Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-04 09:42:36

V souvislosti s tím, že náš dům jsem byl v Říčanech na FÚ přehlásit na Rodinný dům jsem čistě náhodou zjistil,že i výstavba Rodinného domu našeho syna měla být na FÚ nahlášena,protože i ze stavby se platí vyšší daň než ze zahrady,na čož nás nikdo při vydávání stavebního povolení neupozornil a nebo jsme si to ve stavebním povolení nepřečetli.
Když jsem měl před sebou za posledních několik let vyplněná opravná daňová přiznání,tak na první pohled byla nepřehlédnutelná skutečnost,jak se daň z nemovitostí za posledních 5 let zmnohonásobila.
Já jsem se tomu začal smát a řekl jsem "ty vlády nám ale dává zabrat",ale pani úřednice mi vysvětlila,že koeficient si stanovují obce samy a že koeficient 3 mají na celém okrese pouze Vidovice a město Ŕíčany.Snažil jsem se tuto skutečnost omluvit tím,že se zde prováděla plynofikace,výstavba kanalizace,obecní vody,čistírny odpadních voda pod.,ale paní mi vysvětlila ,že podobné investice dělaly i jiné obce a přesto takhle vysoký koeficient svým obyvatelům nedaly.
Takže jedinné rozumné vysvětlení je to,že je toto důsledek diletanského vedení obce v minulosti lidmi bez kvalifikace,kteří zde nasekali obrovké dluhy,z nichž mnozí holdovali alkoholu a pod,na což jsem již upozornil v minulých příspěvcích a dnes to pociťuje každý z nás na své peněžence a nebýt toho,že již za minulé volební období byli zvoleni do vedení obce vysokoškolsky fundovaní lidé,tak by to tady skončilo velice neslavně.

Jiří KNAP,

re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-04 19:37:02

Chtěl bych se omluvit za některé překlepy v mém příspěvku.Psal jsem ho v rychlosti v pracovní době,do toho vyřizujete telefonáty v několika jazycích a teď když jsem si to v klidu přečetl,tak jsem zjistil několik nepřesností:
správně má být napsáno -
"Ty vlády nám ale dávají zabrat" a pak dále ne Vidovice,ale Kunice s přilehlými obcemi.
Tímto mým příspěvkem jsem nechtěl otravovat ovzduší v obci,ale chtěl jsem ostatním názorně ukázat jak je důležité chodit k volbám a hlavně u toho myslet!Řídit stát,ale i malou obec je velice náročná záležitost a měli by ji dělat vůbec ti nejlepší lidé jaké máme k dispozici a kteří mají zájem to dělat!
Když si sedne blb za knipl letadla,tak je do dvou minut vygruntováno.Když do nějaké státní nebo obecní funkce,tak se to pozná až za několik let a my všichni co zde žijeme to dnes pociťujeme tak,že díky těmto předešlým "odborníkům"máme zde vůbec nejdražší bydlení na okrese!

Jiří KNAP,

re: re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-05 23:31:22

Pane Knappe,
celkem bych s Vaším příspěvkem i souhlasil, ale absolutně se nedá souhlasit s tím, že výše daně z nem. to je kvuli dluhum. Pokud jste jen trošku seriozni občan, zveřejněte, kolik obec platí ročně na splátkách a úrocích. Všem je jasné, že vybudování infrastruktury se platit musí. To jen na okraj.
Jsem si jist, že jste si našel rozpočet na rok 2011, který není zcela jednoduché najít, a také jste si vědom že současné zastupitelstvo porušuje zákony tím, že nezveřejňuje rozpočet na webových stránkách. Jejich celkový stav je ubohý.
Po prostém prostudování rozpočtu na rok 2011 jsou některé věci opravdu zoufalé. Obec má celkem 16mil rozpočet, z čehož více než třetina je příjem z daně z nemovistosti. Peníze jsou používíny na stavbu silnic, ale také na dotování muzea částkou 200.000. Zeleň nás stojí 600.000 korun, osvětlení přes milion, a celkem obec dělá celou řadu investičních akcí, jídelnou MŠ začínaje, márnicí konče. Dále vytváří rezervu 3mil Kč. Je jen na obci jaké poplatky stanoví, ušetřit by se jistě dalo. Pokud to je, jak říkáte, a máme nejvyšší daň z nemovitosti široko daleko, bude třeba se příští volby zamyslet, jestli chceme muzeum nebo solidaritu mezi občany. Pane Knape, pro Vaší informovanost, z rozpočtu je jasné, že zatížení z minulsoti na CELKOVOU infrastrukturu cca 4 MIL ročně, což je cca 60% vybrané daně z nemovitosti!! Celkem cca 20% ročního rozpočtu.

,

re: re: re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-06 09:09:24

Zdravím pane ´ a děkuji za Váš příspěvek.Samozřejmě že máte pravdu a je mi jasné,že to naši obecní zastupitelé nemají vůbec jednoduché.Banky nejsou v žádném případě žádní dobrodinci a když na to příjde,tak se dovedou chovat velice nemilosrdně.Z mého pohledu je velice potěšujicí,že již v druhém volebním období je v obecním zastupitelstvu velký počet vysokoškolsky vystudovaných lidí a myslím že by to mělo být zárukou toho že úroveň řízení obce je v tomto případě na kvalitativně vyšší úrovni než když obec řídili lidé bez ekonomického vzdělání ale pouze selským rozumem.
Ekonomiku obce neznám,protože jak píšete není zde na těchto stránkách zveřejňována a je to velká chyba.Obec hospodaří s našimi penězi a její hospodaření by mělo být naprosto transparentní a každému srozumitelné.Dále zde postrádám uveřejňování zadávání obecních zakázek,kde by mělo být naprosto srozumitelné komu ,za kolik a proč byla ta která obecní zakázka přidělená a myslím že pokud nemají naši obecní zastupitelé nějaké postranní úmysly,tak tyto skutečnosti budou zveřejňovat,protože na tyto informace má každý z nás právo.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-06 09:38:21

Vážení, opět se tu mlátí prázdná sláma. Minulé zasedání zastupitelsva na které jste byli všichni pozváni ( na každém rohu byl papír na toto upozorňující) bylo o rozpočtu, tam by Vám to bylo vysvětleno, přišli by jste.
Bohužel byl jsem tam jediný, kdo se přišel podívat a zeptat. Takže shrnuto a podtrženo. Brečet můžete v hospodě u piva, tam se obvykle takové řeči vedou. Chcete-li něco změnit, musíte na zastupitelstvo dojít a můžete se zúčastnit i debaty a v případě, že jste trvale v obci přihlášeni, můžete se k tomu i vyjádřit do zápisu.

Petr Nývlt,

re: re: re: re: re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-07 08:58:33

Zdravím pane Nývlte,
Nevím v jakém časovém předstihu byly tyto pozvánky na schůzi obecního zastupitelstva vylepeny a kde.Já jsem se jich v žádném případě nevšimnul a říct něco na schůzi není v žádném případě všelék.
Na schůzi nespokojených občanů v počtu asi 40-ti lidí v souvislosti s výstavbou kanalizace jsem měl před pár lety velice kritický příspěvek na téma hospodaření s finančními prostředky a pak jsem po čse zjistil,že do zápisu z této schůze nenapsali ani jedno moje slovo,jako kdybych tam vůbec nebyl a pouze doufám,že už pani Pěkná příspěvky občanů neupravuje k obrazu svému ale zapisuje to podle skutečnosti!
Žijeme v době počítačů,kdy každá alespoň průměrně situovaná rodina má doma alespoň jeden počítač a nejjednoušší by bylo tyto pozvánky a zápisy ze schůzí dát na internet.Předešlo by se tak mnohým nedorozuměním.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-07 11:42:11

Pane Knap, nehodlám vstupovat do bezpředmětné debaty a proto jen fakta.
1/ Počítač je krásná věc tak proč jste v něm nenašel
a/ že máte platit daně ze stavby (to tam bude).
b/ když odmítáte číst tiskoviny, které Vám donesou až domů ( Zpravodaj obcí ...), proč si jej nepřečtete v digit. formě? Jistě nebydlíte 9 km od ústředny a Vaše připojení je jistě více než 8Mb. (http://www.kunice.cz/titulni-stranka/zpravodaj/)
c/ neunavujte se hledáním už od nepaměti platí, že zastupitelstvo má schůzi první pondělí v měsíci a chcete-li vědět co se bude projednávat, volil jste? jistě znáte někoho z kandidátky a proto nebude problém se jej zeptat.
2/ Napadáte p.Pěknou už min. 5let je zapisovatelkou p. Chramostová, takže smolík, ale je zde vidět jak moc se zajímáte o dění v obci.
3/ Nepopisujete a v závislosti na poslední Vaší návštěvě bych se ani nedivil, že jste v době na kterou si stěžujete byl ještě pražák, takže jste nebyl v obci trvale přihlášen.
4/ cedulek jste si z vozu cestou z práce opravdu nemohl všimnout, byly jen formátu A5.

Petr Nývlt,

re: re: re: re: re: re: re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-07 21:56:34

Dobrý večer pane Nývlte,
z Vašich příspěvků je na první pohled zřejmé,že jste velice inteligentní člověk, který má velký přehled a to se mi líbí.
To že jsme přehlédli skutečnost že se z rozestavěného domu platí již daň jsme nevěděli,i když zde je to již čtvrtá stavba kterou realizujeme.Vyplnil jsem dodatečné daňové přiznání,doplatil jsem dlužnou částku a ještě mi příjde výměr z FÚ za zpoždění - je to prostě daň za naší blbost.Já se o firemní daně nestarám,na to si platím kvalitní lidi.
Ale přesto to bylo k něčemu dobré - zjistil jsem že máme na vesnici vůbec to nejdražší bydlení na okrese.
Schůze na OÚ jsem se zůčastnil před šesti lety a zápis dělala pani Pěkná.Když jsem na následujicí schůzi když četla zápis z minulé schůze zjistil,že z mého příspěvku tam nenapsali ani jedno slovo i když příspěvky ostatních chatařů zapsali a já se jim ani nedivím,protože by bylo každému jasné,že neznali ani základy finančnitství.Hned po přečtení tohoto zápisu jsem odešel a od té doby zde na schůze nechodím,takže jsem ani nevěděl,že už to pani Pěkná nedělá.
To že jsem byl v době na kterou si stěžuji ještě Pražák ?
OÚ Kunice nás nejprve ujistil,že naší ulicí kanalizace a voda nepovede,nechali mě udělat investici vyšší jak 300 000Kč,pak to později změnili a za zhodnocení našich pozemků nám naúčtovali 64 000kč.Pane Nývlte,Vám jistě takovou nehoráznost jistě neudělali?
Po čase si k nám ke stolu přisedl Vašek Růžička a řekl mi,že nový starosta moje doporučení akceptoval a že je již vše co se týká financí na OÚ již v pořádku.Což je jenom dobře.
Naše firma dělá pro několik velkých nadnárodních společností a nedovedu si dost dobře představit,že bychom něco špatně vyfaktůrovali,nebo jinak zmastili,protože by jsme to všechno museli zaplatit ze svého.Zde to uhradí spoluobčané,protože se jim to promítne třeba v nejdražším bydlení na okrese.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: re: re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-10 23:59:12

Rozpočet obce lze nalézt na:
http://www.kunice.cz/e_download.php?file=data/uredni_deska/obsah73_1.pdf&original=N%C3%A1vrh+rozpo%C4%8Dtu+2011.pdf

Zajímavé je, že je téměř nemožné ho najít. Skrývá tu snad někdo něco?

,

re: re: re: re: re: re: re: re: Daně z nemovitostí , vložen: 2011-04-11 00:01:26

Rozpočet obce lze nalézt na:
http://www.kunice.cz/e_download.php?file=data/uredni_deska/obsah73_1.pdf&original=N%C3%A1vrh+rozpo%C4%8Dtu+2011.pdf

Zajímavé je, že je téměř nemožné ho najít. Skrývá tu snad někdo něco?

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa