Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-04-22 09:50:04

Dobrý den,
Daně z nemovitostí se vysvětlily,je to podle zákona!
Ale v příspěvku pana ´mě zaujala informace o obecním muzeu za 200 000kč a údržba zeleně za 600 000kč za rok.
Muzeum je jistě dobrá věc která slouží k propagaci obce,ale mělo by si na svůj provoz vydělat na vstupném a abych pravdu řekl,tak ani nevím kde je.
Ale zaujala mě informace o údržbě zeleně.Moje žena tvrdí,že zahrada a její nejbližší okolí musí být vytuněno,i když u nás se jedná většinou o posekání, a tak každý týden sekám cca 1 ha travnatých ploch,což mi malotraktotem Toro trvá asi 3,5-4 hodiny.Takže obecní zahradník by musel posekat denně 2 hektary obecních travnatých ploch a když má měsíc 22 pracovních dní,tak by tento člověk musel posekat každý měsích 44 hektarů!Když tuto sumu vydělím 12-ti měsíci,tak do obecního zahradníka padá každý měsích 50 000kč z obecních peněz a to tráva roste pouze 6 měsíců v roce!Nevím kolik obec vlastní stromů,které je nutno prořezávat,ale každému musí být jasné,že toto je jeden z možných tunelů peněz z obecní pokladny!
Jsem přesvědčen,že kdyby bylo hospodaření obce transparentní na internetu,tak by se možná podobných případů plýtvání našlo povícero!

Jiří KNAP,

re: Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-04-29 08:10:36

Milý pane Knap,
rychleji píšete než myslíte. Jste mistr všeuměl a do všeho chcete kecat. Jestliže vy si ten p...ej hektar sekáte na rovině, sedíte si u to a sekáte metr na jeden záběr. Ne všude to jde. A hlavně podle Vašich keců ( jinak to soudnej člověk ani nemůže nazvat) by jste to za průměrnou mzdu nedělal a ta ve vašem výpočtu opravdu chybí. On ani ten Váš speciální Toro není solár. A nepředpokládám, že by byl bezúdržbový. I když kdo ví když vám Váš speciální Toro vydrží 26 hektarů ročně a to ještě po neomezeně dlouhou dobu. Sečteno a podrženeno jdete si buzerovat svoje zaměstnance a nechte ostatní konat.

,

re: re: Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-04-30 08:14:51

Milý pablbe, pane Knap,
rychleji píšete než myslíte. Jste mistr všeuměl a do všeho chcete kecat. Jestliže vy si ten p...ej hektar sekáte na rovině, sedíte si u to a sekáte metr na jeden záběr. Ne všude to jde. A hlavně podle Vašich keců ( jinak to soudnej člověk ani nemůže nazvat) by jste to za průměrnou mzdu nedělal a ta ve vašem výpočtu opravdu chybí. On ani ten Váš speciální Toro není solár. A nepředpokládám, že by byl bezúdržbový. I když kdo ví když vám Váš speciální Toro vydrží 26 hektarů ročně a to ještě po neomezeně dlouhou dobu. Sečteno a podrženeno jdete si buzerovat svoje zaměstnance a nechte ostatní konat.

Dovolil jsem si upravit trochu váš článek.Doufám,že to nebude neoprávněný zásah do autorských práv.

,

re: re: re: Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-04-30 15:49:54

Dobrý den milí diskutujicí co se ze zbabělosti nedokážete podepsat.
Koukám,že jsem Vás údržbou zeleně dokázal pořádně rozvášnit a jako obvykle když nejsou argumenty,tak se uráží!
Předesílám,že v žádném případě nemám zájem o nějaké zakázky od Obecního Úřadu, ale očekával jsem seriozní diskusi na toto téma a jak je vidět,tak potrefená husa nejvíc kejhá a tváříte se tak,jako kdyby zeleň a tráva rostla pouze v Kunicích.Já na rozdíl od Vás mám více jak 15 let i živnostenský list na zahradní práce a zemědělskou činnost a v Praze je mnohem více zeleně a kvalitních travnatých ploch než v nějakých Kunicích.Malotraktorem Toro 1638 posekám na jednu nádrž o obsahu 10l benzínu cca 2ha travnatých,ale každý týden sekaných travnatých ploch.K dosekání trávy pod keři a v méně přístupných místech používám křovinořez Honda,který nám před nedávnem ukradli a sekačku Toro,záběr 53cm s ADS,kde na jedno naplnění nádržky pohodlně posekáte 2000m.Posezonní servis dělá Mountfield zadarmo,každé 3 roky kupuji nové sekací nože a 2x jsem měnil ten dlouhý klínový řemen co pohání sekací nože.
Tohle sekání trávy pokládám za naprosto stupidní práci kterou může dělat naprosto nekvalifikovaná osoba.Chlapec od sousedů již v jeho 13-ti letech k nám chodil s malotraktorem sekat,měl to jako zábavu,sekal to naprosto dokonale i když asi o 1h déle než já a když skončil,tak jsem mu ještě dal 300kč na zmrzlinu od cesty.Tak nechápu jak jste to myslel s tou průměrnou mzdou,když sekání je kvalifikačně na úrovni pomocného dělníka!
Když prezident Havel v jednom svém projevu zdůraznil,že komunistický režim měl nejen že devastujicí vliv na ekonomiku státu,ale co je ještě horší,že se podepsal na lidech a že bude trvat několik generací než zde budou lidé s normálním myšlením a jednánám.Tehdá jsem si myslel že je to vůl,ale ten člověl měl absolutní pravdu v tom,že naprostá většina našich lidí pokládala a mnohdy ještě pokládá zlodějnu za něco úplně normálního!Zemědělci kradli krmení,zedníci stavební materiál,šoféři pohonné hmoty a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna.
Náš stát a NDR jsme měli jako dva nejprůmyslovější postkomunistické země vůbec tu nejlepší výchozí pozici.Předpokládal jsem,že s nástupem zahraničních investorů a příchodem nových technologií půjdeme raketově nahoru.Ale ono se to tady co šlo muselo nejprve všechno zozkrást a pak se teprve začalo pracovat.A jak je vidět,tak zlodějna se stala v našem státě společenským koloritem.Ti úplně nahoře kradou v miliardách a ti dole v milionech popř. statisících a dokonce tak,že tyto tunely a zlodějny jsou v naprostém souladu se zákonem v podstatě nepostižitelné.Na tohle zlo upozornil ve svém projevu premiér Petr Nečas,kdy především na malých obcích,kde jsou velice úzké příbuzenské vztahy jsou přidělovány obecní zakázky různým příbuzným a nebo si je obecní zastupitelé přidělují sami sobě bez výběrového řízení,které na tuto činnost nemusí být,za naprosto nehorázné ceny a takhle tunelují oficielně a beztrestně obecní kasu.
Když jsem asi před dvěma týdny upozornil na skutečnost,že vesnice Kunice s přilehlými obcemi má stanovený obcí na výpočet daně z nemovitostí koeficient 3 jako má město Říčany a že zde máme absolutně nejdražší bydlení na okrese,tak jsem si myslel,že je to kvůli výstavbě kanalizace a vody,tak mě pan ´ujistil,že ne,že ta daň nemá až tak velký pro obec přínos.Na mě to dělá dojem,že tyto naše vysokoškolsky fundované obecní zastupitele jsem jaksi přechválil,protože nemají vůbec žádné sociální cítění.I v naší obci určitě bydlí lidé kteří musí každou stokorunu počítat, důchodci,rodiny s malými dětmi a s úvěrem na nově postavený dům a pod.a takhle jim OÚ pouští žilou!
Když takhle vysoká daň z nemovitosti není kvůli kanalizaci a vodě, tak mám obavu aby to nebylo proto,aby na těch obecních zakázkách které tak tvrdošíjně odmítají uveřejvit na internetu,si mohli přilepšit! Když to půjde takhle dál,tak se kvalitních chodníků, jako mají vedle ve Strančicích,obecního osvětlení,veřejných záchodků ,revitalizace návse a pod nikdy nedočkáme.
Naši obecní zastupitelé by si měli laskavě uvědomit,že práce v obecním zastupitelstvu je odpovědná práce pro lidi a že oni jsou zde pro nás a ne my pro ně a měli by veškerou činnost uveřejňovat vyčerpávajicím způsobem na internetu tak,aby přes ně byla naprostá kontrola občanů a aby si je každý z nás kdykoliv mohl z pohodlí svého domova zkontrolovat!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-04-30 22:31:54

Jiří Knape,dejte se raději na detektivky,protože ty vaše komentáře na tomto vebu jsou čím dál tím víc uhozenější.Zpočátku jsem vám skoro fadil,ale teď mám dojem,že vaše duševní nemoc značně pokročila.
Odpovídat nemusíte,jedině by jste to potvrdil.

Kratochvíl .st.,

re: re: re: re: re: Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-05-01 09:16:46

Dobrý den pane Kratochvíle st.,i Vám děkuji za Váš příspěvek a Váš názor a oceňuji to že jste se podepsal,protože to dává Vašemu příspěvku punc serioznosti.
Vy co tady dlouhodobě žijete,tak zde máte zažité určité stereotipy,které mnohým připadají jako normální a pak když se sem přistěhují noví obyvatelé,tak mnohé věci považují za naprosto nepřijatelné a já jsem jeden z mála,který na tyto skutečnosti veřejně upozorňuje a ještě se pod to podepíše a chce zjednat jejich nápravu.
I když se nemohu upamatovat který to jste,ale určitě Vás znám podle vidění,tak z Vašeho příspěvku je na první pohled patrné,že jste velice slušný člověk a myslím,že ani Vy nesouhlasíte s tím,aby se po obci proháněli nedovolenou rychlostí lidé pod vlivem alkoholu,drog a nebo obojího,aby se zde vykrádaly novostavby před nastěhováním,aby se parkovala auta na místech kde je to nebezpečné a další levárny na které jsem upozornil.A proto se zde snažím podpořit a vyprovokovat širokou veřejnost k diskusi co a jak zlepšit a aby upozorňovala na nejrůznější nedostatky,které mohou tomu kterému obyvateli naší obce znepříjemňovat život atd.A tyto stránky jsou k tomuto účelu jako stvořené.Mnoho lidí se zde bojí veřejně napsat svůj názor a ještě se pod to podepsat,protože se vždy najde někdo,který místo kvalifikovaného řešení toho kterého problému začne tohoto čkověka veřejně urážet a skandalizovat.
Je zde naprosto neoddiskutovatelná skutečnost,že za posledních 20-30 let zde v obci došlo k obrovskému pokroku a zde se jedná několik málo problémů které se nechají velice snadno napravit,jako je hospodaření obce pravidelně uveřejňované na internetu a další skutečnosti na které jsem upozorňoval.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-05-02 22:15:35

Pane Kratochvíle,
myslím, že v tuto chvíli nemáte pravdu. Tentokrát v příspěvku pana Knapa není nic urážlivého, konstatuje holá fakta. My si volíme zastupitele, my je mámo podezřívat, oni mají povinnost vysvětlovat. Zkuste si najít rozpočet obce na webových stránkách.. Otázka - kam naše peníze směřují, je zcela správná a oprávněná. Proč někam směřují investice za 2.500.000 a někde je problémem čistý příkop, lampa veřejného osvětlení, přechod...
Proč máme snad nejhorší webové stránky v obci? Proč máme nejméně informací, ač to byla priorita pří volbách?
ATD????
Obecně si myslím, že toto diskuzní forum je velice slušné, proč tedy přibližně po volbách nikdo ze zastupitelů nemá vůli sem cokoli napsat?
Trošku mi to zavání arogancí a sebejistotou příštích voleb.
Nechci mít drahý obecní web, nechci mít vydlážděné silnice, nechci mít 2 muzea, nechci mít zbytečný luxus. Chci mít obec venkovského typu příjemnou k bydlení a chci mít informace jak se využívají moje peníze. A pan Knap, alespoň soudě podlke posledního příspěvku, také.
Nebo je to jinak? A co na to Jan Tleskač? :-)

,

re: Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-05-02 00:42:20

Dobrý den, jen se zde napadá ten či onen, ale když jste to nakousli, on někdo systematicky a pravidelně udržuje obecní travnaté plochy? Třeba obecní náves v HL? To jsem si tedy nevšiml a celá léta ji jako chalupář sekám v sezoně minimálně 1x za měsíc. Jen mne mrzí škatulkování, co se týče poplatků a zvýhodnění letos za poplatky na popelnici. Nejsem trvale přihlášen tak mám holt smůlu se slevou na popelnici, ale i jako chalupář stíhám vlastně obci zdarma sekat trávu na obecní návsi.
VL

Viktor Láně,

re: re: Údržba zeleně a obecní muzeum , vložen: 2011-05-03 10:12:27

Dobrý den pane Láně,
Pokud jste z jakéhokoli důvodu nespokojen s odvozem komunálního odpadu,udělejte to jako před pár lety já,kdy jsem byl nespokojený s tím,že mi bývalý starosta odmítl vystavit stvrzenku na zaplacení dvou popelnic, dva roky za sebou,4000kč dal do šupliku s tím,že to nejí jejich povinnost!Zajel jsem do Říčan,udělal jsem si s nima samostatnou smlouvu o odvozu domovního odpadu,vždy na začátku roku mi od nich příjde faktůra a dvě známky na popelnici k mé naprosté spokojenosti.Pracují tam velice slušní lidé,kteří si váží každého zákazníka a určitě budete spokojen i co se týká ceny.

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa