Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Nepořádek ve vesnici , vložen: 2011-07-19 14:23:52

Dobrý den,chtěla bych si stěžovat na nepořádek v obci Kunice.Neposekaná tráva v parku,u obecního úřadu...,neostříhaný živý plot naproti úřadu a ten lesík nad fotbalovým hřiště by taky potřeboval ořezat větve kde vedou cesty!!!Vždyt se tam nedá chodit!!!Odpadky na zemi,rozmlácené lavičky v parku a také nevysekané škarpy!!!Dalo by se s tim něco dělat?!Prostě humus..

..,

re: Nepořádek ve vesnici , vložen: 2011-07-22 12:32:14

Dobrý den vážená paní,
OÚ Kunice ročně platí za údržbu obecní zeleně 600 000Kč.To jste se asi musela špatně podívat! Když tráva roste pouze necelých 6 měsíců v roce,tak do obecního zahradníka padá každý měsíc v sezóně 100 000Kč.Já tady ty lidi až tak neznám,ale není tím obecním údržbářem někdo z příbuzenstva někoho z Obecních zastupitelů? Za tyto peníze by musela být naše obec jedna kvetoucí zahrada!

PS.
Myslím že je velice dobré že na tohle veřejně poukazujete. Předpokládám,že Vy jste za totality v tajných službách jako já nepracovala a že Vás nikdo nebude napadat a obviňovat z toho, že zde chcete když poukážete na nedostatky a šlendrián tady proti někomu bojovat a nebo jim škodit.

Jiří KNAP,

re: Nepořádek ve vesnici , vložen: 2011-08-28 17:33:23

Ještě jednou dobrý den Vážená paní.
Vaše kritika padla na úrodnou půdu a OÚ Kunice zajistil posekání trávy v centru obce Kunice a nyní je tráva opět narostlá a už se dávno mělo opět sekat!
Zde by jsme si měli ujasnit co je to vlastně obecní zeleň.Hranice obce je ohraničena dopravními značkami a nejen náves v Kunicích ,ale i v každé ulici v obci od asfaltu až ke plotu po obou stranách ulic je obecní zeleň,o kterou je povinem se Obecní Úřad starat, t.j.několikrát v roce ji sekat, a to nejen v Kunicích,ale i ve Vidovicích,Horní a Dolní Lomnici a Všešimech.Každému musí býti jasné,že dva lidé vybaveni křovinořezy a motorovou ruční sekačkou,která snad pamatuje i Žižku na tohle v žádném případě nemohou stačit a kdyby se zde udřeli,což nehrozí,tak se na ně lidé dívají jako na klauny!Navíc se připravuje v Lomnici na překrásném místě obrovská lokalita na výstavbu rodinných domů a ta plocha o kterou se bude muset OÚ starat se enormě zvětší.
Doporučuji naším obecním zastupitelům,aby si udělali výlet a je úplně jedno jestli do Bavorska nebo na sever do Hamburgu či Flensburgu aby viděli,jak vypadá odborně udržovaná obecní či městská zeleň!!
Obecní Úřad by měl zakoupit za hotové,nebo na splátky - doporučuji Japonskou Kubotu,ale né tu pro zahrádkáře,ale velice výkonný sekací stroj komunálního standardu a myslím že s tímto strojem by se tak obrovský objem práce nechal bez dřiny celkem bez problému zvládnout.
Nedávno jsem poblíž Bílého kamene potkal dva postarší manželé - z Holandska,kteří když jsme se mijeli tak mě německy pozdravili a následně jsme se chvíli začali bavit.Ti lidé tady z té přírody ,zámku Berchold a sportovišť byli doslova uneseni,ale nemohli pochopit,proč kolem polí není posekaná tráva na mezích,když na to zemědělci dostávají z EU dotace a proč nikdo neseká a neudržuje obecní zeleň!Dále poukazovali na hluboké škarpy plné odpadků a vysoké trávy do které mnohdy lidé když to na ně příjde vykonávají svojí osobní potřebu atd.Tito lidé dost dobře nemohli pochopit,že tady občané trpí takovýhle šlendrián.Tady by se měli naši obecní zastupitelé velice důkladně a sebekriticky zamyslet nad tím jak to tady patlají.Transparentního vedení obce a obecního účetnictví na internetu tak aby mohl kdokoliv z pohodlí svého domova si je zkontrolovat jak zacházení s našimi finančními prostředky se asi nikdy nedočkáme! Proč asi?Osobně jsem uvítal skutečnost,že ve vedení obce je zastoupeno hodně vysokoškoláků a očekával jsem obrovské zlepšení,které se nekoná a pokud tak je velice malé!
Zlí jazykové tvrdí,že vysokoškoláci jsou v mnohých případech lemplové,které nemůžete dát dělat jakoukoliv manuelní práci.Mám obavu,aby to zde neplatilo i co se týká řízení a spravování naší obce.!
Díky našim obecním zastupitelům zde máme vůbec to nejdražší bydlení na okrese,ale skoro žádný od našeho OÚ servis.Já jsem to zde rozvedl celkem do široka,aby to bylo každému jasné,ale tato paní to velice výstižně ohodnotila jedním slovem - prostě Humus!

Pouze stavební odbor řízený ing. Jindrou Konopáčem zasluhuje uznání nás všech,i když jsem je před časem zkritizoval,že umožnili prodej stavebních parcel na odpadky zavezené silážní jámě.ale později jsem zjistil,že ta silážní jáma byla od jezevců černá stavba,která nikde nebyla evidována a tak došlo k omylu.

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa