Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Znechucení , vložen: 2011-08-29 23:05:00

Nad umístěním nových osvěltených billboardů v naší obci u dálnice. Přijde mi to ekvivalentní vytvoření skládky uprotřed obce,možná i horší. Zcela zničil dojem vesnice a to jak od Kunic tak i od Strančic - zejména z oblasti nové zástavby. Toto opravdu nechápu jak kdokoli mohl povolit.

,

re: Znechucení , vložen: 2011-08-31 10:07:19

Zdravím Vás pane ´,
Mohl by jste nám blíže vysvětlit o jaké reklamní tabule se jedná a kde jsou umístěné,jezdím do Prahy skoro každý den a ničeho takového jsem se nevšímnul.
Zřejmě to budou poutače,které budou chtít přilákat návštěvníky do naší obce,což by mohlo být pro naší vesnickou podnikatelskou elitu přínosem,ale v tom případě by měly mít otevřeno o víkendech všechny hospody v obci.!
Když se vžiju do role návštěvníka,tak ten dojem musí být doslova ohromujicí!!Když sjedou z dálnice,tak je čeká několikakilometrová jízda po naprosto zdevastované silnici,škarpy plné odpadků, kopřiv a bodláků vysokých více jak jeden metr,při vjezdu do Kunic se jedná o nebezpečné klesání,které není označeno dopravní značkou, a pokud jsou,tak jsou posprejované a různě zohýbané,absence chodníků a lidé chodící po vozovce,kde ani není omezená rychlost.A je jen otázkou času,než nějaký zchlastaný,nebo zfetovaný řidič ,jak je u nás zvykem někoho přejede!V obci nejsou veřejné záchodky a není únosné,aby návštěvníci nám tady v obci ochcávali a osrávali různá vesnická zákoutí! V regionálních novinách se naši obecní zastupitelé producírovali tím,že v Dolní Lomnici za zbytek peněz nechali postavit dvě budky,a raději nenapsali za kolik! Ty autobusové budky,které spíš připomínají kadiboudy budou muset každého návštěvníka doslova dorazit.Dolní Lomnice je situována ve skutečně vyjimečné lokalitě a její obyvatelé si zaslouží,aby jejich obec nebyla podobnými výtvory fušerů zohyzďována! Žijeme ve třetím tisiciletí a standardem nejen v Dolní Lomnici,ale i v ostatních našich obcích by měly být ty celosklňěné autobusové čekárny!Při zpáteční cestě k dálnici na ně čeká další past,ve formě atypické křižovatky u Stránčického hřiště,kde jim dopravní značení dává dokonce na vlastní uvážení,jestli ostrůvek uprostřed křižovatky objedou zprava nebo zleva!Bouraček tam bylo za ta léta bezpočet a nikdo z odpovědných to vůbec neřeší.
Jsem pro to aby se do naší obce přilákali návštěvníci a turisté,ale musí se zde pro takový nápor lidí vytvořit nejen hygienické podmínky!!,včetně zdravotní služby.
Což takhle mnozí obecní zastupitelé,že by jste sestoupili jako mediální hvězdy v regionálních časopisech na zem z nadoblačných výšin a začali jste odpovědně a racionálně pracovat ve prospěch místních obyvatel kteří si Vás v dobré víře v demokratických volbách zvolili?! Pokud vůbec víte co to je!!

Jiří KNAP,

re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-01 08:57:59

Jeďte se projet po D1 směr Mirošovice a uvidíte "krásný" BigBoard na Birell. V noci září. Nebo se běžte projít do Strančic mezi rozestavěnou lokalitu u dálnice, to uplně stačí. Jsou tam 2 nové BigBoardy na soukromém pozemku a u autoservisu.
Jak taky zaznělo, je to opravdu humus, zkažení dojmu vesnice.

Radek Kalina,

re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-01 12:53:05

http://nechceme-billboardy.cz/clanky.php?id=nove-bigboardy-d1

,

re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-01 12:59:51

Vážený pane Šímo,
Pokud jste řekl, co je napsáno v článku, to je na odstoupení. Celkem by mě zajímalo, jestli by sněčím takovým OU souhlasil, kdyby se něco takového mělo postavit u Zámku, obecního úřadu atp.
Tohle neříkám jako utok proti někomu a něčemu, ale spíš že toto povolení je absolutním pohradním občanů Kunic. A už vůbec nechápu, žze když už se postaví, tak že se dokonce povolí jejich osvětlení v noci v zastavěné a obývané zoně.

Tady si myslim, že jde o korupční jednání, je porušován zákon i dobré mravy a to jak majiteli BB tak pozemku an kterém stojí i OU a stavebním úřadem.

Asi prostě žádný zastupitel v blízkosti bigboardu nebydlí.

Kde je dobré zastupitelstvo zvolené v roce 2006, které chce v něčem lidem pomoct?? Mám pocit že frčíme pěkně z kopce... Alespoň se ukázala upřímnost RKO!!!

,

re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-05 14:00:50

Vážení spoluobčané ptejte se sousedů dotčené stavby,kteří jako účastníci stavebního řízení neměli na stavbu námitky.Není jeden,je jich minimalně pět.Jako vždy je vše jen o penězích.

,

re: re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-05 16:44:21

Nevím, jak je to myšleno s penězma, ale nás třeba jako sousedy o něčem podobném nikdo neinformoval.

Jiří Zima,

re: re: re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-05 17:28:37

Ještě bych dodal, že s pozemky, kde konstrukce stojí, nesousedí přímo žádný dům, protože ve všech případech je mezi pozemky úzká příjezdová cesta. V podstatě tak do toho neměli sousedi co kecat a nebyl důvod je informovat.

Předpokládám, že kdyby měl pan starosta dům tady na kopci, tyto úžasné reklamní tabule by tu asi nestály.

Že tady trčí tenhle vrchol nevkusu mi nevadí (po všech těch halách a LKO už mě to nepřekvapuje). Vadí mi jen, že to v noci svítí, a to tak silně, že kužel světla směrem nahoru je vidět odkudkoli z obce. Okolním domům to pak samozřejmě svítí do oken.

V této problematice se neorientuju, ale domníval jsem se, že na tohle by mohly existovat nějaké hygienické normy, když zravý rozum na straně obce selhal.

Jiří Zima,

re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-05 17:16:39

Zdravím pane Kalino,
udělal jsem si na to čas a po dálnici jsem se projel do Mirošovic a zpět a to co jsem viděl předčilo moje očekávání,ale v tom negativním slova smyslu.Nemá cenu to zde dále rozvijet,protože velice výstižně to popsal pan ´.Jsou to pomníky našich obecních zastupitelů,které svědčí o naprostém velkopanském jednání a pohrdání s místními občany!
Při zpáteční cestě jsem si pěšky prošel to nebezpečné klesání na kraji Kunic.O tom že zde není dopravní značka upozorňujicí na nebezpečné klesání a omezena rychlost vozidel jsem již psal v minulém příspěvku.
Dále jsem zjistil že vozovka nemá ani zpevněnou krajnici a mnohde hned u asfaltu začímá příkop cca 70 cm hluboký a kdyby do něj spadlo jedoucí vozidlo v 50Km/h jak je zde povoleno,tak to může dopadnout těžkými zraněními cestujicích a autem na odpis.Správně by tam měla býti ocelová svodidla!Asi 50m od křižovatky nad bývalou klempírnou je dopravní značka informujicí o přednosti v jízdě se dvěma dodatkovými tabulkami.Tato dopravní značka je totálně neviditelná,protože je zarostlá lískou!A zde se jedná o velice nebezpečnou záležitost.Zde se již jedná o zdraví a životy nás všech kteří tam jezdí.Navíc tyto hluboké a nebezpečné škarpy nikoho z návštěvníků neděsí,protože jsou vysokou travou zarostlé a v podstatě neviditelné.Je to na hlavní silnici při vjezdu do obce a přece není možné aby naši obecní zastupitelé kolem toho jezdili jak ti trubci a již dávno nezjednali nápravu.!!
Jezdím sem již od r. 1956 a takhle neutěšebým a zpustlým dojmem obec nepůsobila snad ani když byla totálně rozkopaná,když se budovala kanalizace!Práce v obecním zastupitelstvu je velice odpovědná práce ve prospěch občanů a doufám,že jedinou motivací našich obecních zastupitelů není aby si zde pořádně nacpali svoje vlastní kapsy.
Zatím co starostové nejen z Rakouska,Německa a Švýcarska se jezdí inspirovat do Německé vzorové obce Rittenbach,tak mnozí naši obecní zastupitelé se chodí skoro denně inspirovat do Kunické hospody na Faře a podle toho to zde takhle vypadá!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-05 22:43:26

Pokud pan starosta mluvil o ekonomických přínosech, tak bych ho jen velmi rád upozornil, že ne vždy bychom měli preferovat pouze finanční stránku věci. Kvalitní prostředí pro život desítkám lidí je, pane starosto, v civilizovaném světě vnímáno jako mnohem cennější!! Stejně jako v civilizovaném světě by se každý starosta měl snažit vyslyšet názory lidí a sledovat diskuze a v případě chyby, jako je tato, se omluvit a dát věci do pořádku. Obec, to není jen bankovní konto a pocit moci, ale také zodpovědnost za lidi v ní žijící.
A ano - osvětelný billboard na kopci překvapivě nevadí jen přímým sousedům (asi cestám, jak zde bylo napsáno), ale lidem z poloviny vesnice!!
Na co nám je zrekonstruovaný Bílý kámen, milony utopené v EU fondech, když se zastupitelstvo chová totálně arogantně ke svým občanům,
A pane Knape, souhlas s Vámi, ale mám jednu připomínku. I ti největší místní ožralové by toto nikdy nepovolili !!! To jen současné zastupitelstvo. Ti co zvedli ruku pro, by zasloužili halogeny do oken!!

občan, kterému svítí billboard do okna,

re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-20 10:37:58

Vážení,
včera jsem se vrátil z dovolené a ve schránce jsem našel Zpravodaj obcí.Je tištěný na kvalitním papíře,barevné vyhotovení a je velice dobře že vychází.Zde mě ale zaujaly fotografie z výstavby kanalizace a jak to vypadá nyní.Z těch fotografií není zřejmé,kdo se zasloužil o vzorné posekání trávy,jestli OÚ a nebo občané,kteří se na to nemohli dívat a tu trávu si raději posekali sami! Tohle by mělo býti standardem pro celé Kunice a ostatní přidružené obce,kde je povinen Kunický OÚ se o tyhle travnaté plochy vzorně starat a v sezoně nejdéle jednou za 14 dní veškerou trávu v obcích posekat!!Když jedu do Vidovic od Velkých Popovic,tak hned na kraji Vidovic jsou dvě firmy Bona Vita a naproti ní ta firma na výrobu žakuzií.Zde je radost se do těchto firem podívat,jak mají udržované travnaté plochy,prostě radost pohledět.Pak ale nastává doslova šok,zpustlé ulice a škarpy,kde nikdo letos nesekal trávu,kopřivy a bodláky přes 1m vysoké prostě Balkán a to bych nerad ty Balkánce urazil.Třeba u nás na kopci nad mateřskou školkou v posledních 20-ti letech nikdo trávu z OÚ nesekal a myslím,že názor pana starosty,že trávu před svým domem si může posekat každý sám,že si to také seká je scestný.Náš soused od naproti,mimochodem velice fajn a pracovitý člověk-ten jednopatrový dům si postavil včetně střechy úplně sám mi řekl - platím jim naprosto nehorázné poplatky a ta tráva venku 150 cm vysoká je vizitkou našeho OÚ!!
Zde nikdo nezpochybňuje ten pokrok,který v naší obci je.Když to srovnám s tím co tady bylo a je nyní,tak je ten pokrok doslova ohromujicí a takovouhle infrastruktůru nemají ani mnohé okrajové části hlavního města!To na co zde upozorňujeme nejsou žádné neřešitelné problémy - doplnit chybějicí dopravní značky,zasypat zbytečně hluboké a nebezpečné škarpy,zakoupit výkonný,plně automatický sekací stroj komunálního standardu- v Praze používají Japonské Kuboty a sekat obecní plochy a hlavně lidi zodpovědné za tuto činnost kontrolovat jak dodržijí pracovní dobu atd.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-21 21:34:24

Vážení,
všem se omlouvám,že stále dokola píši většinou sám,ale teď večer jsem si v klidu začal pročítat Zpravodaj obcí a zaujal mě článek o rozpočtu obce,konkrétně rozpoložkování údržby obecní zeleně a hned ten první bod mi rozum nebere,tj prořezání stromů na návsi obce -není napsáno pro jistotu v které a v Dolní Lomnici "odbornou firmou" přes 80 000kč.
Každý rok kupuji také od odborné firmy dřevo,které musejí také prořezat,či porazit,nařezané na metrové kusy odvést k nim do firmy,znova nařezat na cca 33cm délky,na čtvrtky naštípat,naložit na vůz a přivést k nám.Je toho 4,5-5m3 házeného dřeva a za to všechno platím podle druhu dřeva 3500-4000Kč!!!
Když plošina bude stát cca 25000Kč,tak za ostatní peníze by museli pořezat větve a stromy minimálně na cca 15-ti Aviích a tady se bezděčně nabízí otázka,kam takové obrovské množství tvrdého dřeva přišlo?!!!
Zde by mě zajímal názor předsedy kontrolní a revizní komise a měl by už konečně začít pracovat,nebo se do této funkce nechal zvolit jenom proto aby se zde mohl veřejně po obci producírovat??!!
V Praze jsme bydleli 42 let na armádním sídlišti v parku,kde jsou vzrostlé stromy sázené v padesátých letech a veliké travnaté plochy.Sice skoro 30 let jsem byl často v zahraničí,ale když jsem začal podnikat,tak jsem pár let dělal předsedu kontrolní a revizní komise bytového družstva a tak se tak trochu v těch cenách vyznám.Přece není možné,aby se zde takhle skaldálním způsobem rozhazovaly obecní peníze!! Vždyť to je pomalu zralé na to aby se tím zabývaly orgány činné v trestním řízení!!

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-22 00:25:23

Dobrý den, tak to by mne docela zajímalo jaké stromy se v Dolní Lomnici prořezávaly, ceny za služby jsou opravdu závratné. Pak, ale musím zase říci, že byl obecním úřadem na žádost jedné paní z Hor.Lomnice opraven na návsi v Hor.Lomnici křížek a zvonička za opravdu, doufám malé peníze, neboť pan zedník odvedl dobrou práci a ještě OÚ šetřil finance.

viktor,

re: re: re: re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-22 15:45:27

V této souvislosti mě vcelku pobavila skutečnost, že zeleň by měla obhospodařovat zřejmě odborná firma. Proto mě zaujalo, že když se budovala lavička a cedule naučné stezky za hřištěm, tam pod tím nádherným stromem, tak zřejmě odborná firma posekala trávu, posbírala listí a zapálila jej. Ovšem odborná firma si asi jaksi nevšimla, že to zapaluje přímo pod tím nádherným sromem a vcelku úspěšně se jí podařilo ten strom popálit... uvažoval někdo, když toto dělal?

Vodička,

re: re: re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-11-15 10:11:44

Dobry den,

pokud mohu posoudit tak jediny strom, ktery se v Lomnice prorezaval, byl stary cerny topol primo u rybnika. U teto akce jsem vicemene byl pritomen, protoze ho chteli shodit cely a jen za cenu intenzivni intervence se tak nakonec nestalo.

Nicmene k vasemu dotazu: Cela akce trvala maximalne 3-4 hodiny, pricemz vysledek prorezu byl, ze veskere drevo zustalo pod stromem kde jsme ho pak odpoledne a vecer se sousedy rozrezali a dali bokem na hromadu. Lide, kteri se vecernich praci ucastnili pak drevo pouzivaji do kamen.

O zadnem jinem stromu v Lomnici a jeho prorezu nevim. A pokud stal tento 3hod prorez 80tis tak by za to mel nekdo dostat poradne pres hubu.


David Kamarad,

re: re: re: re: re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-11-15 10:49:26

Tak jsem se ted dozvedel od svoji zeny, ze je to jinak. Takze nikdo urcite pres hubu dostat nema.:-)

Udajne se jedna o prorezani dvou velmi starych pamatecnich lip, ktere jsou u kaplicky v Dolni Lomnici smerem k V. Popovicicm a Kunicim. Podle vseho byly prace velmi komplikovane a stromy se musely nechat vyztuzit ocelovymi nosniky.

Nejsem schopen posoudit kolik takova vec stoji, ale levne to urcite nebude uz vzhledem k cenam ocelovych vyrobku a obecne k cenam vyskovych a nebezpecnych praci.

Pak je vsak otazka zda se takovy strom, ktery je napul ocelovy, vubec vyplati jeste uchovavat budoucim generacim nebo radeji vysadit novy, ktery vydrzi zase dalsich 100 a vice let a bude mit svuj prirozeny vzhled. Ani strom bohuzel neni nesmrtelny a vse by melo mit svuj prirozeny vyvoj.

DaK

David Kamarad,

re: re: re: re: Znechucení , vložen: 2011-09-08 09:18:39

Vážení,
omlouvám se za překlep v názvu té německé vzorové obce.Správný název je RETTENBACH AM AUERBERG. Až na to budu mít čas,tak se tam dojedu podívat.

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa