Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Osud Kateřiny Berchtoldové , vložen: 2006-01-20 00:00:00

"Kalvárie" - rodinná hrobka rodu Berchtoldů
0,5 km S za vsí směrem k přehradě Kořensko.
Pseudrokoková kaple z roku 1937, postavena na půdorysu řeckého kříže ve stylu 18. století. V některých průvodcích se objevuje mylný údaj, že jde o stavbu barokní. Sloužila jako krypta neznašovské větve rodu Berchtoldů z Uherčic. Jako první zde byl pohřben Otokar Berchtold, zavražděný roku 1918. Jeho tělo bylo do rodinné hrobky přeneseno z nedalekého kostela sv. Trojice , kde byla původní rodinná krypta. Jako druhý sem byl pohřben JUDr. Emil Schnöbling, manžel Otokarovy dcery Julie. Původně bylo místo jeho odpočinku v Praze na Olšanech, ale v roce 1938 byly jeho ostatky uloženy do Kalvárie. Třetí pohřbenou zde byla Otokarova

Koumal,

Osud Kateřiny II. , vložen: 2006-01-20 00:00:00

Třetí pohřbenou zde byla Otokarova manželka Kateřina v roce 1941.

Koumal,

re: Osud Kateřiny II. , vložen: 2006-01-21 00:00:00

Děkuji, ale uvádíte informace dostupné jinde na webu, ale mne právě
zajímá osud Julie a Heleny Schnoblingových z doby protektorátu a
poválečné.Kde a jak je zavál život.

Lukáš K.,

re: re: Osud Kateřiny II. , vložen: 2006-01-24 00:00:00

Zatím jsem neměl čas osudy těchto žen /Julie a Heleny/ dohledat, ale z dobového tisku vím, že po válce 1945-46 měli "lidový soud" v Českých Budějovicích za postoje a chování za války. Uplatnili se i Benešovi dekrety. Není to však oficiální zdroj, nechci uvádět podrobnosti ale jak se chovali za války by bylo zajímavé zjistit od pamětníků. Co je pravda?
Jméno Helena Schoblingová se oběvuje i v nějakém méně známém filmu po válce, asi končí ve Vídni . V ČR do dnes žije vzdálený příbuzný nosící jméno Berchtold Karel.

JUDr.Václav Růžička, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa