopitelně, spousta lidí ve sdružení může mít spoustu vlastních zájmů. Ale to se dá těžko vyloučit i u voleného nezávislého kandidáta na starostu. Některá občanská sdružení i v mé práci - investiční výstavbě způsobila svou arogancí a touhou po podílu na zisku spousty škod, např. agentura bývalého ministra životního prostředí. Ale jinak to asi nejde, pokud mezi námi nevyčuhuje jedna jediná charizmatická, nejlépe velmi dobře zabezpečená osoba, bez jakékoliv mravní (či právní) úhony.

Viktor Vlček,

re:re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Nemyslím si, že občanské sdružení je na nic, bude-li plnit zájmy občanů! A občané by měli být zájmová skupina občanského sdružení a předpokládám, že i jsou. Otázka na sdružení tedy zní, zda se bude věnovat současnému problému a jak? A jak, my občané, se můžeme zapojit? Myslím, že nebude problém např. sehnat mnoho podpisů pro zastavení průmyslových zón v Kunicíh!

,

re:re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

S těmito názory můžu jen souhlasit. Moc bych se nedivil, kdyby pan JUDr. Růžička nekandidoval do zastupitelstva v komunálních volbách v naší obci. Jeho firma je už rozjetá a tak zbývá čas na sdružení a jinou činnost. Navíc pan Málek je tam už dlouho a nic nového se děje. Na druhou stranu i občanské sdružení pokud dokáže udělat něco ku prospěchu věci (jakékoliv) je dobrá věc.

Slávek,

re: re:re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Velice mě těší tato otevřená debata, ale rád bych některé zde uvedené myšlenky trošku usměrnil. Občanské sdružení Rozvoj Kunic a okolí vzniklo jako iniciativa, která má pomoci podobným aktivitám, obyvatel Kunic, o kterých byla níže řeč. Reakce lidí, kteří se pod své názory nedokáží ani podepsat nelze brát vážně, neboť jim nejde ani tak o snahu něco dělat jako spíše "kritizovat". Pokud se mýlím, rádi se s Vámi setkáme 27. ledna od 17 hodin v Orlím hnízdě v areálu TJ Kunice. Toto setkání je otevřené všem, právě na tomto setkání dojde k volbě orgánů sdružení (7 členů výkonné rady, 3 členové dozorčí rady). Sdružení má nyní 28 členů, ale před samotnou volbou orgánů sdružení dojde k přijímání nových členů, jejichž počet není nijak omezen. Dále bych rád podotknul, že ani já ani pan Růžička neusilujeme vermomocí o obsazení těchto pozic, naopak vítáme všechny Vaše snahy! Přijďte a pobavíme se i o Vašich návrzích, připomínkách a iniciativách. Rozvoj Kunic a okolí je otevřen všem! Těšíme se na Vás.

Martin Barták,

re: re: re:re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Proč by lidí bez podpisu neměli svůj názor myslet vážně??? Neberte vše tak osobně, pane Barták! Raději se připojte do diskuze s kontruktivním příspěvkem!!! Navíc by mě zajímalo, proč lidé, kteří tolik usilují o založení sdružení neusilují "vermomocně" o obsazení vedoucích pozic. Přeci sdružení je založeno s nějakým nápadem něčeho dosáhnout a lidé, kteří založení inicializovali by měli tyto své myšlenky prosazovat... Proč potom sdružení vzniká?? Až zveřejníte tyto myšlenky a hlavně prostředky realizace těchto myšlenek, lidé se začnou podepisovat, zatím ale ani já nemám pocit, že bych se měl podepsat, protože v budoucnosti nechci být spojován s něčím co nevím co je a kam směřuje. Kritizujete, že obec nedává dost informací, ale stejně tak vy jste zatím nedodali informace o tom co sdružení chce přesně dosáhnout a jak! Vidím jen obecné věci, se kterými můžu souhlasit, ale na náplň sdružení je to málo!

,

re: re: re: re:re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Já se nebojím konfrontace, ale musí být věcná! :o) Budeme-li stále pouze diskutovat bez podpisů na tomto fóru, tak se nic nezmění, jen si každý vyplácá své "játra". Sdružení díky své právní subjektivitě má větší pravomoci a možnosti, proto jako "krok vpřed" bylo toto sdružení založeno (proto byl svolán přípravný výbor nutný pro vznik). "Usilovat vermomocí" znamená trvat na zvolení za každou cenu (většinou s vedlejšími úmysly). Toto nutkání rozhodně nemáme, neboť nám jde o iniciativu občanů Kunic a zlepšení života v Kunicích. Proto tímto postojem demonstrujeme, že nám nejde o žádné osobní zájmy, případně "lobbystických skupin" (jak tu bylo naznačeno). Volba je na členech sdružení, pokud nás zvolí, aktivně se zapojíme! Uznají-li ale členové, že se mezi námi najde někdo průbojnější než my, má rozhodně šanci se prosadit, protože výběr vedení je jen na řadových členech sdružení, stejně tak odvolávání vedení (viz stanovy). Jaké informace o sdružení nemáte k dispozici? Stanovy sdružení a zápis ze zasedání přípravného výboru je přímo na titulní stránce tohoto webu!!! Proto Vám doporučuji si je pořádně přečíst a až následně reagovat. O dlouhodobém programu sdružení může pochopitelně rozhodovat až zvolené vedení, proto na Vás tímto apeluji, doražte 27. ledna a aktivně se zapojte.... Stále se ale nemohu vyhnout domněnce, že Vám tu jde jen o to být trvale v opozici při využití internetové anonymity. :o))) Na Vaše další příspěvky budu reagovat jen polud budou přínosem i pro ostatní. Veškeré dotazy, návrhy, připomínky a chuť se aktivně zapojit budou řešeny v Orlím hnízdě 27. ledna od 17 hodin. Se srdečným pozdravem

Martin Barták,

re: re: re: re: re:re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Doporučuji navštívít tento odkaz pravidel pravopisu: http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=mermomocí a nebo radši složitějsí slova nepoužívat, pane Barták. A nerozčilujte se tolik.

Karel Novotný,

- , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Já se nerozčiluji, jde jen o princip - kritizujete něco co ještě prakticky nevzniklo... :o)) Jak říká slavný citát: "Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá výmluvy." Omlouvám se, spletl jsem se při mém myšlenkovém pochodu, příště si to snad již ohlídám,díky.

M.B.,

- , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Já nic nekritizuji. Já jen chtěl znát o sdružení více dat. To je vše. Vy jste začal s arogantními příspěvky, které útočily na to, že něco kritizuji, ale nebyla to pravda. Prosím, uklidněte se a znova si příspěvky projděte. A pro odlehčení - slavný citát zní malinko jinak: "Kdo chce, hledá způsob - kdo nechce, hledá důvod". Jinak to není slavný citát F. Vláčila.

KN,

re: re:re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Jestli jsem v někom vzbudil pocit, že se za své názory stydím, tak se mu omlouvám, ale věřte nevěřte, není tomu tak. Spíše jsem chtěl dodržet jakýsi standard tohoto webu (i když většina příspěvků je bez podpisu). Co se týká občanské iniciativy (sdružení) myslím si, že stanovy res. program sdružení je zajímavý, ale volit výbor na základě dvou zasedání mě přijde unáhlené. Navržená osoba do výkonné a dozorčí rady, by měla být taky veřejně známá, aby lidi měli v tu osobu důvěru. A přiznám se polovinu lidí vůbec neznám. Nemluvě o tom, že vyjma tohoto webu se o této iniciativě nikde nedozvíte (mohla by mít vlastní web) a tudíš není jasné kolik občanů vůbec o této iniciativ ví.

Slávek Ptáček,

re: re: re: re: re: re:re: Průmyslová zóna , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Vážený pane tak tolik neplácejte a přijdte se vykecat 27.1.doufám že nebudete mlčet,tady se někdo konkrétní konečně o něco snaží a vy už v zárodku to kritizujete.Co jste udělal Vy ??!!

taky kuničák,

- , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Jen malá poznámečka o sdružení. Já jsem to nemyslel tak adresně, jak si to pan Barták bere. Lobbying (ano, skutečně se to píše takhle a není třeba to dávat do úvozovek) není koneckonců nic špatného. Můj osobní názor je ten, že občanské aktivity podobného typu zavání "nepolitickou politikou", případně prosazováním vlastních zájmů nedemokratickou cestou. Ale to je čistě můj osobní názor a já rozhodně nikomu nechci brát iluze.
Stanovy sdružení, zápisy z jednání, aktivně se zapojit, brrrr.....za komunistů taky byly uliční výbory...a výbory SSM a tohle mi to připomíná.
Já jsem v tomhle ohledu fakt nesmírně skeptický a sveřepě trvám na tom, že se věci mají řešit demokraticky přes volený zástupce a ne nějaký samozvaný party "nezištných dobrovolníků". Ale to bychom se dostali k postdemokracii, ngoismu, kdy skupiny bez demokraticky získaného mandátu chtějí určovat nebo chod veřejného života a o tom tahle diskuze není - i když vlastně je :-)))
Takže jako správný Čech budu brblat v hospodě u piva a mezitím za mne charismatická nezkorumpovaná mravně čistá aktivní osobnost vyřeší kunický problémy. Sláva.

Jarda Laur,

pravopis , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Doporučuji i Vám ty stránky navštívit. Váš příspěvek se hemží hrubkami a přitom upozorňujete na špatný pravopis lidi, kteří se evidentně snaží něco pro Kunice udělat a v rozčilení se jen prostě překlepnou.

Helena Bartíková,

pravopis , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Doporučuji i Vám ty stránky navštívit. Váš příspěvek se hemží hrubkami a přitom upozorňujete na špatný pravopis lidi, kteří se evidentně snaží něco pro Kunice udělat a v rozčilení se jen prostě překlepnou.

Helena Bartíková,

re: , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Pane Laur, myslím si,že tato aktivita je potřebná.Vy nevidíte kolem sebe ,že námi volení zástupci si občas dělají co chtějí? vy nevidíte v televizi,ve svém okolí i v Kunicích,že se dějí nepravosti? To Vás tedy lituji.I o Kunicích se dá dlouze vyprávět.Sdružení je v každém případě partner k jednání a je jen na něm, jestli to myslí doopravdy vážně.Pokud jde o pravopis příspěvků,nebuď te malý a nevytahujte se s Vaší gramatikou zabývejte se konkretními problémy. Vím,že jste měl z čj.za 1 ale co takhle dějepis,to je asi horší.

,

- , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Příspěvek "Taky Kuničáka" nekomentuji. Šlo mi o informace a myslím, že následující příspěvky dokazují, že stále zde není prostor na otevřenou debatu. Navíc sdružení by nemělo suplovat práci zastupitelstva, které se za 5 měsíců změní. Od začátku mé příspěvky byly návrh na vytvoření petice proti nově vznikajícím průmyslovým zónám, které v Kunicích vznikají! Ať se věci hýbou!! Nikde jsem se nedočetl, jak proti tomu hodlá sdružení postupovat a přitom jsem si myslel, že to je jeho hlavním cílem. A co se týče pravopisu, jak si lze všimnout, nejprve jsem se snažil upozornit decentně (takž překlep to nebyl). Ale všichni jsme lidé. A nemyslím si, že mé příspěvky se hemží hrubkami. Nakonec bych podotknul, že pro Kunice jsem již udělal dost, stále tak činím a půjde-li to, činit budu. Nakonec mám dotaz - o jakých lobby to mluvíme?

,

- , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Ale ale, tady se to dostává do nefér osobní roviny. Nepravosti se děly, dějí se dít a budou se dít a kdo si myslí něco jiného, je naivní utopista nebo přesvědčený komunista - jen v komunismu existuje ideální spravedlivý svět.
Nevšiml jsem si, že bych se vytahoval s gramatikou, pane anonymní. Co jsem měl z dějepisu fakt nevím, jsem tak strašně starý muž, že si to už nepamatuju.
Nemám ani dost energie na neplodný výměny názorů. Znám mnohem zábavnější věci a život má být zábava, která se týká jiných než těch volených orgánů, proto tuto diskuzi opouštím. Kunicím zdar!

Jarda Laur,

re: , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Vážený pane Laur,pokud se diskuze bude pohybovat v dimenzich nazývání komunistou je lepší když diskuzi koncíte

,

- , vložen: 2006-01-09 00:00:00

Pan Laur nikoho komunistou nenazval, to jste trochu nepochopil. Je jednoduché si přečíst 1 slovo a vyvodit závěr. Jeho příspěvek naopak upozorňuje na základní problém... A to politizace sdružení a prosazování (ne)politických cílů. Plně s ním souhlasím. A když si projdete dnešní diskuzi, je jasné, že i toto fórum je již jednostranné a zpolitizované a nechce přijmout jiný názor. A už vůbec ne p. Barták. A diskuze v něm nemá smysl. A jestli si myslíte, že nástupem sdružení končí v Kunicích nepravosti, tak se mýlíte. Takové sdružení neexistuje. Proto ten , kdo si to myslí, je utopista nebo přesvědčený komunista. Doufám, že se tímto směrem neubírají i diskuze ve sdružení....

,

re: , vložen: 2006-01-10 00:00:00

Přátelé, příjde mi, že zde zcela uniká smysl této diskuze. Osobní injektivy, výpady a vymezování se proti tomuto sdružení s jakkoliv nejasným cílem a jednotlivcům s nejrůznějšími názory mi nepřijde důstojné. Nejsem ani zarytý zastánce sdružení, ani jeho odpůrce; na první schůzi jsem dorazil navíc pozdě. Už jenom proto, abych si sám udělal obrázek, na 2. schůzi příjdu. Píši zde ale o tom, že nejprve se měl nějakým způsobem v této diskuzi zhodnotit vůbec záměr založení nějakého sdružení, které by mělo suplovat (mnohdy bezzubou, ale úpornou)snahu jednotlivce o prosazení řešení nebo nápravu chyb a problémů, které se obyvatelům v místě, kde zapouštějí kořeny, nezdají až tak v pořádku. A v této rovině se asi zatím sdružení pohybuje. Další schůze by, soudím, měla otevřít oči nám všem, kteří jsme si zatím jako cíle tohoto spolku dosazovali vlastní vize. A o to přeci jde. No a pokud má každý možnost volit kohokoliv nebo i sám sebe a prostřednictvím této volby chod sdružení ovlivňovat, pak je to projevem jeho postoje k věcem veřejným a s tím související odpovědností. Zní to pateticky, ale je to tak. U voleb je to přeci stejné, když nepůjdu, dávám tím o jeden hlas více Paroubkovi nebo Grebeníčkovi.

,

re: , vložen: 2006-01-10 00:00:00

Zapomněl jsem se podepsat: Viktor Vlček

,

"Něco se děje -děkuji" , vložen: 2006-01-10 00:00:00

Jsem rád, že se diskutuje, je pohyb, proudí informace-názory a pod. Moji snahou je také rozhýbat život v Kunicích, abychom my všichni a hlavně naše děti žili / sportovali , bavili se, chytali ryby a pod/ v čístém a upraveném prostředí. Rád pro to něco udělám a spolupracovat budu s každým, který také přispěje k zdaru věci bez ohledu na stranickou příslušnost, znalost pravopisu/i mě to občas ulítne/ a pod. Ještě jedna poznámka chceme zastavil průmyslovou zónu, bojovat proti velkým věcem ale musíme začít od těch malých např. pořádek před vlastním domem /prahem/??!!

JUDr.Václav Růžička,

- , vložen: 2006-01-19 00:00:00

Občanské sdružení je určitě hezká věc, ale ne s panem Bartákem a panem Karasem, protože oba se tvářej strašně důležitě a bez peněz stejnak nic nezmůžou to zase potřebujou do sdružení pana Ing.Kuchára, aby jim to dotoval !!!!! :o))))))

,

re: , vložen: 2006-01-19 00:00:00

Díky i za Váš názor na našem fóru. Nedokáži objektivně posoudit, zda se tvářím "důležitě", jak uvádíte, nicméně mám čisté svědomí a především dobrý pocit, že pro obec mohu něco udělat v rámci svých možností. Na členství pana Ing. Kuchára ani pana Karase nevidím nic špatného. Svou účastí demonstrují, stejně jako ostatní členové sdružení, že nejsou lhostejní k místo, ve kterém žijí. Pro činnost sdružení jsou důležité veškeré příspěvky (státní dotace, dotace ze strukturálních fondů EU či sponzorské dary). Čím úspěšnější při jejich získávání budeme, tím více věcí můžeme realizovat. S pozdravem

Martin Barták, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa