Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-05-24 16:05:48

Docela se divím ,že tu není žádný příspěvek na téma zhodnocení pozemků.

petr,

re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-05-25 08:32:39


Jiří KNAP,

re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-05-25 09:02:39

Pane Petře,zhodnocení pozemků je veliká pomoc nejen pro starousedlíky,ale hlavně pro začínající stavebníky,protože když Vám OÚ před Vaší zahradu doslova naservíruje kanalizační a vodovodní přípojku,tak za ten poplatek za zhodnocení by jste v podstatě nic nevybudoval!
Bývalý starosta tvrdošíjně skoro 10 let odmítal převzít ulici mezi novými parcelami protože údajně neměl prostředky aby se o tuto novou ulici staral a také v plánech obce s kanalizací a vodou se v této části obce neuvažovalo.Viz plány vody a kanalizace,které jsem si nechal okopírovat.Teprve při kolaudaci dostal pan bývalý starosta na vybranou - buď bude muset vracet neproinvestované peníte z EU na výstavbu kanalizace a vody,nebo bude muset tuto investici vybudovat v potřebných délkách!Tak se začalo velice horečně stavět i v naší ulici bez stavebního povolení v té době na soukromé ulici,kterou OÚ nevlastnil.V té době se jednalo o černou stavbu,zrovna tak další přípojka přes louky pana Mikeše kde je nějaký hypodrom!
Takže,pokud Vás pan bývalý starosta po několik let ujištuje,že tato naše ulice není obecní,ale naprosto soukromá,když provedete drahou investici přesahující částku 300 000Kč -studna,čerpadlo a velká žumpa a pak Vám naůčtují 63000Kč za zhodnocení pozemku,tak to spíš pokládám alespoň v našem případě za "Medvědí službu"!

Jiří KNAP,

re: re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-05-25 22:57:55

Myslel jsem to jinak,ti co vodoměr namontovali nezaplatí nic a my musíme platit protože jsme o této povinnosti prostě nevěděli,kdo má čas sledovat úřední desku? . Zpravodaj kde upozornění bylo přišel až po termínu.

petr,

re: re: re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-05-28 08:45:57

Pane Petře,ty vodoměry jsou od samého začátku jedna velká lumpárna.Ještě za minulého vedení obce byli vybráni čtyři "odborníci" kteří byli oprávněni montovat vodoměry.Místo aby je koučoval nějaký odpovědný pracovník OÚ,který by jim nařídil dnes připojíte těchto 10 a zítra dalších třeba 5 domů,tak to nechali na lidech aby si je sami objednávali.A tito výtečníci se chovali podle zásady kdo maže,ten jede,takže obecní úřad takto nepřímo podporoval korubci!Já jsem se za 17 let podnikání s podobným jednáním plného povýšenosti,arogance,lajdáctví,tuposti a buranství ještě nesetkal,až jsem si ten průtokoměr raději namontoval sám!Vždyť stačilo,aby OÚ doporučil lidem,aby si tuto práci zadali u nějaké instalaterské firmy třeba v Říčanech,když za tu montáž stejně museli zaplatit!
Tady je velice těžké určit hranici toho kde končí něčí blbost a začíná úmysl a opačně!Pokutovat občany,kteří dodneška nemají vodoměry nainstalované pokládám za nešŤastné a alibistické,ale za toto zpoždění by měli dostat pořádnou pokutu až by se prohli tito lemplové,kteří tuto situaci zapříčinili svým lajdáctvím,bezohledností a leností !!

Jiří KNAP,

re: re: re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-06-01 00:40:03

Pane Petře,aby jsme nediskutovali jenom my dva,ale zde by se měli vyjádřit k tomuto problému i členové občanského združení Rozvoj Kunic a okolí!
Na mě to dělá dojem,že po té co založení združení posloužilo jako výtah pro některé jeho členy představenstva do zastupitelstva obce,nic proti tomu,jedná se o velice kvalitní lidi,tak jako kdyby přestalo pracovat! Oni ani nejsou schopni aktualizovat stránku se seznamem jejich statutárního orgánu! Hermanovi se rozvedli a Jarda se zde již asi 2,5 roku nevyskytuje.Další pán kterého nechci jmenovat a který je v uvedené tabulce uprostřed,tj šestý řádek od zhora nebo od spoda se zde také více jak rok nevyskytuje.Nechci dělat drby ale říká se že v něm před časem chytly saze,nebo chcete li druhá míza a jeho manželka ho vyrazila z jejich baráku.Tito dva pánové musí být určitě pro práci združení alespoň v poslední době určitě velkým přínosem!
Myslím,že o nějaké kontrolní činnosti združení nemůže být už ani řeč,ale bylo by dobré kdyby nám všem zde veřejně vysvětlili proč proti takové dobytkárně s vodoměry,která je namířená proti spoluobčanům včas nezasáhli?!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-06-28 20:48:11

Pane Petře,na mě to dělá dojem,že se obecní zastupitelé do dneška chovají tak,jako kdyby jsme všichni měli vystudované pomocné školy a oni jediní měli patent na rozum a svévolně si upravují zákony podle toho aby to především vyhovovalo jim,čili,že si z toho dělají svůj vlastní soukromý kšeft!
Již bývalý starosta na schůzi nespokojených občanů nám tenkrát vysvětlil svojí strategii se zacházení s dotačními fin, prostředky z EU určených na výstavbu kanalizace a vody.TJ udělat tu investici co nejmenší a ušetřené peníze použít na částečnou úhradu obrovských dluhů,které tady tyto umělci za svojí éry nasekali!,protože obci hrozila konfiskace obecního majetku.Teprve při kolaudaci byl pan bývalý starosta poučen,že buď bude neproinvestované peníze vracet,nebo bude muset dodatečně vybudovat předepsané a odsouhlasené délky kanalizací a vody a tak se začalo stavět bez projektové dokumentace,stavebního povolení na pozemcích které OÚ nepatřili a do dnešního dne mnohé ani nepatří,čili jednalo se zde jak mě informovali na stavebním úřadě o stoprocentní černé stavby!
Není přece možné,aby si na OÚ svévolně rozhodli a překroutili zákon tak,aby především oni za zhodnocení svého majetku nemuseli zaplatit ani korunu ,ale aby to za ně zacvakali ostatní spoluobčané!Každému pokud mu byla vybudována před zahradu kanalizační a vodovodní přípojka,tak mu byl zhodnocen jeho vlastní majetek a za toto zhodnocení svého majetku je povinen zaplatit poplatek bez ohledu jestli se do dnešního dne na tu kanalizaci a vodu napojili a nebo ne!,zvláště když se tady s tím připojením dělaly takové levárny!To se určitě udělaly přípojky nejprve obecním zastupitelům,pak si vodoměry namontovali Ti čtyři "odborníci" sami sobě,pak přišli na řadu kamarádi se kterými chodí několikrát v týdnu chlastat, a pak to bylo dle zásady kdo maže ten jede a i zde měli přednost především občané,kteří tomu nerozumějí,aby je mohli lépe oškubat.A ti ostatní kterým to úmyslně nenamontujeme to za nás zacvakají.
Na mě to dělá dojem,že si vůbec tito naši obecní zastupitelé neuvědomují,že za pár měsíců budou volby a že se ještě na poslední chvíli snaží urvat co se dá!!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-07-06 19:06:44

Vážený pane Knap,
jste určitě schopný a pracovitý člověk, který v životě něco dokázal a vytvořil. Bral jsem Vás i za soudného a objektivního člověka. Po přečtení Vašich dvou posledních příspěvků se Vás proto ptám, budete kandidovat do zastupitelstva Kunic? Je jednoduché kritizovat či nadávat ale není správné ubližovat lidem a těch je v zastupitelstvu většina, kteří pro obec udělali v posledních letech skutečně dost práce. Odvrátili velké finanční problémy obce a ještě věnují svůj čas a peníze na rozvoj obce, sportu, pro mládež či ochraně životního prostředí. O většině věcech máte jen dílčí informace, proto jste mohl a můžete každý měsíc přijít na zastupitelstvo /jako každý občan /. Myslím, že je pod Vaši úroveň a určitě úroveň současného zastupitelstva "házení všech do jednoho pytle". Jako člen zastupitelstva od Vás očekávám adresnou kritiku, návrhy jak to zlepši a možná i chlapskou oml...

JUDr. Václav Růžička,

re: re: re: re: re: re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-07-07 16:02:23

Dobrý den pane Judr. Růžičko.

Děkuji Vám za Vaši reakci na moje příspěvky.Ve většině mých příspěvcích jsem se velice pozitivně vyjadřoval k práci současného vedení obce,až to jednomu pisateli připadalo jako agitka.Dále si velice vážím toho,co Vy osobně a Vaše firma Alcom děláte ve prospěch občanů.Ale s čím nemohu souhlasit a co podle mého názoru naprosto oprávněně kritizuji je způsob montáže vodoměrů a pak následné změny ve stanovování výše poplatků za zhodnocení pozemků.jak to ve svém příspěvku popsal pan Petr.Není přece možné dodatečně měnit poplatky za zhodnocení pozemků podle toho jestli má nebo nemá někdo namontovaný vodoměr,když v tom připojování byla velká lumpárna.Dovolím si tvrdit,že já jsem měl jako první v obci připravenou vodoměrnou šachtu dokonce s ročním předstihem a za 4 roky nám nikdo nepřišel vodoměr namontovat i když jsem o to mnohokrát žádal a kdybych si ho nenamontoval sám,tak bych ho určitě neměl do dnešního dne namontovaný.Dále s Vámi souhlasím s tím,že bývalé vedení obce to vedlo tak jak to vedli a kdyby do současného vedení obce nebyli zvoleni vysokoškolsky fundovaní lidé,tak by to tady skončilo velice neslavně!
Dále dost dobře nechápu jak to myslíte s tou omluvou.Já zde nikoho neskandalizuji,pouze jsem se několikrát veřejně kriticky vyjádřil k připojování vodoměrů.To myslíte že bych se zde měl veřejně omluvit těm "čtyřem odborníkům" kteří si tady z toho udělali svůj soukromý kšeft? Nebo bych se zde měl omluvit bývalému starostovi obce za to že chtěl část penez z EU určených na výstavbu kanalizace a vody ulejt a použít je na něco jiného než k čemu byly určeny?Nebo bych se měl omluvit za to že jsem na té schůzi nespokojených občanů pořádané v zasedací místnosti OÚ bývalé vedení kritizoval jakým způsobem zacházejí s financema a že v zápisu z této schůze nebylo zapsáno ani jedno slovo z mého vystoupení jako kdybych tam vůbec nic neřekl? Naopak bych uvítal veřejnou omluvu bývalého starosty za to že vzhledem k tomu,že se mu defraudace peněz z EU na kanalizaci a vodu nepovedla,tak že jsme měli nejméně o rok déle rozkopanou obec!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-07-07 19:22:11

PS - Abych nezapoměl - kandidovat do vedení obce nemám v úmyslu a ani mě to ve snu nenapadlo.Jsem velice pracovně vytížený člověk a na podobné aktivity nemám čas.Jsem přesvědčen,že naprostá většina občanů Kunic a Vidovic vnímá jaký v posledních pár letech udělala naše obec obrovský pokrok a to že tady diskutujeme s občany o v podstatě dnes již zanedbatelných problémech,které zde zůstaly jako pozůstatek po minulém vedení obce,tak v tom nevidím nic špatného.Naopak si myslím,že tato výměna názorů je velice prospěšná a všichni se zde z toho mála co se až tak v minulosti nepovedlo můžeme do budoucna poučit.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: re: re: Zhodnocení pozemků , vložen: 2010-07-14 18:36:33

Pane Václave,
ve svém příspěvku jste mě vyzval k adresné kritice s vyjádřením co a jak zlepšit.Nevím jestli já jsem zrovna ta nejvhodnější osoba která by tady měla někomu něco radit,ale pokud chcete můj nestranný názor tak tedy prosím:
Jako vůbec největší nešvar zde v obci považuji kastování občanů na my a oni.My ti původní obyvatelé obce a oni ti přivandrovalci,novodobí zbohatlíci a pracháči,kteří si zde staví své moderní domy.Přitom se jedná o velice úspěšné a kvalifikované lidi,kteří se ke svému majetku nedopracovali tím nejprimitivnějším způsobem,tj. rozprodáváním rodinného restituovaného majetku-polností,ale velice precizní a odpovědnou prací na postech ředitelů,generálních ředitelů,špičkových manažérů,majitelů úspěšných soukromých firem a pod.!Zatím co ti druzí na svých odborně založených zahradách si v pohodě sekají své pěštěné trávníky,ti první v Kunických hospodách flustrováni zlobou a závistí vymýšlejí podlosti jak to těm druhým osladit aby viděli kdo je tady pánem.Myslím,že tyto projevy staromazáctví a meziobčanského chlívaření mají velice negativní vliv na občanské soužití v obci a právě tato změna úhrady za zhodnocení pozemků,kdy je jedna skupina občanů neprávem zvýhodněna proti ostatním,kteří nemusí platit nic,která vznikla navíc na obecním úřadě je doslova učebnicovým příkladem jak se to nemá dělat!Protože aby obecní zastupitelé se snažili občany stmelit,tak se jim povedl výsledek naprosto opačný!Přitom se jedná podle mého názoru o vůbec nejlepší vedení v historii obce a věřím,že do obecního zastupitelstva budou vždy voleni vůbec ti nejlepší lidé jaké tady máme a né podle toto ,že mnohdy jedinou jejich kvalifikací bylo to že zde dlouho bydlí,nebo že se zde narodili!.Určitě to neudělali úmyslně aby oni sami nic nemuseli platit,vždyť se jedná o mimořádně dobře situované lidi,ale asi jim to nějak nedošlo v tom návalu práce,jaké to bude mít to jejich jistě dobře míněné rozhodnutí důsledky!Možná,že by se někomu mohlo zdát,že jsem musel zaplatit za zhodnocení pozemku takhle velkou částku a že se cítím býti podveden,ale já s tím vůbec žádný problém nemám.Chtěli jsme mít velkou zahrádku,tak jsme si jí koupili a když nám zhodnotili pozemek kdyby se jednalo o satelit,tak by na něm bylo namačkáno minimálně 10 domů,tak ten poplatek musí být zákonitě větší,než když má někdo minizahrádku.A takhle by se to mělo vyůčtovat každému!Pochopil bych,kdyby se ten poplatek za zhodnocení odpustil důchodcům a sociálně slabým občanům.
Jako vůbec nejkřiklavější zvěrstvo z nedávné doby pokládám to co se stalo jedněm mladým manželům,jejichž jméno si bohužel nepamatuji.Naproti zámku Berchold je parcela Svazu zahrádkářů a za ní byla obrovská silážní jáma do které po mnoho let velká část obce vozila odpad.Takový Kyša tam uložil dva trabanty a někdo škodovku,nemluvě o starých sudech,kamnech,praček pneumatikách a pod.Tuhle černou skládku pak jezedáci zakryli zeminou a pozemek byl rozparcelován a rozprodán!Před dvěma lety když jsem jel okolo jsem uviděl na téhle parcele skrývku ornice a vykolíkované základy budoucího domu z části na té zavezené silážní jámě kterou nikdo nezhutnil,dva mladé manžele s kočárkem,čekajicí na bagr.Byl jsem v podstatě jediný,který tyto mladé lidi upozornil,že si ten svůj dům musí asi o 10 m posunout,jinak si velice zkomplikují život.Přitom všichni kolem o té bývalé silážní jámě věděli a nikdo z jejich nejbližšího okolí je na to neupozornil!Ta novostavba by se zákonitě rozlomila jako kdyby byla z perníku,vždyť ten dům váží minimálně 350tun.Přitom to jsou velice fajn a skromní lidé.Stavaři co jim ten nádherný dům staví říkali že on je ředitel softvérové firmy a ona právničkou a takhle jsme je zde přivítali!
Těch námětů mám povícero,ale nemám na to čas to psát.Snad někdy příště.

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa