Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

daň-koeficient Kunice , vložen: 2011-04-16 11:11:38

Zdravím, může mi prosím někdo vysvětlit, jakto, že Kunice mají koeficient 3, když se tento koeficient vypočítává podle počtu obyvatel obce (Kunice patří 1000-6000 = koeficient 1,4) a podle zákona může obec zvýšit tento koef. o jednu kategorii, tedy na 1,6?

Leela,

re: daň-koeficient Kunice , vložen: 2011-04-17 19:12:44

Zdravím Vás slečno/paní Leelo,
Tohle je naprosto učebnicový příklad toho,jak je důležitá kontrola obecních zastupitelů širokou veřejností!
Zatím věřím,že hospodaření obce,zadávání obecních zakázek a pod. které v podstatě nelze najít na Internetu je pouze nedopatření,které vedení obce dá ve velice krátké době do pořádku tak,aby každý občan naší obce si mohl vše velice snadno zkontrolovat.
Jsem přesvědčen,že by se zde tímto zamezilo různým dohadům mezi občany,kdy mnozí jsou přesvědčení o tom,že obecní zakázky jsou především přidělovány nejrůznějším příbuzným,či si je obecní zastupitelé přidělují sami sobě!

Jiří KNAP,

re: daň-koeficient Kunice , vložen: 2011-04-19 09:58:28

Paní/slečno Leelo,
pokud máte pravdu a já o tom nepochybuji,tak všichni co zde bydlíme máme na několik let předplaceno.Asi by to chtělo udělat oznámení na FÚ Říčany odd.kontroly aby celou záležitost přešetřili a aby FÚ každého informoval,o kolik má přeplaceno a tyto finanční prostředky vrátil!
Dále nevím co by na to řekly orgány činné v trestním řízení,protože se zde nejedná o omyl,ale o naprostou úmyslnou zlodějnu za účelem vyinkasovat finanční prostředky,na které nemá obec nárok a v globále za ty roky co to takhle dělají to může být hezká řádka milionů!
Podvod zůstává podvodem,zlodějna zlodějnou a defraudace defraudací!

Jiří KNAP,

re: re: daň-koeficient Kunice , vložen: 2011-04-19 10:43:47

A vy pane Knap, zůstáváte srab. Nenabádejte někoho jiného a konejte. Nebo se ukájejte někde jinde.

,

re: re: re: daň-koeficient Kunice , vložen: 2011-04-19 13:21:14

Pane ´ buďte bez obav,že si to vyřídím,ale pouze za sebe,protože nemám mandát na to abych jednal za druhé. a pak na to nemám čas a ani náladu.Myslím,že by jste mohl být rád,že se na to přišlo,protože i Vám,pokud tady bydlíte účtovali skoro o 100% více,než byla Vaše daňová povinnost.Zatím je to ve fázi informace pro všechny naše občany a potom se to co s tím bude muset rozhodnout na nějaké schůzi.A pokud si myslíte,že se tím nějak ukájím,tak to klidně vyřiďte sám a můžete jim klidně poslat i sponzorský dar,aby si na těch obecních zakázkách mohli přilepšit!
Nakonec Honza Kubice bydlí ve Vidovicích a jako budoucí ministr vnitra Vám jistě kvalifikovaně poradí co s tím!

Jiří KNAP,

re: daň-koeficient Kunice , vložen: 2011-04-19 23:27:56

Tak jsem zjišťovala jak je to s tim koeficientem na finančním úřadě v Říčanech a pán mě zavalil informacemi o několika druzích koeficientů, zvlášť pro stavbu, zvlášť pro pozemky, atd. Takže koef. 1,4 platí pro něco a koef. 3 taky platí (stanovuje obec, loni bylo 2 a může být až 5!) zase pro něco jiného. Pán na úřadě se mírně řečeno velice divil mé neznalosti zákona a bylo mi doporučeno si ho nastudovat! Takže tímto se všem omlouvám za svou hrubou neznalost:)

Leela,

re: re: daň-koeficient Kunice , vložen: 2011-04-20 11:11:55

Dobrý den,
děkujeme za informaci, každopádně je vidět, že téma poplatku daně z nemovitosti a ostatních daní je celkem věc, která nás všechny zajímá. A dle rozpočtu je vidět, že není zcela nutné mít tak vysokou daň z nemovitosti. Na druhou stranu se díky tomu může opravit řada komunikací, staveb, dělat investice a je nutné říci, že je vidět, že tyto poplatky nejdou nikomu do kapsy, ale jsou používány pro zlepšování kvality prostředí v obci. Kéž by to ale v každé části bylo vidět.
Všechny investice by tedy mle mého názoru měly být zveřejňovány tak, jak tomu je standardem ve všech obcích.
Dále bych zastupitelstvo nevinil zcela z toho, že nechce zveřejňovat data, ale spíš myslím, že naráží na bezkoncepčnost IT v obci a bylo by dobré, aby se IT v Kunicích začal zabývat někdo, kdo má zkušenosti a znalosti v tomto oboru. Jen tak lze podávat kvalitní informace elektronickou cestou.
To je myslím velký dluh z minulosti, kdy tyto věci byly dělány zcela amatérsky a je dělaáno dodnes.
Pro občany není důležitý jen beton a asfalt.

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa