Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-07 23:26:29

Dne 4. a 5.6.2011 byla v areálu zámku Berchtold oslava kolaudace tohoto zámečku,spojená s výstavou autoveteránů,které jsem se nezůčastnil,protože po návratu z dovolené jsem byl doslova zavalený prací,ale manželka říkala že je to moc pěkné,takže i já gratuluji.
Na této slavnosti měl projev i pan starosta,ale na tu dálku jsem mu nerozuměl jediné slovo,ale předpokládám,že ve svém projevu připomenul i absurdní skutečnosti ve kterých tady žijeme,kdy na jedné straně v devadesátých letech různé skupiny místních vesnických gaunerů ve velice krátké době zámek Berchtold s přilehlými budovami doslova vydrancovali a vykradli a pak oni a ti ostatní v zámeckých zahradách vytvořili gigantické smetiště a černou skládku komunálního odpadu a za tyto obrovské zlodějny ještě do dnešního dne nebyl nikdo pohnán k trestní odpovědnosti a náhradě způsobené škody!!!
Na druhé straně vesničan také z Kunic předseda představenstva a jednatel f. Alcom, která má velké příjmy ze státních zakázek a co si budeme zde nalhávat,Český stát je vůbec ta nejlepší dojná kráva,takže nouzí absolutně netrpí, tento areál koupili a přestavěli do takovéto nádhery,i když tuto svojí podnikatelskou investici mohli udělat třeba na příklad v Toskánsku a pod.!!
Zde nelze připomenout jeden nepodepsaný diskusní příspěvek,kde pisatel mi dával za vzor v podnikání Vaška Růžičku a co tady všechno dělá pro lidi!
Možná že nejsem dobře informovaný,ale jediná věc která zde byla udělána pro lidi zadarmo byla oslava při koupi zdevastovaního areálu kdy přivezli vrchovatě naložené necky špekáčky a sudy s pivem,ale to vše ostatní je komerční záležitost,za kterou se samozřejmě musí platit a je až s podivem,jaké účinky mělo na tohoto diskutujícího pár špekáčků a několik papírových kelímků točeného piva,že mu to pak přestalo logicky myslet.Žádné velké dobrodiní ze strany Alcomu k jejich zaměstnancům,kteří jim pomáhají vydělávat peníze jsem také nezaznamenal !Bývalá pani recepční a vloni dvě děvčata která v té recepci vloni pracovala a možná ještě pracují se nezávisle na sobě u mě ptaly jestli náhodou nebudeme příjímat zaměstnance,protože s tou almužnou,kterou jim Růžička dává za měsíc nemohou vyjít a že je musí podporovat rodiče!Naše firma se v žádným případě nepakuje na státních zakázkách a nechci tady machrovat,ale např. naše pani účetní si na peníze,které dostávají recepční ve sportovní hale Alcomu vydělá u nás tak maximálně za 30 hod práce!
Při této příležitosti jsem se inspiroval oslavou na zámku,že i my budeme snad příští rok kolaudovat a že by jsme to také po jejich vzoru mohli oslavit.Abychom se neopakovali,tak bych chtěl pozvat desítky kamarádů z Yacht klubu na Slapech a Orlíku aby své luxusní motorové jachty přivezli k nám na zahradu,velice výkonné reproduktory postavíme na terasu a zahrajeme celé vesnici.Pak si dáme gumové špunty do uší s budeme na sebe řvát přes megafony,vyhlásím soutěž o nejlepší jachtu a případného vítěze budu samurajským mečem pasovat ne na rytíře zámku Berchtold,protože stavíme pouze Bungalow,ale budu ho pasovat třeba na kunického Ninju.Moje žena léta pracovala v Československém rozhlase a dodnes je zvána na nejrůznější akce rozhlasáků,takže protože i my jsme přející,tak umožníme někomu z OÚ Kunice aby si i u nás přihřál svojí politickou polívčičku,že by do rádia zdůraznil,že obecní zastupitelé z Kunic jsou tak osvícení,že již po mnoho let preferují především výstavbu nízkoenergetických domů pasivního standartu,které jsou vybaveny pokročilou solární technologií a pod.
Vloni jsem byl 4x na večeři v areálu,kdy tam byli Hoši v akci a 4x jsem byl ošizen.Nejsem velký jedlík,ale pokaždé když po snědení porce tak o velikosti vhodné pro pětileté dítě,tak jsem šel domů a měl jsem hlad a naposledy mě dorazili,když k takhle malé porci masa jsem místo grilované zeleniny jako přílohy dostal dva lístky neochuceného salátu a když jsem to reklamoval,tak mi ten mladej náfuka řekl,že je to špatně napsaný jídelní lístek.Pak už jsem začal chodit na grilovačlu k naprosté spokojenosti k Fouskovům,kde byl zase opačný extrém,že jsem to jejich skvěle jídlo zase skoro nikdy nemohl dojíst,protože nejsem zvyklý se večer až takhle přežírat!
Před nedávnem jsme potkali v krámě pani Věru Pánkovou,na které byla na první pohled patrná velká únava a manželce říkala že je z nich už na nervy a že chodí k psychoušovi,který jí předepisuje nějaké doslova dryjáky,které užívá,protože bydlí hned naproti,pár metrů od těch megaamplionů!
Zde se bezděčně nabízí otázka,jestli se zde může takhle bezohledným způsobem chovat k občanům soukromá firma a kdo je tady v tomhle bezohledném chování preferuje a podporuje?!!Když už jsou zde tak lační po penězích díky koeficientu 3 zde máme všichni vůbec to nejdražší bydlení na okrese,zrovna tak jako město Říčany,tak aby jsme se od nich nelišili,tak nám všem ještě chybí ke štěstí výběrní parkovací automaty v celé obci vybírající parkovné!
V Praze na magistrále je omezená z důvodu snížení hlučnosti rychlost na 50km/h,kamiony o víkendech mají zákaz jízdy.Dokonce ani neslavně známí kolotočáři Kočkové se takhle hlučně a balkánsky nechovají!!!
To si myslí z Alcomu,že díky jejich mamonu a bezohlednosti zde budou obyvatelé obce nosit na hlavě protihluková sluchátka která se používají při práci s bouracím kladivem a nebo jak je nosil retardovaný Otík ve filmu Vesničko má středisková?!!!
Jsem rád,že zde z Alcomu vybudovalu tuto nádheru,ale jsem mnohem více šťastnější,že to mám k nim vzdušniu čarou skoro 1km daleko!!
Zde bych chtěl požádat občany,kteří bydlí v těsné blízkosti areálu zámku Berchtold o jejich vyjádření.Děkuji.

Jiří KNAP,

re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-08 08:56:23

Zase hledáš trubku co nastrčíš do boje za své osobní blaho? Fuj a hamba Ti.
Napiš co jsi udělal ty osobně. A pak můžeš hledat spolubojovníky, tedy nemusíš oni se v případě tvého opravdu dobře, popř. chytře vedeného boje přidají sami.

Všem případným spolurebelům doporuřuji přečíst si jednotlivé příspěvky p. Knapa a pak jistě pochopíte jak je to s jeho bojem.
P.S. za poslední příspěvek ( tak první tři odstavce) by ti asi dost lidí dalo deku, jsi prostě hajzl co umí akorát žvanit. Tak si choď k fouskům, ale to ti strach nedovolí, neboť tam buseš ve velice krátké době sedět u stolu sám.


Petr,

re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-08 11:24:23

Dobrý den pane Petře,
Děkuji Vám za Vaší odpověď na můj příspěvek,i když dost dobře nechápu o jakém mém to boji tady mluvíte.
Vy neumíte logicky argumentovat a diskutovat?A pak se pod svůj příspěvek podepsat celým jménem?
Myslím,že jste do dnešního dne nepochopil proč se zde provozují tyto internetové stránky !!!
Nebo mi snad chcete říct,že jsem snad vykradl a vydrancoval zámek Berchtold já,nebo že to gigantické smetiště bylo mojí prací,nebo že pošty do dnešního dne nejsou v majetku státu?Myslím,že asi podle toho jak píšete asi v sousedství areálu zámku nebydlíte.
A co se týká mých návštěv restaurací a navštívil jsem jich mraky ve více jak padesáti státech světa - nikdy jsem nekouřil,nepiji alkoholické nápoje,neužívám drogy a restaurace navštěvuji jenom proto abych se najedl a né abych se nachlemtal alkoholických nápojů.Zásadně pokud to jenom trochu jde,tak si sedám odjakživa v jakékoliv restauraci ke stolu sám,protože nestojím o to aby mi nějací hospodští ožralci prskali do jídla.
Pokud si myslíte,že se v nějakém mém příspěvku zásadně mýlím,tak mě zde laskavě poučte,já vždy velice rád diskutuji s chytrými a vzdělanými lidmi.Děkuji.

Jiří KNAP,

re: re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-08 18:38:42

Knape,až tě potkám,tak ti dám hned přes tu tvojí nevymáchanou tlamu.
Podepisovat se nabudu,aby si neuhnul,šmejde jeden.

,

re: re: re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-08 21:36:05

Pane,dovolím si Vás upozornit,že na takovéto výhružky je pamatováno hned několika paragrafy a nechtějte mě vyprovokovat k tomu,abych se naštval a začal to řešit oficielně.Proč si myslíte,že se pod všechno podepisuji,protože pro orgány činné v trestním řízení je otázkou ani né jedné minuty,aby Vás identifikovali!
To by jsme se mohli setkat úplně někde jinde a na úplně jiné úrovni a pak by Vám mohla být jak se říká velká košile malá!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-09 08:30:00

bohužel:

Hloupost se vyfackováním nedá vyléčit.

JW

Petr,

re: re: re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-09 08:31:29

Co můžeš čekat od volů jiného, než kus hovězího masa ?

Petr,

re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-08 20:34:02

Zdravím Vás pane Knape,

s velkým zájmem jsem si přečetla Vaše příspěvky a opravdu Vám chci poděkovat! Mluvíte mi přímo z duše! Kunice...to je opravdu hnízdo :-) Větší nabubřelce, primitivy a omezence jsem nikdy nepoznala. Vás nazývají posluhovačem a většina jich vzala zavděk JZD a kradli tam jak smysluzbavení ...ale po plyšákovi vytáhli křivdy, které se staly jejich předkům.... jestlipak si uvědomují, že se jejich předci museli neustále otáčet v hrobech po celou dobu co oni využívali vymožeností jézetdé ? :-) Oni si zvykli, že si dělají co chtějí...proto tam neplatí žádná běžná pravidla...jezdí pod vlivem alkoholu úplně běžně a nás ostatní mají za blbce.
Vůbec se nedivím Vaší manželce, že si nechce nechat změnit místo trvalého pobytu... jak já jsem šťastná, že tam mám opět Praha :-)

Přeji Vám pevné zdraví a taktéž nervy a až se zase někdy zatoulám, se zájmem si Vaše příspěvky přečtu. Mějte se hezky
Bývalá naplavenina :-),

re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-09 13:07:19

Bývalá naplavenino, s tímto chováním budeš naplavenina vždycky, kvůli svému asociálnímu chování. Podle tvého příspěvku sám máš komplexy a cítíš se ukřivděn. Řada lidí v JZD byla inteligentních a pracovitých. Řada lidí ne, neříkám.

,

re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-18 16:55:29

Dobrý den paní Bývalá naplavenino.
Děkuji Vám za Váš příspěvek,ve kterém jste vystavila Kunickým občanům velice nelichotivé vysvědčení.Bydlela jste v Kunicích,důvěrně jste to zde poznala a ani v nejmenším nepochybuji,že víte o čem píšete.My sem jezdíme již od r.1956 k příbuzným a r.1962 matka koupila prvních 1000m parcely na chatu.
Mě celá ta léta co se tady v obci dělo v podstatě vůbec nezajímalo až v posledním roce a půl co zde bydlím trvale se tak trochu o dění v obci začínám zajímat a dovolil bych si Vás malinko poopravit.:
V naší obci se vyskytují podle mého názoru čtyři diametrálně se lišící skupiny obyvatel.:
a/ je zde poměrně velká skupina úspěšných lidí,majitelů prosperujicích firem,nejrůznějších ředitelů,generálních ředitelů,manažérů a pod.,kteří si zde stavějí v posledních patnácti letech ty velice pěkné a moderní domy. - Naprosto bezproblémavá skupina obyvatel.

b/Děti bývalých chatařů,kdy jejich rodiče na konci padesátých a začátku šedesátých let zde koupili velice pěkné a veliké parcely a dnes jejich děti si zde v nádherné přírodě staví svoje rodinné domy.Do této skupiny obyvatel patřím i já a myslím,že tito lidé kteří sem již po několik desetiletí jezdí na víkendy a dovolené tuto lokalitu doslova zbožňují a pokládají to zde za svůj domov.
c/Pak jsou zde původní obyvatelé Kunic,Vidovic Všešim a Lomnic.Mnozí z těchto lidí pracovali v Praze,což představovalo vstávat nejpozději ve 4 hod,pěšky na vlak do Stránčic a i v JZD se jednalo o fyzicky velice namahavou práci a odpoledne je čekala doma další šichta,protože skoro každý měl záhumenku,domácí zvířata a drůbež.A tito lidé při takhle nelehkém životě dokázali si i postavit velice kvalitní rodinné domy a já to v podstatě nechápu,jak se jim to povedlo realizovat bez jakékoliv mechanizace - nebyly bagry,autojeřáby,betonové pumpy,betobárky,vysokozdvižné vozíky,špatně zásobovaný trh a tito lidé mají můj veliký obdiv a veliké uznání!
d/Poslední nevelkou,ale o to více hlučnou skupinou ,pro které je pupkem světa Kunická hospoda Na faře,kteří se dívají na svět přes pulitry piva a rundy panáků.Když do sebe nachlemtají svojí denní dávku alkoholu aj.,tak díky jejich alkoholovému a drogovému rauši u nich místo pocitu o své malosti,bezvýznamnosti a ničemnosti se dostaví velice falešný pocit určité euforie,pocit naprosté svojí vyjimečnosti,genialitě,nadřazenosti a nenahraditelnosti a začnou si myslet,že celá vesnice včetně Obecního úřadu bude skákat tak,jak oni budou pískat!!A tito lidé se následně začnou chovat naprosto necivilizovaným způsobem v podstatě tak,jak je zde velice výstižně popsala paní Naplavenina,někteří z nich jdou za soustavného hurónského řevu domů a ostatní nasednou před hospodou do svých osobáků a zchlastaní a zfetovaní jedou domů,kterým zde ani není od věci nějaká ta zlodějna.Příkladů bych mohl uvést povícero ,ale jeden za všechny:
Když jeden z nejslušnějších obyvatel Kunic Milan Pěkný stavěl svůj dům,tak moc dobře věděl co se zde vyskytuje za gaunery a již v hrubé stavbě svého rozestavěného domu přespával.Pak jednou přišel ve společenských šatech navečír do hospody Na faře a pochlubil se že jedou s manželkou do Prahy do divadla a když se před půlnocí vrátili,tak stavba byla kompletně vykradena včetně radiátorů.kotle atd. Každému musí býti naprosto jasné i když nemá kriminalistické vzdělání,ze které skupiny občanů se tato zlodějská chátra regrůtuje.Nebo mi snad bude někdo chtít namluvit,že třeba nějaký generální ředitel,či předseda představenstva když bude potřebovat radiátory,plynový kotel a jiné věci,tak se v noci sebere a půjdě vykrást souseda? Myslím, že tomuhle by nevěřil ani ten největší fantasta.Ta situace je velice závažná a dost dobře nechápu,že to na Obecním úřadě dávno nikdo neřeší.Doporučoval bych aby vešli v jednání s Ministrem vnitra plukovníkem Janem Kubicem a pokud by snad měli obavu,že by je někteří lidé příště nevolili,tak klidně za Honzou zajedu sám a projednám to s ním.
Proto vítám další připravovanou obrovskou výstavbu rodinných domů v naší obci - Lomnice- a čím více zde bude mezi máma žít takhle kvalitních lidí,tak to bude pro každého z nás jenom obohacujicí.

Jiří KNAP,

re: re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-19 09:14:27

Poslední nevelkou,ale o to více hlučnou skupinou ,pro které je pupkem světa Kunická hospoda Na faře,kteří se dívají na svět přes pulitry piva a rundy panáků.Když do sebe nachlemtají svojí denní dávku alkoholu aj.,tak díky jejich alkoholovému a drogovému rauši u nich místo pocitu o své malosti,bezvýznamnosti a ničemnosti se dostaví velice falešný pocit určité euforie,pocit naprosté svojí vyjimečnosti,genialitě,nadřazenosti a nenahraditelnosti a začnou si myslet,že celá vesnice včetně Obecního úřadu bude skákat tak,jak oni budou pískat!!A tito lidé se následně začnou chovat naprosto necivilizovaným způsobem v podstatě tak,jak je zde velice výstižně popsala paní Naplavenina,někteří z nich jdou za soustavného hurónského řevu domů a ostatní nasednou před hospodou do svých osobáků a zchlastaní a zfetovaní jedou domů,kterým zde ani není od věci nějaká ta zlodějna.


Chtěl bych Vás upozornit,pane Knap,že některé vaše výroky již na hranici žalovatelnosti.

Judr.Petr Staňkovský
Praha.


Petr Staňkovský,

re: re: re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-19 21:38:35

Dobrý den pane Judr Petře Staňkovský,
Děkuji Vám za Váš příspěvek,i když se jednalo o mojí odpověď paní Naplavenině,která označila všechny občany Kunic tak jak označila a já jsem se jí snažil vysvětlit,že toto její vysvědčení si zaslouží pouze velice malá hrstka lidí a že ostatní obyvatelé Kunic jsou naprosto slušní,pracovití a seriozní občané.
Asi se vám zdá že přeháním,ale udělejte si párkrát výlet do Kunic a mnohdy nebudete vycházet z údivu,že je něco podobného již 15 km za Prahou možné a vypadá to že to nikdo neřeší a pokud tak velice málo důsledně.Pak jistě změníte názor.

Jiří KNAP,

re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-12 18:23:27

Pane Knape,
děkujeme za gratulaci v k otevření zámku. Jste člověk, který má velké zkušenosti, přehled a něco dokázal rád se Vás zeptám na pár rad.
1. Šel by jste Vy do opravy zámku, nebo nechal tady dále růst skládky?
2. Jak by jste Vy využil tento areál?
3. Jakou „dojnou krávu“máte Vy? Trpíte nějakou nouzí?
4. Kdo a jaká firma dala do pořádku prostor zahrádkářů?
5. Kdo a jaká firma přispívá 70.000 Kč na spoluúčast obce na osvětlení, které se má budovat naproti zámku /tedy i u Vás/?
6. Kdo a jaká firma dala do pořádku prostor rybníku a přispěla 50.000,- Kč na zpracování projektu na odbahnění?
7. Kdo a jaká firma přispěla částkou 10.000 na opravu Kunického kostela ?.
8. Kdo a jaká firma každoročně spolu sponzoruje fotbal, tenis dětí MŠ Kunice?
9. Kdo a jaká firma dala obci, občanům, dětem za nájem 1 Kč ročně prostor dětského hřiště u sport centra?
10. Kdo a jaká firma dala obci, občanům k dispozici nově zrekonstruované prostory zámku pro obecní muzeum za roční pronájem 1 Kč a předala obci klíče od zámku a muzea?
11. Kdo a jaká firma pozvala 2.6. místní občany, sousedy a kamarády zdarma na prohlídku zámku, muzea a uhradila náklad na pohoštění 40.000,- Kč /přišlo na 300 lidí a řada z nich po mnoho letech viděla své muzeum, fotky svých předků apod./
12. Kdo a jaká firma zve do areálu domovy důchodců, dětské domovy, Jedličkův ústav, zvl. školu Olešnice, ZTP apod. hradí jim vstup i dopravu do Kunic.
13. Jaké dobrodiní svým zaměstnancům děláte Vy?
14. Kolik by měla dostávat plat recepční na sport centru?
15. Kdy Vás rušil hluk z areálu zámku?
16. V čem se chová soukromá firma k občanům bezohledně?
17. Co děláte pro lidi Vy?

Kritika, kontrola veřejného života apod. je nutná. V řadě případů máte pravdu, ale je potřeba mít nějakou úroveň a není dobré z 20 pravdivých informací použit jen 4 a ještě překrouceně. No sousede, když nebudete vědět na některé otázky odpověď tak se stavte na dobré víno a spolu to probereme.

A ještě jednu věc Vám napíšu, je to krásný odkaz člověka zakladatele MUZEA Kunice MUDr. Františka Oldřicha Kunického rodáka, lékaře I. světové války, autora kroniky Kunic a ředitele nemocnice u sv. Anny v Brně. Né všechno , a né všichni na tohle světě jsou gauneři pane Knape. Většina lidí jsou normální a poctiví.

"Odevzdávaje kunické Museum Spolku musejnímu do ochrany a veřejnosti pro poučení prosím, aby bylo posuzováno jako Museum vesnické a jako doklad ku "Kronice obce Kunice". Kéž jsou sbírky našeho Musea přijaty s takovou láskou a porozuměním, s jakým já jsem je po dlouhá léta sbíral, Kunice 2. listopadu 1935. Dr.Oldřich František

Mé přání je podobné aby Vy návštěvníci jste přijali tento celý areál BERCHTOLDU s takovou láskou s jakou jsme ho stavěli a opravovali.

JUDr. Václav Růžička,

re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-13 09:31:30

Vážený Judr Růžičko,
Děkuji za odpověď a ještě jednou gratuluji a děkuji za to co jste zde vybudovali,protože to v podstatě každý musí obdivovat a já bych si do takhle obrovského podnikatelského projektu neodvážil investovat.
Mě v žádném případě akce které se konají v areálu zámku nijak neruší,ale tuto kritiku jsem napsal na základě né mnou vyprovokovaných rozhovorů s recepčními ale především na základě rozhovoru s paní Věrou Pánkovou.Za Věrou,jako bývalou gymnastkou se vždycky každý chlap mlsně ohlédl a já jsem se jí doslova lekl,jak je psychycky zničená,i když figuru má stále perfektní,že by jí mohla závidět kdejaká dvacetiletá slečna.O to šizení na Váze jsme již spolu dávno hovořili a bylo ode mne tenkrát chybou,že jsem nezvedl telefon a nezavolal jsem Vám,protože by jste jak jste mi řekl,tenhle šlendrián v žádném případě nepodporoval a okamžitě by jste tomu udělal přítrž.
Myslím,že je veliké chyba Alcomu a jeho naprosto zbytečná skromnost,proč tyto skutečnosti,které jste zde popsal,již dávno nejsou na těchto internetových stránkách!!!To pak úplně mění celou situaci a věřím,že tuto mojí kritiku nebudete brát jako akt z mé strany nějakého nepřátelství,ale podnět k zamyšlení.
Zde se ukazuje ,jak na ní již mnohokrát upozornil pan ˇ,který zde upozorňuje na nutnost modernizace obecních internetových schránek a o naprosto dokonalé informovanosti občanů přes toto médium.
Pozvání na víno i když jsem abstinent přijímám a pod podmínkou že to platím já!
S pozdravem Jiří KNAP

Jiří KNAP,

re: re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-20 14:33:27

Lide Kunický a Vidovický,nenech si otravovat atmosféru projevy veleúspěšného podnikatele pana Knapa,který nám ve svých příspěvcích na sebe nenápadně sdělil jak je šíleně pracovitý,schopný,ovládá několik světových jazyků,nenápadně dává na odiv množství svého majetku,úspěchů,oznamuje návraty z dovolých a pracovních cest z USA ,sděluje i jména svých vlivných a majetných známých a kamarádů,kteří o spojování s jeho osobou ani nemají zájem.Sděluje nám,kdo je nejslušnější obyvatel Kunic,kdo gauner.Nás,co ho známe od mládí to nepřekvapuje.V socialistické době,kdy jezdil autobusem zahraniční značky často s tímto busem brázdil Kunicemi a Vidovicemi,udivoval dívky,které z něj měly srandu a přezdívaly mu Mercedes Benz.Prostě- takto se integentní člověk nechová.

,

re: re: re: re: Oslava kolaudace zámku Berchtold, , vložen: 2011-06-22 16:06:05

Vážení,původně jsem na tento nepodepsaný příspěvek neměl ani snahu odpovídat,ale budiž.
Touto dobou je to přesně 50 let,kdy jsem se vyučil automechanikem a byl jsem chudý jak ta kostelní myš.Náš táta se na nás ještě když jsme byli malí vykašlal a máma byla s náma sama.
Když jsem přišel ze základní vojenské služby,tak jsem pracoval od 6 až 14 hod jako automechanik a odpoledne jsem chodil učit do autoškoly a protože v autoškole špatně platili,tak jsem v ČSAD od 15,30 hod jezdil s autobusy.
Zatím co mojím vrstevníkům rodiče postavili nebo stavěli chaty a oni se sem jenom jezdili veselit,tak já jsem i tu stavbu chaty odskákal.
Když jsem před skoro 40-ti lety přijel do Vidovic s tatrou Federálního ministra,tak jste si mě tady zaškatulkovali a s tím jsem se tady již dávno naučil žít.Bylo to za osobní plat a ještě jsem jezdil soboty a neděle s ministerským autobusem a když v r. 1973 moji nadřízení usoudili,že raději jezdím s autobusem,než s ministrem,tak mě přesadili do Čedoku.Po 14 dnech odlet do BRD na školení do výrobního závodu MB a zpátky jsem přijel s nádherným autobusem.Celkem jich Čedok v průběhu dvou let koupil 7, pro poskytování luxových služeb devizovým cizincům a pro zájezdy s našima lidma na západ.Čedok neměl garáže a tak jsme parkovali doma a když děti ještě nechodili do školy,tak jsem po asi 5 měsíců v roce parkovak před chatou,ale tak 1 či 2 dny v měsíci,protože jsem byl jinak mimo republiku.Nedovedete si ani představit,co se najednou okolo nás začalo točit růzmých kamarádů a kamarádek ,které jsem ani pořádně neznal a všichni chtěli něco přivézt ze západu.Byla to nádherná a dobře placená práce,projezdil jsem mimo Albánie všechny státy Evropy po památkách a bydleli jsme v nádherných hotelích.Když jste mi po 33 letech co jsem v Čedoku skončil tohle všechno připoměl,tak ta závist u některých lidí včetně Vás asi musela být doslova bezmezná!
Pak mě přesadili na kamion a zase MB.Tři Mercedesy byly na Ostravsku a tři v Praze.Znova jsem mnohokrát za ta léta projezdil křížem krážem celou Evropu,ale tentokrát po fabrikách,celnicích,celních deklaracich naučil jsem se na jakých dokladech se vozí potraviny,rychlokazitelné zboží,průmyslové zboží atd a tyto zkušenosti včetně jazykových mi velice usnadnily život,když jsem začal soukromničit.
Dále nevím,o jakých to vlivných lidech tady píšete a jedině co mě napadá je asi Honza Kubice.Toho jsem poprvé uviděl když ho vezla jeho maminka v kočárku jako novorozeně okolo naší zahrady a na chvili se u nás zastavila ho ukázat mojí mámě.Nikdy jsme se nekamarádili,on prostě věděl že já jsem Knap a já zase že on je Kubice.Když začali Honzu na UOOZ likvidovat, a byla na něj připravována nájemná vražda,tak jste mu tady prořezali všechny pneumatiky u jeho tereňáku.V době kdy na Kubiceho díky lžím gaunera Paroubka nadával celý národ,tak na Aktuálně CZ jsem napsal několik článků na Honzovu obhajobu,kde jsem doslova napsal že Honza je jeden z nejslušnějších a nejčestnějších lidí v tomhle státě!Mě tady uráži několik vesnických křiklounů a tehdá mi nadávali křiklouni z celé republiky.Tenkrát jsme všichni považovali Honzu za politickou mrtvolu a je smutné,že se ho zde veřejně nikdo nezastal!
Mě tady někdy situace v obci připomíná Portugalsko v r. 1975,kde nebyl vůbec žádný limit na alkohol.V Lisabonu v přízemí hotelu kde jsem byl ubytován byla veselka a jeden se tam strašně zchlastal.Vzali ho za ruce a nohy,odnesli ho k autu,položili na zem,z kapsy mu vyndali klíče,auto nastartovali,pak ho polili kýblem studené vody a když se probudil,tak ho posadili za volant a on s ohromnejma přískokama odejel.Já nikomu neřákám aby nechlastal,ale ať do hospody nejezdí autem.Když bude někdo popíjet 20-30 let,tak se u něj začnou projevovat známky vypatlanosti a když bude dál chlastat první ligu,tak to skončí předčasným úmrtím.Několik místních živnostníků je zde již pár let po smrti,včetně mého bratra!
Když jsme zde pustili vnučku poprvé na zábavu,tak si přinesla domů docela pěknou porci marihuany.Mě to trvalo několik dní,než jsem jí přistihl jak si to balí.Dostala pár facek a to svinstvo jsem spálil v krbu.Taková Tereza Pergnerová,která se sem přivdala,si drogama zničila dobře rozjetou kariéru.Dnes v obličeji vypadá jako stařena! Nejlepší kamarádi našeho kluka zde od sousedů - David a Jura.Začalo to u nich chlastem a tak náš kluk protože sportoval s nima přestal kamarádit.David je díky drogám již několik let v invalidním důchodu a Jura si něco odseděl a když ho pustili,tak se předávkoval a zemřel.
Asi před rokem jsem napsal na Aktuálně cz článek o tom,že vše co Honza s Hynkem Vlasem přinesli v Kubiceho správě do parlamentu se potvrdilo a že by byl čas na jejich rehabilitaci a že by jim měla být nabídnutá nějaká funkce ve státní správě.Pochybuji o tom,že by to někdo z těch tajtrdlíků nahoře četl,ale Honza je ministrem a ještě by měli odčinit Hynka a tím to pro mě skončilo! Já vůbec ke své práci nepotřebuji nějakého ministra a dnes kdybych přišel na večeři do hospody a všechny stoly by byly obsazeny a u jednoho by seděl Honza Kubice sám,tak bych si k němu abych ho nekompromitoval nesedl,protože vím co by náskedivalo.Zcela určitě by se v nějakém bulváru objevila naše fotografie,jak ministr vnitra ve svém volném čase vysedává v hospodě s bývalým agentem komunistické rozvědky a pod.
To na co zde upozorňuji není žádná politika,ale to jsou věci,které by se v civilizované společnosti dít neměly a bylo by dobré,aby na tyto špatnosti zde začal upozorňovat někdo jiný,který není pozitivně lustrovaná osoba a jenom najivní blbec by si mohl myslet,že bych snad chtěl aby se sem ten bolševismus zase vrátil!
Včera jsem jel večer Kunicema kolem hospody a světe div se - jindy by tam člověk nezaparkoval a před hospodou stálo pouze jedno auto! A to je velice pozitivní zjištění!

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa