Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

popelnice , vložen: 2007-02-26 14:55:01

Díky pane Hirschi. Ještě jeden dotaz mám: není možné chatařům a zahrádkářům předepsat povinnost vlastnit popelnici i u rekreačních objektů? Myslím, že by se tím výrazně zamezilo problému s přetékajícími kontejnery na tříděný odpad naplněnými konzervami od chalupářského guláše a po...nými jednorázovými plenkami. Určitě to není standardní řešení, ale vzhledem k tomu, jaké procento rekreačních obydlí v Kunicích je, se mi to jeví jako nezbytné. Minimálně do té doby, než si chatičkáři uvědomí, že by se měli také chovat jako lidé. Je zvláštní, že v zimě, kdy sem moc nedojíždějí, je tu celkem pořádek...

Viktor Vlček,

re: popelnice , vložen: 2007-02-26 23:14:27

Problematika likvidace komunálního odpadu, resp. jeho zpoplatnění u rekreačních objektů je diskutována prakticky na každém zastupitelstvu. Jedná se o velmi složitou a citlivou záležitost na kterou máme několik variant řešení a zvažujeme různá pro a proti. Snažíme se zároveň získat informace o způsobech řešení této problematiky v jiných podobných obcích. Nejedná se však pouze o chataře, ale máme snahu nastavit spravedlivý a zároveň účelný systém pro všechny obyvatele obce. Všechny náměty do této diskuse jsou vítány.

ing. Pavel Hirsch,

re: re: popelnice , vložen: 2007-02-27 11:09:22

V tom případě fandím hledání optimální varianty. Každopádně se domnívám, že paušál na objekt je asi nadále nejrozumnější, protože nastavení dle počtu obyvatel je v místních reáliích zcela irrelevantní (žije zde spousta trvale nepřihlášených), stejně tak jako dle objemu nádoby (byla by tendence platit za menší nádobu a odpad by zase končil tam, kde nemá). O obytné ploše ani nemluvě - spousta domů je zkolaudována s obytným přízemím, avšak časem je vestavěno i obytné podkroví. Z vlastní zkušenosti vím, že dvojice s jedním malým dítětem vyprodukuje více odpadu než čtyři dospělí obyvatelé domu.

Viktor Vlček, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa