Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Dálnice D 3 , vložen: 2008-10-30 01:46:40

Chci se zeptat zastupitelů jaké mají (případně proč neposkytují ) informace ohledně plánované dálnice D3 která povede na hranici Kunic a Popovic přes Lomnici. Na stránkách České dálnice jsem se dočetl že již je podána žádost na změnu územního plánu je to pravda ?

Vašek,

re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-10-30 09:47:10

Vašku, můžu poprosit o konkrétní odkaz? Nemůžu nic aktuálního najít ani na stránkách územních plánů Středočeského kraje. To co popisujete by mohla být stará zpráva - tzv. západní varianta, jak obejít Mirošovice, v případě, že by se dálnice D3 nevedla na Jílové a zůstala v koridoru Tábor-Mirošice. Vedle této západní alternativy však existovala a následně byla i vybrána východní varianta, která by měla ústit na D1 u Hrusic. Údaje jsem čerpal z dalnice.com a ceskedalnice.cz.

Martin Barták,

re: re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-10-31 20:26:39

Podle mých informací z www.ceskedalnice.cz byl na žádost MŽP pozastaven proces EIA na tzv stabilizovanou variantu D3 (s napojením na R1 - Pražský okruh u Jesenice) a byla v únoru 08 vypracována nová varianta vedení D3 ve Středočeském kraji tzv. varianta Promika 2008. Ta ovšem požadavkům MŽP nevyhověla a přepracovává se, hotova by měla být v říjnu 08. Varianta promika 08 předpokládá napojení na R1 u Říčan, křížení s D1 na současném cca 13 km D1 (v tom údolí před stoupáním na náš exit 15 Všechromy) a pokračovat by měla mezi Kunicemi a Velkými Popovicemi na jihovýchod. Jak to však nakonec dopadne je otázka. Mapka křížení D3 ve variantě promika 08 s R1, D1 a silnicí II/107 (Všechromy - Velké Popovice) je zde http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/d3-promika-cervenec.pdf

josef Mašek,

re: re: re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-11-01 01:09:21

Nejnovější studie 07/2008
http://www.ceskedalnice.cz/prilohy/d3-promika-cervenec.pdf
Aktuálně projednávané trasy D3 od Pudisu 02/2008
http://www.d3klid.cz/variantyD3_Pudis.jpg
N a nedávném dni otevřených dveřích na stavbě 514 okruhu kolem Prahy zástupce investora který nás prováděl hovořil o zastavené přípravě MUK R1/D3 u Jílového naopak zmínil přípravu jakési MUK u Říčan která není součástí stavby 512 a v současné době je na ni zpracovávána dokumentace pro proces EIA. Trochu jsem zapátral na webu, moc tam toho není ale našel jsem informace o variantě Promika 2008. Jde o starou známou variantu ale přepracovanou která je už podle směrnic EU, zdá se že příprava je v plném proudu jen bez zbytečné asistence veřejnosti. ŘSD si už asi uvědomilo že přes sázavu kvůli odporu občanů a občanských sdružení D3 prostě neprojde.
Ještě odkaz na fórum České dálnice zajímavé čtení na dlouhé večery ( Téma Promika 08/2 - http://www.ceskedalnice.cz/net/forumX.aspx?id=3016&page=5#Petr%20Pokorný,%20autor3016
Tak jen doufám že ,, DÁLNIČNÍ VÉČKO " D3 - Vidovice-Kunice - D1 se nestane skutečností.
Na závěr citace z nejmenovaného webu - Sdružení obcí KLID prosazuje variantu dálnice D3 Promika 2008, která ve Středočeském kraji v maximální možné míře sleduje současnou trasu silnice I/3 z Prahy do Českých Budějovic. Trasa tak nenaruší zachovanou krajinu České Sibiře, Neveklovska a Dolního Posázaví, nezavleče tam tranzitní dopravu a uchrání ji od vzniku logistických komplexů.

Pokorný R.,

re: re: re: re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-11-03 23:13:08

Děkuji za poskytnuté informace, nyní zkoušíme zjistit aktuální vývoj na ŘSD a případně začneme chystat další kroky, o kterých Vás budeme informovat. Tato varianta je pro nás absurdní - Dálnice by pak šla cca na úrovni od Krámských přes Jedlíčko ke Kašovicům - to by z Kunic vznikl druhý dálniční ostrov, kterým je např. pražský Spořilov. Problémem také je, že bylo rozhodnuto, že D3 musí ústit samostatně na pražský okruh, nikoliv se napojit na D1, a to zejména z důvodu dopravní nehody, kalamity nebo stávky by pak byly zablokovány hned dvě hlavní dopravní tepny Prahy. Tím byla zamítnuta varianta přes Hrusice.

Martin Barták,

re: re: re: re: re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-11-20 19:06:07

Chtěl bych touto cestou upozornit na činnost Zájmového sdružení obcí "Klid" viz. http://www.d3klid.cz/ , které vyvíjí pro nás značně nebezpečné aktivity ve snaze k navrácení se k původní variantě dálnice D3 (přes Všechromy, Horní Lomnici ..). Zástupci tohoto sdružení byli dnes pozváni na jednání se zástpci MD, MŽP a ŘSD v reakci na jejich petici z 5.11. t.r.. Činnost tohoto sdružení je patrná z jejich webových stránek. Doufám, že jsou naši zastupitelé o tomto informováni.
B. Kalát

B.Kalát,

re: re: re: re: re: re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-11-22 23:18:17

Dočkáme se nějakých informací od úřadu ?
Snad není tajné co se na té prezentaci projednávalo.
http://www.ct24.cz/doprava/36595-vznikla-virtualni-podoba-obou-variant-dalnice-d3/

Pokorny R.,

re: re: re: re: re: re: re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-11-24 09:20:57

Fakt by mě zajímalo, proč se nikdo z OÚ k D3 dosud nevyjádřil. A jaké stanovisko prezentoval náš pan starosta na onom setkání v Benešově (pokud tam vůbec byl). A co naše RKO? Jaké vyvíjí aktivity v této otázce. Nemohlo by být protiváhou Občanskému sdružení Klid, o kterém se v jiném příspěvku píše. Webové stránky RKO jsou přímo žalostné, poslední je z dětského dne před půl rokem. Ve stanovách RKO jsou však trochu jiné cíle a předmět činnosti. Hlavně však očekávám rozhodné a transparentní kroky od našich zastupitelů.

P.Doufek,

re: re: re: re: re: re: re: re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-11-25 12:17:59

Pokud vznikla virtuální podoba Promiky 2008 tak to začíná být opravdu vážné, doposud se jednalo pouze o dohady.
S hejtmanem Drátem v čele bude velice těžké odporovat ten jde přes mrtvoly a je proti všemu co Bendl rozjel, tak máme téměř jistotu že si prosadí Promiku.
Jsem s názorem p.Doufka že aspoň sdružení RKO když už ne úřad by mělo být v tomto směru aktivní.
Pro začátek svolat občany Kunic a okolních vesnic k projednání jaké stanovisko budeme jako obec zastávat, třeba většina bude pro výstavbu D3 u nás ale pochybuji.
Bojovat se dá například stavební uzávěra pak budou muset vybudovat tunel který nás trochu ochrání atp.
Kuničáci neřešme to jen Na faře tam nás nikdo neslyší dělejme něco.

Vašek,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: Dálnice D 3 , vložen: 2008-11-25 22:51:37

Nerad souhlasím s výše uvedenou kritikou za "neaktualizaci". Pozastavení aktualizací webů souvisí s přípravou nového, který by snad již do konce nového roku měl fungovat a bude snad vše lepší než dříve. Zároveň se zjišťují informace o dálnici a zpracovávají se pro zpravodaj. Kritizovat po hospodách v obci umí každý, ale ruku na srdce, co kdo pro to udělá více.... Zkusil třeba někdo z Vás aspoň kritizovat tuto variantu na www.d3klid.cz diskuzním foru?

Ale v kostce - Problém s Promikou vznikl v dřívější době, kdy byla navržena varianta "zachování dopravy ve stávajícím koridoru", a to východní (na Hrusice a D1) a západní přes Kunice a napojení na Pražský okruh). Pak však bylo rozhodnuto o větším přínosu zcela nové varianty(cesty z Prahy) přes Posázaví a na té se začalo usilovně pracovat vč. zanesení do územních plánů a přípravě projektových dokumentací. Současné "zablokování" je využívání opravných prostředků občanskými sdruženími a ekology, kdy napadají chyby v již provedeném postupu. Konkrétně bylo Ministerstvem ŽP napadena skutečnost, že jsou posuzovány dvě varianty dle ekologického zatížení obou variant (Posázaví vs. Promika), ačkoliv neexistuje EIA - studie ekologického zatížení Promiky, proto se nyní začala zpracovávat na základě tohoto požadavku. V žádném případě nedochází ke změně územních plánů, tvorbě plánů či skupování pozemků, tyto všechny procesy mohou až následovat, proto je třeba dění neustále sledovat. Ve vizualizaci vidím spíše přínos, neboť poukazuje na necitelné zasazení do krajiny, souběh dvou dálnic vedle sebe o délce cca 8 km, navíc neřeší problém "ulehčení D1" apod. Pokud by mělo dojít k realizaci Promiky, lze očekávat výstavbu nejdříve 2020, varianta přes Posázaví je hotová a staví jí pouze odpor sdružení.

RKO má z titulu svých stanov ze zákona právo vstoupit aktivně jako účastník řízení do všech řízení podobného druhu a pokud bude třeba, tohoto práva určitě využije, neboť jak říká již název jsme pro rozvoj obce a okolí, nikoliv jeho destrukci.

Martin Barták,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Dálnice D , vložen: 2008-11-26 14:01:54

Byla přidána Zpráva z jednání se starosty obcí a měst dotčených výstavbou dálnice D3 v regionu Benšovska. Toto jednání se konalo dne 20. listopadu.

http://www.dalnice-d3.cz/_file_store/application/251108124910.doc


Pokorny R.,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Dálnic , vložen: 2008-11-26 14:28:55

A ještě TV :
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/208411000141121-21.11.2008-18:00.html?index%5B%5D=134995

Pokorny R.,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Dálnice D , vložen: 2008-11-26 19:52:29

Zdar přátelé, to by snad ani nemohl myslet někdo vážně. Buď by padla Zášava nebo Maršálek, nehledě na to , že tam vede dalkové vedení plynu. Mít dálnici vedle baráku opravdu tedy nechci - to mně stačí mít tento pohled v Praze z bytu.

Viktor,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Dálnic , vložen: 2008-12-05 23:58:37

Byla publikována nová vizualizace Dálnice D3 ve Středočeském kraji. Vedle již známé trasy tzv. stabilizované varianty toto video podrobněji popisuje i alternativní variantu D3 v koridoru stávající silnice I/3 nazvanou Promika 2008.

http://www.ceskedalnice.cz/video/cd-d3-stc-kraj-vizual-2008.htm

Pokorny R.,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: Dá , vložen: 2009-03-09 15:13:54

Sdružení KLID vydalo ( štvavou a nehoráznou ) publikaci na podporu promiky 2008 http://www.d3klid.cz/BROZURA_D3.pdf

Vašek,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2009-03-25 11:25:38

Tak, to je silný soupeř. Ale při pouhém pohledu na mapy je jasné, že degradace okolí Kunic a Popovic sevřením mezi dvě, z části souběžné, dálnice je nevyhnutelná. Nebylo by záhodno reagovat na jejich argumenty v brožurce?

Viktor Vlček,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2009-03-29 18:10:50

Chtěl bych se zeptat, zda RKO se této problematice věnuje a jaké KONKRÉTNÍ kroky již podniklo. Myslím, že řada platícíh členů, jako já, očekává již určité výsledky a informace o stavu jednání. To samé i od zastupitelstva. Proč jsme se dostali opět na úroveň před cca 2003 co se týče informovanosti?
Pokud se tomu RKO věnovat nehodlá, bylo by dobré to dát vědět.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2009-05-04 14:00:58

Tak jsem si zrovna přečetl zápis z valné hrmady RKO. Mám však takový divný pocit, že tomuto sdružení neleží na srdci rozvoj obce a že nevyvíjí aktivity ke zkvalitnění života v Knicích (kupř. zmírnění škodlivého vlivu dálnice zasazením se o vybudování protihlukových stěn či rázné kroky proti D3). Jak jinak si totiž vysvětlit, že drtivá většina finanční pomoci RKO je poskytována na akce pořádané na zámečku. Pod učlechtilý pojem podpory mládeže a tělovýchovy se dá skrýt cokoliv... . Myslím si však, že RKO bylo založeno jako reakce na molocha LAK a podobné projekty.

P. Doufek,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2009-05-05 19:23:13

Lidi z RKO pracují hlavně nyní v OÚ a bylo by dobré aby více lidí přišlo na VH RKO. Chce to novou krev, nový elán, novou konstruktivní opozici, jednoduše řečeno hodně nové práce a času. Výkřik jednou za čas v rámci HP jsou prima ale nic neřeší. Výsledky obce, cesty, MŠ, nové plány, osvětlení jsou min z 50% procent výsledkem práce lidí z RKO. LAK, D3, revitalizace Chlumu, dopravní obslužnost, úklid obce, snížení dluhů, žádosti o dotace, územní plán, revitalizace obcí, chodníky, úprava návsí a cca dalších 20 témat pravidelně řešíme a jednáme tak jako dnes na veřejném zastupitelstvu OÚ Kunice. Také zdroje, se kterými RKO pracují jsou omezené a jasně definované co do původu. Jsou známí hl. sponzoři a pod. Takže budeme rádi když se více zapojítel. Díky. V.R.

JUDr. Václav Růžička,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2009-05-06 00:17:06

jsme tu noví,prosíme osvětlení :proč jsou členové Rko i členy zastupitelstva ? vypadá to že aby mohli ve svůj prospěch ovlivňovat oficiální dění ? pokud dobře chápeme, tak když je RKO svébytná organizace ať se neváže na Ou a její členové ukážou ,co jsou sami o sobě schopný . všude je tu nacpanej jenom zamek, to bude akce asi nejakeho mistniho rko ,nebo žeby zastupitele ?

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2009-05-06 15:31:45

Jsem rád, že se naši noví spoluobčané zapojují alespoň do diskuse na HP. Mrzí mě však, že se také neumějí podepsat. Členové RKO jsou v zastupitelstvu z toho důvodu, že nechtějí zůstavat v pozici věčných kritiků, ale chtějí svojí aktivní účastí a prací ve svém volném čase pomoci řešit problémy obce a pomáhat ke zlepšení životních podmínek nás všech. Myslím, že kdo chce, tak jistě vidí výsledky naší práce. Myslím, že výčet našeho snažení, který tu zminil Judr. Růžička je dostatečný. Situaci okolo dálnice D3 sledujeme a můžu všechny ujistit, že když bude potřeba budeme konat. Zároveň vyzývám Vás, nové obyvatele obce, vystupte z anonymity a pojďte přiložit ruku k dílu.

Ing. Pavel Hirsch, předseda RKO

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2009-05-15 09:52:40

Pane Hirsch,
možná je škoda, že když už se někdo zeptá na konkrétní kroky zde na HP, je zde ticho. Zatímco jinak je slyšet - řešíme LAK, D3, támhle jsme dali milion, támhle 2, skoro to vypadá že z kopánku za chvíli odstartuje sonda na Pluto, kterou o volném čase postavilo RKO. Při jiném výčtu prací to vypadá jakoby RKO organizovalo všechno v podniku JUDr Růžičky, nic proti tomu, ale vypadá to, že opravdu není napsat co RKO vlastně dělá. Zkuste tedy více zveřejňovat co v RKO děláte, 2 řádky navíc problém snad není, pochlubte se Vaší aktivitou.
Prostě možná při příštím výčtu buďte trošku skromnější a opravdu napište co RKO konkrétně dělá. Potom, pane Růžičko, až bude činnost trochu transparentní a bude jasné že se v RKO něco děje, a čím se kdo může zapojit, možná získáte novou krev. V současnou chvíli je to dle mého názoru nemožné.
Nevím, jak se mohu zapojit v následujících věcech:
"výsledky obce, cesty, MŠ, nové plány, osvětlení (min z 50% procent) LAK, D3, revitalizace Chlumu, dopravní obslužnost, snížení dluhů, žádosti o dotace, územní plán, revitalizace obcí, chodníky, úprava návsí a cca dalších 20 témat.
No asi si radši jdu postavit radši sondu na Pluto na kopánek.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2009-05-08 22:24:39

Taky jsme tady byli "nový", taky se nám zde moc věcí nezdálo. Tak vzniklo RKO jako opozice OÚ, při volbách lidé z RKO uspěli. A dnes je v Kunicích situace kdy OÚ, RKO,TJ, MŠ, SOU, ZŠ, většina podnikatelů v obci táhnou za jeden provaz. To jen stručně, více Vám rád řeknu osobně, navrhněte termín rád Vás pozvu na kávu. V.R.

JUDr. Václav Růžička, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa