Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Hluk a veřjná sbírka , vložen: 2006-07-11 00:00:00

Vážení,rád bych se Vás zeptal touto formou jak jste spokojeni s úrovní hluku v naší obci.Můj osobní vjem je takový,že ticho venkova vypadá úplně jinak.Obec je silně zatížená hlukem z dálnice,který se stupňuje vždy se změnou počasí.Je slyšet jak od Prahy tak od údolí za hřbitovem.Když se k tomu zejména o weekendech přidají aktivity kutilů,zahrádkářů se svými sekačkami,cirkulárek místních kovozemědělců a veškeré aktivity strojů místních podnikatelů,kterí mají nejvíce práce se svými stroji právě v tuto dobu,zjistíme že za klidem musíme někam úplně jinam a ne do Kunic.Nemohla by být dohodnuta doba po kterou alespoň my zanecháme svých aktivit/dálnici nezastavíme a protihlukové stěny to je asi utopie/které by obtěžovali sousedy třeba vyhláškou místního zastupitestva.pokud vím něco podobného mají v Říčanech.Co vy na to?

kuničák,

re: , vložen: 2006-07-12 00:00:00

Jeden námět, možná z říše fantazie. K čerpání ze strukturálních fondů EU je vždy potřeba spoluúčast obce, zpravidla od 10 do 30%. Pokud je situace s vozovkou tak tristní a napojení nově dostavěných domů nezbytné, pak pojďme občas vyhlásit veřejnou sbírku. Pokud by se jí zúčastnilo 400 obyvatel a každý dal v průměru 1000 Kč (což nikoho nepoloží), dá se dát dohromady solidní částka na vlastní equity. Ruku v ruce s tím ale jde prhledné výběrové řízení atp.

Re: hluk. Podobnou věc mají uzákoněnou třeba v Německu, v neděli se prostě hluk nad jistou úroveň produkovat nesmí, tím méně sekat trávník, řezat dřevo, atp. Problémem zde vždycky bude to, že většina místních se k nějaké činnosti na svých pozemcích dostane právě jen a pouze o víkendu, navíc stavebníci vlmi často využívají služeb novodobých melouchářů, kteří zase mohou jen o víkendech. Ale to vše se dá změnit.

Viktor,

re: re: , vložen: 2006-07-12 00:00:00

Tak tento nápad z říše fantazie skutečně je:-) Při 400 lidí, by do sbírky museli pomalu vložit peníze i kojenci :-) A myslím, že celou řadu důchodců by to například položilo. A o tom to celé je. Právě o tom, že Kunice jsou vesnice. Kde žijí i důchodci, i téměř nemajetní lidé. Jenže nejsou tak vidět..... A možná, že je celá řada lidí ještě nezaregistrovala.

Ale hlavně: Dokážu si představit finanční sbírku, pokud v některém z domů propukne požár, pokud v Kunicích bude rodina s dětmi, jež nemají na školu. Ale skutečně ne na silnici.

,

re: re: , vložen: 2006-07-12 00:00:00

Se sbírkou souhlas,pokud budu mit jistotu,ze penize budou pouzity na konkretni vec jdu do toho !

kuničák,

re: re: re: , vložen: 2006-07-12 00:00:00

1000 kc jeste nepolozilo nikoho nedelejte z tech duchodcu chudaky muj tata taky duchodce rika,ze tolik penez nikdy nemel podotykam ze ma 7.000kc aby nebyly pochyby

,

Hluk , vložen: 2006-07-12 00:00:00

Já už se tu na kopci (kousek od Dvořákovi haly) někdy ani pořádně nemůžu vyspat, když si chci otevřít okno. Auta tu jezdí dost rychle a na téhle vozovce to dělá velký hluk. Krom toho dneska mě teda vzbudili popeláři, kteří se rozjížděli stylem, že nejdřív se naplno sešlápne plyn, chvíli se počká a pak se teprv pustí spojka. Takhle když tu popojeli 3x, tak jsem myslel, že mě jebne.

Faktem je, že tady u dálnice už to nikdy nebude ok...spíš mě jenom dostalo, že před pár týdny jsem si jel dát voraz do Dobřichovic (jedné větší vesnice na praze západ). Tam byl tak krásný klid, že jsem měl z toho rozdílu pocit, jak kdybych přijel z Prahy a ne z ještě menší vesnice zvané Kunice. Dálnicí je pro mě už tahle vesnice v podstatě zabitá, takže i když bychom tu měli pozemky, na kterých by se dalo stavět, tak můj život se pravděpodobně bude ubírat někam mimo tuto vesnici do nějaké klidnější lokality.

Diagon Swarm,

- , vložen: 2006-07-12 00:00:00

Národ sobě, to už tady bylo, je to pěkný krok zpátky a sbírkou na jakoukoli byť i dobrou věc nemužete uspokojit všechny vrstvy a složení obyvatel. K tomu by měly opravdu sloužit dotyčné orgány které kdyby fungovaly.............?

,

re: re: re: , vložen: 2006-07-12 00:00:00

... a v tom je to kouzlo veřejné dobrovolné sbírky, kdy ten dá dvacku, ten zase pětitisícovku. Hovořil (psal) jsem o průměru. Já sám přispívám třeba na dětský den a stejně tak si zaplatím zvlášť i vstupné. Pokud někdo přispět nechce a nebo ani nemůže, pak pochopitelně nic nedá. Když vzpomínáte důchodce: velká spousta z nich by ráda dala alespoň symbolicky něco, aby dobrí věci pomohla. Udělejme z toho třeba i věc cti pro místní, "kdo dá víc". Jakkoliv snobsky to může znít. Možná ti, kteří se nechtějí zabývat věcmi obecními a nemají na to ani čas a pomyšlení, si své svědomí budou takto chtít vykoupit.

Viktor,

re: , vložen: 2006-07-12 00:00:00

Nemůžu souhlasit, že jde o "krok zpátky". I za první republiky existovaly různé spolky (předchůdci dnešních občanských sdružení), které realizovaly projekty jako jsou výstavba rozhleden, stezky,... Tedy, že vedle státní správy existovaly i další subjekty založené občany pro "zkvalitňování" svého okolí a určitě sloužila dobré věci. Bohužel tyto aktivity a snahy byly v průběhu bolševika tlumeny (zničeny) a zřejmě ještě nějakou dobu potrvá než se plošně opět vytvoří a začnou plně fungovat. RKO vzniklo v podobném duchu - zkvalitňování života lidem z Kunic a okolí. Práce je tu však mnoho a je zapotřebí postupovat krok za krokem. Na všechny akce je nutné předem zpracovat studie, projektové dokumentace, vypracovat cenové nabídky a následně hledat zdroje pro jejich financování. Na hlavní silnice v obci jsou již zpracovány studie a jejich cena se pohybuje v řádech milionů korun (např. jen oprava Arnoštáku stála 1 mil Kč), zjišťujeme možnosti kraje i EU. Na další "menší" projekty jako je čištění rybníků, výsadba nových stromů, úklid obce... bychom rádi využili vedle dotací a peněz obce, sponzorských darů i příspěvky od občanů. Vítáme, jak aktivní činnost na návrhu, přípravě i realizaci projektů, tak i na spolufinancování. Pro Vaše návrhy je tu samosebou toto diskuzní forum a o možnosti přispět na konkrétní akce budete informováni na těchto stránkách, emailem, letáky,..

Martin Barták,

Hluk , vložen: 2006-07-13 00:00:00

Ještě něco k příspěvku "Kuničáka" ohledně hluku. Hluk z dálnice opravdu neovlivníme a někdy je dost obtěžující. Aktivity "lufťáků" jdou omezit místní vyhláškou, která funguje v řadě obcí - např. se nesmí sekat, řezat a jinak hlučet od 11 do 15 hodin a večer. Což je pochopitelné, ale také musí všichni chápat, že pokud přijedeme na chatu v pátek večer a v neděli odpoledne musíme opět pryč, někdy se ta práce udělat musí. Takže omezení aktivit v uvedené hodiny by mohla vyhovovat všem. Jenže problémem je to, kdo bude kontrolovat. Pokud vím, je zakázáno pálit jakýkoliv odpad včetně listí a větví. Jenže všichni čoudí a obtěžují okolí dýmem, aniž by se cokoliv dělo. Někdy pomůže sousedská domluva, někdy ne. Co s tím?
Dalším problémem je např. restaurační zařízení u hřiště, odkud se někdy line opravdu nepříjemný hluk - jednak reprodukovaná hudba a jednak řev štamgastů.
Dále místní motocyklový spolek také klidu nepřidá. Řev motorek, na kterých jezdí tito borci lesem je opravdu strašný. (A myslivcům to nevadí?)
Možná by se měli "zastupitelé" občas projít třeba ve večerních hodinách obcí, aby věděli, co se jim tam děje.

Jitka Borovcová,

re: HLUK , vložen: 2006-08-07 00:00:00

Tohle vše jsi věděl , než jsi sem přistěhoval.

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa