Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

občanské soužití , vložen: 2010-07-24 14:44:00


Vojta Barták,

re: občanské soužití , vložen: 2010-07-24 15:27:45

Pane Knape,
ve Vaší polemice s Vendou Růžičkou jste označil jako nej-
větší nešvar v obci kastování občanů na my a oni.Za my
označujete původní obyvatele obce,kteří se \" dopracova-
li svého majetku tím nejprimitivnějším způsobem,t.j. roz-
prodáváním restituovaného rodinného majetku-polností \"
a na druhé straně oni,t.j. lidé,kteří si zde staví své moderní domy. Přiznávám se,že o takovémto kastování jsem v Ku-
nicích ještě neslyšel. Protože nebýt \" nejprimitivnějšího
bohatnutí \" potomků místních sedláků,neměli by ti schop-
ní a úspěšní lidé odjinud kde stavět ! A také by nemohli
\" na svých odborně založených zahradách v pohodě se-
kat své pěstěné trávníky \" zatím co potomci majitelů po-
zemků \" v kunických hospodách frustrováni zlobou a zá-
vistí vymýšlejí podlosti jak to těm druhým osladit aby
viděli,kdo je tady pánem \".
Pane Knape,takovéto bláboly jsem četl v Rudém Právu
naposledy v padesátých letech minulého století,kdy bol-
ševik označoval málem každého majitele pozemku za
vesnického boháče a vykořisťovatele. A jestli má něco
negativní vliv na občanské soužití v obci,pak je to větši-
na Vašich názorů na různá témata,která zde uvádíte.
P.S.
Nechce se mi věřit,že do Kunic jezdíte již od roku1956.
Ve svých poznatcích o dění v obci jste často \" mimo
mísu \" a dělá to dojem,že dáte víc na \" místní drbárnu \"
/viz Váš příspěvek ze dne 13.5.2010 / než na vlastní
znalosti obce.
Zajímavé je také Vaše přiznání,že v Kunicích bydlíte již
více jak 10 let,ale přihlášený k trvalému pobytu jste zde
sotva půl roku. Vzhledem k tomu,že obec dostává od
státu příspěvek na každého trvale hlášeného občana
ročně cca.6.500 Kč, o š i d i l jste obecní kasu o hezkou
částku peněz !
Vojta Barták

,

re: re: občanské soužití , vložen: 2010-07-25 23:57:43

Dobrý den pane Bartáku a děkuji Vám za vaši odpověď na můj příspěvek,na kterou samozřejmě musím reagovat.

Co se týká mého přihlášení do obce:
Když vlastním v Praze byt a ve Vidovicích rekreační dům,který jsem si svépomocí postavil a který bohatě spňuje parametry rodinného domu,tak záleží na mém uvážení,kde mám trvalé bydliště a kde se více či méně zdržuji.Nikoho jsem neošidil a ty peníze dostávala Praha.A těch lidí co zde mají velice kvalitní chaty a v Praze byty je bezpočet a nemůžete někoho nutit,kde má být přihlášený.Teprve začátkem letošního roku mě pan starosta požádal že když má obec více jak 1000 obyvatel a že to má s počtem obyvatel doslova těsně kolem tisícovky,tak že ten příspěvek na osobu je větší,tak se část naší rodiny přihlásila do Vidovic.
To že je v naší obci vzhledem k vývoji za posledních 20 let nesourodé složení obyvatel je realita a že jste nás nazývali lufťáky a měli jste pro nás i jiná hanlivá pojmenování.Ti noví obyvatelé ale nejsou žádné trubky,ale velice úspěšní lidé,kteří si svoje peníze vydělali velice kvalitní prací díky své vysoké kvalifikaci a na vysokých postech na kterých pracují a pod. To že někdo z místních prodává svoje pozemky je jeho soukromá věc a nevím proč sem pletete padesátá léta.To s tím nemá vůbec nic společného.A pokud někdo rozprodává rodinný majetek tak je to jeho soukromá věc a ať se Vám to líbí a nebo ne a je to ten vůbec nejprimitivnější způsob jak přijít k penězům.Ty pozemky by se daly zhodnotit jinak,ale to je každého jeho soukromé rozhodnutí.
Když jste připomenul Vaška Růžičku - z jeho příspěvku je zřejmé,že je to velice inteligentní člověk,jak se vyhnul přímé odpovědi jak to bylo se změnou placení za zhodnocení majetku,jak to popsal pan Petr,protože to bylo téma o kterém jsme diskutovali,ale chtěl adresnou kritiku a tak jsem mu to napsal jak to vidím já.Vy se zřejmě díváte na svět růžovejma brýlema a tak to vidíte trochu jinak.
Dále bych uvítal,jestli by jste nemohl konkretizovat ty moje bláboly.Já jsem se vyjádřil k montáži vodoměrů a nikdo jste nenapsal jedinný argument že bych se mýlil.To že nám nenamontovali vodoměr i když jsem o to 4 roky žádal je realita.Ta nekvalitně provedená práce je také realita,vždyť se k těm lidem můžete dojít podívat.Já jsem se byl podívat na tři realizace a všechny jsou nekvalitně provedené.
To že bývalý starosta chtěl defraudovat peníze z EU určené na výstavbu kanalizace a vody je také realita.Na té schůzi nespokojených občanů nás tam bylo minimálně čtyřicet a tam nás všechny informoval,jak to bude provádět.Mojí kritiku ohledně zacházení s financema také nezapsali do zápisu ze schůze!To že žlutá dodávka často parkuje v nepřehledné zatáčce pod mateřskou školkou a že v podstatě ohrožuje každého kdo tam jede je také realita.To že byly prodány několika novým rodinám pozemky na jejich části byla zavezená bývalá obrovská silážní jáma černou skládkou,kam se vozil po několik let nejrůznější sajrajt včetně plechovek s vyjetým olejem,plechovky od barev,postřiků na stromky,ledniček,autobaterií atd je také realita. Ti lidé byli podvedeni jak prodávajícím,tak i Obecním úřadem,když jim povolil na zavážce postavit domy!A měl by jste se k těm lidem dojít zeptat na jejich názor na to jak byli podvedeni! A to že je nikdo z místních,co tu léta bydlí nepřišel upozornit na tohle svinstvo je jedna z mnohých těch podlostí které mám na mysli a které Vás zřejně podle tónu jak píšete rozezlily.Pokud máte krátkou paměť a na tu černou skládku se nepamatujete,tak mám v obýváku zarámovaný letecký snímek 60x80cm,kde ta černá skládka je "v plné kráse".Ale takhle to prostě je!
PS
Ten příspěvek ze 13.5.vzniknul tak,že se mě pan starosta zeptal koho jsem myslel tím ožralou,který dělal šéfa kontrolní a revizní komise.Tak jsem mu řekl,že na té schůzi nespokojených občanů nám byl bývalým starostou takhle představen a pan starosta mi řekl,že by to mohlo obec poškodit a tak jsem ze sebe udělal blbce a napsal jsem omluvu,že jsem dal na místní drbárnu.

Jiří KNAP,

re: re: re: občanské soužití , vložen: 2010-08-04 15:10:49

Pane Knape,
tak nejak nechapu o co vam jde. Myslim, ze i pred x0 lety tu dobre fungovalo spojeni mezi "luftaky" a mistnimi, stejne jako dnes. Je to pouze o jedincich a jejich socialnich dovednostech. To ze nekdo povoli dum na silazni jame je spatne to jiste, ale je to take pravne postizitelne. To ze nekdo proda pozemek je jeho vec a to ze ho jeho predci koupili i a obhospodarovali ho je take uspech jako ze dnes je nekdo uspesny v jine oblasti. To ze financovani kanalizace bylo velmi tezke a obec se zadluzila je sice realita, ale takto to resila rada jinych obci a kanalizace tu je a kdyby nebyla tak se obec musi zadluzit znova. V minulem stejne jako soucasnem zastupitelstvu sedi schpni i mene schopni lide, minuly starosta patril i podle me k meneschopnym. Ale nikdo jiny to nechtel delat, tak to nelze vycitat, on se k tomu dostal tak, ze byl radne zvolen!
Nesouhlasim s vami v tom, jakou spinu tady hazite na vsechny puvodni obyvatele, nekteri jsou uspesni i dnes a zcela jiste nekteri toho dokazali vice nez vy. Pokud u vas nekdo udelal spatne vodovod, mate pravo tuto praci napadnout a vymoci si opravu. Ja opravdu nechapu o co vam jde, Myslim, ze velke casti kunickych byste se mel omluvit, a prosim nesirte tuto vlastni nenavist.

,

re: re: re: re: občanské soužití , vložen: 2010-08-04 17:33:11

Dobrý den pane Bartáku,
sice nevím který ten Barták jste,já tady zase až tolik lidí podle jména neznám,ale doporučuji Vám si přečíst úvodní předmluvu kterou napsal pan ing.Pavel Hirš při zakládání občanského sdružení Rozvoj Kunic a okolí a to především jeho druhý odstavec,kde je si vědom,že jejich účastí v zastupitelstvu postupně ztrácejí kritický náhled na práci obecního úřadu a na způsob řešení problémů které nás možná tíží.Proto v souladu s hlavním posláním a myšlenkou našeho občanského sdružení mají zájem zůstat otevřeni a zapojovat do jejich snažení i nás jejich sousedy,kteří mohou vnímat některé události odlišně atd.atd.
A co myslíte že dělám.Upozorňuji na nešvary a nedostatky které by se měly zlepšit.Samozřekmě nebudu zde psát o tom co se povedlo, to v podstatě vidí každý,ale právě upozorňuji na ty nedostatky.Já tady nenapadám všechny občany Kunic a Vidovic,to jste tu mojí kritiku špatně pochopil.99,9% občanů se moje kritika netýká,protože jsou to slušní a seriozní lidé,ale pouze několika jedinců co se denně od časných odpoledních hodin sjíždějí svými auty kolem hospody Na Faře a pak zchlastaní jedou těmi auty domů.Doufám že nepatříte mezi ně.
Chápu,že se tady léta v poklidu ukájíte pocity o své vyjimečnosti a dokonalosti a pak nějaký blbý Pražák-přivandrovalec nám tady píše co tady děláme blbě a co by se mělo zlepšit.A právě tón jakým píšete dělá dojem,jako kdyby se tu mohli vyjadřovat pouze někteří občané a že by jste tu nejraději zavedl cenzůru.Nepřipadá vám ten tón jakým píšete až nápadně to co jsem napsal a to je to My a Oni?

Až na to budu mít čas,tak bych se chtěl zůčastnit diskuse o vykrádání novostaveb v naší obcí a pak o naprosté nekázni zase jenom určité skupiny lidí a to že dnes a denně jezdí v obco pod vlivem alkoholu!

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa