Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-24 12:15:21

Vážení spoluobčané,
apelujeme tímto na všechny, komu není jedno, co se v Kunicích děje. Vznikla petice na záchranu rybníčka (za firmou AJ Albrecht směrem od Obecního úřadu), kterému hrozí zavezení - od pondělí 27. 10. bude k dispozici na Obecním úřadě k podpisu, bude zde týden do nejbližšího zasedání zastupitelstva - tj. do pondělí 3. 11. Věc můžete podpořit i přímou účastí na zasedání, je veřejné.
Děkujeme, petiční výbor

Text petice:
Petice za záchranu rybníčka
Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním

Obec Kunice
Kunice 92
251 63 Strančice

Vážení zastupitelé,
my, níže podepsaní obyvatelé obce, i my, kteří zde pouze vlastníme nemovitosti, obracíme se na Vás se žádostí o záchranu rybníčka na pozemku č. 652/1 až 652/8 v katastru Kunic.
Vyjadřujeme tímto svůj nesouhlas s plánovaným zrušením a zavezením rybníčka. V územním plánu je toto místo vedeno jako vodní plocha a leží v zátopovém území. Vzhledem k možným povodním považujeme za moudřejší obnovení rybníčka do původního stavu před jeho vypuštěním. Přáli bychom si zachovat tento půvabný kousek přírody, který je o to vzácnější, že leží v samém středu obce.

,

re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-24 17:58:36

Je potreba se postavit za neco, co ma cenu!!! Skoda toho krasneho mista, ktere nekdo pro svuj prospech zavazi-ta skladka vzadu na hrazi je neskutecna, takova skoda!!! Prijdu podepsat, J

Jim,

re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-24 23:07:41

Můžete prosím uvést, co má být místo toho rybníku? Zda parcely nebo třeba se plánuje nějaký parčík? Opravdu to nevím. Nicméně je to škoda a škoda také je, že se to dozvídám až odtud. Myslím, že nové zastupitelstvo má s komunikací stejné problémy jako to staré. Ale co záleží na občanech....

,

re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-25 00:21:58

Zarostlej a zaplevelenej rybník a ta navážka je fakt nechutná, nechápu jak tohle může úřad dopustit, postupné a nenápadné kácení stromů na hrázi taky nikoho netrápí. Neznám majitele vodní plochy ale domnívám se že je obecní. V posledním zpravodaji se psalo že majitele neudržovaných ploch čekají sankce tak jsem zvědav jestli úřad začne u sebe nebo u případného majitele. Uvítám zde informace jak se proti majiteli postupovalo.

Vašek,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-25 09:14:08

Já jsem petici podepsal hned první den a už na ní bylo cca 15 jmen - zastupitelé se prý v pondělí 3. 11. sejdou a měli by přehodnotit své stanovisko. Proto je potřeba konečně z řad nás obyčejných Kuničáků něco udělat!!! Mnozí z nás si pamatují na to, jak krásný ten rybník byl, každou zimu jsme na něm bruslili. Proč by to tak nemohlo zase být?! LB
PS: Zajímavá věc - k vypuštění rybníka došlo úplnou náhodou! Při budování kanalizace byla protržena hráz a od té doby se z toho nádherného místa stal dolík plný plevele.

LB,

re: re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-25 09:16:22

Ahoj, petici jsem podepsal a vím o tom následující: Rybník a přilehlé parcely má několik majitelů (jedním je i obec!!!), jeden z nich - p. Prokš - začal minulý rok bourat svůj starej barák, a protože neměl kam vyvážet suť, udělal to vzadu na hrázi. Stavební úřad v Popovicích mu to ale prý dovolil pouze dočasně jako překladiště, nic trvalého!!! Proto to teď tento pán vehementně upravuje, aby suť nebyla vidět a vše vypadalo naprosto v pořádku!!! 30. 10. má být se Stavebním úřadem nějaké šetření, bude se jednat právě o této skládce a nelegálně pokácených topolech.

LB1,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-25 09:17:26

Další zavážení rybníka: Oficiální majitelkou kousku rybníka není vlastně Prokš, ale jeho žena, která zažádala vodohospodáře o zrušení rybníka. Nic však dovoleno není, životní prostředí se vyslovilo vyloženě pro zákaz zavážení, je to stále vodní plocha a hlavně zátopové území!!!
Jak je to se zastupitelstvem? Na začátku (tak před rokem) pan starosta tvrdil, že rybník bude!!! Ovšem od té doby se zastupitelstvo několikrát sešlo, a protože zmiňovaný pan Prokš má mezi zastupizeli své příznivce - Růžička, Hirsch, Alfery, jestli se nepletu... - pana starostu Šímu přehlasovali, že rybník tam být nemusí. Prý o to nikdo nemá zájem!!! Takže takto stojí zastupitelé za zájmy občanů. To mi přijde jako opravdu hrozné - zastupitelé, které jsme my Kuničtí za sebe zvolili - si hlasují ve prospěch svůj, a nikoli ve prospěch obce. Taky si myslím, že když funguje web, zastupitelé by se měli snažit podávat občanům čerstvé informace, ne potom tvrdit něco, co není pravda, když názor občanů ani neznají!!!

LB2,

re: re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-25 13:24:10

Když teď vím, kdo ten rybníček vlastní, tak se ani nedivim, že dnes vypadá tak žalostně. V pondělí se stavím a petici podepíšu, ač nemyslím, že to má valného významu (ale co kdyby).

Jirka - blog.swarm.cz,

re: re: re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčk , vložen: 2008-10-25 13:41:55

Petice má svůj význam, protože pak nemůže kdokoli ze zastupitelů tvrdit, že občané nemají o rybníček zájem. Obec by měla přehodnotit své oficiální stanovisko a udělat něco pro záchranu rybníčka. I když je ten rybníček více majitelů a je tedy soukromý, nikdo z nich s ním nesmí nakládat jak se mu zlíbí. Je to stejné jako když máte na vlastním pozemku vzrostlé stromy a chcete je pokácet - taky se to nesmí udělat svévolně, bez povolení a jen tak z rozmaru. Veškerou dosavadní devastaci rybníčku má na svědomí Erich Prokš, mnoho z nás z okolí bylo svědky hulvátství toho pána, a je konečně načase nenechat si líbit to, co dělá. K.

Kateřina,

re: re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-27 23:29:06

Milý spoluobčane LB! Jsem rád, že stejně jako nás zastupitele, tak i Vás trápí situace okolo tzv. kluziště. Neutěšený stav dané lokality byl předmětem mnoha velmi dlouhých, ovšem řešení nenacházejících diskusí na zasedáních zastupitelstva. Vyřešení tohoto problému je velmi složité jak po stránce právní tak i lidské. Věřte mi, že Vámi jmenovaní zastupitelé nejsou příznivci (ale ani protivníci) p. Prokše, a stejně jako Vy mají eminentní zájem proměnit tuto lokalitu v něco civilizovaného. Vždy však v souladu se zákony a územním plánem obce! Informace, které uvádíte ve Vašich příspěvcích, jsou poměrně zasvěcené ovšem až podezřele tendenčně zkreslené. Těším se s Vámi na schledání na zastupitelstvu dne 10.11.
ing. Pavel Hirsch - zastupitel obce

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčk , vložen: 2008-10-28 08:00:25

Dobrý den,
chceme reagovat na příspěvek pana inženýra Hirsche - cíle petice jsou skutečně ty, které jsou explicitně uvedeny v jejím obsahu. Tj. jde "pouze" o záchranu rybníčka, což je samo o sobě meta hodně vysoká. Uvědomujeme si, o jak složitou věc se ve všech ohledech jedná, a rozhodně neútočíme ani na zastupitele, ani na ničí soukromý majetek (byť je bohužel zrovna v tomto ohledu situace velice napjatá zásluhou chování jednoho z majitelů rybníčka, jehož jméno na těchto stránkách už padlo; nelze se proto divit lidem z nejbližšího okolí rybníčka, že nejsou nezaujatí...).
Krásný den všem :-)

Petiční výbor,

re: re: re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčk , vložen: 2008-10-29 10:25:18

Pane zastupiteli, věřím, že situace není jednoduchá, ale také myslím, že neposkytování informací ze strany zastupitelstva k tak docela zásadní věci vede občany k různým domněnkám. Vám, jako kandidátům za RKO se přesně toto nelíbilo na minulém zastupitelstvu a pokračujete v podobném stylu. To se zase nelíbí občanům. Nevím, odkud ostatní berou poměrně přesné informace, ale o tomto problému (stejně jako o jiných) já, obyčejný občan Kunic, nevím vůbec nic (i to by stálo za zamyšlení) Proto bych chtěl poděkovat petičnímu výboru za upozornění na problém.

,

re: re: re: re: re: re: re: Petice za záchranu ryb , vložen: 2008-10-29 11:38:54

Dobrý den.
Po přečtení příspěvků k problému rybníčka, resp. problémů s panem Prokšem musím všem sdělit, že tento problém vznikl už před rokem. V tom čase pan Prokš zaplotil bez jakéhokoliv upozornění část svého pozemku a tím zamezil přístupu (pravda jednomu) na náš a sousední pozemek. Snažili jsme se problém vyřešit s obecním úřadem, ale moc nám to nepomohlo. Při této komunikaci jsme zjistili, že majiteli pozemků (a i toto je sporné) bylo povoleno cituji\"...přechodné uložení materiálu z povolené demolice starého objektu...\". Vzledem k tomu, že se jedná podle mě spíše o skládku a následnou zavážku, začal jsem si tuto část rybníka pravidelně fotit. Pokud bude mít tedy petiční výbor zájem jsem schopen fotky poskytnout. Jinak se musím s předchozími anonymy ohledně neinformovanosti občanů ztotožnit, protože v obci probíhají změny uzemního plánu bez širší informovanosti. Myslím si, že co se týče změn uzemního plánu měli by především být informováni občani a to co nejlepším způsobem.

M. Ptáček,

re: re: re: re: re: re: re: re: Petice za záchranu , vložen: 2008-10-29 14:22:05

Dobrý den, pane Ptáčku,
pokud by bylo třeba, určitě bychom Vás o fotky požádali. Děkujeme :-)

Petiční výbor,

re: re: re: re: re: re: re: Petice za záchranu ryb , vložen: 2008-10-29 12:20:40

Dobrý den,
k informacím jsme přišli velice jednoduše - protože jsme se od OÚ i od majitele pozemku dozvídali během toho cca roku, kdy se to s rybníčkem a přilehlou oblastí táhne, různé a často si protiřečící věci, zajeli jsme se zeptat k pramenům; u Vodohospodářského úřadu v Říčanech se problémem zabývá Ing. Šárka Doudová, z Životního prostředí Ing. Renata Vavřínová a ze Stavebního úřadu v Popovicích to má na starost jeho vedoucí, Ing. Kodatová. Všechny zmiňované úřady mají v rukou kopii petice a čekají také na aktuální stanovisko OÚ, které by měli zastupitelé vydat na zasedání 10. 11. Stavební úřad má místní šetření zítra, tj. 30. 10. v 9:00!!! - kdokoli se ho může zúčastnit. Vodohospodáři po novém stanovisku obce odešlou věc dál, na Krajský úřad.
Škoda je, že jsme se nezačali o problém s rybníčkem zajímat dříve, ale je to i tím, že prvotní (a na některém dalším jednání zastupitelů přehlasovaná) informace od OÚ byla ta, že rybníček tu prostě bude - spoléhali jsme na to.
Uvidíme, zda naše snahy k něčemu budou, každopádně je bezvadné vidět, že se najde pár lidí, kteří se zajímají nejenom o sebe, ale jsou ochotni vyslovit svůj názor a stát si za ním. Ono i jenom podepsat tu petici chtělo odvahu, dost lidí odmítlo proto, že mají strach!!! To je hodně smutná věc v dnešní době...
Krásný den všem :-)

Petiční výbor,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-03 23:43:25

Prostor není obce, ta vlastnila jen část pozemku, který dala do prodeje. Nevlastní to náhodou pan Prokš, který tam vozí bordel ze stavby??? je opravdu politovnání hodné, že se vůbec něco takového dopustilo a zaniká tak část přírody v blízkosti návsi. Tak co s tím uěláme? Mrzí mě, že o petici jsem se dozvěděl až touto cestou a takto pozdě, hned by nás ji podepsalo víc:((

,

re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-25 13:47:53

Ja jsem slysel ze to chce Proks zavezt suti a pak prodat jako parcelu. Nesly se taky famy o tom, ze by tam melo byt hriste (proc neudelat treba nejake hriste na tom placku pred rybnikem a tou zrekonstruovanou vilkoui? tam je preci mista dost. Ale jak znam P, chce to zpenezit po zavezeni jako stavebni parcelu a trhnout na tom co nejvic.

,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-03 23:45:02

Jo,souhlasím...Hřistě u rybníčka je pěkný nápad.... Proč nám tu má Prokš dělat bordel,ať si suť vozí na svojí zahradu!!!!

,

re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-25 14:21:08

Zajímalo by mě proč nejsou na webu (ať na oficiálním kunice.cz nebo na kunice.eu) u obecniho úřadu podrobné zápisy jednotlivých zasedání zastupitelstva? Chtel sjem si o kauze s rybničkem něco přečit (kdy a co vlastně zastupitele schvalili), ale na kunice. eu je posledni vypis ze zasedani zastupitelu z 29.1.2007!, na Kunice.cz je toho vic, ale vždycky jen jedna informace, cele je to nepřehledne a žadny pořadny zapis z celeho zasedani!!! úplně i třeba chybí informace o tom, že další zasedani má být 3.11.-to se člověk musí dočíst až tady v diskuzích, aby o tom věděl!!!!! Petici podpořim, přijde mi to konečně dobra akce, ale měl by se sebou neco udělat i obecni úřad, takhle aby se jeden informací dohledal :-(

Mayer,

re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-10-27 12:41:10

Milí spoluobčané,
k dnešnímu dni se povedlo nasbírat 44 podpisů, což je výborné, moc děkujeme!!! :-) Kopie petice je na vodohospodářském úřadu v Říčanech i na Stavebním úřadě v Popovicích (obou institucí se věc týká), originál je na OÚ - kdokoli další jej může dojít podepsat! Petice zde nebude pouze týden, ale dva týdny, protože zasedání zastupitelstva nebude 3. 11., ale až 10. 11.!, jak nám dnes bylo sděleno panem starostou. Znovu opakujeme - toto zasedání je veřejné a je žádoucí přijít podpořit tuto věc. Jinak tento čtvrtek, 30. 10., je přímo na místě (tj. na hrázi rybníka) od 9 hod místní šetření, kde bude stavební úřad i životní prostředí, i toho je možno se zúčastnit.

Petiční výbor,

re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-03 23:54:05

Dobrý večer, asi již píši pozdě,ale o petici jsem se dozvěděl poměrně pozdě...je možné ještě podepsat?
Díky,Tomáš

,

re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-04 13:24:13

Pěkný den všem,
petice je stále k dispozici na Obecním úřadě - zasedání zastupitelstva bude v pondělí 10. 11. od 19 hod (zasedání je veřejné, přijďte rybníček podpořit :-), do té doby se ještě každý může přijít podepsat, a dát tak najevo svůj zájem.
Kousek rybníčka plus přilehlý pozemek ze strany od silnice je paní Prokšové, již zastupuje její manžel. Petice - a to musíme zdůraznit - však nevznikla jako naschvál manželům Prokšovým, jde nám skutečně o to, bude-li to možné, zachránit ten kousek přírody v srdci naší obce. Samozřejmě se ale není čemu divit - díky jednání (poněkud horšího rázu, mírně řečeno) p. Prokše lidem z nejbližšího okolí kauza rybníčku s jeho osobou splývá...

Petiční výbor,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-12 13:49:54

Vážení spoluobčané,
oslovujeme zejména ty z Vás, kteří jste podepsali petici za záchranu rybníčka, neboť cítíme povinnost informovat Vás o tom, jak zatím věc dopadla.
V pondělí se sešlo zastupitelstvo OÚ, stále platí stanovisko z minula, tj. obec netrvá na zachování rybníčka, ale na zelené udržované ploše. Zavážení nikdy nebylo povoleno!!! Nepořádek, který na místě vládne, se zastupitelé rozhodli přes majitele řešit - snad to tedy bude dáno do pořádku, na to by už obec měla dohlédnout.
Dále jsme se dozvěděli - před cca týdnem bylo na místě rybníčka šetření ohledně deponie, kterou měl p. Prokš dočasně povolenou od Stavebního úřadu v Popovicích. Stavební úřad vyhodnotil stav jako nepovolené terénní úpravy a bude za to majitele stíhat. Téhož dne byl na místě i zástupce životního prostředí a řešil zejména nelegálně pokácené topoly.
Co bude dál? Z vodohospodářského odboru Městského úřadu v Říčanech se celá kauza ohledně zavážení rybníčka přesouvá na Krajský úřad Středočeského kraje, odtud by mělo přijít rozhodnutí.
Děkujeme všem, kteří se povznesli nad své osobní problémy, jichž máme každý nad hlavu, a byli ochotni udělat něco pro věc veřejnou.

Petiční výbor,

re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-26 20:58:15

Vážení,
Narodila jsem se v rodině, která polovinu tohoto, jak každý tvrdí „krásného území“ vlastní. Kuničáci divte se: Již v roce 1944 se notářsky sepisovaly svatební smlouvy, kde má moje maminka zaznamenáno pod číslem pozemku 652 – louka a 653 – pastvina.
V 60 letech se z mé krásné louky a pastviny stalo kluziště. Nebudu pátrat, kdo to způsobil.
Právem si každý myslel a myslí, že toto území vlastní obec. Kdo by si také pomyslel, že soukromý majetek je v takovémto dezolátním stavu, zvláště když majitel platí řádnou daň z nemovitosti FÚ v Říčanech.
Za toto území jsme měli slíbené náhradní pozemky. Z tohoto důvodu jsme s hrůzou sledovali, jak se tato lokalita 55 let ničí.
OÚ Kunice nejdříve chtěl tuto vodní plochu pro rybářský spolek, posléze jako požární nádrž.
Dne 30. 7. 1998 v 9.30 hod mě a mého zemřelého bratra J. Krákoru obeslalo Životní prostřední Praha-východ, abychom se dostavili k jednání na místě samém (tedy na „kluzišti“). Tato obsílka obsahovala vyšetření úhynu ryb následkem vypouštění odpadních vod všech sousedů do této lokality. Když tento rybníček v zimě zamrzl, na ledě se objevili i vypouštěné lidské exkrementy. Je zajímavé, že nebyl přizván druhý majitel, ing. Molčík.
Toto jednání po místním šetření žádá nápravu a končí poznámkou: Upozorňujeme, že po určení vlastníků je třeba prověřit právní stav vodní nádrže a požádat o její legalizaci, za účasti vlastníků.
Stále jsme měli slíbené náhradní pozemky. Nikdo mi nedal podepsat legalizaci této předmětné stavby a velice jsem se divila, že existují dva katastry. Na původním mám louku a na druhém, novějším, mám rozdělený pozemek č. 652 a to na vodní plochu a trvalý travní porost. Dodnes nechápu, jak je možné, bez podpisu vlastníka přečíslovávat a manipulovat s jeho vlastnictvím. Vodní plocha je hmotný investiční majetek, kde je potřeba při jeho legalizaci projektová dokumentace a řádná kolaudace, samozřejmě za účasti vlastníků. Toto vše budu požadovat od OÚ Kunice.
Když si toto území OÚ Kunice přivlastnil a za lajdáckého a neprofesionálního stavebního dozoru při stavbě kanalizace nechal zničit, tak po skončení stavby kanalizace již OÚ Kunice požární nádrž nepotřeboval. Pan starosta mi napsal, že mě čekají sankce od životního prostředí za zničenou vodní plochu, protože neplní svoji funkci. Obeslala jsem životní prostředí, jaké sankce mě čekají a oni mi odpověděli, že o toto území nemají zájem a že si musím podat žádost o odstranění předmětné stavby. Tuto žádost jsme podali s panem ing. Molčíkem. Dodali jsme projekt a biologický průzkum s tím, že dáme toto území do původního stavu, tzn. louky. Nechtěli jsme místo nechat ležet ladem, ale chtěli jsme zde vytvořit pro kunické děti hřiště na míčové sporty. Toto nám pan starosta zamítl, s tím, že sportovišť je v Kunicích dostatek.
Změna územního plánu obcí Kunice z roku 2002 ukázala, že obec plánuje přes můj pozemek cestu k budoucím novostavbám. Proto nechápu smysl celé petice, záchranu krásného kousku přírody v centru obce, když obec má v plánu použít velkou část této nádhery na veřejnou komunikaci.
Po povolení demolice mého domu č. 56, které je součástí dokumentace bouracích prací, kde mohu vyvážet materiál z demolice na zbytek mé louky, mě pan starosta oznámil, laicky řečeno „udal“, na životním prostředí, aniž by se seznámil s tím, že nezavážím vodní plochu, nýbrž pouze svůj zbytek louky. Kdybych bydlela ve Všešimech, nedivím se, ale bydlím 20 metrů od obecního úřadu.
Tímto oznámením se vše zpomalilo a životní prostředí nám likvidaci nepovolilo. Máme podané odvolání a musíme čekat. Když nám životní prostředí tuto likvidaci neschválí, mám s tímto zničeným pozemkem určité plány a mám od OÚ povolení na oplocení těchto dvou pozemků.
Snad každý majitel pozemků musí pochopit, že po 55ti letech chci z tohoto dědictví něco mít. 55 let mi nikdo neplatil nájem a jen mi mé pozemky ničili.
Když mi OÚ nepředloží požadované dokumenty, budu podávat žalobu, nikoliv jak je dnes módou na neznámého pachatele. Pachatele velice dobře znám. Je to OÚ Kunice a sousedé, kteří si z mého pozemku, udělali divokou skládku a odpadní jímku. Tato žaloba bude obsahovat: znehodnocení, zdevastování a celkové zničení mé krásné louky, kterou si jako malé dítě pamatuji. Proč bych v této žalobě nemohla být úspěšná, když iniciátorka této podpisové akce, dostala za znehodnocení majetku svých prarodičů vilu po velkouzenáři panu Přibylovi. Když se této slečny dotázal můj manžel E. Prokš, proč se stará o soukromý majetek, vyjádřila se tato rádoby umělkyně, že se bojí o svou zahradu, kdyby byla povodeň. Zažila jsem zde dvě velké povodně a věřte, že vodu nic nezastaví. Myslím, že OÚ Kunice by se měl spíše zajímat o silně upravený a zregulovaný průtok potoka.
Panu L.B.: „Ani mě se toto zanedbané území nelíbí. Jestli jste tam v minulosti bruslil, tak tady bydlíte tak dlouho, že určitě víte, že nejsem žádná jeho žena, ale mám jméno. Jmenuji se Libuše Prokšová.“
Panu Ptáčkovi: „Jistě se budete divit, že i já mám fotografie, kde je jasně vidět, jak jste si z mé pastviny udělal skládku svých odpadů po rekonstrukci domu. Odtok Vašich odpadních vod je na mém pozemku doposud. Než byla vyhláška o odpadech a kanalizace, nikdy nikdo neviděl u Ptáčků vyvážet popelnice, natož fekální vůz. Na toto tvrzení mám svědky. Je možné, aby doložením svých dokladů pan Ptáček toto tvrzení vyvrátil. Když už jste si postavil nový, zděný plot, tak by jste mohl vědět, že vrátka na sousední pozemek, musíte mít schválené od majitele sousedního pozemku a nikoliv je používat jako zkratku do středu obce.“ Když jsem se Vás zeptala, kdo Vám tyto vrátka povolil, tak jste na mne chtěl zavolat policii a psychiatra. Tvrdil jste mi, že jste tam 50 let chodili po pozemku, který je ničí ,tudíž tam budete chodit i nadále. Mám objednáno vyměření pozemku č. 653 – pastviny a po jeho realizaci budu s Vámi jednat a to přes právníka.
Docela mě pobavil primitivní názor: „Ať si tu demolici vozí na svou zahradu.“ Tato louka je opravdu moje a nemohu za to, že jsem tuto lokalitu zničenou ne vlastní vinou zdědila. Všechny doklady k tomuto problému mám k nahlédnutí. Mí rodiče Josef a Anna Krákorovi mě nenaučili jednat způsobem: psát anonymy a udávat lidi. Upozorňuji, že se na stará kolena, díky panu starostovi, tomuto jednání doučím.


Libuše Prokšová,

re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-26 20:58:54

Pokračování:
Toto vysvětlení dlužím všem občanům Kunic a jistě každý majitel pozemku chápe, že nehodlám nadále snášet ničení mé louky. Tento pozemek chci věnovat svým čtyřem vnoučatům, aby také vlastnili kousek země po svých praprarodičích.

Libuše Prokšová,

re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2009-01-12 19:10:25

Ahoj! určitě všechny zajimá jak to dopadlo ? - bude pani Prkošová tak laskava a napiše jak to dopadlo s jeji krasnou loukou? držím vám pěsti a teším se na rozkvetlou louku místo nevzhledné díry se skládkou na konci

Kuničák 123,

re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-27 09:50:55

Dobrý den,
chci se vyjádřit pouze k závěru dopisu paní Prokšové (vše v tomto prohlášení uvedené je samozřejmě prezentováno z hlediska paní majitelky, ale je potřeba si uvědomit, že každá mince má dvě strany a Obecní úřad či další orgány, u kterých se věc řeší, by k tomu jistě dodaly také svoje upřesnění - proto nechci reagovat na jiné zmíněné věci, nejsem do nich zasvěcená, ale situace je opravdu z lidského i právního hlediska značně komplikovaná, jak zde jednou psal pan zastupitel Hirsch).
Protože se naší rodiny dění okolo rybníčku týká (jsme bezprostřední sousedé), byla jsem se podívat na zasedání zastupitelstva 10. 11., kdy se věc znovu řešila. Chci se nestranně! zastat pana starosty vůči napadání z anonymů apod., když už byl právě on v dopise pí Prokšové jmenovaný - a to jako jediný z celého zastupitelstva, přestože by jednání každého ze zastupitelů mělo být v souladu s oficiálním stanoviskem celé obce (tj. pan starosta nereprezentuje svým jednáním pouze své postoje a názory). Z jednání pana Šímy, alespoň pokud jsem viděla, se rozhodně nemůže usuzovat na zaujatost, ve jménu obce se snaží řešit věc tak, aby se nedělo cokoli protiprávně. Myslím, že jako zastupitele obce je toto jeho povinnost - dohled nad děním v obci, které spadá do jejích kompetencí. Myslím tedy, že obviňovat někoho z anonymů???, když plní svou práci, a podle mne opravdu zodpovědně a dobře, je trochu pod úroveň.
Jinak vysvětlující stanovisko paní majitelky zde jistě všichni čtenáři uvítají. Pokud paní Prokšová neví, jak ten rybníček vznikl, tak pan Pála to na zastupitelstvu vysvětlil - založil ho spolu s dalšími několika místními pan Krákora, otec paní Prokšové.
A ještě snad poslední, ale podstatná věc - myslím, že se paní Prokšová mýlí v přístupu k petici - jak i z jejího textu vyplývá, občané se pouze snažili vyjádřit svůj názor (že je o rybníček zájem, nikoli že jim je to jedno) a řešení se mělo hledat společně, tj. např. případnou další diskusí o náhradním pozemku. Rozhodně nikdo nikdy nechtěl upírat rodině majitelky jakékoli osobní statky, nešlo v žádném případě o vyřizování si osobních účtů - šlo pouze o to, najít řešení v nastalé situaci, pakliže to je možné. Z diskusí na tomto webu vyplývá, že komunikace s manželem paní Prokšové je asi někdy složitá, tak možná proto se občané vyjádřili formou petice a nikoli přímým oslovením paní majitelky. Nicméně podle mne je petice demokratickým právem každého, nevznikla nikomu za zády, jinak by přeci nebyla dva týdny na OÚ k dispozici.
S přáním pokojných dnů DM

Draha Mašková,

re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-12-05 20:14:24

Koukám že Mašková má patent na rozum a dokáže všem o čemkoli radit. Doporučuji starejte se o sebe a neotravujte vaším moudrem ostatní občany!

,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-12-05 22:10:32

No tak hlavně že tu máme "ostatní občany", kteří budou vyhrožovat, ale nemají ani odvahu se podepsat, co? Velmi jste mě pobavil a mezi námi - raději budu "moudrá", než psát anonymy a zastrašovat lidi. I když hlupáci jsou schopni všeho, tak žádný div... Myslím, že rukopis autora tohohle příspěvku je lehce čitelný. Kdo si myslíte, že jste, abyste cizím lidem přikazoval, o co se mají starat?!!!
Pokud jsou mezi "ostatními občany" i lidé jiného názoru než pan pisatel, zdravím a přeju hezký advent :-)

D. Mašková,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-12-11 17:45:10

nevim kdo je maskova ale uz jen to osloveni zavani urazko-takze pro anonyma: ta slecna / pani zde nenapsala nic spanyho co jsem mel moznost cist takze vase zaujatost bude osobni, co ? laskave si odvyknete vyhrozovat-normalni lidi i me jeji moudra naopak zajimaji. lidem musi bit vase zaujatost do oci a ja osobne si rad prectu stanovisko nekoho normalniho ! jsem rad ze sem pisou lide se zajmem o deni v kunicich,jinak bych vedel o moc min.nenechme se zastrasit blby!!

PetrL.,

re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-28 23:36:20

Musim reagovat - L Prokšová píše:
Docela mě pobavil primitivní názor: „Ať si tu demolici vozí na svou zahradu.“ Tato louka...
1) pokud někoho nařknu z "primitivity" tak bych sám nevznels nepodložená obninění z udavačství a anonymů - prosím majitelku o dodání důkazů a vysvětelení proti napadanému starostovi obce jinak je sama nositelem vlastností, ktere na druhém odsuzuje
2) ano, nechť je místo rybníka ona "krásná louka",po které majitelka tolik prahne! všem se uleví ,že zde nebude protizákonná,nepovolená terénní úprava-po krásné louce jistě touží všichni majitelé přilehlích pozemků - toto prohlášení je písemným důkazem o úmyslech majitelky s pozemkem -žádná zavážka, bude tulouka!
3) aha, tak rybník založil otec paní Prokšové? že by to pani libuše nevěděla? ať tedy zapátrá ... když chce pani ponechat vnoučatům dědictví proč nezachovat rybník co postavil její otec? normální člověk by to tak udělal, ne,
4) diky petičnímu výboru! - kdž by neinformoval aleposn o něčem, obyčejný člověk nic neví! více takových akcí, když oficiání informace nejsou!

Jim,

re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-28 23:53:21

taky si myslim - at p. proksova doda dukazy, jinak jsou jeji obvineni na zalobu, krom toho - i jejich rodina si zvolila soucasne zastupite, jednaji i jejich jmenem; dopis je to napsany hezky ( kdopak ho asi psal ), tak hlavne ze jim jde o krasnou louku jz

j. zima,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-29 16:39:30

Dobrý den,
nemám ponětí o tom, kolik je v Kunicích Zimů, ale nevím o žádném dalším, jehož křestní jméno začíná na J. Takže bych rád poprosil, aby se tu anonymové podepisovali aspoň opravdu nějak anonymně a nezneužívali cizí jméno.

Jiří Zima,

re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2008-11-29 19:16:17

Dobrý den
Nemohu jinak než reagovat na dlouhý příspěvek paní Prokšové, i když si myslím, že tyto sousedské reakce na Hyde Park nepatří. Takže pro paní Prokšovou:
Je dobře, že máte fotografie. Co se týče rekonstrukce domu, tak na ní jsme měli objednanou stavební firmu včetně likvidace odpadu. Pokud mluvíte o odtoku odpadních vod, tak zde máte špatné informace, neboť vývod, který je ještě dnes na \"Vašem\" pozemku fungoval dříve jako svod dešťové vody ze střechy a dnes je nefunkční. Jinak máte pravdu v tom, že jsme nikdy až do nové vyhlášky (teď máme pytle pro Vaši informaci) nevyváželi popelnice. Nebylo třeba, bydlím trvale v Praze (né papírově) a vozím i dnes odpad do Prahy, kde bydlím. Fekální vozidlo jsme používali, takže si rád promluvím s Vašimi svědky. S novým plotem bych na Vašem místě byl opatrný, neboť před časem mi ho Vaši klubový podnájemníci částečně zbořili při bujaré oslavě a uvedení do původního stavu mi dodnes nikdo neuhradil. Branka, jak vy říkáte \"pro zkrácení cesty do vsi\" je tam od roku 1935, kdy byl postaven náš dům. Takže někdo souhlas asi dal, ale to tady nikdo z nás asi nebyl. Taky Vás mohu docela určitě ujistit, že já jsem s Vámi nikdy v této záležitosti osobně nemluvil, a proto jsem nikdy nemohl na Vás chtít zavolat policii či psychiatra.
Obecně si myslím, že celý problém ve věci bytí či nebytí rybníčka, louky, hřiště a čehokoliv je v tom, že jako správní sousedi, jste měli hned na začátku všechny sousedy obejít a normálně se s námi domluvit na zaplocení atd. a nevykřikovat, neurážet všechny okolo, protože nám šlo pouze o zachování cca 1 m široké cesty do vsi.
Nashle s Vaším právníkem
M.Ptáček

Ptáček,

re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2009-04-22 22:05:06

Vážení spoluobčané,
je na místě, jelikož jsme vás zaangažovali, připojit slovo závěrem k celé kauze. Jak jsme se dozvěděli na Obecním úřadě, odvolání pí Prokšové na Středočeský kraj bylo zamítnuto (již před cca měsícem, spíš je to i déle). Tj. není dovoleno zavézt rybník Kluziště!
Stalo se tak i zásluhou vás všech, kteří jste podepsali - tj. nebojíte se omezenosti a záleží vám na životním prostředí, zejména na tom, v němž žijete.
Nyní se uvidí, jak se obec a majitelé bývalého rybníka domluví, rozhodně zavážen být nesmí.
S poděkováním
Petiční výbor

Petiční výbor,

re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2009-04-28 22:05:56

Konečně nějaká potěšující zpráva:)) díky petičnímu výboru i všem, co se zapojili:)dif

,

re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2009-04-28 22:34:44

To je skvele!!!
Muze mi nekdo napsat, kdy a kde se schazi komise zivotniho prostredi? Pry to byva prvni tyden v mesici, nic blizsiho ale bohuzel nevim.
Dneska nas malem zajeli opili a zfetovani mladici v jakemsi vraku, v nemz jezdili jak blazni na ceste za hrbitovem smerem k dalnici. Zavolali jsme na ne policii a doufame, ze mistni novi spoluobcane (a nejenom ti) to take udelaji vzdy, kdyz se zde bude nekdo takto chovat, kdyz zde bude neohlasena techno party (jako ted z patka na sobotu) apod. Obecni urad na to zjevne kasle, je to tady bohuzel mezi vetsinou zastupitelu pekne "osetrene".
Je jeste nekdo, komu vadi motorky v lese, divoke jizdy po polnackach na kraji obce, zbohatlici na ctyrkolkach apod.? Tohle vsecko je vizitka mistnich, kteri si o sobe mysli, ze s prachy na ucte muzou vsecko... Neohleduplnost k prirode a ostatnim lidem je vizitka jejich hlouposti, mirne receno.

Huraaa,

re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2009-05-03 22:00:13

Komise životního prostředí se schází každé druhé pondělí v 18 hodin na obecním úřadě. První pondělí v měsíci od 19 hodin se schází zastupitelstvo obce. Kdokoliv má možnost dorazit a vyjádřit se... Rovněž mi vadí čtyřkolky, a to nejen v lesích - právě koukám z okna do protějšího lesa a opět tam dvě motorky nebo čtyřkolky řádí, Máte nějaký konstruktivní návrh jakým způsobem toto zastavit? Čtyřkolky nemají RZ, řidiči v helmách se špatně identifikují...

Martin Barták,

re: re: re: re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2009-05-04 13:58:04

Ahoj Martine,
tak konečně přesná informace, to je fajn. Času je málo, ale dojdu se za týden na zasedání podívat, je potřeba něco vymyslet a řádění zamezit. Asi to bude prostě chtít postavit hlídky, ty helmy jim sundat a pěkně jmenovitě pak na příslušné místo napsat, kdo tu ty lesy ničí. Protože po cestách, kam se tyhle motorky/čtyřkolky dostanou, se prakticky nedá jít, cesty i louky jsou rozježděné a člověk aby se bál, kdy ho nějakej blázen přejede. Snaha lidí zamezit motorkám v ježdění tím, že strkají klacky, klády apod. do cest, je sice pochopitelná, ale motorkám to evidentně nevadí a z cest se pomalu stává binec, přes kterej člověk při procházce všelijak leze, aby se dostal dál. Takže už jsem si říkala, co je větší zlo...
Má-li někdo řešení, jak z toho, když to motorkářům evidentně nedochází, sem s tím :-) Jinak otázka do pranice - v obci máme Delta Racing Team - kampak jeho členové jezdí trénovat? Jistě to nebude daleko a nebude to nelegální drancování lesů, že? ;-) ...třeba by mohli poradit těm chudákům, co mají na motorky/čtyřkolky, ale už nemají na zaplacení jízd v povoleném areálu a musejí jezdit po lese...
DM

DM,

re: re: Petice za záchranu rybníčka , vložen: 2009-04-30 22:45:22

dik peticnimu vyboru a nenehte se zastrasit, puste se dal do dalsich akci je jich treba ! ... kdo je vlastne peticni vybor? ;-)
taky bych rad vedel neco bliz o komisi zivotniho prosredi, clovek by se i rad zucastnil,ale tezko,kdzy o nicem nevi... na co tu mame zpravodaj? proc vb nem chybi poradne informace ? pryc uz s vecnym cutalenim a tim slavnym "z amkem " a radoby lidumilovnym akcim, hlavne vse pro deti .. - pretvarka nad pretvarku ...
jb

007, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa