Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Volby , vložen: 2006-07-07 00:00:00

Na přelomu října a listopadu letošního roku nás čekají komunální volby, ve kterých můžeme společně provést "změnu". Sestavení kandidátních listin, registrace subjektů (politických stran, sdružení nezávislých kandidátů) je nutná nejpozději v průběhu měsíce srpna. Proto je nejvyšší čas otevřít debatu na téma, kdo by měl zájem kandidovat a pomoci tak "zlepšovat" naši obec. Pro naplnění jedné kandidátní listiny je optimální cca 10 kandidátů. Nevyvolávám zde skrytou propagaci RKO, naopak rád bych touto cestou oslovil i řadu dalších schopných obyvatel naší obce. Čím větší nasazení lidí, tím většího pokroku můžeme dosáhnout. Pestrá volební kandidátka dává voličům výběr a zároveň i větší šanci na úspěch těch nejlepších. Nově vzniklé zastupitelstvo bude mít příležitost dosáhnout na dotace z fondů EU, které se chystají pro II. období 2007-2013. Prostředků bude dost, ale není na místě zaspat! Vítězí lepší a dříve podané projekty, proto je zapotřebí věnovat této oblasti zvýšenou pozornost a péči.

Martin Barták,

re: , vložen: 2006-07-07 00:00:00

Vážený pane Laur,
srovnání s Mirošovicemi není příliš na místě a to zejména proto, že vodovod mají mnoho let, kanalizaci teď dobudovávali a to především díky financím, které získali jako "odškodnění" za to, že krz obec vedou 2 dálnice. V Kuniccíh je to jinak, věřím, že obecní úřad byl velmi zaneprázdněn budováním kanalizace i vodovodu po 2 roky. A myslím si, že stav obce po tak náročné akci je ještě celkem dobrý, ve srovnání s jinými. Ovšem, v tom s vámi souhlasím, není ideální a dlouho nebude. Mimochodem, ani bych moc nepoužíval Mirošovice jako příklad hezké vesnice,..... Stejně jako u Kunic - mít pěknou vesnici - znamená mnohaleté úsilí nejen obecního úřadu ale i jejích obyvatel. Samozřejmě, každá dotace dobrá, o tom není pochyb, jen doufám, že projekty to budou smysluplné. Můžeme čistit rybník, ale pokud budeme mít kolem znečištěnou přírodu, je to jak stavění Potěmkinových vesnic. A to není jen o penězích. Stačí obnovit parčíky, instalovat odpadkové koše, zajistit jejich úklid, postarat se o vysázení nových alejí, vznik malých parčíků s lavičkou..... To je to, co něco přinese občanům. Možná by se členové RKO mohli sejít a pomoct s "pojarním" úklidem. A při tom popřemýšlet nad svoji kandidátkou.

,

re: re: , vložen: 2006-07-10 00:00:00

Ano, Kunický vývoj skutečně potřebuje sestavení několika kvalitních kandidátek s jasným programem. Kromě vítězné strany je totiž třeba i vznik kvalitní opozice, která bude fungovat jako brzda demokracie. Tedy něco jako kontrolní orgán. Nejde mít v obci pouze 1 silnou stranu (např RKO), která bude určovat chod obce, zároveň si bude opozicí v podobě RKO a zároveň v ní budou lidé, kteří mají v kunici podnikatelské aktivity a plány. Mimochdem, pane místopředsedo, pokud vyhraje kandidátka RKO, bude RKO existovat i dále? V současné době si myslím, že RKO vytvořilo kvalitní opozici současnému zastupitelstvu a je to tak správně. V případě vítězství by RKO bylo opozicí samo sobě, což by možná bylo zajímavé pro zastupitlstvo, ale ne pro občany.

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa