Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-01-09 11:01:26

Milí sousedé,
poprvé chci přispět do diskuzí Hyde Parku, nicméně podotýkám, že konverzaci těchto stránek čas od času sleduji a moc mě baví :-) Je fakt, že by někdy méně silných slov neuškodilo, ale i těch je sem tam zapotřebí, aby lidé začali mluvit o tom, o čem je třeba. ...na každém šprochu pravdy trochu, ne?
Loni jsme se přestěhovali do Kunic a již dříve jsme s velkým uznáním a radostí kvitovali činorodý a rušný život obce. To je myslím potřeba vyzdvihnout – ať už za tím stojí kdokoli (RKO, p. Růžička či jiní zastupitelé obce) – Kunice jsou sice relativně malou obcí, ale žijí skutečně velmi aktivním životem ve srovnání s jinými, i většími, obcemi a městečky. To si opravdu zaslouží obdiv, a hlavně je to známka toho, že i do budoucna neusneme (rádi se zapojíme!) na vavřínech a v Kunicích se nám všem bude pěkně žít. Takže to jen na okraj pro ty, kteří přes svůj pesimismus nevidí, že se v Kunicích „něco“ děje, protože my za tu dobu, co sem jezdíme a co tu žijeme (cca dva roky, kdy jsme opravovali dům a nastěhovali se), vidíme pokroky v mnoha směrech. Zejména pro děti se tu dělá opravdu hodně věcí.
Jedna zajímavá věc, které jsem si všimla jak na těchto webovkách, tak za tu dobu, co zde bydlíme – a tímto vkládám pověstné polínko do ohně čili námět k diskuzi a zamyšlení... Zdá se mi to, nebo skutečně existuje jistá „antipatie“ mezi starousedlíky, tj. „rodilými“ Kuničáky a ostatními, kdo se sem přistěhovali? Zejména tedy myslím satelity na krajích obce, a že jich ještě bude přibývat... Myslím, že by bylo fajn více tolerance a pochopení pro všechny, každý má přeci nárok na důstojné bydlení, a jenom proto, že někdo bydlí v novovýstavbě (která se mnohdy starousedlíkům nelíbí, protože zmizí krajina, která je celý život obklopovala – což je pochopitelné, ale je potřeba také myslet na ostatní, ne? ...a nebo si to vyřídit se zastupiteli, kteří to schvalují), není třeba mu život v obci znepříjemňovat... :-)
Špatné komunikace u nových domů jsou opravdu neštěstí, k nám např. vede soukromá cesta, po které naprosto automaticky a bez zeptání jezdí auta ČEZu (jezdí k transformátoru, který je vedle naší cesty), sem tam nějaký traktor, bagr a jiná auta k vypuštěnému rybníku, co je před námi, takže ve výsledku máme před domem jedno velké bahniště. Nechci přehánět, jezdíme po této cestě také svými auty a je na nás, abychom udělali novou asfaltku, ale když jezdí např. sypač po celé vesnici, proč také nezajede k nám, když jindy se ostatním tato cesta hodí? Krom jiného po ní chodí i pejskaři na vycházky, takže by trochu pozornosti opravdu zasloužila...
...abych nekončila pesimisticky :-) – máme malé děti a moc se těšíme, že se místní školka rozroste a bude sloužit více dětem. Pokud bude třeba nějaká brigáda, rádi pomůžeme :-)
S přátelským pozdravem pro všechny spoluobčany,
Draha Mašková

Draha Mašková,

re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-03-25 10:37:50

Dobrý den, rád bych připojil pár slov k vašim řádkům...:)
Zaprvý vám chci poděkovat za chválu,alespon pár lidí dokáže ocenit,co se tu děje:)...a že v posledních letech se opravdu děje mnoho...
s problémy mezi starousedlíky a přistěhovalci máte pravdu...
ale to už je tu zakotveno dávno, již někdy na přelomu 18. a 19 století je zmínka o nevraživosti mezi místními obyvateli a tzv luftáky z Prahy...myslím,že je to zbytečné a je to škoda,že lidi spolu nedokáží vyjít...¨
co se týče stavby satelitů, nedivím se,že jsou roztrpčeni,jak mizí krajina...určitě je to i vina zastupitelstva,když schvaluje uzemní plán obce, meli by více myslet na ráz krajiny...ale myslím, že přistěhovalci by se neměli divit,že jim místní nadávají za stavby,co zde budují...neřeknu,kdyz někdo citlivě zasadí domek do terenu tak,aby nerušil ráz krajiny, bez problému...ale některé novostavby,co si manažeři a podnikatelůé staví...nezlobte se,ale za to si pak můžou sami...když si postaví moderní několikapatrové vily uprostzřed chatové osady...nedivte se,že pak na ně ostatní koukají se vztekem... sám mohu puknout vztekem,když procházím krásná místa na procházky a do očí mi lezou příšerny rozmary....myslím,že by to taky chtělo trošku zvážit,co si postavím..přece jn tou ohavnou moderní vilou trošku obtěžuju i okoli....

,

re: re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-03-26 13:03:17

Dobrý den,
myslím že problém starousedlíků je v Kunicích velmi přeceňován a hlavně se moc nezakládá na pravdě. Osobně žiji v Kunicicíh přes 20 let a i když při výměně názorů mi někdo jednou řekl, že jsem se přistěhoval tak nevím ,jak to tu funguje, tak možná měl pravdu. To, co se ale děje v poslední době je opravdu hrůza. Problém není, že tu je víc lidí, kteří žijí v Kunicích déle, ale že se neumí slušně chovat a z Kunic se snaží vytvořit malou hnusnou Prahu. Neumí pochopit, že silnice může být občas ne 100% upravená (v zimě), lesy mají k tomu, aby na něj měli výhled z co nejmenší vzdálenosti, díky nim vzniknul problém z odpadky, 2proudovou silnici by rádi až k samému vchodu do domu aby nemuseli udělat krok pěšky a celkově měli pohodlí Prahy a navíc výhled na přírodu. Ne, takto to opravdu nejde. Nechápu lidi, kteří se neustále dokola zaobírají staro/novo usedlictvím, problém je totiž v nich samotných. Prostě existují lidé takoví a makoví a nezávisí na tom, kde bydlí... Tak jako je hloupý argument, že někdo má pravdu, protože je starousedlík, tak je hloupý argument, že tu existuje spor mezi lidmi, kteří tu žijí déle a těmi ostatními. Myslím, že by bylo dobré aby se na tento smyšlený problém zapomnělo, neboť může vést k opravdovému problému. A podotýkám, že je podle mě vyvolanými lidmi, kteří se sem přistěhovali a začali měnit ráz obce a chtějí ji nekompromisně změnit k obrazu svému (viz výše). Ač se nepovažuji za původního obyvatele, obšacování lesů stavbami, ničení krajiny apod. je opravdu hrozné. A to za své dobré přátele považuji pár lidí kteří tu bydlí třeba 50 let i ty, kteří 5 let.

,

re: re: re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-10-06 19:42:17

Tak ted jsem trochu rozladena. Budeme zde stavet domecek, ne vsak primo v satelitu, ale uz ve stavajici zastavbe. A posledni co chceme je, aby se na nas nekdo koukal jako na pristehovalce a byl nevrazivy. Projekt domecku jsme si vybrali takovy, aby se hodil mezi chatky a domky, zadne podnikatelske baroko, vsak je i v nasem zajmu bydlet v krasnem domku a ne nacincane a nevkusne stavbe.
Ale pokud i pres tento fakt budou Kunicane rozladeni, jiz nevim, co vic muzeme pro pratelske vztahy udelat. Se sousedy jsme se jiz seznamili a vsechno v poradku :-).
Verila jsem, ze to tak bude i se zbytkem vesnice, vsak prave proto jsme sli z Prahy!!
Vetsinu zivota jsem stravila v panelaku a skoro zadneho souseda jsem neznala, lide se nemeli radi, zavideli si i novou rohozku pred vchodem, nemluvili spolu a nekonaly se zadne spolecenske aktivity.
Tak se proste zit neda, clovek je preci tvor spolecensky.. :-)
Pres pul roku sleduji akce v Kunicich a moc se na to tesim, nikdy jsme s muzem nezazili takto \\\"akcni\\\" obec ;-)

S pozdravem

D.

Darja,

re: re: re: re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-10-14 22:31:37

Milá Darjo :-),
já jsem ten původní příspěvěk psala zejména jako námět k zamyšlení; myslím, že v diskusích typu Hyde Park je na místě nadhodit téma, u kterého má cenu se alespoň pozastavit...
Rozhodně nemusíte mít obavy - obyvatelé Kunic, alespoň koho jsme doposud poznali, jsou normální milí lidé, na blbce narazíte sem tam stejně jako všude jinde, nic neobvyklého ;-) Asi hodně záleží na tom, jak člověk k ostatním přistupuje - kdo chce vyvolávat spory a řešit malichernosti, ten si důvod vždycky najde. Kdo si chce však založit hezký domov a vycházet se sousedy, tomu se to určitě vyplatí; je skvělé se o to alespoň pokusit :-)
Přeji Vám co nejméně problémů při stavbě a ať se Vám v Kunicích líbí,
DM
PS: i lidé v satelitech chtějí mít hezké bydlení; ono se to tam po čase zazelená a za pár let už nikdo o satelitu nebude vědět... :-) Asi bychom k sobě měli být všichni více tolerantní :-) Tento dovětek myslím tak nějak všeobecně :-)

DM,

re: re: re: re: re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-10-20 18:35:57

Vim, ze lide jsou ruzni. A kdo chce konflik, vyvola jej snadno. Ale kazdy si zaslouzi sanci :-)

Ja osobne nejsem zastance satelitu, ale ono to ani jinak nejde se stavebnimi pozemky :-)

Nu coz, budeme doufat, ze zapadneme ;-)

Darja,

re: re: re: re: re: re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-10-21 12:42:31

Určitě :-) Mějte se hezky, DM

DM,

re: re: re: re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-12-15 18:48:04

Mila Darjo,taky jsme tu chvíli,se starousedlíkama už trochu potíž,neoprávněné nařknutí ohledně topení.Samo,že naprostý nesmysl.Zatím nebydlíme trvale,popelnici platíme,odpad třídíme,proč taky ne,vždyť to není žádný problém.S většinou lidí kolem nás vycházíme báječně,ale vždy se někdo najde.Spíš už začínám mít problém s nově přistěhovalými,nebo jejich kamarády.S dcerou chodíme s kočárem na procházky do lesa a už několikrát nás málem přejeli na čtyřkolkách přímo v lese.A nejsou to žádní puberťáci,tak kolem třicítky.A jak potom ty lesní cesty vypadají,to je jasné.A smradu ještě víc.Vím,že je to pro majetné velká móda,ale co je moc,to je moc.Takže tím chci říct,že se občas stane,že na nás nové,na všechny, mají starousedlíci zlost.Myslím,že po čase si každý rozumný člověk k ostatním najde cestu.A jestli je to vůl,tak ať si trhne,kouše se zlostí a ještě si nás vůbec neužije,ne?pa E

V.E.,

re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-11-10 15:47:26

Souhlasím že vkunicích se udělalo spoustu práce pro lidi ale pod místní úřad patří i Všešimy a Lomnice.Mám obavu že tam obyvatelé už tak nadšeni nejsou.To co se provedlo ve Všešimech s návsí je velce vysoká cena za autobus který jezdí 2x denně a ještě v mesmyslnou dobu.Zničit náves kvůli takovéhle asfaltové placce ještě k tomu pomalu rok nedodělané (asi nevyzbyl asfalt a odvedení povrchové vody do kanálu se taky samo nedodělá)a nástupní osrůvek!! ty dva rozbyté betonové panely podhozené trochou štěrku ,aby se nehoupaly,přeci stačí ,nehledě na to že pod ten asfalt se místo štěrku navezla stavební suť.Určitě se to v kunicích taky tak dělá !!Na druhou stranu se objví lufták Fanda a udělá veřenou sbírku na vystavění kapličky kam chceme umístit zvon ,který jediný zbyl z místního ůřadu ,aby se náhodou někde neztratil.Je potěšující že se ještě někdo najde kdo je zapálenej pro veřejné věci a ještě někdo kdo nemá trvalý pobyt,protože jak starosta říká že kdo nemá trvalý pobyt ,nemá do toho co kecat a nemůže si stěžovat.

paja,

re: re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-11-12 09:21:34

Dobrý den,
chci jenom napsat, že jsem se v pondělí zúčastnila zasedání Obecního úřadu, kde se krom jiného řešila i zvonička ve Všešímech. Obec schválila příspěvek ve výši 15 000 Kč, což i s DPH činí 20 000 - a to jsou náklady, které by měly na materiál stačit, jak uvedla zastupitelka ze Všeším. Jinými slovy - paní zastupitelka žádala 20 000, které pro Všešímy také dostala. Myslím, že to je slušný příspěvek, navíc akci si sponzoruje založené sdružení "Všešímy sobě" (pokud teď ten název nepletu, to bych nerada), takže nějaké další peníze se jistě povedou vybrat a zvonička bude ozdobou Všeším.
Jinak kritiky "po", když už je všechno hotovo, jsou jednoduché, je podle mého názoru potřeba se aktivně zajímat o dění v našich obcích, a pokud se nám něco nelíbí, řešit to na OÚ či příslušnách místech (jak je např. stavební úřad) dříve, než až je pozdě - to samozřejmě narážím na nespokojenost pisatelky se vzhledem návsi. Nemyslím to jako útok, jen je opravdu potřeba se o dění okolo nás zajímat, protože pasivní přihlížení ještě nikdy k ničemu nevedlo.
PS: Zajímalo by mne, jestli jsou Všešímy, nebo Všešimy - stejně pak jsou nejednotně, a to v obou případech i na webech OÚ - psány Strančice i Stránčice. Nezná někdo etymologii obou názvů: A co takhle Kunice? :-)

Draha Mašková,

re: re: re: Z jiného soudku :-) , vložen: 2008-11-12 10:02:19

Dobrý den
Jsme zase u stejného problému dělení na místní a lufťáky,nesouhlas byl vznesen již před rokem kdy se to budovalo,ale reakce pana starosty a místostarosty byla jednoznačná "nemáte trvalý pobyt tak do toho nemáte co kecat"i když se tu člověk narodil a má k tomuto místu vtah celý život a upřímě řečeno lidi mají dnes tolik starostí že když vidí tento přístup,tak nemají a nebo nehodlají do toho vkádat další energii.

paja, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa