Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

OMLUVA!? , vložen: 2012-12-16 16:58:15

Vážení,
11.12.dopoledne k nám volal pan starosta ing.Šíma a podle mého názoru se pohrdavým způsobem vyjádřil o místním Hyde parku s tím že to nebude komentovat,ale že jsem ho napadl tím,že má do svého domu zavedený optický kabel,dále dodal že Judr Růžička také ne a že obecní úřad nic nezanedbal,protože pod chodníkovým tělesem je položený optický kabel a že neví o co mi jde a že očekává ode mě veřejnou omluvu.
Manželka se mě zeptala kdo volal a co chtěl,pak se velice rozčílila,řekla jenom vytoč mi ho a začala se panu starostovi omlouvat.Jí nezajímalo co jsem napsal,ale že jsem vůbec něco napsal,protože moje rodina s velkou nelibosti vnímá skutečnost,že občas něco napíši a už jsem jim asi 4x odpřísáhnul,že se na to psaní vykašlu a opět jsem to porušil.Myslím,že by se asi panu starostovi až tak ochotně neomlouvala,kdyby si uvědomila,že díky tady tomu jejich bezkoncepčnímu hurá systému přišla o velkou částku peněz,které jsme zcela zbytečně investovali - nejprve nás mnohokrát ujišťovali,že kanalizace a voda v naší ulicí nebude,protože není ve vlastnictví obce,tak jsme vybudovali 30m hlubokou studnu o průměru 140cm,vysoce výkonné vodní čerpadlo Grundfos s elektronickou regulací které dokáže zásobovat nejméně 5 RD při jakémkoli množství odběru vody,16 kubíkovou žumpu,pak v ulici položili vodu a po půl roce to znova rozkopali a položili kanalizaci a následně nám naúčtovalu 72000Kč za zhodnocení pozemků,že by mohla s cestovní kanceláří podniknout minimálně 3x cestu kolem světa!! a jak je vidět,tak tenhle stupidní amaterismus zde pokračuje do součastnosti!!
Já jsem přímo nenapsal,že má pan starosta zavedený optický kabel do svého domu - to není v mém příspěvku,ale pan starosta je přímo odpovědný za tuhle prasárnu!!Judr Růžička se zde pasoval když se jedná o zviditelnění zámečku do role naprostého lidumila a když mohl zde pro občany udělat něco hodnotného,tak si optický kabel nechal sobeckým způsobem natáhnout pouze pro sebe přes půl vesnice a s místními si vytřel zadek!!!
Pane starosto,nechtěl bych Vás poučovat,ale ten kabel pod právě dokončeným chodníkem je občanům platný jako mrtvému zimník.To by se musela u každé nemovitosti v právě dokončeném chodníku vykopat 80na 150cm velká jáma,kabel přerušit,napojit ho do telekomunikačního sloupku a zase v zemi napojit.To znamená každý uživatel /dvě podzemní svorkovnice/ a to by jste ten kabel naprosto znehodnotili,protože je nebezpečí vniknutí do něj vlhkosti.Pokud to nevíte,tak kabely se zásadně svorkují nad zemí!!
A co se týká omluvy,tak to se musím omluvit naprosto všem.:
Omlouvám se místním vesničanům,že jsem napsal,že zde doslova v devadesátých letech vydrancovali zámeček a přilehlé servisní budovy a když už tam nebylo co ukrást,tak si ze zámecké zahrady udělali gigantickou černou skládku.
omlouvám se místním vožralům a feťáků,že jsem napsal,že po obci jezdí automobily zchlastaní a sfetovaní v odpoledních a nočních hodinách.
Omlouvám se dvou obecním zastupitelům,kteří si z montáže vodoměrů udělali výhodný kšeft,že jsem si po více jak roce čekání tento vodoměr namontoval sám,
Omlouvám se dalším gaunerům,že jsem napsal,že umožnili prodej dvou mladým rodinám s malými dětmi parcely částečně na zavezené odpadky a černou skládkou silážní jámě!!
Omlouvám se Judr Růžičkovi,že jsem se v jeho objektu zámku Berchtold nemínil stále nechávat při akci Hoši v akci šidit a okrádat,protože jsem si zde připadal jako koštér a ne jako člověk který si zaplatí večeři a když se mi to stalo po čtvrté,tak že jsem to zveřejnil.Ale i za to že jsem ho zde upozornil,že ani neslavně známí kolotočáři Kočkové se nechovají na matějské takhle hlučným,balkánským způsobem atd.atd.
Omlouvám se ,že jsem upozornil na nedostatečné dopravní značení a na bezohledné parkování vozidel bezohlednými občany atd.atd.
Omlouvám se místním zlodějům,kteří zde vykrádají rodinné domy,a pokud jsem ještě s omluvou na nějaké gaunery zapoměl,tak ať mi prominou.
Tento týden místní masér velice pobavil mojí ženu,když jí řekl,že když masíroval pani Šímovou,tak mu řekla,že velice lituje mojí ženu,že žije s takovýmhle člověkem jako je Knap,který zde patří společně s ing. Šteglem k největším stěžovatelům.Tak s tímhle musím naprosto souhlasit,ale úplně jinak,než to pani Šimová myslela a asi si mě s někým spletla.
Já nejsem člověl který by se oženil,udělal si 2 děti,pak si nabalil mladou kočku a rozvedl se. Tím pádem přišel o 75% rodinného majetku,pak bych si pořídil další děti,následně zázračně zbohatnul,zakoupil velké pozemky,nahnal bych sem různé stavební firmy a chodil bych zde jako zmrzlej s rukama v kapsách a nebo seděl pod slunečníkem a polejval bych si jazyk a dásně drahými nápoji!
Když jsme sem před skoro 60-ti lety přijeli,tak jsme byli vůbec ti nejchudší lidé co tu byli.Otec se na nás vykašlal když mě bylo 9 a bráchovi5 let. Moje matka pracovala jako kuchařka v komunistickým hotelu Praha a než šla do důchodu tak měla odpracovaných 50 let!A to pracovala každý den většinou 12 hod. a o víkendech vařila postupně několika prezidentům republiky ve vladním rekreačním středisku na Orlíku. Já jsem měl každé zaměstnání,kde jsem každý měsíc odpracoval 300 - 400 hod!! a manželka byla na všechno sama.
To co zde dneska máme je výsledek 50-ti let práce mojí matky,dnes již 50 let práce mojí maličkosti,44 let práce mojí ženy a 20-ti let velice tvrdé práce mého syna!!!!
A pani Šímová nepleťte si pojmy - každý kdo zde píše na internet si nestěžuje,ale upozorňuje na problémy,dává podněty obecním zastupitelům ke zlepšení jejich práce a Váš manžel by měl s těmito lidmi manažérsky pracovat,vysvětlovat a radit,protože každý z nás který zde píšeme ,když už zde bydlíme,tak máme upřimný zájem aby to tu k něčemu vypadalo.
Kdyby si chtěl někdo stěžovat,tak napíše dopis na Nejvyšší kontrolní úřad a zařídil by Vám zde takové tóčo,že by možná byla mnohým velká košile malá.Ale to se zatím nestalo a doufám že nestane!!

Jiří KNAP,

re: OMLUVA!? , vložen: 2013-01-04 15:47:42

Nevím za co se omlouváte p.Růžičkovi a p. Šímovi,oni za to opravdu nestojí a nevím co pro obec udělal p.Růžíčka.

jana,

re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-01-04 16:58:28

Dobrý den pani Jano,
děkuji Vám za Vaš příspěvek.
Já se v podstatě neomlouvám,ta moje omluva je napsaná v podstatě jako ironie.Ono jak správně píšete není za co se omlouvat.Ta situace zde se za posledních pár let mnohonásobně zlepšila.Dnes již není o víkendech vidět po večerech u hospody někdy i 60 automobilů.Já jsem se v životě nesetkal s tak masivním nedodržováním dopravních předpisů co se týká nedodržování předepsané rychlosti v obci,alkoholu a drog za volantem,nejrůznějších zlodějen atd.atd.
Ono je to náramná sranda do té doby než se něco stane,ale ty konce jsou velice smutné a nevratné.Myslím,že nikdo z nás si nepřeje,aby nějaký notorický vožrala mu zde autem zmrzačil nebo zabil někoho z rodiny.Musím zde pochválit práci policie,i když jim Kalousek ubral finance,tak jsou v naší obci vidět.Já jsem za poslední rok již dvakrát byl kontrolován policií na alkohol a naše paní účetní také.
Já jsem si to zde před léty pojmenoval zatuchlým pařeništěm,ale to již dnes až na pár vyjimek neplatí.
Přitom zde bydlíme ve velice pěkné krajinné oblasti, 400 až 500 metrů nad mořem,15 km od hlavního města,první lesy za Prahou atd.prostě nádhera.Cizinci se kterými jsem se dal do řeči jsou zde tímto místem fascinováni.Asi před dvěma roky mi Holandští manželé řekli,že ani nemusíme jezdit na dovolenou,protože zde máme dovolenou po celý rok.
Podle mého názoru je zde potřeba důsledná kontrola obecních zastupitelů občany,kteří by měli mít na zřeteli skutečnost že oni tu jsou pro nás a ne my pro ně a aby se zde racionálně využívaly obecní finance.Pak ve velice krátké době budou naše obce jedna velká kvetoucí zahrada!

Jiří KNAP,

re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-01-16 20:40:05

Víte, jedna věc je, co zde píšete. Ale druhá, velmi pozitivní je, že pan starosta Ing. Šíma, čte tuto diskuzi. Tímto ho velice zdravím, přeji vše dobré a doufám, že kromě čtení zde občas i něco napíše. Myslím, že zde HydePark proto je a také uvažuji, že opravdu se zde nevyskytuje nic závažného či dokonce protiprávního.

,

re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-01-18 19:33:12

Zdravím Vás pane ´ a děkuji že jste se zapojil do diskuse.
To že považujete za velice pozitivní skutečnost to,že pan starosta si čte tuto internetovou diskusi je sice hezké,ale nejen podle mého názoru je to velice málo.Žijeme již ve třetím tisiciletí, v době internetu a osobních počítačů a jsem přesvědčený,že v našich obcích se nenajde dům,kde by nebyl počítač.V mnohých rodinách má každý člen rodiny svůj stolní počítač a mnohdy ještě přenosný notes,a to je velice pozitivní zjištění.
Velice pěkně a srozumitelně to napsal pan ing. Petr Štegl.Obecní úřad sice neporušuje zákon tím,že naprostou většinu informací vyvěsí na nástěnku před Obecním úřadem,ale kde to jsme? Tyto informace pro občany by měly být uveřejňovány i na internetu.Ten kdo počítač nemá si to dojde přečíst k OÚ a my ostatní by jsme si to mohli přečíst z pohodlí svého domova a nejen to.Navíc by zde mělo být naprosto transparentním způsobem uveřejněné obecní účetnictví,aby jsme měli všichni přehled,jak se zde hospodaří s našimi penězi!!Na to jako občané máme naprosto nezpochybnitelný nárok.atd,atd.Já jsem pane ´nenapsal že by se zde dělalo něco jak píšete závažného a protiprávního.Tak ale když je to zde všechno tak křišťálově čisté,tak proč se zde spousta věcí dělá jak se říká pod pokličkou? - jak tvrdí pan starosta z taktických a strategických důvodů?
Když se podiváte na to obrovské množství nových domů které se v posledních 20-ti letech zde postavily - tak každý z těchto lidí je svým způsobem úspěšný ve svém oboru a tyto mimořádně talentované lidi by jsme měli podchytit a velice pozorně jim naslouchat.Pan starosta by měl v předstihu na internetu vždy uveřejnit podnikatelský záměr OÚ a co nejvíce těchto lidí by se mělo na dané téma vyjádřit a pan starosta po zvážení všech pro a proti by měl vybrat to nejlepší řešení.
Snad si rozumíme.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-03-13 18:32:19

Zdravím Vás pane ´ a ještě jednou si dovolím reagovat na Váš příspěvek ze dne 16.1.2013 20,40 hod, kde jste spokojený,že pan starosta si občas přečte zdejší diskusi a tímto ho velice zdravíte.
Děláte na mě dojem velice slušného člověka,nebudete asi patřit mezi nejmladší a dovolím si zde a to nejen pro Vás napsat několik postřehů pro zamyšlení.
Když byl starostou Josef Málek,tak se zde vybudovala plynofikace,kanalizace,obecní voda a mnoho dalšího a pak bohužel starosta Málek onemocněl a na funkci starosty bohužel rezignoval ze zdravotních důvodů.
Pak se už za starostování ing. Šimy začaly dělat přípojky kanalizace a vody a nebudu daleko od skutečnosti,že se nejdříve připojili obecní zastupitelé,pak připojili sami sebe Ti dva obecní zastupitelé,co si to sami sobě přidělili jako výhodný kšeft,a následně připojoli ještě několik kámošů,soudedů atd...
Samozřejmě se každému z nás těmito investicemi zhodnotil jeho majetek,za které bylo nutné zaplatit.
Doslova chorobná touha a lačnost po penězích našich zastupitelů musí být každému zřejmá a tak na sebe nedala dlouho čekat první dobytkárna. Rozhodli tak,že kdo má připojenou vodu,tak za zhodnocení pozemku nebude platit nic a těm ostatním to řádně naůčtujeme!!

Do obce máme již asi osmým rokem zavedený optický kabel,který je dvanáctižilový a každá žíla je schopna přenést najednou až 360 000 tel hovorů,nebo E-mailů,televizních programů,faxů,internetového telefonování skoro zadarmo a mnoho dalšího v dokonalé kvalitě která až vyráží dech.Na tuto pokročilou technologii naši zastupitelé doslova po mnoho let kašlou,pouze v současné době slouží jednomu našemu zastupiteli,který si ji nechal zavést pouze pro sebe přes půl vesnice do svého soukromého zámečku!!
V obci máme přenosovou rychlost internetu jak kdy 500 - 2500, ale po optice máte na vybranou rychlost 30 000,nebo 60 000, nebo 120 000 kb/sec. Je to samozřekmě rozlišeno finančně + balíčky TV programů k tomu!! Zde máme zavedenou do obce takhle fantastickou technologii , na kterou naši obecní zastupitelé doslova kašlou!!
Budují se zde chodníky,ale našim obecním zastupitelům jaksi uniklo,že mají sloužit občanům a především jejich dětím k bezpečnému chození!Když se na těchto chodníkových atrapách potkají dvě maminky s kočárkama,tak se nevyhnou !!Zde měli zastupitelé odkoupit od každého 1m zahrady a mělo se to udělat pořádně.Takhle je to nefunkční paskvil,který akorát bude zneužit zastupiteli k populistickým účelům!!! Jsou to naprosto vyhozené naše peníze!!

Ministerstvo financí určilo daň z nemovitosti,ale s dovětkem,že tuto daň může starosta obce navýšit dle vlastního uvážení až na pětinásobek.Už před čtyřmi roky,kdy asi 4 obce navyšili o 0,25 jsme platili trojnásobek,jako město Říčany!!To si nikdo na okrese Praha - Východ nedovolil.Kolik to bude letos nevím,ale asi to bude jako obvykle pěkná nehoráznost.

Stočné ve Vidovicích je prakticky jednou takové než v obci Rudná. Jste přesvědčen pane ´že vaše Ho..o,které každý den splachujete se nějak zásadně liší od toho co splachují občané v obci Rudná aby zde muselo být stočné né o pár procent,ale hned o 100% vyšší ???

V Lomnici se nyní buduje kanalizace a tak se Vážení připravte na to,že Vám pak naprosto nehorázným způsobem tihle místní gauneři kteří obhospodařují čističku odpadních vod začnou řádně pouštět žilou!!

Všichni zde na štěstí žijeme v tržním prostředí a každý má možnost si ceny porovnat a zboží objednat doporučuji v Německu,Anglii, U.S.A. Honkongu, ale proti těmhle bezcharakterním grázlům nemáte obranu.
Zde by na ochranu občanů měl velice důrazně a razantně zasáhnout obecní úřad!!!
Tady by mě vůbec nepřekvapilo pane ´kdyby jste zde nostalgicky vzpomínal na bývaláho starostu Pepíka Málka,který je naprosto rovný chlap a tuto svojí funkci pokládal jako službu všem občanům našich obcí a něco posobného za jeho starostování se zde nedělo,nebo alespoň o tom nevím.Tady si pane ´na rozdíl od Vás dovolím velice upřímně pozdravovat Pepu Málka a popřát mu hodně zdraví.
Zde bych uvítal stanovisko předsedy kontrolní a revizní komise OU Kunice,aby nám všem vysvětlil, jak je něco takového v našich obcích možné???

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-03-14 21:14:40

Pane Knape,

prosím Vás měl by jste se nechat vyšetři u lékaře, a to myslím upřímě v zájmu Vás, Vaší rodiny, sousedů a čitatelů Hyde Parku. Vy tam napíšete příspěvek, který i Vás naštve tak sám na sebe zareagujete, napíšete ještě delší, hloupější a lživější příspěvek. Tímto se "nějak" zacyklíte a sám sobě a slušným lidem ubližujete. Vy tomu co píšete snad už i věříte. K poslední lži cituji:
"Na tuto pokročilou technologii naši zastupitelé doslova po mnoho let kašlou,pouze v současné době slouží jednomu našemu zastupiteli,který si ji nechal zavést pouze pro sebe přes půl vesnice do svého soukromého zámečku!!" Je to jinak. Firma T-mobil, mi zajistila bezdrátové napojení, které jsem si musel a musím hradit sám. Vysílač je
na silu Pragosoja. O optickém kabelu nic nevím, ukažte mi kde vede a kam?. Co ale vím, že za posledních 6 let se v obci změnilo hodně. Na rozdíl od Vás, který nehcete pro obec nic dělat např. v zastupitelstvu a většinou jen kydáte hnůj na normální lidi.

Je to zásluha především celého zastupitelstva a starosty v čele. Není on, nejsem já, nejste vy bez chyby. Taky se některé věci nedaří, nepovedou nebo trvají dlouho, to máte v něčem pravdu. Ale pište to, co víte a máte ověřené. Vy jste jak někteří novináři.

Mrzí mě když píšete nepravdy o mém otci, o firmě, o zámečku, který je sice soukromý, ale je zde volně a zdarma přístupné krásné obecní muzeum, kulečník, dětské hřiště a mini ZOO. Víte, něco například o zakladateli muzea kunickém rodákovi MUDr. Františku Oldřichovi? Jaký to byl úžasný člověk, co uměl, co prožil, co napsal a jak se vyjadřoval k dění v obci. Z toho by jste si měl vzít příklad, Ten by Vás mohl inspirovat. Nebudu psát co obec, zastupitelé,p. Šíma, p. Konopáč, p. Hašek, p. Hirsch, p. Háček či já pro obec udělali a děláme. Každý kdo to chce vidět to vidí, kdo nechce nebo má své mindráky, to uvidí ve zlém. Neprávem kritizovat, ubližovat lidem, psát lži je tak snadný ale věnovat obci 5 hodin v týdnu, to je za rok skoro 11 dnů za rok, za 6 let 66 dnů, to jsou již 2 měsíce života a číst ty Vaše promiňte "bláboly" to už po nás nechtějte.

Můžete přijít na zastupitelstvo a na veřejném zasedání jsem Vás také neviděl. Snažím se být slušný, ale pane Knape, jděte s tím do p....., už Vám to musel někdo říct.

TAKŽE VYHLÁSÍME NOVÉ PRAVIDLO NA HYDE-PARK: TEN KDO NECHODÍ ŘEŠIT PROBLÉMY KONSTRUKTIVNĚ NA ZASTUPITELSTVO ČI VEŘEJNÉ ZASEDÁNÍ, NEBUDE PSÁT NEPRAVDY NA HYDE-PARK. POD TRESTEM ZVÝŠENÍ POPLATKŮ PRO OBEC ZA ÚČELEM ZŘÍZENÍ OBECNÍHO DRÁBA.

To bylo trochu humoru na závěr a dovolte Vám, pane Knape a všem čtenářům Hyde parku, abych Vám popřál pěkné jaro a pozval Vás na setkání rodáků, pamětníků a vojáků Kunic-Vidovic, Lomnice a Všešim, který se koná 8. 5. 2013 a začíná od 10. 3. 2013 mší, pokračuje na SOU, obci, zámečku, hřišti a bude nám hrát
fenomenální kapela "Žízniví dubáci". Pozvěte své známé, rodáky a pamětníky.

Pane Knape, jinak akci sponzoruje pár nadšenců, nechcete se k nám připojit a udělat dobrý skutek? Já Vás provedu muzeem a povím Vám jaký byl MUDr. Fr.Oldřich.

JUDr. Václav Růžička,

re: re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-03-15 13:23:37

Pane Judr Růžičko,

Především Vám chci poděkovat za Vaší dojemnou starost o mé duševní zdraví.Maraton bych určitě už neuběhl,letos mi bude 70,ale mozek mi jak se říká lidově ještě nesračkovatí.

Co se týká optického kabelu,tak žádná telekomunikační firma ho nikomu nezavede přímo do pokoje,ale tento kabel je ukončen v blízkosti cíleného objektu v telekomunikační skříni či sloupku.Pak následuje účastnická přípojka až do domu a tu jste asi ještě neuskutečnil. Asi se Vám nechtělo rozkopat ty nádherné
trávníky a zatím jste se spokojil s bezdrátovým provizoriem.Já Vám to nezávidím že ten kabel již máte jak se říká za plotem a určitě se připojte i já se budu chtít připojit.
Co se týká poplatků za zhodnocení pozemků,tak každému kdo je připojený na kanalizaci a obecní vodu,tak mu byla zhodnocena jeho nemovitost a pokud je ve Vás v obecním zastupitelstvu jenom trochu slušnosti,tak zde ty poplatky naúčtujete svým kámošům dodatečně.Akorát by jste je neměli nárokovat na sociálně slabších občanech,důchodcích a pod.!!

Naprosto nehorázným způsobem navyšovaná vašim obecním úřadem občanům daň z nemovitostí je skandální !Vždyť jsme obyčejná vesnice!!!Nebo je to za to že zde můžeme dýchat čerstvý vzduch?Ty nádherné moderní novostavby většinou vlastní mladí lidé s malými dětmi a Vy místo aby jste jim udělali nějakou úlevu,protože to mají většinou na půjčky,tak jim takhle pouštíte žilou!

Poplatky za psy - minimálně 98% majitelů psů má vlastní zahradu a ti psi nikde žádné veřejné prostranství neznečišťují! Tyto poplatky jsou z Vaší strany naprostá lumpárna.

Stočné - je skandálním způsobem předraženo!Minimálně o 100% jak jinde.Žijeme zde v demokratickém spolčenském zřízení s tržní ekonomikou.
Ale zde jsou občané vydáni na pospas nějakým místním parazitům,kteří provozují čističku odpadních vod a tady by ochranu občanů měl mít na starosti obecní úřad a zde jako zastupitelé občanů naprosto selháváte,protože zde nelze hovořit o tržním prostředí.Ten provozovatel čističky je jenom jeden a Vy jako zastupitelé by jste ho měli držet zkrátka ve prospech místním občanů,protože oni nemají na výběr aby si zvolili jiného provozovatele čističky!!

Pane Václave aby jsme si rozuměli,já se zde v žádném případě nesnažím znevažovat práci obecního zastupitelstva,již dávno jsem napsal,že ten pokrok ve srovnáním co tu bylo před 50-ti lety je doslova ohromujicí,ale já zde upozorňuji na nedostatky,které by se dít neměly a spočítáte je na prstech jedné ruky a jejich náprava by neměl být pro Vás co jste v zastupitelstvu až tak velký problém.
Předpokládal jsem,že se mi ozve předseda Kontrolní a revizní komise a odpoví nám vyčerpávajícím způsobem na kritická upozornění a místo něho jste se mi ozval Vy a veřejně jste mě poslal do prdele! Já se tomu chechtám a vím jak to myslíte a v žádném případě se neurážím.
Jistě uznáte,že komunikace obecního zastupitelstva s občany je naprosto nedostatečná.Zde máte co dohánět.

Chodníky - chcete mi snad říct,že ty chodníky jsou dostatečně široké,i když po řemeslnické stránce jim nelze nic vytknout,ale alespoň v místech kde to šlo mohly být širší.Třeba u odbočky do Žlábek mohly být o mnoho širší + někaká lavička atd.
Pokud se dobře pamatuji,tak Vašeho pana otce jsem nikdy neurážel.Právě naopak!Když mi zde před několika roky někdo napsal jaká jsem nula a abych se podíval na to co jste zde dokázal Vy,tak jsem doslova napsal že vás považuji za mimořádně talentovaného člověka,ale pokud bych si měl opravdu někoho vážit,tak právě Vašeho otce,který Vaší úspěšnou firmu založil.Můžete si to zpětně vyhledat.My jsme to tady všechno budovali pouze ve svém volném čase o dovolených a pod,protože jsem byl více jak 20 let neustále někde mimo.
A ještě jedno upozornění - udělejte si prosím u obecního úřadu kvalitní parkoviště .Vždyť je to pro vostudu co je tam kolem bahna. Za to Vás nikdo kritizovat nebude,spíš naopak.Vždyť to bude sloužit všem občanům.Takhle když zaprší,tak aby tam k Vám jezdili teréňákama!
Děkuji za pozvání na schůzi zastupitelstva a jestli nezapomenete tak mi pošlete textovku kdy bude.

S pozdravem Jiří KNAP
Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-03-16 10:47:21

Zdravím pane Judr Růžičko,
Ještě jednou bych si dovolil pokračovat v té diskusi,protože mimo jiné musím i pracovat a včera jsem skončil s prací ve 22,30 hod.Zůstaňte naprosto v klidu,já Vás jako Vy mě včera do prdele posílat nebudu.Takle se zpravidla chovají lidé když jim dojdou argumenty tak se začnou uchylovat k hulváctví a sprostotě.Docela jste mě překvapil,myslel jsem si že jste úplně jiný formát!!
Především mě zaujal Váš nástin nějakého Kunického náhubkového zákona,kde jste se sice snad v legraci snažil zastrašit občany aby stížnosti psali a doručovali pouze na OU Kunice a ne na net,jinak jim bude hrozit finanční postih a pak jste si z toho udělal srandu.
Mě fascinuje,jak vždycky šikovně dovedete diskusi přehodit na jiné téma a že se nikdy nezapomenete pochlubit,co všechno děláte zadarmo pro občany,aniž by se Vás na to někdo ptal.Tohle zpravidla dělají lidé,kteří mají jak se říká máslo na hlavě.

Rozkrádání dotačních peněz z EU je natolik velký problém,že už i Brudel odmítá do našeho státu posílat peníze.
Co říkáte pane soused, to asi musí být pro mnohé lidi kteří se pakovali na mnohamilionových dotacích z EU,když jim najednou policie české republiky zavřela jejich hlavního mecenáše.Ti lidé určitě v noci nemohou spát a přemítají co se asi všechno profláklo,jestli se policie spokojí jenom s kauzou zámku Buštěhrad,nebo jestli znova neotevžou kauzu Budišov,nebo snad nedej bože začnou prověřovat úplně všechny dotace ve středočeském kraji,které byly nasypány do nejrůtnějších soukromých zámků a zámečkům,které jsou zaměřeny hlavně na výdělečnou činnost?!!!
Co k tomu dodat? Podle mého názoru je obrovská škoda pro nás pro všechny,že Honza Kubice se nestal ministrem vnitra již před 15-ti roky. Už mohl být v našem státě pořádek bez takových nejrůznějších parazitů a jim podobných.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-03-16 19:42:46

Zdravím,

podle mě je ta hlavní myšlenka, kterou pan Růžička nastínil, dobrá. Když už má někdo hromadu stížností, není na škodu jít na veřejné zasedání a vyříkat si to z očí do očí. Ono je to někdy rychlejší, než psát kilometrové příspěvky do diskuzí. Věřím, že se tam někdy dojdete podívat... třeba se tam potkáme.

Jirka

swarm,

re: re: re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-03-16 21:11:34

Zdravím,

podle mě je ta hlavní myšlenka, kterou pan Růžička nastínil, dobrá. Když už má někdo hromadu stížností, není na škodu jít na veřejné zasedání a vyříkat si to z očí do očí. Ono je to někdy rychlejší, než psát kilometrové příspěvky do diskuzí. Věřím, že se tam někdy dojdete podívat... třeba se tam potkáme.

Jirka

swarm,

re: re: re: re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-03-17 09:55:13

Zdravím pane Jiří,
Na schůzi OU Kunice jsem byl naposledy asi před 10-ti lety.To co jsem jim tam v dobré víře řekl se jim asi moc nelíbilo,protože to vůbec nedali do zápisu ze schůze.tak jsem si řekl,že tam chodit nebudu.
Pan ing. Petr Štegl se zde také vyjádřil,že na schůze OU Kunice od jisté doby přestal docházet.Není tam něco prohnilého? a Jindra Konopáč je bohužel jenom jeden!
Do obecního zastupitelstva si občané zvolili jedny z nejbohatších,ne li vůbec nejbohatší občany našich obcí.Já to plně respektuji.Nyní bych byl nerad,aby to někdo bral osobně,ale typická povahová vlastnost mnohých novodobých zbohatlíků v jejich profesním životě je naprostá bezohlednost s absencí sociálního cítění k ostatním! A mnohdy aniž by si to ti lidé uvědomovali,když jsou jak se říká v balíku, se tyto jejich povahové vlastnosti promítají i do jejich osobního života.
Mě by zajímalo,jestli má OU Kunice nějaký sociální program k sociálně slabším občanům,rodinám s malými dětmi či důchodcům,kteří nemají možnost dalšího přivídělku,že by se jim např. neúčtovalo stočné,neplatili by daň z nemovitosti,poplatky za psy nebo jenom nějakou simbolickou cenu,Jak je postaráno o skutečně přestárlé spoluobčany a pod.
Zajímá mě program výstavby a modernizace obcí.
Ten vysokorychlostní internet je též velice důležitý a kdyby se měli občané i částněčně podílet na jeho realizaci,jako při plynofikaci a elektrifikaci obce,tak si tím významně zhodnotí svojí nemovitost atd.
Já si pane Jiří na nic nestěžuji,to co zde píši jsou dobře míněné podněty většinou směřované k obecním zastupitelům,za účelem zlepšení jejich práce ve prospěch občanů našich obcí.To co jsem měl na srdci napsat jsem jim již napsal a teď už je řada na nich aby konali.Byl bych velice nerad,aby si někdo myslel,že je zde všechno špatné.To v žádném případě. Mnozí návštěvníci naší obce nám obyvatelům našich obcí závidějí,že zde můžeme bydlet. Snad si rozumíme.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-04-12 11:57:25

Dobrý den.

Nebudu se vyjadřovat k detailnímu popisu technických záležitostí hospodářství p. Knapa a jiných sporů, ale toto se mně nelíbí:

\\\"měl by jste se nechat vyšetři u lékaře, a to myslím upřímě v zájmu Vás, Vaší rodiny, sousedů a čitatelů..\\\"

Já své zájmy znám a rozhodně nepotřebuji, abyste mě zastupoval.

Píšete něco o slušných lidech, ale sám dovolíte, aby individua na \\\"Vašem zámečku\\\" opakovaně slavili své cosi a pak hluboko v noci stříleli rachejtle. To by mně, slušného člověka ani nenapadlo, byť malé děti nemám. Vážím si totiž každého klidu v mém okolí. Zastavit takové zhovadilosti můžete sám. Je to přece Váš majetek.

Dále také píšete něco o tom, že za posledních šet let se toho hodně změnilo. Opravdu? Silnice již praská, protože nemá řádné základy a okraje. Podél ní jsou stále obyčejné strouhy, v nichž voda změkčuje podloží okrajů ... Tedy investice to byla nemalá, krátkodobá a promrhaná. Na mnoha místech chybí zrcadla, aby si řidič z vedlejší silnice nerozbil při výjezdu na hlavní ústa. Postavil se chodník. Dobře, ale jeho okraje jsou tak vysoko, že si případný řidič v nepříjemné situaci může minimálně zničit kolo. O okolní flóře radši nemluvím. Ta se s rozšiřováním zastavěné plochy stěhuje pryč. Tedy lidé, stěhující se z města ven za \\\"přírodou\\\" nakonec stejně nedosáhnou co chtějí. V takto nacpaných lokalitách si lidé koupí sekačky, pily a jiné levné vymoženosti a od pátku do neděle!! večer kultivují své pozemky více jak 95 decibely. Následně se řeší stížnosti a vydávají nařízení. Tedy čím více lidí pohromadě, tím více nutných regulí, tím méně volnosti atd. .

Bydlím zde mnohem více než Vašich zmíněných šest let, ale poslední dobu považuji opravdu za horší a horší. Byť to celé povrchním hodnocením vypadá \\\"pokrokově a moderně\\\". Doby, kdy se v některých místech pásli koně (dnes už jen na asi třech malých místech), v okolí byla spousta drobné zvěře a minimum nepořádku jsou pryč. Místo toho se zde plocha zastavuje a blížíme se \\\"kultivovaným\\\" mraveništím. Ale Vám z toho plynou ekonomické výhody přímo i nepřímo, tak proč byste tento všeobecně destruktivní vývojový směr neobhajoval.

Dále zde vyhlašujete nějaká pravidla a tresty. Snad to byl jen nevhodný pokus o žert. Ovšem dle uvedeného tučného písma si s tím moc jist nejsem. Názor na takový výrok ať si každý udělá sám.

Dále jsem si všimnul vřelé pozvánky od Vaší osoby na akci XY panu Knapovi. Tou pozvánkou se snažíte Váš názor/hovor/příspěvek pozitivně ukončit. Nemá to tedy se zábavou v obci zhola nic společného.

Chceteli něco pro obec udělat, tak sám. VŽDY bez nároku na odměnu hmotnou či nehmotnou, přímou či nepřímou a vždy bez napojení na obecní úřad. Ctěte nezávislost obce a respektujte její rozhodnutí, byť to může jít velmi nepříjemně proti Vám. Pak nebudete mít potřebu nařizovat a organizovat život jiným.

Jan,

re: re: re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-04-17 18:09:54

Pane Jane díky,pěkný příspěvek ale bohužel v Kunicích jsou jiná pravidla.

jana,

re: re: re: re: re: re: re: OMLUVA!? , vložen: 2013-05-06 21:59:59

Zdravím Vás pane Jane,

Napsal jste to velice pěkně,ale žádáte o ohleduplnost a slušnost člověka,který vůbec neví co to je.Tenhle gauner se tu již po několik let chová tak jako by mu to tady všechno patřilo!Na takovéto lidi neplatí nějaká prosba nebo žádost aby se tu slušně chovali,ale tady je nutný razantní zásah Obecního Úřadu proti němu!!
Přece není do nekonečna možné tolerovat jeho bezohledné chování jako je několikrát do roka velké ohňostroje doplněné silnými detonacemi v nočních hodinách,pouštění muziky přes silnou aparatůru,že je to slyšet i na opačném konci obce,hulákání do megafonů a mnoho dalšího.
Ve svém příspěvku brečel jak stará kurva,že za 6 let v obecním zastupitelstvu je to pro něj ztráta dvou měsíců života.Ale on je vychcanej jak díra do sněhu a je mu jasné,že Krajské a Obecní úřady jsou instituce,které žádný orgán nemůže v našem státě kontrolovat a podle toho se tady jako obecní zastupitel chová a tyto hlučné extenpore si pravděpodobně povoluje sobě sám!!!
Zde nelze při této příležitosti nevzpomenout na rozhovor Václava Fišera vloni v létě v časopise Respekt.Když byl v našem státě doslova ožebračen,tak se přesunul do Německa.Když si v jihozápadním předměstí Berlína na břehu jezera koupil dům,tak byl krátce na to pozván na Finanční úřad,kde dostal velice zdvořilý dotaz,za jaké peníze ta nemovitost byla koupena a jestli ty peníze byly řádně zdaněny.Jeho sousedé jsou v této prestižní části města jedni z nejbohatších lidí a nikoho ani ve snu nenapadne aby se tam někdo choval tak jako u nás tenhle vypatlanec!! Vybudoval zde takovýhle obrovský moloch,který po ekonomické stránce musí být naprostý propadák a ve vyspělých zemích na západ od našich hranic právě takovýmto objektům je Finanční policii a Finančními úřady věnována zvýšená pozornost,jestli tyto objekty neslouží jako pračka na peníze!!
Tenhle libovej frajírek by nejraději organizoval lidem jejich volno tak,aby nakonec skončili v jeho pseudozámku,aby je tam mohli řádně oškubat,vymýšlel by Kunické náhubkové zákony,posílal by lidi na lékařské vyšetření a když mu položíte několik nepříjemných otázek jak to tady vedou,tak Vás pošle jako obecní zastupitel místo vyčerpávajicí odpovědi veřejně do prdele!!
Tímto doslova nestoudným papalášským chováním docílil v mnohých případech toho,že když jdou místní lidé okolo Berchtoldu,tak místo návštěvy, radějí přidají do kroku,nebo šlápnou v autě na plyn.
Mě tenhle svazák vůbec nezajímá a je mi naprosto lhostejný.
Jenom si říkám pro mě za mě si tam v tom Berchtoldu perte špinavé prachy-pokud nějaké máte,chlastejte,fetujte,i čubčete se tam ale musíte u toho takhle nestoudným a skandálnám způsobem mlaskat???!!!

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa