Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

kamion na návsi , vložen: 2010-08-05 14:28:15

Zajímalo by mě, kdo z místních "podnikatelů" si udělal parkoviště pro svůj náklaďák a s vlečňákem přímo uprostřed návsi u zdi kostela. Jde o nějakého chytráka, který se touto činností zabývá a obecní pozemek využívá ku svému prospěchu a "zkrášlení" centra. Co na to OÚ? Neměl by snad každý parkovat na svém? Pro autodopravce to platí dvojnásob.

Navrátil,

re: kamion na návsi , vložen: 2010-08-07 17:49:43

Dobrý den pane Navrátile,

i já jsem se toho nákladního vozu LIAZ parkujicího u hřbitovní zdi všimnul,ale pokud se na to podíváme z hlediska dopravní vyhlášky,tak ten řidič tam parkuje v souladu s pravidly silničního provozu.
Myslím,že toto vozidlo určitě není vybaveno přídavným topením Webasto či Eberspecher,kdy si v zimě předehřeje tímto topením motor na provozní teplotu a pak teprve nastartuje,jinak zamoří skoro celé centrum obce bílým štiplavým dýmem!
Za minulého režimu jsem trávil služebně mnoho ,někdy i více jak 280 dní v roce převážně v západní Evropě a již v 70-tých letech bylo zřejmé,že se například v BRD velice jasně odlišovala obytná zóna na bydlení a Industriální průmyslová či podnikatelská zóna,která byla vždy v uctivé vzdálenosti od té obytné.
Docela jsem oceňoval a oceňuji s jakou iniciativou pan ing.Pavel Hirsch bojoval proti výstavbě překladiště pro kamiony u dálnice nad obcí a je veliká škoda pro nás všechny,že tu nebydlel již dříve,protože umístění několika firem v centru obce,či v naprosté blízkosti obytných budov pokládám za velice nešťastné,kdy do centra obce skoro denně přijíždí několik kamionů,hraničí doslova s primitivizmem! Snad je zde zbytečné se zaobírat otázkou kdo byli majitelé těchto pozemků,v jakých byli funkcích a že dali přednost vlastnímu mamonu a s ostatními obyvateli centra Kunic si doslova vytřeli zadek.Když už tady máme velice moderní překladiště,tak by kamiony vezoucí náklad pro místní firmy měly tento náklad složit tam a ať se to do obce vozí malými nákladními vozidly do 3,5t. a opačně tj. firmy vyrábějíci a vyvážející zboží by ho nejprve převezli malými vozy na překladiště a tam to nakládat do kamionů! Zdraví místních obyvatel by mělo konečně dostat přednost před mamonem pár jednotlivců!
Myslím,že by se měli naši obecní zastupitelé zabývat otázkou dopravního značení v obci,kdy na mnoha místech chybí dopravní značka s vyznačením nebezpečného klesání,měla by se zde omezit rychlost v průjezdu obcí na zona 40km/hod. jako je to ve Světicích a v chatových a vilových čtvrtích omezit rychlost na 20km/h značkou Obytná zona 20km/h.
Dále zakázat vjezd do obce nákladním vozidlům nad 3,5t a zakázat noční parkování těchto vozidlech na území obce!
Tam nahoře u vjezdu do překladiště je vybudováno nadstandartně veliké bezplatné parkoviště pro kamiony a tam by tento nákladní vůz mohl bezproblémově v noci parkovat!

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa