Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Křižovatka u Strančic , vložen: 2008-10-19 22:51:48

Nevím proč, ale poslední dobou se docela často setkávám s pro mě nepochopitelnou věcí. Dnešní pátý případ za poslední měsíc mě již přiměl napsat to sem. :-) Na klasické "té" křižovatce u Strančic potkávám auta jedoucí na Prahu, která při cestě z Kunic nejprve odbočí vpravo, kde zastaví v protisměru pro auta jedoucí ze Strančic, dají blinkr doleva a odbočí doleva na Prahu. Křižovatka není označena kruhovým objezdem i svou konstrukcí znemožňuje autům od Strančic využít jinou možnost pro odbočení do Kunic, proto nechápu toto počínání. Navíc pro auta (bus) přijíždějící od Strančic po hlavní, je toto vozidlo nečekanou překážkou a nejde zrovna o dobře přehledné místo. Nikdy jsem se před tím jsem se s tímto nesetkal, proto tento apel směřuji především na nové obyvatele naší obce. Díky za případné reakce.

Martin Barták,

re: Křižovatka u Strančic , vložen: 2008-10-20 11:28:36

Ahoj Martine. Se situací jakou popisuješ na křižovatce, jsem se již také několikrát setkala. Řekla bych, že to dělají z jednoduchého důvodu, chtějí se vyhnout střetu s autem jedoucím ze Stránčič a odbočující do Kunic. A docela je chápu. Již několikrát jsem s dostala do situace, že mě na téhle křižovatce málem sestřelilo auto a bylo jedno jak rychle jsem jela nebo od kud a kdo měl přednost, ale problém nastává vždy při odbočování z Kunic do Prahy nebo ze Stránčic do Kunic. Máš pravdu, že křižovatka je nepřehledná a tohle chování bezpečnosti nepřidá. Otázka, jestli by to kruhový objezd nevyřešil nebo vypouklé zrcadlo, tak aby auta z různých směrů byla \\\"viditelnější\\\". Měj se fajn.

Romana Milotová,

re: re: Křižovatka u Strančic , vložen: 2008-10-22 21:45:02

Naprosto souhasím, na té křižovatce občas nastávají perné situace. Nejčastěji jezdím směrem z Kunic na Prahu, a obráceně. Mně například nevadí řidiči, kteří křižovatku používají jako kruhový objezd, oni totiž jedou pomalu a jsou vidět.. (i když je to nepochopitelné, není to v pořádku ale pokud jim to tolerují dopravní policisté...) Víc mi vadí, když je nevysekané pole a do křižovatky není vidět. Hlavně směr od dálnice, ale i od Stránčic. Když tam najedete v 60, tak je to krásná zatáčka, ale když je nevysekané pole, může to být i nebezpečné. Stejně tak, směrem od dálnice. Když uhýbáte na Kunice a v protisměru je auto, nezbývá, než víceméně proskočit škarpou, je to tam vyježděné, krajnice žádná a hrozí poničení elektronů a pneumatik. u nižších vozů i škoda na podvozku. Proto by bylo fajn, kdyby silničáři důsledně sekali trávu na poli, kde bývá pouť a na vyvýšenině směrem na obec Stránčice. Ale hlavně, řidiči kteří jezdí z Kunic na Prahu, aby se drželi pravého okraje vozovky.. Díky.

Michael S., 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa