Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Příroda a obec , vložen: 2006-07-05 00:00:00

Zdravím všechny účastníky fóra. Myslím, že všichni zapomínáte na jednu věc, protože mám pocit, že si ji řada z vás neváží. V okolí Kunic je nádherná příroda. Kolem (bývalých) chatových oblastí je řádně zdevastována. Je to zejména proto, že lidé stěhující ze z Prahy s přírodou neumí zacházet. I kvůli krásné přírodě se p. Růžička rozhodl v Kunicích investovat peníze. Navíc je to malá obec, která sotva vstřebává tolik nových oblastí, které vznikají, kde se staví. Nemám nic proti lidem, kteří přichází, ba naopak, ale vadí mi, že 90% z nich (včetně těch co zde na fóru křičí) jsou ochotni úsilí vložit jen do toho, co je za jejich plotem. Kunice jsou malá obec a nemůže vybudovat ulice, osvětlení, chodníky, vše co si každý představujea každý si to musí uvědomit. A navíc, šáhněte si do svědomí, zda všichni zde máte trvlaé bydliště.... A neodsuzoval bych nikoho, ale jsou tu asi 2 příspěvky, do kterých je vloženo alespoň 2 minuty zamyšlení předtím, než někdo příspěvek vložil. Chápu i někoho, kdo se bojí o osud rybníka - vždyť tam doteď denně např. chodil kolem, jezdil na kole, byl prostě všech, a za mlada se tam třeba chodil koupat. Pocit, že nebude, se mu nemusí líbit. Chápu to. Upřímně ale nechápu, když někdo napíše, že Kunice jsou hnusná obec, nebo si to myslí. Promiňte, ale buď s tím něco začněte dělat nebo nechápu proč tu bydlíte (to myslím obrazně, ale doufám, že chápete, co chci říct). A taky se mi moc nelíbí srovnávání s Něm./Rak. vesnicemi. 1. všechny nejsou tak krásné, 2. mají podstatně vyšší rozpočty, 3. lidé si jich víc váží a to podtrhuji, 4. lidé na tom dlouhodobě pracují. To mi totiž potom přijde jako s tou kozou - oni to mají, já chci taky, ale co pro to udělám?
A co se týče zámečku - najednu stranu si plně uvědomuji, že renovace, včetně celého záměru Kunice někam posune, a jsem za to rád, na druhou stranu se obávám vedlejších efektů a změny obce. A jen doufám, že vedle toho vznikne řada projektů, které zachovají ráz malé obce (vesnice), ovšem moderní. A to myslím bude největším problémem, protože, jak jsem řekl, mnoho z Vás, stejně jako z RKO to podle mě nechce a ani nedokáže, protože třeba celý život žili ve městě. A děkuji za vyjádření, že každý má svůj názor, než se všichni pustí do člověka, který ho tu prezentoval.
A ve finále, zkuste se zamyslet, co někdo chtěl říct příspěvkem: "Proč jenom o jednom rybníkun není jich náhodou k vyčištění víc."?

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa