Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Optické kabely od Kosmonetu , vložen: 2013-05-13 20:15:17

Vážení,
V posledním vydání časopisu Zápraží mě zaujal nepodepsaný článek" Optické kabely od Kosmonetu už i v Dolní Lomnici "
Tak to by bylo velice pozitivní zjištění,ale na plánku je vyobrazený připravovaný satelit a jako kdyby stará obecní zástava Lomnice vůbec nebyla.
Mě to zase připadá jako další lumpárna! Do Kunic máme zavedený optický kabel již asi 8 let a je ukončen ve skříni poblíž křižovatky do Žlábek a asi 2 roky je tento kabel prodloužený do Vidovic a je ukončen ve skříni u zdi Berchtoldu.Na rozvedení těchto optických kabelů naši obecní zastupitelé již hezkých pár roků kašlou.
Jako Dolní Lomnice je vyobrazený budoucí satelit a co Ti ostatní?!!
Mě tato skutečnost opět připadá jako naprosto zvrácené uvažování a jednání našich zastupitelů!
Oni zde preferují nějaké budoucí zbohatlíky a možná i budoucí nešťastníky kteří se mnohdy velice nerozumě zadluží a na občany našich obcí kteří zde žijí jako obvykle kašlou!!!
Tady by měli mít na zřeteli především kvalitu života našich občanů kteří zde již žijí!!! a né nějakých budoucích přistěhovalců!!
Mohl by se zde někdo lépe informovaný vyjádřit k tomu jaké jsou zde vlastnické vztahy a kdo si na tomhle satelitu především nacpe svoje vlastní kapsy? Jestli za tím není korubce a pod.Proč se zde na občany takhle dlouhodobě kašle a pak najednou taková přehnaná iniciativa na holé stráni pod lesem?
Předem děkuji.

Jiří KNAP,

re: Optické kabely od Kosmonetu , vložen: 2013-05-15 12:45:50

Dobrý den, neviděl bych to tak uplně černě, pravděpodobbně jde pouze o reklamu. Kdybyste si zjistil více o síti Kosmonet, tak byste zjistil, že Kosmonet je bývalá síť OBSM, která vybudovala velmi kvalitní WIFI síť na 5 GHz v "Ladově kraji" a nyní ji připojila do páteřní sítě internetu pomocí optických kabelů vedených v železnici, čímž výrazně navýšila rychlost ze současných 8Mbit. Připojit se tuším můžete ve Vašem případě pomocí přípojného bodu na kunické vodárně. Podívejte se na www.kosmonet.cz.

Jan Novák,

re: re: Optické kabely od Kosmonetu , vložen: 2013-05-15 23:19:51

Dobrý den pane Novák,
Já vůbec nemám ty nejmenší pochybnosti o profesionalitě f. Kosmonet.Mě se spíš jednalo o to,že zde máme v obci již mnoho let zavedenou optiku a vedení obce se tváří jako by se jednalo o naprostou zbytečnost pro místní občany a pak se budou přednostně dělat sítě v nějakém budoucím satelitu o kterém mi není jasné proč se zde buduje.Vždyť se jedná o jedno z nejhezčích míst co zde máme.Tu dopravní značku pozor jelení zvěř klidně mohou sundat,protože tam už nyní žádná není.
Přesto Vám moc děkuji za vysvětlení.

Jiří KNAP,

re: re: re: Optické kabely od Kosmonetu , vložen: 2013-07-11 11:48:55

Pane Knape, je přece nade vše jasné, že při budování infrastruktury je daleko jednodušší do stejné jámy s vodou, plynem, kanalizací a elektřinou položit i datové kabely než když to musíte kopat přes stávající komunikace. Navíc v Dolní Lomnici to platí developer, protože nové domy bez možnosti připojení k internetu by bylo skoro neprodejné. A pokud to nevíte, tak Kosmonet je obecní firma obce Mirošovice. Takže obec Kunice s tím nemá vůbec nic společného.

Josef Mašek,

re: re: re: re: Optické kabely od Kosmonetu , vložen: 2013-10-12 21:28:44

Zdravím Vás pane Mašku,
a omlouvám se za to že jsem Vám nepoděkoval za Vaši vyčerpávajicí informaci.Máte naprostou pravdu v tom,že když je v zemi rýha,tak je velice jednoduché do ní položit optické kabely.
Nevím jak u Vás,ale konkrétně u nás v ulici Březové se rýhovalo takhle:
Nejprve se položily silové el.kabely a na opačné straně ulice se položily kabely veřejného osvětlení,ale do dneška ty dráty koukají jenom ze země.
Následně do jedné parcely a to nechápu proč do jedné se zaváděl plyn.
pak položili do další rýhy plastové trubky obecního vodovodu a následně to znova rozkopali a položili kanalizaci!
Takže jenom tahle ulice byla 5x rozryta.Mám to nafocené i s datumy.
Tady se snad nemá cenu vyjadřovat k naprostému diletanství odpovědných lidí-zastupitelů obce.
Doufám,že snad někoho nenapadne zde dávat do souvislostí to,že jsem za totality působil v tajných službách a že bych snad chtěl škodit.Zatím jsem vždycky volil ODS a po komunistech se mi nestýská a jsem rád,že se za nima zavřela voda právě proto,že jsem jim jak se říká viděl až do žaludku.
Já nechápu,že je něco takového v naší obci vůbec možné.Možná by jsme zde mohli inspirovat autory postaviček pro děti PAT a MAT,ale může to posloužit k zamyšlení občanům,jak se zde hospodaří s našimi penězi.

Jiří KNAP,

re: re: re: re: re: Optické kabely od Kosmonetu , vložen: 2013-10-18 17:31:01

Ještě jednou Vás zdravím pane Mašku.
V mém minulém příspěvku jsem poukázal na to,že celá naše vesnice byla mnohokrát rozryta a to v mnoha případech naprosto zbytečně.Doslova skandální na tom je to,že nad našima hlavama se stále ve větru na sloupech houpají ty hnusné telefonní kabely a přitom mohly být naše obce za pár korun zasíťované optikou,kterou máme do naší obce zavedenou již minimálně 10 let.Ale to by se mnozí naši obecní zastupitelé nesměli na svět dívat přes pulitry piva a rundy panáků,ale museli by hledět více dopředu!! Právě obecní zastupitelé by měli být nositeli technického pokroku,měli by být aktivní a né aby jim musel napovídat a upozorňovat je na nedostatky nějaký Knap. Tohle by měl dělat především pan starosta!!
Co se týká toho satelitu v Lomnici,tak si dovolím udělat malé přirovnání -
Ve Stránčicích je již několik let připravená obrovská obytná lokalita-satelit -Zahrady Strančice a je tam postaveno pouze několik málo domů.
Přitom Strančice mají Obecní úřad,lékařské středisko,perfektní vlakové spojení do centra Prahy,školu,školku,několik obchodů,restaurací a mnoho dalšího.
Naproti tomu ten budovaný satelit v Lomnici nemá z toho co jsem jmenoval vůbec nic. Snad jen to,že když začne Bona Vita "vařit jedy",tak ten nasládlý zápach jako když se pálí mrtvoly se bude podle toho jak foukají větry linout především do tohoto satelitu!!!
Jako podnikatel přeji samozřekmě těm developerům mnoho úspěchů,ale nevím,nevím!

Jiří KNAP, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa