Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Revitalizace parčíku , vložen: 2012-03-23 21:23:16

Snad každému normálnímu člověku zůstává rozum stát nad devastací parčíku v Kunicích za kostelem. Proč muselo padnout dalších šest zdravých vzrostlých jehličnanů, byť byly nahrazeny malými listnáči ? Nepřekážely nikomu, stály stranou, takže nabarvené kůly, které teď místo nich trčí k nebi, by se jistě do parčíku vešly. Argument, že by mohly ohrozit hrající si děti, je snad výsměch. Zdravé stromy se vyvracejí jen vyjímečně při vichřicích a to si jistě každá zodpovědná maminka se svým dítkem rychle pospíší do bezpečí. Naopak by poskytovaly blahodárný stín a zvlhčovaly vzduch, nemluvě o tolik potřebném pohlcování hluku z dálnice. Bylo opravdu třeba pro houpačku, pískoviště a dva kůly spojené provazovým žebříkem ničit stromy a zeleň ? Nezbývá než věřit, že nemalý obnos utržený za dřevo zdravých stromů, který jistě plynul do obecní pokladny, bude alespoň použit na výsadbu mladých kvalitních jehličnatých stromů.
Možná by se představitelé obce spíše než podobnými "revitalizacemi" měli zabývat skutečnými problémy občanů, jako je například stále se stupňující hluk z dálnice, devastace okolních lesů, polí a luk ať už motorkáři či divokými prasaty, světelný smog od bilboardů u dálnice atd.

L.Havlíčková,

re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-03-27 11:46:16

Zas tak špatně to nepůsobí, naštěstí tam nezůstali sedátka z pařezů, doufám ,že bude fontána ( u čtyř prdelí ) v provozu.
S tím světlem je to horší, všude se mluví o ekologii a nad Kunicemi se svítí do nebe!

Pavel,

re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-03-30 19:56:02

Zdravím Vás pani Havlíčková a plně chápu Vaše pocity.Zde se žádné vyčerpávajicí odpovědi ze strany někoho z obecních zastipitelů jak je zde zvykem nedočkáte.Dělá to dojem,že názory a podněty občanů ignorují.Já jsem zde napsal pár diskusních příspěvků a jediný kdo se mi snažil odpovědět z OU Kunice byl Vašek Růžička při příležitosti,že jsem zde podotknul,že stát je ta vůbec nejlepší dojná kráva.Já proti němu vůbec nic nemám,spíš naopak,protože když zde investoval takových melounů,tak když si dáme ruku na srdce,tak každému z nás zhodnotil jeho nemovitost minimálně o 100 000Kč,za což mu patří velké poděkování od nás všech. Ale abych neodbočoval.
Naši obecní zastupitelé by si měli uvědomit,že se od nich očekává že budou mít především na zřeteli kvalitu života našich občanů,jejich bezpečnost a především bezpečnost jejich dětí!!!Je nutné zde vybudovat kvalitní chodníky od autobusové zastávky v Kunicích u dálnice skrz Kunice,Vidovice až k fabrice Bona Vita.Na této trase by měly být minimálně 3 přechody pro chodce se semafory tak jako je to ve Světicích.První přechod by měl být u samoobsluhy směrem ke škole,druhý u mateřské školky a třetí u zámku Berchtold k parkovišti vozidel.Další chodníky by měly vést směrem jako na Všešimy k té pěkné obytné lokalitě a nakonec by snad jako poslední měla přijít na řadu náves v Kunicích.
Já sem jezdím od r. 1956 a ten pokrok jaký zde máme je ve srovnáním co tu bylo před 50-ti lety naprosto ohromující a každý z nás musí obdivovat co se zde především v posledních 20-ti letech vybudovalo.Ale někdy mi to zde připadá jako když u blbejch na dvorku zhasnou.

Jiří KNAP,

re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-02 19:59:24

Já jen doufám, že ty stromy v parku nepadly zbytečně (respektive nepadly jen kvůli tomu, že někdo „známej“ by rád pěkné dříví do krbu) a že tu skutečně bude brzo stát hezké a hlavně funkční dětské hřiště se vším všudy. Předpokládám, že nezůstane jen u těch několika kůlů a pískoviště, že na místě stromů, co byly pokácené, vyrostou další (a doufejme, že snad i o trochu atraktivnější) prolejzačky pro děti.

Nebo je tohle už všechno?

Představitelům obce, případně paní architektce, předem děkuji za odpověď.

Radka,

re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-02 23:17:52

Já jen doufám, že ty stromy v parku nepadly zbytečně (respektive nepadly jen kvůli tomu, že někdo „známej“ by rád pěkné dříví do krbu) a že tu skutečně bude brzo stát hezké a hlavně funkční dětské hřiště se vším všudy. Předpokládám, že nezůstane jen u těch několika kůlů a pískoviště, že na místě stromů, co byly pokácené, vyrostou další (a doufejme, že snad i o trochu atraktivnější) prolejzačky pro děti.

Nebo je tohle už všechno?

Představitelům obce, případně paní architektce, předem děkuji za odpověď.

Radka,

re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-15 14:42:53

Zajímalo by mě kolik to stálo. Ohrazovat se tím že dostali dotaci a zničit zdravé stromy to už o něčem svědčí.Ale pravda tady lidé starostu nezajímají.jana,

re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-25 14:31:07

Dobrý den,
ráda bych se zeptala proč se raději neinvestuje do chodníků. Pohyb pěšky po Kunicích je totiž extrémně nebezpečný. A také se domnívám, že investovat do odhlučnění dálnice by pro obyvatele Kunic bylo mnohem přínosnější než obecní parčík a hřiště. Všichni máme zahrady a proto si myslím, že park až zas tak třeba není. Naproti tomu sílící hluk z dálnice nás obtěžuje ve dne v noci.

Lucie,

re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-26 09:35:05

Odhlučnění dálnice rozhodně není finanční zodpovědností obce.
Na revitalizaci parčíku jsou pravděpodobně dotace to je ten důvod.
Nevím,v které části obce bydlíte, ale obecně obci chrání od hluku betonová zeď. Jsou místa kde ne, ale tam byl hluk ještě před tím, než zde vznikly domy.

,

re: re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-27 11:40:18

Samozřejmě vím, že odhlučnění dálnice není finanční zodpovědností obce,ale také je možné se na toto neodvolávat a použít dotaci na vlastní řešení tohoto problému. Pokud v tomto případě byla dotace přímo na park, tak pochopitelně chápu, že budeme tedy mít obecní park. A rozepisovat se, kde všude okolo dálnice chybí protihluková bariéra a odkud se nese do Kunic a Vidovic hluk, když nás dálnice prakticky obklopuje, mně přijde zbytečné.

,

re: re: re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-27 13:33:36

Ja jen nechapu, kde bydlite, kdyz rikate ze vas silici hluk obtezuje ve dne v noci. Pul obce chrani protihlukova zed, hluk se historicky siri do oblasti developerskeho projektu Udoli Zlateho potoka. Nevim, jaka je hladina hluku oblasti Na Kopanku, ktera asi je hluku vystavena nejvice. Ale ze by to rusilo nad ramec hygienickych limitu se mi uplne nezda. U developerskeho projektu bych pripadne cekal reseni od developera Na kopanku to je asi krapet slozitejsi, tam tak 2/3 pozemku prijdou temer nevhodne k bydleni. Rozhodne ale ani reseni zde nemuze byt placen z rozpoctu obce. Myslim, ze na rozvojove oblasti uz takto jdou formou budouvani infrastruktury az prilis vysoke penize a dane.

,

re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-26 14:35:09

Zdravím Vás pani Lucie.
Máte naprostou pravdu,v tom,že pohyb chodců v Kunicích a podle mého názoru ve Vidovicích a ostatních našich obcí je extrémně nebezpečný.Nejsou zde chodníky a pokud jsou,tak jsou v tak havarijním stavu,že lidé stejně chodí po ulicích.
Do Kunic se vjíždí ze všech směrů velice nebezpečným klesáním,které není označeno dopravní značkou.A to samé platí v Dolní Lomnici.Tam se dokonce zabil řidič autobusu,když jel do Lomnice po silnici od Bona Vity po velice nebezpečném klesání vozovky,kde nebyla dopravní značka upozorňujicí na nebezpečné klesání a kdyby jel 50km/h jak je zde povoleno,tak pravoúhlá zatáčka s takovýmhle kolosem se prostě bezpečně v této rychlosti nedá projet.Řidič s autobusem najel na levé straně do domu a zabil se.Ale co je na tomhle nejvíce zarážejicí je skutečnost,že skoro za 5 let od této tragédie zde není omezená rychlost a dopravní značka upozorňujicí na nebezpečné klesání zde též není!!
Totéž platí i o Kunicích.Tam sice dopravní značka ze směru od Strančic byla,ale někdo asi potřeboval trubku a tak ji ukradl i s dopravní značkou a od té doby tam žádná už pár let není!!
Například když pojedete z Popovic na Štiřín,tak v obci Všedobrovoce též nemají chodníky ale na začátku obce je výstražná značka a pod ní dodatková tabulka chodci na silnici!
V takových Světicích které jsou s porovnáním s Kunicema na rovině je v celé obci zona 40km/hod. Pokud se někdo z našich obecních zastupitelů na zámku Berchtold,kde byla před nedávnem schůze starostů obcí našeho regionu o bezpečnosti v obcích zeptal zástupce Světic proč u nich mají omezenou rychlost na 40km/h,tak by se určitě dozvěděl,že ve Světicích nekašlou na svoje občany a omezením rychlosti snížili hlučnost projíždějicích vozidel a zvýšili bezpečnost všech chodců v obci.
O tom,že bude uzavřena z důvodu rekonstrukce silnice z Popovic k dálnici a že obrovklé množství automobilů bude jezdit přes naše obce museli vědět naši obecní zastupitelé ve velkém předstihu a přesto se na všechno vykašlali!!! Zatím zde nikoho nepřejeli,ale nikdo nemůže zaručit,že se zde nějaká tragédie nemůže přihodit!!
Zde se bezděčně nabízí otázka,proč se naši obecní zastupitelé nechali zvolit do obecního zastupitelstva,když na takto důležité věci,kde se jedná o zdraví a životy našich spoluobčanů kašlou?!!
Doufám,že jedinou motivací těchto lidí není pouze to aby si zde pořádně nacpali svoje vlastní kapsy.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-27 10:51:42

Vážená paní Lucie,
na chodníky v obci máme zpracovanou projektovou dokumentaci a v rozpočtu obce máme finanční rezervu na jejich realizaci. V současné době máme zažádáno o poskytnutí dotace na Státním fondu dopravní infrastruktury. Čekáme na výsledky řízení abychom v případě úspěchu mohli naše finanční prostředky použít na jiné potřebné investice. V každém případě však s realizací chodníků počítáme v co nejbližším období.

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-27 11:24:52

Děkuji za odpověď
Lucie

luciecudova@volny.cz,

re: re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-04-27 13:36:33

Muzu se zeptat, kde se chodniky planuji? Predpokladam ze (mluvim pouze za Kunice) podel hlavni silnice od cedule Kunice (a autobusove zastavky U dalnice) az kam to jen jde do Vidovic a dale take od OU na hrbitov. Nemylim se? Doufam ze ne.

,

re: re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-05-03 13:41:40

Děkuji ,myslím za všechny, panu Hyršovi za reakci na diskuzi o chodnících.Osobně si myslím,že chodník by měl být z Vidovic až do Strančic po zatrubněných příkopech.Cesta na vlak by se mohla stát příjemnou procházkou a ne bojem o život.
Pokud jde o hluk z dálnice ten všichni pociťujeme po celé obci.Před děštěmnebo když je vlhký vzduch jde hluk od Prahy ,při hezkém počasí od Božkova.Ten hluk je takto výrazný od doby,kdy byl na dálnice rozšířena o jeden pruh a byl položen nový protiskluzovýaafalový povrch.Málo kdy se stane,že díky atmosferickým podmínkám dalnice slyšet není.

,

re: re: re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-05-03 19:29:42

Dobře, hluk se line, ale při veškeré úctě k této diskuzi není nikterak silný a už vůbec asi nepřekračuje limity. Bydlím v Kunicích dlouho a vůbec mi to nepřijde, že by to byl problém. A upřímně - rozhodně si nemyslím, že snížení tohoto mírného hluku by stálo za XX milinovou investici. Raději bych viděl mnoho jiných, lepších investic a podporu udržitelnosti oblasti jako oblasti příjemné pro bydlení.

,

re: re: re: re: re: re: re: Revitalizace parčíku , vložen: 2012-05-04 09:01:56

Hluk v obci je a často velký,samozřejmě se asi liší intenzita v určitých lokalitách.bydlel jsem v centru Prahy a takový hluk jsme v bytě neměli ani náhodou !!!!

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa