Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Žně a bezohlednost , vložen: 2010-08-26 20:59:21

Myslím,že doba za totality, kdy se zemědělcům při žních naprosto všechno předem pardonovalo je už dávno za náma a soukromý zemědělec je v podstatě podnikatel mající stejná práva,ale i povinnosti jako kdokoliv z nás ostatních podnikatelů!
Když foukal vítr směrem od obce,tak sklízeli na vzdálených polích od obce a když se vítr otočil směrem na obec,tak začali sklízet hned u obce,kde mají lidé postaveny rodinné domy a chaty.
Z bazénu o velikosti něco málo přes 80m2 jsem včera vylovil plevy,které se sotva vešly do 15l zednického kýble.
17.8. jsme zde měli úklidový servis z Prahy,gruntovali celý dům včetně mytí oken a dnes ráno to v našem domě vypadalo jako ve stodole na mlatě!
Včera dopoledne mému synovi v jeho bungalovu v několika místnostech odborná firma aplikovala na podlahu samonivelační hmotu a aby to schlo,tak jsme nechali otevřená okna,která jsme kvůli mokré podlaze nemohli dojít zavřít.Dnes ráno z domu,který má zastavěnou plochu 242m2 jsme vymetli vrchovaté kolečko plev!Penetrace,podkladové a finální barvy od anglické firmy Dulux stály skoro 40000kč a teď je na stěnách velká vrstva prachu!
Myslím,že i tohle je jedna s těch podlostí,které jsem měl na mysli a které se panu Bartákovi jaksi nelíbily.Na okraji obce přeci bydlí lufťáci a Ti noví přivandrovalci a tak jim to dáme s nevinným úsměvem na rtech náležitě sežrat!Nebo mi snad někdo chce tvrdit,že Tonda Háček je takový vypatlanec,který neví co dělá?
Právě proto že Tondu léta znám a vážím si ho,tak pro tentokrát to nebudo dávat našim smluvním právníkům,ale pokud se chce i nadále takto chovat,tak mu doporučuji,aby si udělal ale hodně dobrou pojistku,protože by to mohlo býti hodně drahé!

Jiří KNAP,

re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-08-31 23:26:07

Vážený pane Knape,
od dob kdy se lidstvo naučilo pěstovat plodiny a obilí pro svou obživu, naučilo se také, že se sklízejí když jsou zralé a pokud možno rychle. Pokud to nechápete , na Vánoce, až Vy budete mít přikrytý bazén a zavřená okna, žně neuděláte ani kdybyste se rozkrájel.

Vaše neustále napadání obyvatel Kunic a jejich dělení na to Vaše my-oni, to je výplod Vaší bezbřehé závisti a nepřejícnosti. Vám asi jenom vadí, že nepořádáme turistické výpravy venkovanů, kteří by před Vaším 80 m2 bazénem a 240 m2 velkým domem padali na kolena a tloukli čelem o zem.

My Vám ho, pane Knap nezávidíme, my Vám ho dokonce i přejeme, ale přestaňte laskavě OTRAVOVAT
a ničit atmosféru ve vsi.

Helena,

re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-01 13:52:44

Dobrý den pani Heleno,
a děkuji Vám za Vaši reakci na můj příspěvek.
Asi jste mě špatně pochopila.Když se stejný druh obilí sklízí když vane vítr od obce na té nejvzdálenější straně pole a když se vítr obrátí směrem do obce tak hned lidem za plotem,tak to asi o něčem svědčí.Nebyl jsem jediný,kdo byl timto přívalem prachu a plev obšťastněn,akorát jsem jediný kdo si na to dovolil veřejně upozornit,protože většina chatařu nemá tady po ruce internet a ty rozměry bazénu a domu jsem uváděl pro to aby si mohl každý odhadnout o jaký příděl prachu a plev se jednalo.Tedy pardon,dovolila si zde také postěžovat jedna paní,jejichž jméno bohužel neznám a která má chatu v ulici nad mateřskou školkou.Údajně si měla stěžovat na OÚ v Kunicích a měla tam předat SPZ traktorů a časy kdy touto ulicí jezdily a obtěžovaly prachem a hlukem,když by snad pro ně nebyl až tak velký problém jezdit tou polní cestou od Bílého kamene a dojeli by rovnou před vjezd do statku.Druhý den tato paní měla u svého osobního vozu propíchané všechny pneumatiky.
My sem jezdíme do Vidovic od r. 1956 a vůbec nikdy jsem se tady do ničeho nemíchal,protože jsem si vždy říkal,že za činnos tady toho místního vesnického Abteilungu nemám žádnou odpovědnost,ale teď tu již od začátku roku bydlím a tak jsem předpokládal,že ve vší slušnosti snad mohu upozornit na pár nedostatků které tady vidím a doufal jsem,že se tady toho někdo odpovědný ujme a bude se snažit zjednat nápravu!Reakce lidí z Kunic mě ale vůbec nepřekvapila a dokonce jsem jí i očekával.Na jasně formulovanou otázku ohledně změny placení poplatků za zhodnocení pozemků jsem se dozvěděl v příspěvcích od dvou občanů,že jsem mimo mísu.Další občan mě napadl tím,že tady šířím nenávist a teď Vy že tady ničim a otravuji atmosféru v obci! Dovoluji si Vás ujistit,že tady vůbec k nikomu žádnou nenávist necítím a nikdy jsem necítil a vždy jsem se zde ke každému choval slušně a zdvořile a na rozdíl od mnohých se pod svoje příspěvky podepisuji svým celým jménem! Vám například vůbec nevadí,že po obci velice často jezdí zchlastaní řidiči? Ale začalo by se Vás to dotýkat kdyby Vám někdo z těchto ochlemtů zabil nebo zmrzačil někoho z Vaší rodiny.Pak by jste na to vejrala jako vyoraná myš.
Ale abych neodbočoval,docela by mě zajímalo,jestli by jste mi nemohla jaksi srozumitelně vysvětlit co jste myslela tím otravováním a ničení atmosféry v obci a od toho pána před Vámi jak to myslel s tím šířením nenávisti.Vždy velice rád jsem se v životě nechal poučit od vzdělaných lidí i když chápu že výpočetní technika není již pouze záležitost vysokoškolsky a středoškolsky fundovaných lidí,ale že již pronikla mezi široké vrstvy obyvatelstva. A to je jistě potěšující zjištění.

Jiří KNAP,

re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-04 21:46:57

Ještě jednou dobrý večer pani Heleno,já v normální pracovní době nemám čas si s někým dopisovat,protože musím odevzdávat po celý den velice kvalitní a přesnou práci,jinak by se se mnou v EU vůbec nikdo ani nebavil.
Z Vašeho příspěvku je zřejmé,že jste chtěla napsat něco velice chytrého a za každou cenu jste mě jak se říká chtěla utřít,ale udělala jste velice dobře že jste se pod to nepodepsala celým jménem,protože by jste se asi podle mého názoru zesměšnila.
Jak si vůbec můžete dovolit o mě napsat,že moje články jsou výplodem mé bezbřehé závisti a nepřejícnosti,když mě vůbec neznáte?!Já jsem nikdy v životě nikomu nic nezáviděl a když jsem u někoho viděl něco pěkného,tak jsem si na to vydělal a koupil jsem si to a když to nebylo u nás tak v zahraničí!Dost často jsem chodil do Kunic navštěvovat naše vzdálené příbuzné Jáskovi a strejdovi jsem občas v legraci říkával,že mu závidím to že mu přes zahradu teče potok.
Zatímco nám za zahradou běhají srnky,bažanti,koroptve a celou zimu se bavím tím,že krmím zpěvné ptactvo a divoké holuby,tak tam v Kunicích vám tam jezdí mezi domy kamiony a ostatní nákladní vozy.Naše zahrady jsou skoro 500m nad mořem,na nádherně celodenně osluněném jižním svahu a čistém vzduchu,tak když si občas na podzim či v zimě sednu do zimní zahrady a vidím jak se čoudí z Kunických komínů a jakou hrůzu tam dole v tý díře dejcháte,tak skutečně nejsem schopen si uvědomit,co bych tak tam mohl někomu závidět!
Dále jste připoměla asi ten rotestavěný synův bungalov,který Vás asi rajcuje.Určitě jste se musela všimnout,že se za každou cenu nesnažíme ten dům urychleně dokončit,ale že jsme ještě rozestavěli velké garáže na tři osobáky a jachtu a skoro 100m dlouhou opěrnou zeď,tedy že touto stavbou neřešíme bydlení našeho syna.Ten má totiž už jeden bungalov v Troji za zoologickou zahradou postavený,na překrásném místě v chráněné krajinné oblasti,15m od řeky kde má soukromé molo na parkování lodí či skůtrů,kolem zahrady jsou stoleté stromy a za zahradou jsou skaliska kde byli uměle vysazeni mufloni a tu zahradu měla od r. 1928 rodina jejíž dvě generace pracovaly v botanické zahradě a myslím že při stavu Vaší psychyky by jste jí těžko rozdejchávala.
Nevím proč si myslíte,že bych chtěl aby jak píšete jezdily k nám výpravy venkovanů a padali na kolena a tloukli hlavou o zem.Právě naopak.Po té co nám tu stavbu před dvěma lety vykradli,tak mám ten nejpřísnější zákaz od syna a ženy sem někoho vodit.Samozřejmě,že pana starostu,kterého zajímalo solární vytápění domu jsem odmítnout nemohl.Dále jsem nemohl odmítnout ve čtvrtek 20.7.2010 kontrolu z plynáten RWE,kteří nám přijeli udělat skutečně hloubkovou kontrolu plynového zařízení a ostatních plynových rozvodů.Na RWE totiž nemohli pochopit,že před 4 roky jsme měli účet za plyn 96000kč a nyní za poslední rok pouze 3916,78Kč bez DPH,tak jsem jim když odjíždějí řekl,že sluníčko na rozdíl od nich nikomu žádné faktůty neposílá.
Paní Heleno,nechtěl bych Vás urazit,ale podle toho jak píšete a uvažujete,tak právě vy přesně zapadáte do té malé Kunické skupiny občanů,které jsem před nedávnem označil na MY,tj.my si to tady v Kunicích budeme dělat podle svého a nikomu nedovolíme aby nám tady do toho kecal!

Jiří KNAP,

re: re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-04 22:36:47

Paní Heleno,
mám před sebou kandidátku do obecního zastupitelstva a mimo pana starosty a Jindry Konopáče tady podle jména nikoho neznám.Ale zaujala mě dvě jména a to Špaček a Alfery.Nejsou to náhodou Ti "odborníci" co se tady tak vyznamenali při montážích vodoměrů?To by pak úplně měnilo celou situaci!
Pak si zákonitě musím říct,proč jsem v minulosti vozil dva Federální ministry,proč jsem pracoval na několika cizích zastupitelských úřadech,proč jsem se učil cizí jazyky,proč se živím logistikou v mezinárodní dopravě?Proč jsem místo toho všeho raději nechodil do hospody Na Faře chlastat? Asi bych už byl dávno v Obecním zastupitelstvu,byly by mě tak jako jim přednostně přidělovány bez výběrového řízení lukrativní obecní zakázky,kamarádi ze zastupitelstva by pak rozhodli tak jako při montáži vodoměrů,že tuto celkem stupidní práci mohou dělat pouze já a další tři kámoši aby z těch nekolika set realizací nám žádnou nemohl nikdo vyfouknout!Mohl bych beztrestně jezdit zchlastanej po obci,mohl bych parkovat tu svojí velkou americkou obludu/SUV/ v nepřehledné zatáčce pod mateřskou školkou a ohrožovat tímto vozem každého kdo tam jede,když bych k někomu šel něco dělat,tak bych začal u nich dělat hrozné ofuky aby se doftípili a vypadlo z nich nějaké bakšišné,pani Heleno,ve mě začíná působit zžíravý pocit obrovské lidské závisti,Vy jste učiněný jasnovidec a je Vás tady velká škoda,Vy by jste jistě našla velké uplatnění mezi těmi darmošlapy v Bruselu,zavolejte mi doktora,já tu závist nejsem schopen ustát,já chci také mít lukrativní obecní zakázky,Pomóóc,já jim bezmezně ZÁÁVIDÍÍÍM!!!
Asi Vás paní Heleno nepřekvapí,že k volbám do Kunického zastupitelstva nepůjdu,protože s touto taškařicí nechci mít nic společného.A pro Vaší informaci nebudete mi asi věřit co mě již zastavilo lidí a děkovalo mi za tyto moje příspěvky.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-07 14:19:48

Paní Heleno,
nikdy bych to nepřipomínal protože je to nedůstojné a velice trapné,ale když jste mě zde veřejně obvinila ze závisti a nepřejícnosti,tak až půjdete kolem Obecního Úřadu,tak se nezapomeňte pana starosty zeptat kdo na asfaltování ulic v Kunicích a Vidovicích přispěl vůbec tou největší finanční částkou.Já mu to klidně dovolím,aby Vám to řekl.

Jiří KNAP,

re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-07 15:12:32

Dobrý den,paní Heleno
souhlasím s Vámi. Od příště se pole kolem 240m2 domu, 80m2 bazénu pana KNAPA bude sklízet pouze za vydatného deště. Dále si místní zemědělec umístí na všechna svoje zařízení nejmodernější GPS zařízení, a pan KNAP si vytvoří ochranné pásmo 15km kolem jeho 240m2 domu a 80m2 bazénu a vždy když nějaké zemědělské vozidlo překročí tuto hranici, pan KNAP bude informován a to telefonem, faxem, mailem a pan Háček mu to osobně poběží říct ( somluvou). Samořejmě panu KNAPovi bude zato celé kunické obyvatelstvo nadosmrti vděčné a každý týden mu všichni budeme chodit uklízet 240m2 dům a 80m2 bazén. Pane KNAPe, prosím, nechte tu závist vždy před zančkou KUNICE a nechte nás tu žít v poklidu. Díky...

,

re: re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-07 15:35:52

Nechápu co je myšleno klidným žitím. V tomto s panem Knapem souhlasím, je opravdu nutné nemyslet u práce a chovat se jako mocipán. Nebalo by jednodušší vyjádření pana Háčka? Nebylo, měl by máslo na hlavě a dost lidí by se mu smálo. Napadlo Vás kdo má více sympatizantů jestli ten kdo dělá hluk, prach ...., nebo ten poklidný spoluobčan, který se přijede vyspat z Prahy do klidu přírody.
V roce 89 mi bylo čerstvých 19, nechápal jsem jak se mohli bezzemci a jiná spodina stát tak mocnou skupinou která mohla usurpovat dalších 40let. Když ti bohatí a vládnoucí mohli vzít čepice a utlouct je. Oni bohužel byli demokraté a bylo jich co do počtu málo. Milá paní Heleno tak mi to připadá trošku podobné. Každý kdo by vystrčil hlavu a ozval se musí být po zásluze zostuzen?

pit,

re: re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-07 15:35:56

Nechápu co je myšleno klidným žitím. V tomto s panem Knapem souhlasím, je opravdu nutné nemyslet u práce a chovat se jako mocipán. Nebalo by jednodušší vyjádření pana Háčka? Nebylo, měl by máslo na hlavě a dost lidí by se mu smálo. Napadlo Vás kdo má více sympatizantů jestli ten kdo dělá hluk, prach ...., nebo ten poklidný spoluobčan, který se přijede vyspat z Prahy do klidu přírody.
V roce 89 mi bylo čerstvých 19, nechápal jsem jak se mohli bezzemci a jiná spodina stát tak mocnou skupinou která mohla usurpovat dalších 40let. Když ti bohatí a vládnoucí mohli vzít čepice a utlouct je. Oni bohužel byli demokraté a bylo jich co do počtu málo. Milá paní Heleno tak mi to připadá trošku podobné. Každý kdo by vystrčil hlavu a ozval se musí být po zásluze zostuzen?

pit,

re: re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-07 18:44:50

Pane,co jste se asi úmyslně zapoměl pod svůj příspěvek podepsat a místo podpisu jste udělal pouze ´.
Asi by jste si ty příspěvky měl pozorně ještě jednou přečíst.Nevím,co tady stále máte s tou mojí závistí,kterou bych měl podle Vás nechat před cedulí Kunice!
Možná že jste nepochopil ten můj příspěvek,kde volám a závidím těm dvoum lukrativní obecní zakázky.Vy si snad podle toho jak píšete snad myslíte,že to myslím s tou závistí doopravdy?Já jsem se v tomto příspěvku pokusil humornou formou a částečně i ironií odpovědět paní Heleně a ještě jednou si udělat i legraci z těch absurdit,na které jsem se snažil dříve a nyní už humornou formou ještě jednou upozornit.
Dále Vám děkuji za nabízenou pomoc při úklidu našeho domu,ale již několik let každou sobotu k nám jezdí z Prahy slečna pomáhat s úklidem a jednou za dva měsíce příjíždí z Prahy úklidová firma.V osmi lidech uklidí za několik hodin celý dům včetně mytí oken.
Mohu Vás ujistit že to nejmodernější GPS zařízení jak o něm píšete je skutečně velice dobrá věc,kterou již mnoho let v mezinárodní dopravě používáme a kterou ironicky panu Háčkovi doporučujete,sice by to pro něj asi byla zbytečná a drahá sranda,ale měl by obrovský přehled.
Je až s podivem,jak někteří lidé s naprosto despotickým způsobem myšlení a kteří tady anonymně reagují na moje příspěvky uvažují.Tyto lidi vůbec nezajímá ten který problém na který upozorňuji,ale jsou velice rozezleni skutečností,jak si vůbec nějaký blbý Pražák ,přivandrovalec,který tady má pouze několik měsíců stálé bydliště může dovolit zde v Kunicích na něco upozorňovat,popřípadě kritizovat a než aby se nad tím kterým problémem zamysleli,tak se snaží toho kritizujicího urazit,zesměšnit a znechutit,aby si v budoucnu něco podobného nedovolil.
Je potěšujicí,že inteligentních lidí s progresivním myšlením jako je pan PIT je v naší obci naprostá většina!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-07 20:14:33

Vy co se tady zastáváte p. Háčka a jeho podnikání, podívejte se do příkopu kolem cest jak likviduje kamení co si napodzim sebral z oranišť, ale to tu asi nikdo nevidí a nikomu to zjevně nevadí! Nebo ohleduplnost a obecní vyhlášky platí jenom pro někoho!

Přistěhovalec,

re: re: re: re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-08 07:56:04

A je to tu zase, přistěhovalče sbalte se, nafoťte si to a zajistěte pořádek přes přestupkovou komis. Skvělý zážitek každý by si jej měl užít. Bohužel PK u obecního úřadu zanikla pro absurdní neschopnost, neochotu potrestat 'místního'. Zeptejte se starosty kdo byl k PK předvolán - znám odpověď dle ? zákona to nesmím vědět, já mohu být seznámen s počty nikoliv jmény. Takže vše špatné pro něco dobré a dle hesla vrána vráně oči vevyklove se přestupky budou asi projednávat v Říčanech. Tak konejte ať se nám tu žije lépe. Jenže na to má málokdo žaludek. Dobře požádejme si o založení nového fóra - obecní přestupky a pojdme jmenovitě a s plnými podpisy označit ony nepřizpůsobivé občany, co dělají v obci nepořádek. Ať je všichni znají. Kdo si troufá ?

pit,

re: re: re: re: re: re: Žně a bezohlednost , vložen: 2010-09-09 23:25:13

Zdravím pane Pite,
Já s tím nemám žádný problém a klidně se přiznám,že jsem dostal celkem dvakrát od OÚ a PK Kunice pokutu a pokusím se Vám popsat jak to před dvěma lety celé bylo.
Od samého začátku co je svoz komunálního odpadu si platíme dvě popelnice,i když dva lidé za týden vyprodukují maximálně půl popelnice a dělám to hlavně proto,aby sousedi či kolemjdoucí nepohazovali odpadky a pet pahve v naší ulici a ty naše popelnice jsou před zahradou veřejně přístupné.Jednou naše sousedka odnaproti měla plnou popelnici a požádala mě abych jí na OÚ koupil a pak přilepil na tu popelnici jednorázovou známku.Pan bývalý starosta ale tuto známku neměl a poradil mi abych uvedené peníze dal do sáčku a přivázal na popelnici,že to tak dělají skoro všichni.Dále se mi stalo,že když jsem si kupoval u bývalého starosty dvě celoroční známky,tak mi podal dvě nálepky,4000kč strčil do šuplíku s tím,že OÚ není povinen vydávat potvrzení o zaplacení a když mi to samé udělal o rok později,tak jsem si řekl,že tyhle zlodějny ? podporovat nebudu a v Říčanech jsem si s nima udělal smlouvu na odvoz komunálního odpadu na přímo !Pak jsem jednou před dvěma lety ve středu ráno vyšel před zahradu,naše popelnice zřejmě sousedi naplnili až po okraj a několik igelitek nechali položených u popelnic.Vytáh jsem náhradní popelnici,peníze jsem dal do pytlíku,přijel pan nový starosta s foťákem a bylo to za dva tisíce.Sice jsem si s nima chvíli dopisoval s tím,že do mých popelnic je jim asi to samé jako mě do těch jejich to je vůbec nic a že je to tak maxinálně problém mezi mnou a tou Řícanskou firmou,ale nakonec jsem jim to poslal s tím,že to pokládám za sponzorský dar.
Když naší černé fence Německého ovčáka bylo něco málo přes rok,tak mi došel benzín při sekání trávy v traktoru.Když jsem přijel s benzínem nazpět a s kanystrem jsem byl v naší brance,tak mi to štěně proběhlo mezi nohama a běželo přes ulici k manželce,která se domů vracela od sousedů.Naše sousedka Váňová se svým příbuzným která šla na autobus si myslela že ten pes útočí na ní a praštila ho kabelkou.Samozřejmě že to štěně na ní zaštěkalo.Krátce na to jsem dostal předvolání na PK OÚ Kunice,kde tato všemi milovaná sousedka barvitě vylíčila jak jí ten náš pes napadl a že jí zachránil batoh,který si náhodou nenavlíkla na záda ale obráceně na břicho,který ji náše štěně potrhalo včetně nějakého oblečení atd.Ten její příbuzný jí to dosvědčil,i když na něm bylo jasně vidět,že mu nedělá dobře že musí lhát.Když odešli,tak jsem na PK se snažil vysvětlit,že ta ženská je vypatlaná,že před lety na svého souseda Durdise napsala za rok 64 udání na ONV Praha 2,kde barvitě líčila že Durdis když přijede do Vidovic,tak vyleze na střechu,sedne na komín a před všemi sousedy začne onanovat.Přitom tam žádná chata není a komín nikdy nebyl!Jenže to už Durdis půl roku musel chodit na sexuologické vyšetření,kde do něj rvali šílené drijáky a pak se Durdisovi krátce na to rozvedli,protože to s tou léčbou přehnali a jemu to přestalo fungovat.Na té komisi se sice všichni chovali slušně ale na mě to dělalo dojem,že se jim hlavně jedná o to aby mohli kasírovat a bylo to za 3500Kč.
Pane Pite pokud jak píšete se za touto komisí zavřela voda a Vy by jste chtěl zde založit jinou,spravedlivější,tak máte mojí plnou podporu.

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa