Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Bezpečnost , vložen: 2007-07-30 16:03:06

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda-li neuvažuje o instalaci zrcadla pro zvýšení bezpečnosti. Jedná se o první levotočivou zatáčku na hlavní cestě při vjezdu do Kunic od Stránčic. Mohlo by to předejít spoustě kolizních situací nejen v zimním období. Děkuji za Vaše vyjádření.

Zdravím. P.Jakešová

P.Jakešová,

re: Bezpečnost , vložen: 2007-07-31 13:27:03

Já bych se spíše přimlouval k instalaci zrcadla na křižovatku u hospody na návsi. Pokud jedete od Strančic a chcete pokračovat rovně k OÚ není na křižovatce vůbec vidět jestli se na vás někdo neřítí z kopce od Vidovic. Situace se ještě zhoršila poté, co u hospody udělali zahrádku s pěkným ale úplně neprůhledným plotem.

Josef Masek,

re: re: Bezpečnost , vložen: 2007-08-03 11:07:47

Vím, že tento příspěvek asi nebude obecně nejoblíbenější, ale zajímalo by mě, jestli by nebylo možné umístit zpomalovací retardér na příjezdovou komunikaci od Popovic, někam v oblasti odbočky na "panelku", nebo stále více využívanou "prachovku" před seníkem. Denní skřípot pneumatik zoufale brzdícíh aut, jejichž řidiči si na rovném a novém, asi třísetmetrovém úseku, zvedají svá uvadající ega v malolitrážních vozítkách, mluví za vše. Nebo se tak stane až po nějakém karambolu s dětmi, které tam pravidelně po krajnici chodívají?

Viktor Vlček,

re: re: re: Bezpečnost , vložen: 2007-08-03 19:48:27

Retardérů v Kunicích by bylo potřeba podstatně víc a zrovna místo, které jste zmínil, není rozhodně to nejnebezpečnější nebo nejobydlenější, spíše v rámci zvýšení bezpečnosti by bylo dobré udělat kompletní označení silnic a ulic, namalování nových přechodů, vybudování zábradlí apod. Je jasné, že to vše stojí peníze, ale některé věci zas tak drahé nejsou, například nápisy na silnici, označení nebezpečných míst, apod.

,

re: re: re: re: Bezpečnost , vložen: 2007-08-03 20:05:51

Je to v lidech, pokud chcete všude instalovat retardéry nemuseli se komunikace opravovat. Na neopravených se jezdilo uplně stejně jako přes raterdéry.

nepodstatné,

re: re: re: re: re: Bezpečnost , vložen: 2007-08-04 20:45:04

Se zrcadlem u kostela souhlasím. Plot u fary je krásný, ale když chcete odbočit vlevo, tak by zrcadlo pomohlo. V Arnošťáku si myslím, že když jedete dle předpisů, tak není problém. Pokud jde o retardéry, tak nevím, zda by byly ku prospěchu, nárazy by zajisté lidi poblíž nich vnoci budily. Ve Vidovicích bych viděl řešení v jednání se správou silnic o posunutí cedule obce až k zatáčce (nebo za ní) a tím snížení rychlosti z 90 km na 50 km. Bezohlednost řidičů celkově je celorepublikovým problémem, mělo by být ale naším zájmem jezdit v Kunicích opatrně, protože se tu pohybují naše děti. O nejbližším sběrném dvoře vím v Říčanech a provozuje ho společnost ASA. Kritizuje-li iniciativu obce v odhalování "hotově platícících" za popelnice, tak nechápu logiku těcjtp lidé. Přidá-li někdo k popelnici 50 Kč za její vyvezení, tak logickým výpočtem 50 Kč x 52 týdnů se dostanu na 2600,- Kč. Roční známka je levnější, stejně tak i v případě známky 1x za 14 dní, tak nevím, kam tito lidé míří. :-) U silnic si cením všech lidí, co obci "přispěli" bez ohledu na výši příspěvku, neboť poukazují, že nejsou lhostejní k místu, kde žijí a chtějí pomoci dobré věci. Přidávám tak touto cestou svůj názor mezi ostatní přispěvovatele Hyde parku a jsem velice rád, že zde můžeme volně diskutovat o aktuálním dění v naší krásné obci.

Martin Barták, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa