Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Nový strom na křižovatce , vložen: 2009-11-06 19:22:32

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li by nebylo hezké opět zasadit nějaký hezký strom (jedle, habr, buk, lípa,...) místo pokácené lípy na křižovatce u Potravin v Kunicích. Křižovatka bez stromu vypadá velmi nehezky až smutně. Nejsem sám , kdo vzpomíná na starou lípu, kterou s nadšením viděl když kolem ní procházal.

P.S. Neuvažuje se také o znovuvztyčení kostelní špičky s křížem ke tam už taky nějaký pátek není? Taky je Kuničáky postrádán.

Martin Stehlík,

re: Nový strom na křižovatce , vložen: 2009-11-07 17:03:19

Dobrý den,
souhlasím s Vámi, to torzo, co na místě lípy zbylo, je dost ošklivé, ještě víc upomíná na původní krásný strom. Chtělo by to určitě nově osadit.

DM,

re: re: Nový strom na křižovatce , vložen: 2009-11-09 14:53:14

Dobrý den, připojuji se k vašemu názoru. Příjezd do Kunic od Strančic byl díky lípě a kostelíku skutečně malebný a plně odpovídal prezentaci obce jako \\\\\\\"brány do Ladova kraje\\\\\\\". I díky tomuto dojmu jsme si před lety vybrali s manželem Kunice za náš nový domov. Kácení bylo pravděpodobně nutné, i když si myslím, že by to mělo být vždy až to poslední řešení, a že krásný vzrostlý strom je obrovská hodnota, kterou by měla zohledňovat i plánovaná revitalizace náměstí. Nejsem přepjatý staromilec, ale malinko mne děsí časté stírání osobitého charakteru obcí, nepochopení významu jejich dominant... Často to působí, jako kdyby revitalizace obcí dělala vždy stejná firma s napojením na jednoho výrobce zámkové dlažby a na jednoho zahradníka dodávajícího vždy stejné umrněné keříky do stále stejných záhonků (i když bohužel u revitalizace náměstí v Kunicích ještě nejsme). Každopádně i já se velmi těším na výsadbu nové lípy, ta by se asi do naší obce hodila nejlépe.
Pokud se nemýlím, kostelík je bez špičky téměř dva roky. Předpokládám, že její nové osazení záleží na prioritách a financích majitele, což je předpokládám církev. Nevím, kam se s případným dotazem obrátit, či zda je v tomto aktivní obec (mileráda se případně zapojím).
Denisa Pánková-Schránilová

Denisa Pánková-Schránilová,

re: re: re: Nový strom na křižovatce , vložen: 2009-11-09 17:27:59

hezky jste do napsala:) Myslím , že se v obci věnují peníze do mnohem méně užitečných věcí:( Obce poměrně slušně funguje, ale bude to ještě dlouho trvat než se všichni k sobě budou chovat pěkně. Záráří mě, když někdo může vyhodit do čističky stěňata,kusy hadrů,... a naprosto arogantně mu to nevadí , že oprava potom stojí peníze. Bude ještě ňáký pítek trvat než si začnem vážit věcí!

,

re: Nový strom na křižovatce , vložen: 2009-11-12 08:54:43

Souhlasím s výsadbou nové lípy na křižovatce, ale nemělo by se zapomínat také ma bezpečnostní hledisko. Situaci by možná mohlo vyřešit svodidlo kolem nově vysazeného stromu. Pokud jde o kříž na kostele, už více jak rok se pokouším apelovat na říčanskou farnost, která má kunický kostel ve správě. Uvádím zde e-mailovou adresu, pokud by mě někdo podpořil, mělo by to určitě větší váhu (info@farnost.ricany.cz). Pro vaši informaci přeposílám poslední mail, který jsem obdržel 1.10. t.r., bohužel zatím s nulovým výsledkem:


"Vážený pane doktore,
děkuji Vám za Váš dopis a hlavně zájem o kostel, velmi si toho vážím. Chtěl
bych Vám jen upřesnit, že jsem tu nový farář od srpna a zároveň se omlouvám.
že jsem dříve nereagoval, ale čekalo tu na mě opravdu velmi povinností se
zdejší farností spojených. Postupně se seznamuji se vším, samozřejmě mezi to
bude patřit i usazení kříže na kostele v Kunicích. Budu se snažit, aby k
tomu došlo co nejdříve a budu velmi rád, kdybych se potom s Vámi mohl spojit
a byl byste mi nápomocen.
S úctou páter Konstantin"

B.Kalát,

re: re: Nový strom na křižovatce , vložen: 2010-09-04 23:11:07

Chtěl bych Vám zde poděkovat, že i díky Vaší zásluze ze podařilo znovuobnovit kostelní věžičku na kostele v Kunicích, vypadá velmi hezky a i ooprava se povedlo a doufám, že tam několik desítek let vydrží :)

Martin Stehlík, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa