Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Prasata , vložen: 2009-09-16 22:16:57

Dobrý den

Nevím jestli už tady toto téma nebylo, ale prasata začínají být v obci opravdu problém, vůbec netuším jestli jde o prasata divoké nebo nějaké zdivočelé domácí. Naše zahrada na Kopánku po jejich útoku dopadla opravdu zle, je to smutný pohled na velké oraniště místo původního trávníku. Další stopy útoku jsem zaznamenal v chatách pod školkou.

Nemůže být takové prase nebezpečné pro člověka?
Jaká jsou možná řešení?


Karel Kopánek,

re: Prasata , vložen: 2009-09-17 09:59:17

:)))tak to mne fakt pobavilo! je vidět,že tenhle člověk evidentně nemá co na práci!Proboha,žijete na vesnici,to jste nepočítal s tím, že se tu vyskytuje zvěř, když ste se rozhodoval se přistěhovat??? Řešení: postavte si plot kolem zahrady. nebo můžete být rád za nakypření ornice:))

,

re: re: Prasata , vložen: 2009-09-17 10:17:26

tak tohle je vážně hodně dementní reakce

,

re: re: Prasata , vložen: 2009-09-17 19:54:32

Koukám, že jsem nahodil špatné téma.
Raději půjdu obehnat zahradu ostnatým drátem.

Karel Kopánek,

re: re: re: Prasata , vložen: 2009-09-18 10:21:55

Nic si z toho nedělejte, Vy jste se snažil slušně řešit problém, třeba se i jen podělit o zážitek (není až tak běžné, aby se divoká prasata vyskytovala uvnitř obce, takže je pochopitelné, že Vás to udivilo, o zničené zahradě, a tedy marné práci, ani nemluvě). Od toho Hyde park je, a kdo nesnese trochu nadhledu, tak prostě vyprodukuje podobný jízlivosti, jako je ta první reakce. Ale ten plot bude asi na místě, nám - dokud nebyl pořádný plot - chodily na zahradu i srny, ty lesy okolo Kunic jsou prostě blízko a zvěř sem tam překročí běžné hranice svých teritorií...

DM,

re: re: re: re: Prasata , vložen: 2009-09-20 16:38:54

Od myslivců a některých dalších lidí vím informaci , že se tu divoká prasata zkřížila s domácími /ze hrůzostatku volně žijících zvířat Chlum/, přemnožili se a ničí pole, louky, zahrady a les. V minulém měsíci byl nějaký odstřel ale je to problém. Chce to více myslivců, lépe vedený Chlum a na odrazení prasat se snad používají i nějaké pachové lidské stopy!!??

JUDr. Václav Růžička,

re: re: Prasata , vložen: 2009-09-28 19:46:33

rrr

hu,

re: re: Prasata , vložen: 2009-09-30 19:17:03

Jsem rád,že jste se dobře pobavil.
Stěhovat jsme se nemuseli,naši pradědkové se tu narodili.

karel Kratochvíl,

re: re: re: Prasata , vložen: 2009-10-04 09:06:20

Vážený pane.Vzkaz z 17.9.(o tom jak se pisatel pobavil)psal podle naprosto nepřehlédnutelné dikce,sám prapůvodní Stvořitel kříženců domácích prasat a divokých kňourů,dosavatní vládce na zámečku Chlum.On sám je sice přistěhovalec z Prahy,ale rád radí všem,jak vidno.Jeho hovorová přezdívka je Chlumský Impotent.(to abyste věděl,až na to přijde řeč,o koho se jedná)Tento pán má inženýrský titul,což mnohé udivuje,ale po skandálu na Plz.univerzitě se není čemu divit.

Jirka,

re: re: re: re: Prasata , vložen: 2009-10-07 15:55:45

To opravdu není se co divit, vzhledem k tomu, že problém s univerzitou v Plzni je spojen s právnickou fakultou, kde jak známo, milý Jirko, se dává titul JUDr., nikoliv tvůj zmíněný inženýr...to jen pro pořádek,abys nevypadal jako někdo,kdo na každýho háže špínu...hydepark slouží k diskuzi, ne k tomu,abys pomlouval jednotlivé občany...

*,

re: re: re: re: re: Prasata , vložen: 2010-03-09 18:29:23

Problém je již vyřešen,prasata jsou postřílena,zámeček Chlum byl vydražen a tak pan inženýr-doveda odchází.Pokud si,vy chytráku,co se neumíte ani podepsat,myslíte,že se jen v Plzni kšeftovalo s právnickými tituly a ne jinde a ne třeba s tituly inženýrskými,tak jste podle všeho stejný typ inteligenta,jako budoucí premiér původem z RAJe,který je taky ing. a pro kterého rychlobruslení a krasobruslení jedno jest

Jirka,

re: Prasata , vložen: 2009-10-11 23:14:15

Dobrý den, nedá mi to a přeci jenom zareaguji... přistěhovala jsem se "zpátky" na vesnici, není mi cizí prostředí různých odchoven prasat, nebo skotu a je fajn, že dneska už to funguje jinak...
Ale stav "Chlumu" je fakt extrém.. ("na Benešov" už radši jezdím po dálnici).

Že občas něco uteče to se stane.
Vadí mi, že mimo kličkování mezi stádem býků (tento čtvrtek až u bramborárny), potkávám i skupinku volně žijících prasata Na Jedlíčku(a opravdu to nejsou jenom divočáci).

CHodíme ze školy z Popovic pěšky
Při posledním setkání už jsme se potkali hodně zblízka (svině, asi šest úplně malých a čtyři větší), nic se nestalo, ale ta doba kdy proti sobě stojíte (já své "stádečko" a ona zase to svoje!).. nic příjemného

Žiju na vesnici, , počítala jsem s tím, že se tu vyskytuje zvěř, ale verze domestikovaného divočáka mě taky poněkud zaskočila.

Lenka Pokorná


,

re: re: Prasata , vložen: 2009-10-12 19:11:46

Já jsem potkala stejnou skupinku minulý týden, když jsem jela autem, a nebylo to i tak nic příjemného, svině se nechtěla uhnout ze silnice, bylo mi až špatně od žaludku, když jsem je míjela, div jsem neskončila ve škarpě. Setkat se s nimi "tváří v tvář" jako Vy, asi bych to oběhla přes Prahu, než se s nima čelně střetnout... Jinak podobně jsme na Chlumu narazili přímo na silnici na stádo dobytka, manžel je chtěl nejdříve rozehnat sám, ale jen co vylezl z auta, hned byl zpátky ;-) Moc velká legrace s těmi zvířaty tedy opravdu není...

DM,

re: re: Prasata , vložen: 2009-11-18 19:37:15

Mohu potvrdit příspěvek paní Pokorné - tyto dvě skupiny divokých prasat a jeden velký kanec se celé letošní léto zdržují v lesíku u vodárenské nádrže,ve švestkové aleji a v neudržovaném sadu pod tímto lesíkem a skoro každou noc chodily až k naší zahradě.Jsou docela agresivní a našich čtyřech psů štěkajicích v zahradě se vůbec nebojí.Naopak se vždycky velká prasnice rozeběhla proti plotu.Když sklidili obilí,tak jsem sedl do tereňáku a jel jsem se na ně podívat a prasnice zaútočila i na velké SUV.
Kolem háječku a sadu chodí hlavně o víkendech poměrně hodně lidí a mám obavu aby se něco nestalo.Mělo by se to urychleně řešit!

Jiří KNAP,

re: re: re: Prasata , vložen: 2012-12-14 12:06:32

Tak tohle mě opravdu pobavilo (Vyjádření odboru životního prostředí na stav černé zvěře):

Situaci v dané lokalitě je řešena ve spolupráci s místním honebním společenstvem (HS
Kunice) i s uživateli sousedících honiteb. Jako příslušná státní správa myslivosti se
domníváme,že snaha mysliveckých společností působících v okolí je dostatečná a jsou činěna patřičná opatření ke snižování stavů populace černé zvěře (dle měsíčních hlášení dle zákona o myslivosti) i stavů zdivočelých hospodářských zvířat, která se do volnosti dostaly do volné přírody v minulosti. Opatření spočívá v úspěšném odlovu, konání společných akcí (naháňky,nátlačky, apod.), při kterých je dosahováno dobrých loveckých úspěchů.

Ing. Jiří Dvořák
oprávněná úřední osoba
referent na úseku státní správy myslivosti

Gratuluji, pane inženýre, k vašim nesporným úspěchům, které jsou vidět na každém kroku!!!

Procházka, Všešimy

Procházka, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa