Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Výstavba chodníků v Kunicích , vložen: 2012-10-10 11:07:28

Vážení,
vítám zahájení výstavby chodníků v Kunicích,ale má to jedno ale.
Stavaři velice pěkně uložili betonové obrubníky do betonu,vyštěrkovali a vybrační deskou zhutnili toto štěrkové podloží a v té chvíli jsem se už začal chytat za hlavu.
Bývá takovým dobrým zvylem do chodníkového tělesa uložit silné el kabely pro přívod el. proudu na napájení domů,kabeláž a uzemnění pro obecní osvětlení,telefonní a datové kabely,kabely kamerového vystému dohledu v obci atd. a obvykle se tam přidá i několik dalších prázdných /rezervních chrániček kabelů!!!
Po pár dnech to někomu docvaklo a začali pokládat kabel obecního osvětlení. Ale co to další?!! Pro boha Vy zde nemáte výhledový plán na modernizaci obce?A když ano,tak který "odborník" ho dělal?
My zde máme dvě telefonní větve pro připojení obce.Ta stará ja u chéva asi 40. od vstupu do zámku Berchtold a ta moderní optickými kabelem je vyůstěná poblíž křižovatky do žlábek a mám obavu že je naprosto nevyužitá.Předloni se na tento systém připojil pouze zámek Berchtold a to pouze sám pro sebe.Přitom mohli u každé nemovitosti udělat smyčku nad zem a tyto domy mohli mít přípojku vysokorychlostního internetu,TV programy v HD kvalitě atd. a obec mohla mít vyřešenou jednu větev kabeláže skoro 1 km dlouhou s minimálními náklady!
Včera jsem jel do Řičan od D1 a nahože na začátku města vloni udělali kruhový objezd a pěkné chodníky,které jsou již rozkopané a mám obavu aby to takhle nepokračovalo i u nás

Jiří KNAP,

re: Výstavba chodníků v Kunicích , vložen: 2012-10-10 11:17:04

Bohužel musím dát za pravdu. Výstavba chodníku je ideálním prostředkem k rozvedení sítí všechno druhu. Opravdu bych se nedivil, kdyby to dopadlo jako tenkrát se silnicí mezi Kunicema a Strančicema. Nejdřív se dělal (tuším) plyn, takže se silnice rozkopala a následně se udělala celá krásná nová. O měsíc později se dělala kanalizace a půlka silnice se rozkopala a následně "so-so" opravila. Po tom skvělém výsledku jsme ještě nedávno mohli všichni jezdit a byl to zážitek jak na tankodromu.

Zejména internet je tady v obci neuvěřitelně špatný a obec s tím nic nehodlá dělat (pokud nepočítám optiku do zámečku a tušim ještě ke starostovi domů). Když vynechám pochybné lokální Wifi poskytovatele (chlubící se rychlostí až 8Mb/s, ale reálně s rychlostí 1Mb/s), je tu jenom O2 ADSL, které v půlce obce běží na ubohých 2Mb/s a v části dokonce jen 0,5Mb/s.

Přitom řešení tu jsou. Dovedl bych si třeba představit, když už nic jiného, kdyby se za milión Kč zainvestovalo do předsunutého DSLAMu, se kterým by pak nebyl problém tady v obci provozovat ADSL/WDSL linky s desetinásobnou rychlostí.

swarm,

re: re: Výstavba chodníků v Kunicích , vložen: 2012-10-10 20:10:43

Zdravím Vás pane Swarm a děkuji za Vaši reakci na můj příspěvek.S tím bezdrátovým internetem máte naprostou pravdu. I my jsme se nechali napálit na tu vysokou rychlost která není.Navíc se cena odvijí od množství přenesených dat.Jako provizorium,když není nic lepšího to stačí,ale my jsme platili měsíčně za internet i několik tisíc korun a přitom to nebylo rychlejší než ADSL,ale mnohonásobně dražší.Navíc když v obci vypli proud to také nefungovalo,protože tam nemají záložní agregát!Tak jsme to odhlásili a přešli nazpět k O2.
Někdy v létě jsem napsal ve svém příspěvku,že ten pokrok jaký tady máme je doslova ohromujicí,ale že mi to zde někdy připadá jako když u blbejch na dvorku zhasnou.Pak když mě přešel vztek jsem si uvědomil,že jsem mohl někoho urazit a přemýšlel jsem jestli nemám napsat omluvu,ale když to tak sleduji,tak si myslím,že to byla asi trefa do černého.
Já si zde netroufám ani v nejmenším určit hranici mezi něčí blbostí,bezohledností a sobectvím.Na to si musí odpovědět každý sám.

Jiří KNAP,

re: re: re: Výstavba chodníků v Kunicích , vložen: 2012-11-30 19:07:58

Vážení,
V naší obci máme vybudovaných několik set metrů opravdu pěkných chodníků,včetně velice pěkného veřejného osvětlení.Předpokládal jsem,že naši obecní zastupitelé jsou si vědomi skutečnosti,že tyto chodníky mají sloužit k bezpečné chůzi všem občanům a jejich dětí.Proto naprosto nechápu zůžení chodníku odhadem asi v 30 metrech na pouhých ani ne 80 cm šířky,kousek nad prodejnou potravin,kde chodí nakupovat velké množství občanů!Může se velice snadno stát,že když nějaká mladá paní pojede nahoru s kočárkem,tak všichni chodci ze slušnosti vstoupí do vozovky a v tom vidím velký problém.Ti chodci půjdou stejným směrem jako přijíždějicí auta,která s kopce jedou v podstatě na volnoběh velice potichu ,tak když těmi chodci bude skupina bavících se školáků,nebo nějaký starší občan který již špatně slyší a v roztržitosti vstoupí do vozovky,tak může velice snadno dojít k tragédii!!
I zde měla být šířka chodníku zachována a nacházelo se hned několik řešení.:
a/ obecní zastupitelé měli požádat majitelé těchto zahrad k odprodeji po celé dělce asi o 80 cm zahrady,nebo
b/na opačné straně silnice je asi 140 cm ke plotům včetně metr široké a nejméně 80 cm hluboké škarpy.Ta se mohla zasypat kamením,vozovku tímto směrem posunout a voda by mohla téci v podstatě po povrchu v betobovém korytě. prodávají je v různých velikostech skoro ve všech stavebninách!!
c/nebo na silnici mohli dát dopravní značky zůžená vozovka,omezit zde rychlos + z každé strany značku přednost před přijíždějicími vozidly a z opačné strany značku dej přednost protijedoucím vozidlům!!
Bezpečnost občanů a jejich dětí by měla mít naprostou prioritu!!,ale na to naši obecní zastupitelé naprosto kašlou.!!!Začalo to například kadiboudama na autobusových zastávkách,kde jim zřejmě nedocvaklo,že tyto budky by měly chránit občany před povětrnostními vlivy,tj v létě chránit proti dešti a slunci a v zimě proti sněhu a mrazivému větru a ve svém lemplovství ani nedojeli si nějakou tu autobusovou čekárnu oměřit jak má být veliká a jaký má mít přesah střechy,aby to plnilo svojí funkci!!!
Mě v této chvíli hřeje pocit,že jsem nešel k volbám do obecního zastupitelstva.Mnohé jsem podle jména neznal a mezi ostatními které znám byli 3,kteří velice často tráví svůj volný čas v místní hospodě a podle toho to zde takhle vypadá!! A ožralové nemají v obecním zastupitelstvi nic co pohledávat !!!
Drazí Kuničtí obecní zastupitelé a proboha aby nedošlo k omylu - to drazí není myšleno jako zdvořilé oslovemí,ale že se nám všem velice prodražujete!! Těch 30 m takto dojebaných chodníků by jste měli dostat k náhradě!!!!! A až se zase budete chtít populistickým způsobem producírovat jako mediální hvězdy v regionálních časopisech,tak se všichni nechte vyforografovat u této parodie na chodník,který svou šířkou spíš připomíná běžeckou dráhu pro potkany,aby všichni lidé na okrese se přesvědčili o Vašem lemplovství!!!
Tady bych chtěl požádat občany aby byli aktivní a chodili na zasedání obecních zastupitelů a velice důkladně je kontrolovali,aby nedošlo k dalšímu plýtvání našich peněz a vzhledem k tomu,že tyto chodníky by měly mít životnost minimálně 150let,tak aby si budoucí generace lidí křeří tu budou žít po nás nemysleli,že zde žila generace naprostých kreténů!!

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa