Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Prasečí farma , vložen: 2007-02-26 14:15:32

Milí spoluobčané ze Všešim a okolí. Udělá už někdo (a snad jednou provždy) konec s potulnými zvířaty místního "ekozemědělce" Bauera z Chlumu? Sice jsem už od podzimu neviděl pobíhat naší obcí jeho dobytek, ale pro změnu se tu potulují napůl zdivočelá prasata, která likvidují okolní louky, lesy a veřejná (tedy obecní) prostranství. Nemluvě ani o možném přenosu chorob, či ohrožování občanů. Pomalu, abych se bál chodit po vlastní louce. Bohužel jsou lidé, se kterými je jakákoli racionální domluva nemožná. Když se k tomu přidají zákony, které jsou jaksi mimo...Co s ním?...

Procházka Jan,

re: Prasečí farma , vložen: 2007-03-20 14:46:15

"Prasečí farma Procházka"

Pane Procházko, asi si budete muset poradit sám, jste snad už plnoletý. Pokud chodíte na procházky po okolí, zřejmě jste pochopil, že to nemohou být moji čuníci, neboť se jejich chovem nejméně tři roky nezabývám. To nakonec víte, tak proč prudíte. Před lety jsem měl krásné koně, kozy, čuníky, ale díky podobným jako jste Vy, mně byly rozkradeny, což jste sám potvrdil, akorát u skotu se to jaksi nepovedlo, čipování se vyplácí. Tak se probuďte, chovejte se inteligentně, přestaňte vyhrožovat a navádět slušné lidi, to se Vám stejně nepodaří. Buďte konečně alespoň trochu pozitivní, jak byli nakonec Vaši rodiče, kteří se báli akorát mluvit. Nakonec se k nám toulal i Váš dobytek o který jsme se vždy řádně postarali.
S pozdravem Ing. Jindřich Bauer

Ing. Jindřich Bauer,

re: re: Prasečí farma , vložen: 2007-03-20 16:02:20

Pane Bauere, váš názor o tom, že vaše hospodářská zvířata se "nepotulují" po okolí, ba dokonce v těsné blízkosti obydlí obyvatel a na jejich zahradách, loukách, polích je velmi mylný. Konkrétně Váš dobytek se pásl na samém okraji Všeším... V dalších případech, co je závažnější, ohrožoval bezpečnost silniční dopravy na komunikacích Mirošovice, Chlum. Nemluvě o bezpečnosti obyvatel, kteří se vydávají na procházky. Nejednou jsem byla svědkem, jak je zaháníte zpět. V případě pořízení jakéhokoliv záznamu (foto...) budeme toto řešit s Vámi na Obecním úřadě. Myslím, že není sporu, že ostatní hospodářská zvířata (kozy...), která se dennodenně vyskytují na přístavcích a pozemcích, které "obhospodařujete" jsou Vaše. Vaše urážky nejsou na místě.

Monika Svobodová,

re: re: Prasečí farma , vložen: 2007-03-21 14:28:43

Pane Bauer, doložte nám zde, že za budovy a pozemek bývalého zámku Chlum jste řádně zakoupil a zaplatil, stejně jako přilehlé louky na kterých "hospodaříte", lesy a další majetek. Dále, že Vaše zvířata prochází pravidelnou veterinární kontrolou, dostávají pravidelně najíst a další péči kterou zvířata potřebují. Spící kozy na střeše polozbouraných a neudržovaných stavení kolem zámku, který jste doničil o tomto všem nesvědčí. Potom krádeže Vašeho dobytku lze řešit a spokojeni budou všichni. Paní Svobodové nechci brát optimismus, ale myslím, že minulé zastupitelstvo tento problém řešilo spolu s jinými úřady v rámci (bohužel) platných zákonů zkusilo opravdu vše s tímto "vředem" něco udělat.

,

re: re: Prasečí farma , vložen: 2007-03-22 08:42:53

Ale,ale,ono to není vaše.Tak to by Kuničtí myslivci mohli konečně nechat na pokoji těch pět zajícu,co tu mají a jít se projít nad Chlum.Pozor,škodná je vše co škodí.

,

re: re: Prasečí farma , vložen: 2007-03-22 09:05:12

To tele v močůvkovém jezírku už rozmrzlo,nebo jste si koupil mrazák.

,

re: Prasečí farma , vložen: 2007-03-20 17:35:58

Vážený pane Procházko, souhlasím s Vaším příspěvkem. Je pravdou, že několikaletý problém nevyřešíme hned, avšak neztrácejte naději a věřte, že děláme maximum, aby nejen tato zvířata, ale i lidé přestali devastovat okolí. Uvítáme více podobných podnětů k tomu, aby naše obec vzkvétala. Nejdříve musíme začít odstraňováním "neduhů", a to je někdy běh na dlouhou trať. Přeji krásné jaro.

Monika Svobodová, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa