Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

vypnutí proudu , vložen: 2010-03-03 15:17:37

Dobrý den,
velice mne zaráží velmi časté vypínání proudu, vždy na celý všední den, které zcela paralyzuje život dotčené části obce, omezuje domácnosti, ekonomicky poškozuje podnikatele a místní firmy, vede k uzavření školky apod.. Nikde jinde jsem se dosud s takovým postupem distributora enegrie nesetkala a považuji jej za velmi neomalený a zpupný. Navíc se nikde, v žádném oznámení o přerušení proudu, neuvádějí důvody, natož omluva. Ještě bych pochopila, kdyby distributor energie tato přerušení prováděl v nočních hodinách, po náležitém vysvětlení důvodů a s patřičnou omluvou, potažmo slevou. Zajímaly by mne důvody těchto častých odstávek a zda by OÚ v tomto nemohl vůči dodavateli energie náležitě postupovat. Když k odstávkám nedochází v jiných lokalitách, proč u nás ano a jsou tak časté? Pokud je to dáno zastaralostí ústředen a vedení (a u nás Na kopánku je vrchní vedení skutečně strašné), je možné na úrovni OÚ nebo RKO se pokoušet o nápravu? Myslím, že zisky ČEZu a různých propojených firem jsou dostatečné, aby byly tyto věci v pořádku. Každopádně si myslím, že práva občanů, kteří si energii řádně platí, by měla být volenými zástupci hájena, a že by nemělo být pasivně přijímáno toto jednostranné omezování a arogantní a bezohledný přístup dodavatele.
Denisa Pánková-Schránilová

Denisa Pánková-Schránilová,

re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-10 18:06:27

Pani Pánková,vůbec se nedivím Vašemu rozhořčení,ale od r. 2006,kdy do vedení obce bylo zvoleno nové zastupitelstvo,se z naší obce začíná stávat velice prestižní a žádaná lokalita pro bydlení a výstavbu rodinných domů! I mě tento problém velice tížil,ale když se modernizují a připolují nové části obce,tak ten proud prostě musí vypnout.Když to vypnou v zimě,tak ani ten plynový kotel nepracuje a za chvíli máte v domě zimu,prostě když máte dům regulován a řízen počítači,tak bez proudu se to všechno zhroutí.Uvedený problém jsem vyřešil nákupem el.agregátu,stačí o výkonu 5až 9Kw.Když to vypnou,tak dojdu vypnout hlavní el.jistič a kabel od agregátu zastrčím do nejbližší třífázové zásuvky a když nastartuji,tak je hned po problému.Musíte si ale koupit agregát s tou nejlepší regulací,protože levný agregát s hrubou regulací - určenýpro pohon stavebního nářadí by Vám spolehlivě zničil veškerou elektroniku v domě!Vzhledem k častému vypínání uvařuji agregát doplnit o automatiku,aby když to vypnou se automaticky odpojil přívodní kabel ze sítě a agregát se automaticky nastartoval a naopak.Možná že by to mohl být pro šikovné elektrikáře dobrý způsob podnikání!

Jiří KNAP,

re: re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-11 09:06:16

Paní Pánková, ještě bych Vám doporučil udělat si vrt, natáhnout teplovod z Prahy a plyn byste si mohla navrtat z plynovodu, který přeci jen od Kunic nevede tak daleko. A k pohonu zbylých spotřebičů si kupte rotoped, na kterém budete vyrábět elektřinu. Myslím, že to bude jednodušší, než aby se o alespoň nějakou informaci například přes toto fórum postaral OÚ. Nevím jak to, ze se lidé stěhují z Prahy do VŠECH obcí kolem souvisí se zastupitelstvem, určitě by se dalo alespoň domoci toho,aby než se plánovaně vypně elektrika, týden před tím se v poštovní schránce objevil lístek.

,

re: re: re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-11 18:50:23

Pane co jste se asi úmyslně zapoměl pod svůj příspěvek podepsat a který nechápete jak souvisí zájem o bydlení v obci s místním zastupitelstvem.
V minulém zastupitelstvu byli podivní lidé,jako starosta po několika záchvatech mrtvice,šéf revizní kontroly obce notorický ožrala,o dalším se říkalo,že byl v minulosti řešen za údajně nějaké vykrádačky atd. a tito lidé vedli svým hospodařením obec k naprostému bankrotu.Když jsem podal dotaz,proč jsou v zastupitelstvu a vedení obce tito lidé,tak se říkalo,že to nikdo nechce dělat a že jsou rádi,že tam sedí alespoň tihle!Teprve když v r. 2006 byli do vedení obce zvoleni schopní a vysokoškolsky fundovaní lidé,tak začala obec vzkvétat.Do každého domu je zavedena kanalizace a městská voda,všude je zavedený plyn,telefon,internet,je zajištěn odvoz odpadků,či kvalitní autobusové spojení na vlak!atd.Na jednom z nejodpudivějším místě obce,kde byly v minulosto prasečáky,které zásobovaly velkou část obce nepředstavitelnám zápachem,byla vybudována doslova rezidenční čtvrť.Je zde velice pěkný fotbalový stadion,kam jezdí trénovat naši fotbaloví reprezentanti,je nádherně adaptován zámek Berchtold a přilehlými pozemky,kde se pořádají nejrůznější kulturní a společenské akce,nádherné tenisové kurty se sportovní halou,jízdárna dostihových koní atd,atd.Mám ještě pokračovat? A právě tyto skutečnosti dělají z naší obce velice žádanou a prestižní lokalitu.Já jezdím do Vidovic od r. 1956 pouze na chatu a nyní zde již bydlím natrvalo a vím jaký tady v minulosti panoval primitivizmus a jak to vypadá dnes.Doufám,že jsem Vám to v krátkosti a srozumitelně vysvětlil.Jiří KNAP

Jiří KNAP,

re: re: re: re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-13 08:27:46

Podařilo se mi včera večer nakontaktovat špičkového odborníka v oboru,který pracuje na instalacích záložních elektrocentrál s automatickým spuštěním při vypnutí proudu a zase automatickým odstavení elektrocentrály při obnovené dodávce proudu ze sítě.
Všechny elektrocentrály jsou poháněny naftovými motory - ty malé do výkonu 9Kw jednoválcovým vzduchem chlazeným motorem a od výkonu 16Kw tříválcovým motorem s vodním chlazením které jsou velice tiché.
pan Petr Budiš,tel.: 737 840 566

Jiří KNAP,

re: re: re: re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-13 13:17:39

Chtěl bych se touto cestou omluvit za některé dílčí nepřesnosti v mém příspěvku ze dne 11.5.2010 odeslaného v 18,50 hod.Psal jsem ho ve velikém spěchu,protože jsem měl být v 19 hod pro manželku u metra na Opatově a tak jsem ani neopravil několik překlepů.
To je tak,kdy člověk dá na místní drbárnu.Dnes mi bylo vysvětleno,že ten notorický ožrala o kterém jsem napsal,že byl šéfem kontrolní a revizní komise v uvedené komisi nepracoval.Dále jsem ve svém příspěvku nenapsal,že plyn,voda a kanalizace byly realizovány minulým zastupitelstvem,které ale pak mělo obrovské problémy s jeho splácením,které nové zastupitelstvo zatím úspěšně řeší.Dále jsem ve svém příspěvku zapoměl připomenout velice důležitou věc a to je výstavba nové mateřské školky,která má pro především mladé lidi obrovský význam!
V mém příspěvku jsem tomu zřejmě mladému člověku chtěl stručně vysvětlit,jaká je mořádná úloha místního zastupitelstva na dění v obci a tím velice významným způsebem ovlivňuje i zájem lidí o bydlení ve zdejší lokalitě,protože místní zastupitelstvo v podstatě rozhoduje o veškerém dění,výstavbě,investicích a pod. a tím ná přímý vliv na kvalitu žití občanů v naší obci.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-16 16:09:13

No tak aspoň jste uvedl věci na správnou míru. Faktem prostě je, že minulé zastupitelstvo vybudovalo kompletní infrastrukturu,což obecně je základ pro další výstavbu. Sice tu bydlíte od roku 1956 ale teda dost zásadní věci Vám unikají až mi to přijde jako agitka..... Ale zpět k tématu a pryč od agitky a od minulého zastupitelstva - vypínání proudu by šlo opravdu řešit jinak než investicemi do generátorů.... A ať staré či nové zastupitelstvo - obecní webové stránky jsou na dnešní dobu děsné, sotva splňují aspoň zákonný základ, v tomto se opravdu nic nezměnilo. Kde jsou zápisy ze zastupitelstva, veřejné informace? Je to stále stejné a považuji to za neschopnost lidí kolem.

,

re: re: re: re: re: re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-27 00:00:20

Pane,co jste se naprosto zbytečně zapoměl podepsat pod svůj příspěvek dne 16.5.,protože děláte dojem velice inteligentního člověka a to se mi líbí.
Já sem sice jezdím od r. 1956 jako malé děcko k příbuzným a později zde matka koupila parcelu,kde jsme měli chatu,pak rekreační dům a později rodinný dům.Sice tady bydlím již více jak 10 let,ale přihlášený k trvalému pobytu jsem zde sotva půl roku.
Při vší skromnosti jsem spolumajitelem se svým synem celkem slušně prosperující firmy,kterou jsem před sedmnácti lety založil a již před léty nás ČSOB zaškatulkovala mezi své významné klienty a přidělila nám osobního bankéře.Já jsem od OÚ nikdy nic nepotřeboval a potřebovat snad ani nebudu a na to co potřebuji si dovedu vydělat!Je mi nepříjemné,že jeden z mých příspěvků Vám připadal jako agitka,ale když před asi pěti lety jsem se na schůzi nespokojených občanů velice tvrdě asi před 40-ti přítomnými pustil do vedení obce,kde jsem jim vyčítal podle mého názoru velice diletanské zacházení s finančními prostředky,tak proč veřejně nepochválit práci nového zastupitelstva,když to fakt dělají mnohem lépe než ti předešlí.Mě zatím pozvánky na schůze místních občanů na rozdíl od Vás nechodí,ale věřím že pan starosta alespoň jak jsem ho poznal má eminentní zájem aby to v obci jak se říká šlapalo a jsem přesvědčen,že Váš požadavek k ještě lepšímu využívání internetu k informování občanů o dění na OÚ přivítá.I OÚ Kunice již žije ve třetím tisiciletí a pracují tam velice šikovní a schopní lidé.Dám Vám malý příklad. V neděli 23.5. jsem se vrátil po týdnu ze zahraničí a zjistil jsem,že se nám zbortily oba přístupy do naší firemní datové schránky.Dnes jsem byl celé dopoledne na FÚ Praha 7,ale tam mě nikdo nebyl schopen kvalifikovaně poradit co s tím.Paní ing.Faltová na OÚ Kunice tento problém spolu se svojí kolegyní vyřešily na počkání!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-17 17:47:09

O té velice důležité výstavbě mateřské školy by se dalo diskutovat - ta stavba je megalomanská, za pár let, až dochodí děti silných ročníků, bude celá slavná škola prázndá a jsem moc zvědavý, co s ní bude dál. Rozhodně neschvaluji další rekonstrukci staré budovy, jsou to vyhozené peníze, raději by se třeba daly použít na pořádné silnice v obci nebo revitalizaci vsi.

,

re: re: re: re: re: re: vypnutí proudu , vložen: 2010-05-18 07:46:18

Milý ( asi už starší) spoluobčane,
je milá tvoje starost o investice do těch co ti vydělají na důchod . Já pamatuji školu co měla obvykle 1A,B,C a pak i D,F,E. Bude-li dětí opravdu málo, co udělat pro těch pár ze školky třídy od 1-4?
Petr
P.S. kdo ti vydělá na důchod, maminky na podpoře? Uvědom si co stojí soukromá školka a vyplatí se ti pak chodit do práce za průměrnou mzdu? Já bych tam pro ten drobný rozdíl nechodil.

petr, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa