Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Ostuda webu obce , vložen: 2012-11-22 19:57:08

Vážení spoluobčané,
bohužel tato platforma už dlouhou dobu pro zastupitele obce není hodná jejich zájmu. Kdysi někteří zastupitelé k podnětům na tomto webu vyjadřovali svůj názor. Asi je názory spoluobčanů už nezajímájí . Ze zákona je postačující, když je aktuální úřední deska (ta fyzická u OÚ), ale kdo bude v dnešní době internetu běhat k OÚ, aby si to četl.
Pokud si prohlédnete webové stránky obce, tak úřední deska rozhodně není aktuální. Poslední pouhý výpis usnesení zastupitelstva je ze dne 25.6.2012. Že by se zastupitelstvo za posledních 5 měsíců na ničem neusneslo je také možné, ale málo pravděpodobné. Vzhledem k tomuto stavu jsem podal stížnost na OÚ a starosta s odsouhlasením zastupitelů, jak je uvedeno v písemné odpovědi, nepochopili co je požadováno, i když byly 9.5.2012 místo požadovaných zápisů veřejného (neveřejné je protizákonné – i takové starosta vyhlásil) zasedání a usnesení zastupitelstva zveřejněny pouze výpisy z usnesení zpětně od roku 2010.
Postoj starosty obce a zastupitelstva jen svědčí o arogantním a neomluvitelném přehlížení oprávněných požadavků občanů obce na informace poskytované způsobem, který odpovídá 21 století.
Tento stav usvědčuje zastupitele obce v čele se starostou, že ani neznají obsah webu obce. Pokud by své pověření zastávali odpovědně, zjistili by, že na webu obce je okno „Obecní úřad“, podokno „Nejdůležitější předpisy“ a na poslední řádce „Platné obecně závazné vyhlášky a usnesení zastupitelstva (ne pouhé výpisy z usnesení).
Samo zastupitelstvo na webových stránkách uvádí, že pro občany jsou nejdůležitější usnesení zastupitelstva. Původně tam byly uvedeny i zápisy zasedání zastupitelstva, které většina obcí v anonymizované verzi na svých stránkách uveřejňuje. To už zmizelo.
Nevím, jak jste spokojeni s informacemi, které jsou uveřejněny na oficiálním webu obce.
Já jsem velmi nespokojen s tím, že starosta obce, i přestože byl předložen formou petice požadavek na zveřejňování anonymizovaných zápisů zasedání a usnesení zastupitelstva na webu obce, tento oprávněný požadavek bojkotuje, s odůvodněním utajení „strategických záměrů obce“.
Správní řád 500/2004 Sb. §4 (1) správnímu orgánu ukládá povinnost veřejnosti podle možností vycházet vstříc.
Bohužel starosta včetně zastupitelů nechtějí, aby jim občané obce viděli „do kuchyně“.
Asi se dějí nějaké nekalosti !!! Jiné vysvětlení pro tento neakceptovatelný přístup není.

Ing. Petr ŠTEGL,

re: Ostuda webu obce , vložen: 2012-12-04 15:30:35

Zdravím Vás pane ing Štegle a za Váš tento velice hodnotný příspěvek nelze jinak než poděkovat.
Když už zde připomínáte absenci dialogu Obecního úřadu s občany,tak je nutné velice urychleně zmodernizovat stávajicí telefonní rozvody.Ta přenosová rychlost internetu je doslova ničemná a tak jsem si sehnal nějaké informace:
Myslím,že v této době můžeme být všichni rádi,že ten internet tady takhle blbě funguje,nebo že vůbec funguje.Tento telefonní rozvod v obci primitivnějším způsobem již nelze udělat a tyto hnusné černé kabely,které se nám všem ve větru houpají nad hlavama,jsou projektovány na telefonování a na samé hranici únosnosti lze na nich i faxovat,ale nejsou vhodné na kvalitní přenos datových souborů a zpráv.Proto ta pomalá přenosová rychlost,kterou ještě zpomaluje značná vzdálenost tel.ústředny.
V našich obcích žije velké množství velice významných lidí, jako je Ministr vnitra Honza Kubice,různí ředitelé a generální ředitelé,špičkoví manažéři významných nadnárodních firem,pracovníci centrálních úřadů,Finančního úřadu Říčany,v obci jsou významné závody jako je Bona Vita,Dvořák pečící trouby, a velké množstní nejrůznějšícj sro či živnostníků a všichni tito lidé potřebují mít k dispozici vysokorychlostní internet a nejen oni!
Každý z nás má nějaké děti a nemusí být zrovna studenti vysokých nebo středních škol,ale kvalitní internetové připojení potřebují dnes již žáci základních škol! Do naší obce je již nejméně 7 let zavedený optický kabel,který vede od Popovic mezi lesíkem a vodárnou podle asfaltové cesty a je vyveden do betonové skříně poblíž křižovatky do Žlábek a bude v podstatě nemožné dělat další rozvody po obci bez bourání právě dokončovaných chodníků!!
Obecní zastupitelé by měli nechat vyprojektovat trasu rozvodů optických kabelů v podstate od domu k domu a od zahrady k zahradě jako když se před léty dělala elektrifikace obce a když si v Kunicích nechali zaasfaltovat a zadláždit centrum obce,tak začít s minimálními náklady od periferie obce směre ke středu a ať se tam nakonec v tom centru obce z toho třeba zbláznějí,když jsou tací "borci"!
Mojí tchýni na Praze 4 zavádějí optický kabel do domu a garantují přenosovou rychlost 60Mb/s,až 200 televizních progtamů v HD kvatitě,křišťálově čistý zvuk při telefonování,naprosto brilantní práci faxu a mnoho dalšího.Ale těmto našim hospodským Kunickým dinosaurům tato technologie asi pro občany připadá naprosto zbytečná.
Skutečnost,že tuto špičkovou technologii využívají pouze naši dva obecní zastupitelé,kteří si optické kabely zavedli do svých soukromých baráku a pak už nikdo nic pokládám za naprostou dobytkárnu!!!

Jiří KNAP,

re: re: Ostuda webu obce , vložen: 2012-12-04 18:04:18

omlouvám se za nepřesnost,v té rychlosti jsem udělal chybu,přenosová rychlost vysokorychlostního internetu co na Praze 4 nabízejí je 60 000 Kb/s

Jiří KNAP,

re: re: re: Ostuda webu obce , vložen: 2012-12-08 11:43:41

A zase chyba,má to být 60 000Mb/s.To je tak když to člověk píše v pracovní době a než to opíše z prospektu,tak u toho vyřizuje ještě několik tel.hovorů.Ale snad si rozumíme.

Jiří KNAP,

re: re: re: Ostuda webu obce , vložen: 2012-12-08 11:49:26

A zase chyba,má to být 60 000Mb/s.To je tak když to člověk píše v pracovní době a než to opíše z prospektu,tak u toho vyřizuje ještě několik tel.hovorů.Ale snad si rozumíme.

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa