Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Státní a obecní zakázky , vložen: 2010-09-15 16:56:51

Celkem velice pozorně a s velkým zájmem sleduji práci premiéra Petra Nečase a Ministra dopravy ,kteří ukazují jaké doslova zvěrstva panují při zadávání státních zakázek. Samozřejmě na zadávání velkých zakázek je povinnost zadavatele vyhlásit výběrové řízení a i přes to se tam dějí obrovské špinavosti a bují strašná korubce!Premiér Nečas v několika projevech upozornil na velký nešvar u zadávání obecních zakázek tím,že předevších v malých obcích,kde se jedná o velice úzké příbuzenské vazby,které nemusí být na první pohled patrné,kdy např. dcera nějakého z představitelů obce se provdá za místního podnikatele a pak s dojemnou pravidelností všechny nebo absolutní většina obecních zakázek je přidělována bez výběrového zřízení právě tomuto podnikateli,za ceny které ho musí potěšit.Sice se zde nejedná o porušování zákona,vždyť se jedná o malé zakázky,ale o doslova tunelování či drancování peněz z obecní pokladny které směřují na konta těmto příbuzným!Tito zainteresovaní jednotlivci pak velice nervozně reagují na různé příspěvky občanů ve snaze tuto velice potřebnou veřejnou diskusi mezi občany potlačit,aby se něco neprofláklo a aby nebyly narušeny penězovody mezi obecní kasou a těmito výtečníky!Proto premiér Nečas chce prosadit,aby jakékoliv státní i obecní zakázky byly zadávány veřejně na internetu,kde by museli odpovědní pracovníci zdůvodnit proč byla ta která zakázka přidělena té které firmě a ne jiné a aby se za nimi táhla po mnoho let elektronická stopa.
Proto doporučuji panu Janu Novákovi,zřejmě správci těchto stránek,aby uvedený seznam činnosti obce Kunice rozšířil o kolonku ZADÁVÁNÍ OBECNÍCH ZAKÁZEK !
Já tady v Kunicích v podstatě podle jména skoro nikoho neznám,ale asi by bylo dobré,kdyby se na toto téma vyjádřili místní občané znalé místních poměrů!
Myslím,že by zde nebylo od věci,kdyby nějaký odpovědný pracovník Obecního úřadu zde uveřejnil jaké obecní zakázky byly v uplynulém volebním období realizovány,komu byly zadány,za kolik a proč,protože by to mohla být velice důležitá informace pro místní obyvatele,voliče,aby se mohli při volbách správně rozhodnout.

Jiří KNAP,

re: Státní a obecní zakázky , vložen: 2010-09-19 10:19:15

Dobrý den,

v posledním Zpravodaji byla zveřejněna kandidátka Sdružení nezávislých kandidátů Kunice se svým volebním programem. Jako jeden z námětů pro další rozvoj naší obce by jistě stálo za pozornost připojit bod týkající se zprůhlednění zadávání veřejných zakázek, včetně informace o již realizovaných zakázkách v minulém období, jejich průběhu realizace a kdo je realizoval.


P. Jakešová,

re: Státní a obecní zakázky , vložen: 2010-09-20 08:48:54

Dobrý den,
Váše snaha na zveřejnění jmen, prací a vyfakturovaných částek je sice dojemná, ale má dva háčky - obchodní tajemství ( Vaše fy také nezveřejňuje komu a za kolik vozí), a druhá věc podnikatel co je nahlášen v obci odvádí svoje daně na území obce, proto přespolní ........

Petr Nývlt,

re: re: Státní a obecní zakázky , vložen: 2010-09-20 10:41:40

Zdravím pane Nývlte,

Samozřejmě máte pravdu,aby nějaký podnikatel uveřejňoval svoje faktůry,popřípadě firemní účetnictví,zde je to na kontrole Finančních úřadů,ale premiér Petr Nečas měl na mysli uveřejňování výběrového řízení ohledně zadávání obecních zakázek,které jdou z peněz daňových poplatníků a v tom je velký rozdíl! Zde se jedná o to,aby obecní úřady zveřejňovali zadávání obecních zakázek veřejně na internetu,kde by jednotliví zájemci napsali cenu za kterou jsou ochotni tuto zakázku realizovat a pak vyjádření Obecního úřadu,které firmě , za kolik a proč tato zakázka byla přidělena a za každou zakázkou by se po mnoho let táhla elektronická stopa.
Samozřejmě zde již nikdo nechce po tom kterém podnikateli aby zde uvežejňoval jaké budou jeho náklady a kolik na té zakázce vydělá.
Dále bych Vás chtěl požádat o vysvětlení co jste měl na mysli tím - a proto přespolní..... Děkuji.

Jiří KNAP,

re: re: re: Státní a obecní zakázky , vložen: 2010-09-20 11:05:07

Ad a/Dělal jsem v letech 92-96 pro obecní úřady správce jejich databází a sítí. Většina starostů mi s úsměvem na líci oznámila, že je moje nabídka na HW je zajímavá avšak oni jej koupí od místních, jelikož jim zpět do obecní kasy odvedou část daní, přerozdělenou okresem.
Ad b/ Dokážu si představit výběrové řízení na telefon ( každý se podívá na net a má vybráno), nedokážu si jej však představit třeba na dětskou houpačku, obej je nakoupila a rozdíl mezi barvou jakou to \'umatlali\' a barvou, která by alespoň vydržela do konce záruky bude činit á 3000. Vyhraje-li takovéto řízení soukromník z Ostravy pak je mu to jedno, jak to bude po zimě vypadat, zvítězí-li někdo místní a ještě to o něm budou všichni vědět, pak si takovou věc nemůže dovolit. A a teď popište modelovou situaci
1/ nabídka od místního 50 000,-
2/ nabídka z Ostravy 45 000,-
oba záruka jeden rok, ale nikde rozdíl ve zpracování.
Jen se přijeďte podívat do Lomnice na pískoviště a zkuste-si jej otevřít a zavřít, nemáte-li alespoň 80kg, jste poslední v řadě. Jelikož jsem upozorňoval na kvalitu \'nátěru\' na dřevěných částech mobiliáře byl opraven zamatláním oloupaných částí. Nebo jinak pokládáte roury do lože, kolik spotřebujete kamení? A pak budete žebrat vícepráce?

Petr Nývlt, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa