Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Diskriminace v Kunicích , vložen: 2011-12-04 18:21:08


Za každého občana přihlášeného k trvalému pobytu v Kunicích je ze státního rozpočtu každoročně přiděleno cca 7.000,- Kč.
Když porovnáte poplatky za likvidaci tuhého komunálního odpadu (dále TKO) zjistíte, že občan bez přihlášení k trvalému pobytu v Kunicích platí za svoz TKO podstatně méně nežli občan přihlášený k trvalému pobytu v Kunicích.

Poplatky pro občany pro rok 2012
hlášených k trvalému pobytu v Kunicích bez přihlášení v Kunicích od 1.4. do 31.10.

26 x svoz 120l nádoby 1.800,- Kč 31 x svoz 120l nádoby 1.350,- Kč

pololetní 80l 1 x týdně (tj.26x) 2.000,- Kč 31 x svoz 80l nádoby 1.250,- Kč

pololetní 80l 1 x za 14dní(tj.13x)1.500,- Kč 15 x svoz 80l nádoby 950,- Kč

Další perlou schválenou zastupitelstvem je
za svoz 120l nádoby 1 x týdně (tj. 52 x120) za pouhých 2.200,- Kč
při porovnání stejného objemu svozu za cenu o pouhých 50% vyšší
za svoz 240l nádoby 1 x za 14 dní (tj.26 x 240 = 52 x 120) poplatek 3.300,- Kč

Myslím, že za takovéto zastupování občanů, kteří je volili by se měli zejména ti s vysokoškolským diplomem velice pokorně občanům omluvit a tento paskvil přepracovat.
Ing. Petr Štegl

,

re: Diskriminace v Kunicích , vložen: 2011-12-07 15:41:42

Tomuto se mi snad ani nechce verit - neni v tom nejaky zadrhel?

,

re: re: Diskriminace v Kunicích , vložen: 2011-12-08 23:07:04

Žádný fígl v tom není. Můžete se o tom přesvědčit na úřední desce, kde je vyvěšena příloha č.2 k OZV 4/2011. Takhle to předkládá starosta minimálně 3 roky a zastupitelstvo to tupě schvaluje. Vyhovuje jim, že občané nepředpokládají takovouto lumpárnu. Také jsou poskytovány úlevy některým občanům, které vůbec nejsou řádně projdnány a schváleny v zastupitelstu, takže je porušována OZV (obecně závazná vyhláška). Bohužel v této obci nejsou dodržovány platné zákony ČR. Přístup starosty a zastupitelstva v případě této vyhlášky a její přílohy č.2 je v rozporu s celospolečným zájmem snižovat nereciklovatelný odpad - bohužel!!! Přestože v sousední obci je možnost vyvážení TKO i jen 1xměsíčně, zde tento návrh starosta se zastupiteli striktně zamítli. Starosta a zastupitelé si nechávají popelnici vyvážet každý týden, tak ať to ostatní (kteří popelnici sotva naplní) zaplatí. Asi budeme muset změnit adresu trvalého bydliště, aby se snížil počet trvale hlášených občanů a snížil se plat starostovi. Jinak nepochopí, že i na vsi jsou lidé, kteří znají platné zákony a umějí počítat.

,

re: Diskriminace v Kunicích , vložen: 2011-12-11 02:12:31

Mám pocit, že to máte špatně propočítané.
Byla doba, kdy nemusel mít popelnici nikdo a odpadky se potulovaly ve škarpách, buď u lesa nebo u dálnice.
Díky přísnosti OÚ, s kterým souhlasím, se zavedl nějaký systém odvozu odpadu. Některé typy odvozu, pokud se nemýlím tak jsou dotovány. Buďme rádi, že něco rozumně funguje.

Láně Viktor,

re: re: Diskriminace v Kunicích , vložen: 2012-01-11 19:55:11

1/ Již v době, ( asi -3 roky) kdy se vybírala nová firma na odvoz TKO jsem navrhoval vybrat firmu, která by uměla zvážit popelnici ( např. Jihlava to uměla již v minulém století). Pak by si mnoho lidí rozmyslelo házet do popelnice vše. Něco by třídili a někdo by si založil i kompost.
2/ Jestlipak si dá někdo práci se spárováním poplatků a čísel popisných. Však vyhláška prý platí pro všechny. A jak jsem pochopil ten kdo se přihlásil loni musí letos zaplatit, ten kdo se nepřihlásil tak platit nemusí. Doufám že s novinkou značení popelnic k tomu dojde. A občané budou informováni.

Petr Nývlt,

re: Diskriminace v Kunicích , vložen: 2012-01-13 17:16:43

Zdravím pane ing. Petře Štegle,
samozřejmě že máte absolutní pravdu.I já jsem uvítal skutečnost,že ve vedení našich obcí je zastoupeno tolik vysokoškoláků,ale výsledek je ten,že místo kvalitnější práce našich zastupitelů ve prospěch občanů,se zmohli především na to že naprosto nehorázným způsobem zdražili našim občanům bydlení,takže zde máme jak jsem Vás všechny na jaře roku 2011 informoval vůbec to nejdražší bydlení na okrese Praha - východ! Jistě jste se všichni všímli,že nám nehorázně zdražili i poplatky za psy.Vždyť žijeme na vesnici!!!A možná tohoto zdražení je o mnoho více,ale to ukáže čas.Možná nám ještě mohou zdražit i to,že zde dýcháme čerstvý vzduch,jako je to v lázních a že nám sem všude nechají namontovat parkovací automaty!
Pak se nikdo nemůže divit,že zde dochází podle mého názoru k plýtvání s finančními prostředky obce.Jen co se všechno dá zakamuflovat do položky údržna obecní zeleně,stavějí se zde na autobusových zastávkách kadiboudy a na důležité věci jako je dopravní značení se kašle!!
Dne 9.12,2011 primátor Prahy Mudr Svoboda v TV prohlásil,že připravují naprosto transparentní program o hospodaření Hlavního města tak,aby každý občan měl přehled o tom za co se utratila každá koruna!!
Proč něco podobného se dávno nerealizovalo i v Kunicích?!,aby kdokoliv z nás z pohodlí svého domova si mohl zkontrolovat jak to tady patlají?! A když ne tak proč asi??!!
Tenhle internetový program by mohl velice dobře sloužit ke komunikaci občanů s obecními zastupiteli,kteří tyto podněty občanů naprosto ignorují.
Nevím co za tím vězí,jestli jejich povýšenost,nadutost,demonstrace a arogance moci? Na to si asi bude muset odpovědět každý sám!

Jiří KNAP,

re: Diskriminace v Kunicích , vložen: 2012-01-16 16:27:52

Vážení,
když už jsme u té diskriminace v Kunicích,chtěl bych zde pořádat někoho odborně fundovaného,který by zde objasnil mých několik otázek,tak jak to vyčerpávajicím způsobem vysvětlili ohledně výdělečné činnosti s koněma.
Když se před léty zaváděly poplatky za psy,tak se jednalo o opatření ve městech,kde psi svými výkaly silně znečišťovali chodníky a zavedené poplatky se nevztahovaly na hlídací psy.
V Hlaním městě byly rozmístěny odpadkové koše,společně s papírovými sáčky a igelitovými rukavicemi,aby majitel psa když ho venčil po něm ty jeho výkaly uklidil.Navíc v každé městské části je několik počišťovačů,kteří mají na čtyřkolkách bamontované velice silné vysavače a vysávají tyto výkaly,když to majitel psa neuklidí.Co dělá obecní Úřad Kunice pro pejskaře?Vybírají od nás nestoudné poplatky a nic za to.V obcích není jedinná schránka na psí výkaly s pytlíky a rukavicemi! Na konci léta jsem se byl podívat u Bílého kamene a tolik psích výkalů na jednom místě jsem ještě pohromadě neviděl!,které navíc nikdo neuklízí!!
Zde se bezděčně nabízí otázka co asi musí platit za poplatky majitelé ovcí,koz,prasat,krav,koní atd.,když mnohá tato zvířata,jsou mnohonásobně větší než běžný pes?!
Pokud se z těchto zvířat žádné poplatky neplatí,tak je to jednoznačně diskriminace skupiny obyvatel a zvířat a pro obec za psy je to naprosto skandální a bezpracný výdělek!

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa