Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

pozdrav , vložen: 2006-01-17 00:00:00

Dovolte mne abych pozdravil všechny lidi v Kunicích.Ke Kunicím mám bytostný vtah a považuji je za druhé své rodiště,pokud lze něco takto označit.Měl jsem čas a pročetl jsem příspěvky na Hydeparku.Je dobře ,že taková možnost je.Za to díky.To,že Kunice již nikdy nebudou tou klidnou vískou v údolí potoků to je skutečnost nezměnitelná.Těžko někdo by našel Kunice popisované Dr.Máchou v třicátých letech minulého století.Jezdím dost po světě a vidím jak nelze zastavit touhu lidí po zdánlivě lepším životě.Ale to je na celé knihy.Přeji si abych v Kunicích nacházel jako dosud přátele,dobré lidi.Protože to je nejdůležitější.Starosti okolo odvodnění a vodovodů časem se vytratí.Dálnici jsme museli vzít na vědomí a teď spíše najít jak eliminovat její negativní vlivy.Takovým je třeba hluk z dálnice od Božkova(pravděpodobněodrazem od protihlukové stěny).Naštěstí neprošla fantasmagorie Míkovy varianty kolektorové silnice přes Jedlíčko.Těší mne,že se dá snad dohromady zámek,přiznám se,že do dnešního dne jsem nevěděl o názvu Berchtold.Polnosti našim předkům na stavební parcely prodávala rodina Schnoblingů.Hospoda u Fouskú bude jistě časem opět v pořádku.Fotbal díky donátorovi Láďovi Haškovi půjde nahoru.Někdy dojde i na vyčištění Žlábečáku a opět se budeme moc v něm koupat.A tak se mějte dobře .Pavel Křeček

Pavel Křeček,

re: pozdrav , vložen: 2006-01-17 00:00:00

Zdravím pana Křečka. Díky za pěkný pozdrav. JUDr. Schnobling si vzal dceru Otokara Berchtolda Julii /měli spolu dceru Helenu/. Berchtoldové byl známý a uznávaný šlechtický rod se zásluhami o rozvoj lékařství, péče o nemocné, mají podíl na vzniku Národního muza bohužel i jeden byl i ministrem ZV v Rakousku-Uhersku a on úředně zahájil vypověděl "začal" I. světovou válku. Je toho kolem nich na celou knihu /malá se připravuje/. O dotace na rybník skutečně žádáme. Uvidíme, ale dnes se tam už pěkně bruslí a budou se ořezávat břehy.
Doufám , že budete mít v Kunicích radost z něčeho nového. Ale hlavní věc ke spokojenosti jsou dobré vztahy lidí to máte 100 % pravdu. VR.

JUDr. Václav Růžička,

re: re: pozdrav , vložen: 2006-01-20 00:00:00

Zajímalo by mne, jaký byl osud Kateřiny Berchtoldové a Julie s Helenou
Schonblingovými po smrti JUDr.Schonblinga v roce 1941 a v následující době. Kde a jaký osud následoval a kde jsou jejich hroby?

Lukáš K., 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa