Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-20 14:54:17

Pravděpodobně to co tady v Kunicích dýcháme nám mohou tak maximálně závidět obyvatelé Ústí nad Labem a Ostravy!
Obec má z jedné strany dálnici D1 a z druhé Bona Vitu se svým charakteristickým zápachem.A mezi těmito dvěma subjekty se vyskytují i občané,kteří se chovají a jednají bezohledným způsobem k těm ostatním!
D1 nikdo nezruší,ale v kompetenci státu je aby na výrobce a prodejce tlačil aby prodávali a vyráběli auta,která mají katalyzátory a filtry pevných částic ve výfukovém systému a na ředitelství silnic a dálnic tlačil,aby budovali protihlukové stěny jak to dělají České dráhy.
Dopadli jsme tak,že když rodiče chtějí aby jejich děti uviděli jak vypadá živá drůbež,tak musejí navštívit minizoo v areálu zámku Berchtold.Pak mají možnost volby: buď si zajdou na občerstvení do zámecké restaurace,od které asi 50 kroků začínají obrovské chlévy i s přemnoženými potkany a nebo dojdou popř. dojedou o kousek dál do restaurací,kde to nesmrdí.
Bona Vitu bych nezatracoval,je to závod na výrobu potravin,ale proč není už dávno vyřešena otázka nesnesitelného zápachu.Ty technologie na odkouření a filtraci kouře jsou dávno vyvinuty!Ale tohle je v kompetenci OU Kunice.Starosta když potká v obci podnikatele,tak se ho zeptá jestli by nemohl obec obdarovat finanční hotovostí.Mohlo by to dělat dojem,že když je mu podaří na nich vyloudit nějaké peníze,tak je na problém zápachu zapomenuto.Může to někomu připomínat situaci,kdy si zámožní občané,kteří měli máslo na hlavě si za feudalismu kupovali od vrchnosti odpůstky.!!
Když se v průběhu topné sezony podíváte od kunických bytovek dolů do obce,tak se vám mnohdy naskytne velice neutěšený pohled. Celé Kunické a Vidovické údolí je zamořeno štiplavým kouřem,který občané musí dýchat!Mnoho mladých rodin s malými dětmi se sem z Prahy přestěhovali aby jejich rodiny žily v čistém prostředí,investovali obrovské finanční prostředky na postavení RD,které jsou vybaveny ekologickými systémy vytápění a pak jednotlivci především ze staré zástavby obce,kteří bydlí i ve více jak 100 roků starých domech s neekologickými a zastaralými topidly,které jsou odkouřeny chátrajicími komíny a ve snaze ušetřit spalují kde jaký sajrajt který hoří!!! A tohle to je v kompetenci odboru životního prostředí OU Kunice který tuhle problematiku jak je vidět vůbec neřeší !!!
To co občané dýchají má zásadní vliv na jejich zdraví a délku života.Je paradox,že nejčištší vzduch dýchají občané hlavního města,kde žije v našem státě nejvíce stoletých občanů,protože většina domů je napojena na teplárny,které jsou postaveny mimo město a zbytek topí plynem a elektrikou.
Je naprosto skandální,že chataři,kteří se svými rodinami k nám přijedou na víkend,by mnohdy pro své zdraví udělali více,kdyby zůstali doma a vůbec sem nejeli.!!

!!!,

re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-22 16:22:48

Dobrý den,
tak nějak nechápu o co Vám jde.
Žiju v Kunicích spoustu let, a:
1) BonaVita je nástupce bramborárny, která smrděla dříve mnohem více. Možná máte pravdu v tom, že nějaká úprava, pokud je možná, by se hodila, ale byla tam dříve než všechny domy v okolí.
2) To, že pro pražáky se Kunice staly lukrativní obcí, vyhnalo ceny pozemků natolik, že dnes se sem stěhují buď velmi bohatí lidé nebo lidé vysoce zadlužení, čekající nový život plný vůně a radosti. Přeji jim to, nicméně ty pozemky jsou právě v blízkosti dálnice, bonavity nebo bez infratruktury a nebo velmi drahé.
3) Nemůžete přikazovat kdo čím má topit. Pokud porušují zákony, je třeba je trestat (souhlas), ale to si myslím se tolik neděje a bohužel sposuta spadu je způsobena hnědým nekvalitním uhlím. To, že spousta lidí nemá na nové kotle, černé uhlí, či topení elektřinou - to tu bylo také vždy a žádná novinka to není. S tím se musíte smířit a oni koneckonců také.
4) Co se týče dálnice, tam je to celkem jasné.

Stejně jako původní občané (kterých tu podle mě už tolik není) musí akceptovat velmi zvýšenou dopravu krz obec a s tím související znečištění.

Prostě tohle tak je a tady bych k hodnocení vůči současným zastupitelům byl opatrný.

Nicméně, pokud jde o vedení obce, tak Vám musím dát v něčem zapravdu. Celý problém je totiž v nesmyslném územním plánovaní.
Také struktura investic je naprosto strašná. Jenom se tu asfaltuje proto, aby se mohli stavět domy ve zbývající části přírody. Uzemni plan je hnus, dukaz bud neprofesionality, nebo neceho jineho.... Velmi smutného. Zastavené plochy se zněkolikanásobily. 10 let se tu řeší chodníky, travička, a hlavně asfalty. Zastavitelné plochy pronikají do zbytku přírody pro procházky , nepočítá s tím, že lidé by se také rádi prošli, nadýchali toho čertvého vzduchu.
Světe div se, v lednu jsem se dočetl, že Kunice potřebují školu. Není to překvapivé? Já jsem myslel, že se spolehneme na služby kolem a všichni budou tleskat. Rozmnožíme se, budeme vybírat spoustu daní a lidé nebudou nic potřebovat. Vůbec se Říčanům potažmo Popovicům nedivím. Zastupitelstvo zaspalo. Brutálně. Ano, je třeba dělat i něco jiného než vymýšlet poplatky. A ono světe div se nepujde jen o školu. Máme tolik zastavitelné plochy, že bude potřeba daleko více služeb. Obec by měla pořádat kulturní akce, zajišťovat pro mládež místo na sportovní vyžití a kroužky. Spolehá se akorát na 40 let starou tělocvičnu a hřiště. Lidé budou žádat knihovnu, kroužky, lékaře i lékárnu. Velmi brzo.
Na co nám budou už děráve asfaltky? Kunice byla dobrá malá obec. Ale už se změnila.,

re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-22 21:20:28

Dobrý večer.
Napsal jste velice kvalitní a podnětný příspěvek.Když už takhle hodnotíme situaci v obci - co říkáte například na tu opěrnou zeď ve Vidovicích?
Zjistil jsem si,že tyhle sypané opěrné stěny - Gabiony, byly původně vyvinuty na zpevnění hrází potoků a řek.
V říčním korytě musí být navíc každé cca 3 metry kvalitně kotveny a i samy svojí váhou v šikmé ploše hutní břeh.
Ve Vidovicích by stačilo,kdyby byla tahle nevhodná technologie vysoká tak maxinálně 1,3m a zbytek zeminy mohl být odtěžen.Bagr se svahovou planýrovací hlavicí má pan Jiří Pačes.
Firma za tichého souhlasu našich zastupitelů tuto\" opěrnou zeď \" vytvořila do nesmyslné výše zřejmě hnaná snahou o co největší fakturaci a zbylou hlínu místo odvezení přihrnula !! Terén místo aby se snižoval směrem k vozovce,tak se v některém místě naopak navyšuje! A to se neptám kde skončilo to vytěžené dřevo z aleje minimálně 80 let starých smrků.Ale to jistě každý uhodne!
Opět zde byl vybudován paskvil,který zohyzdil část obce u hlavní silnice, který se bude muset předělat!!.Přitom u nás v obci již bydlí hodně mimořádně kvalitních a kvalifikovaných lidí.Například paní ing. arch.Martina Křípalová,která léta pracovala na útvaru Hlavního architekta hlavního města Prahy.Tato stavba která se již začíná naklánět do vozovky svědčí o velké míře nevkusu a buranství našich zastupitelů a z tohoto monumentu na blbost musí být smutno nejen pani Martině!!
Asi by bylo dobré,kdyby tihle naši zastupitelé do konce svého volebního období už raději nestavěli vůbec nic!!
Snad budeme k příštím volbám přistupovat odpovědněji a zvolíme si do zastupitelstva kvalitní lidi.

!!!,

re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-22 23:46:42

S tou zdí - to nevím, nerozumím tomu. Pokud se naklání, tak to je hodně velký problém. Na té zdi je smutné, že jí zaplatili občané, to s Vámi souhlasím. Na druhou stranu nevím, jestli ta původní nebyla v již tak havarijním stavu že ji opravdu nebylo třeba vyměnit. A nevím kolik stála.
Já nechci hodnotit každou investiční akci ,protože tomu např. nerozumim jako vy, ale mně vadí využití našich peněz.
STačí se podívat na rozpočet:
1) 25% výdajů - asfalty. To je strašný. Jak je možné, že za peníze občanů se zhodnocují pozemky jiných? Kdyby to bylo 5%, ok, ale 25%??? To je opravdu nefér. A víte co je vtipné? Že vlastně nejvíc z toho zaplatily právě ti původní občané, kteří nemají na to uhlí....
Naproti tomu:
2) Kultura cca 110.000 Kč = 0.5% (z 22 milionů).
(Jen tak pro zajímavost kultura celkem se vyrovná poskytnutým penězům na "muzejní činnost" což ani radši nechci komentovat, z toho mi je vážně špatně. Doufám, že to bylo jen jednorázové a nebo, že za ty peníze se orpavdu něco začne dít. Ale i kdyby, jsem i s muzeem na 1% výdajů. Mimochodem máme za těch 100K alespoň do toho muzea přístup zdarma? Pokud ne, tak jsem pro dobrovolné přispívání na tuto činnost, ne z rozpočtu.

Myslím, že zastupitelstvo by mělo přizpůsobit rozpočet více sociálním sportovním, kulturním potřebám občanů a také se více zaměřit na to, aby výdaje z rozpočtu co nejvíce zvyšovaly kvalitu života.

Co se týče p. Pačese, tak tady jste mi celkem nahrál. Vzhledem k tomu, že (ještě za minulého zastupitelstva) se mu "podařila" změna uzemniho planu uprostřed obce na velkokapacitní sklady ačkoli kamion vjíždící do tohoto areálu na čtvrt hodiny zablokuje silnici, protože tam není místo, tak tam bych byl pro to, aby obec ním nikdy nespolupracovala a otom jak to tenkrát bylo si každý může udělat svůj obrázek. Zjuste si změnot svůj pozemek dnes na to aby tam byl lehký průmysl...
No, ale buďme rádi, ze se nerozhodl tam udělat třeba krematorium nebo skládku nebezpečného odpadu. Věřím, že by s tím nenašel tehdy odpůrce...

,

re: re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-23 09:01:42


!!!,

re: re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-23 09:24:02

To krematorium by byl malér.Jestli se upamatujete,tak na začátku devadesátých let se uvažovalo o výstavbě centrálního krematoria pro celý středočeský kraj v centrální části obce na tom poli nad "Dalasem".Prý by to zvýšilo zaměstnanost v naší obci! - dalšími pracovními místy. To bylo tenkrát oficielní stanovistko OU Kunice.
Takže ty sklady v centru obce jsou mnohem menší zlo než to obrovské krematorium.
Jinde v Evropě je už po mnoho let dodržována směrnice - Obytná zona a Industriální zona.
Asi před rokem jsem četl v Respektu nebo Reflexu komentář,kde se autor článku vyjádřil,že dobu kdy ve vedení byli "odborníci" z řad kotelníků,kulisáků a podobných odvětví je snad definitivně za náma,ale že je velký problém především na Obecních úřadech.
Ti schopní a talentovaní lidé se už dávno živí sami - podnikají a v zastupitelstvech se vyskytují lidé buď všeho schopní a nebo až ti třetí až čtvrtí nejchytřejší,vědomi si skutečnosti,že ani Nejvyšší kontrolní úřad nemá kompetenci je zkontrolovat!!!
Tím je snad řečeno vše.!!

!!!,

re: re: re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-23 10:26:49

Když už jsme mluvili o panu Pačesovi, - pan Pašes může chtít ledascos,i tu největší debilitu,ale od toho je OU,aby kohokoliv umravnil a kvalifikovaně rozhodl.Ty sklady v obci jsou za OU Kunice!!

!!!,

re: re: re: re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-23 13:16:41


,

re: re: re: re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-23 14:53:02

Kdysi jsem se zařekl, že nebudu reagovat na příspěvky diskutérů, kteří se neumějí podepsat. Vzhledem k tomu, že v nastalé diskusi se kromě názorů objevují i nepřesné informace, jsem jako zastupitel obce nucen reagovat.
1. Gabionovou zeď ve Vidovicích vybudoval majitel přilehlé komunikace - Středočeský kraj. Obec u kraje pouze iniciovala potřebu řešit havarijní stav bývalé zdi. Obec nerozhodovala o zvolené technologii a nepřispívala na tuto opravu žádnými prostředky. Pokud se potvrdí informace, že se zeď naklání, budeme to řešit.
2. Situaci kolem demografického vývoje v obci sledujeme a řešíme prakticky neustále. Tak jako se nám podařilo rozšířit na trojnásobek kapacitu místní školky, tak každoročně zajišťujeme možnost našim rodičům umísťovat děti do okolních škol, především do Velkých Popovic. Věřte, že nás to stálo nemalé úsilí a prostředky. Vzhledem k tomu, že se obec Velké Popovice rozhodla nedodržet domluvené dohody, byli jsme nuceni zřídit školu vlastní. Od září tohoto roku otvíráme 1. třídu
3. Na kulturní a společenské akce přispíváme každoročně a velmi rádi. Pokud máte zájem nějakou akci zorganizovat, přijďte na zastupitelstvo (každé první pondělí v měsíci) určitě tuto akci finančně podpoříme.
4. Stávající územní plán byl schválen v roce 2002. Pokud jste si pořizovali v Kunicích nemovitost po tomto datu (tak jako já), předpokládám, že jste se s územním plánem seznámili ještě před tím, než jste své nemalé prostředky investovali. Pokud jste v obci již v té době žili, tak předpokládám, že jste se aktivně svými připomínkami zapojili do schvalovacího procesu.
5. Pokud máte nějaké další dotazy, připomínky či náměty budu velmi rád když přijdete na veřejné zasedání zastupitelstva. Doufám, že vás osobně budeme moci přesvědčit, že nejsme zas tak velcí burani, lidé všeho schopní a ani lidé 3.a4. kategorie

ing. Pavel Hirsch
zastupitel obce

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-23 14:59:12

Kdysi jsem se zařekl, že nebudu reagovat na příspěvky diskutérů, kteří se neumějí podepsat. Vzhledem k tomu, že v nastalé diskusi se kromě názorů objevují i nepřesné informace, jsem jako zastupitel obce nucen reagovat.
1. Gabionovou zeď ve Vidovicích vybudoval majitel přilehlé komunikace - Středočeský kraj. Obec u kraje pouze iniciovala potřebu řešit havarijní stav bývalé zdi. Obec nerozhodovala o zvolené technologii a nepřispívala na tuto opravu žádnými prostředky. Pokud se potvrdí informace, že se zeď naklání, budeme to řešit.
2. Situaci kolem demografického vývoje v obci sledujeme a řešíme prakticky neustále. Tak jako se nám podařilo rozšířit na trojnásobek kapacitu místní školky, tak každoročně zajišťujeme možnost našim rodičům umísťovat děti do okolních škol, především do Velkých Popovic. Věřte, že nás to stálo nemalé úsilí a prostředky. Vzhledem k tomu, že se obec Velké Popovice rozhodla nedodržet domluvené dohody, byli jsme nuceni zřídit školu vlastní. Od září tohoto roku otvíráme 1. třídu
3. Na kulturní a společenské akce přispíváme každoročně a velmi rádi. Pokud máte zájem nějakou akci zorganizovat, přijďte na zastupitelstvo (každé první pondělí v měsíci) určitě tuto akci finančně podpoříme.
4. Stávající územní plán byl schválen v roce 2002. Pokud jste si pořizovali v Kunicích nemovitost po tomto datu (tak jako já), předpokládám, že jste se s územním plánem seznámili ještě před tím, než jste své nemalé prostředky investovali. Pokud jste v obci již v té době žili, tak předpokládám, že jste se aktivně svými připomínkami zapojili do schvalovacího procesu.
5. Pokud máte nějaké další dotazy, připomínky či náměty budu velmi rád když přijdete na veřejné zasedání zastupitelstva. Doufám, že vás osobně budeme moci přesvědčit, že nejsme zas tak velcí burani, lidé všeho schopní a ani lidé 3.a4. kategorie

ing. Pavel Hirsch
zastupitel obce

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-23 14:59:39

Kdysi jsem se zařekl, že nebudu reagovat na příspěvky diskutérů, kteří se neumějí podepsat. Vzhledem k tomu, že v nastalé diskusi se kromě názorů objevují i nepřesné informace, jsem jako zastupitel obce nucen reagovat.
1. Gabionovou zeď ve Vidovicích vybudoval majitel přilehlé komunikace - Středočeský kraj. Obec u kraje pouze iniciovala potřebu řešit havarijní stav bývalé zdi. Obec nerozhodovala o zvolené technologii a nepřispívala na tuto opravu žádnými prostředky. Pokud se potvrdí informace, že se zeď naklání, budeme to řešit.
2. Situaci kolem demografického vývoje v obci sledujeme a řešíme prakticky neustále. Tak jako se nám podařilo rozšířit na trojnásobek kapacitu místní školky, tak každoročně zajišťujeme možnost našim rodičům umísťovat děti do okolních škol, především do Velkých Popovic. Věřte, že nás to stálo nemalé úsilí a prostředky. Vzhledem k tomu, že se obec Velké Popovice rozhodla nedodržet domluvené dohody, byli jsme nuceni zřídit školu vlastní. Od září tohoto roku otvíráme 1. třídu
3. Na kulturní a společenské akce přispíváme každoročně a velmi rádi. Pokud máte zájem nějakou akci zorganizovat, přijďte na zastupitelstvo (každé první pondělí v měsíci) určitě tuto akci finančně podpoříme.
4. Stávající územní plán byl schválen v roce 2002. Pokud jste si pořizovali v Kunicích nemovitost po tomto datu (tak jako já), předpokládám, že jste se s územním plánem seznámili ještě před tím, než jste své nemalé prostředky investovali. Pokud jste v obci již v té době žili, tak předpokládám, že jste se aktivně svými připomínkami zapojili do schvalovacího procesu.
5. Pokud máte nějaké další dotazy, připomínky či náměty budu velmi rád když přijdete na veřejné zasedání zastupitelstva. Doufám, že vás osobně budeme moci přesvědčit, že nejsme zas tak velcí burani, lidé všeho schopní a ani lidé 3.a4. kategorie

ing. Pavel Hirsch
zastupitel obce

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: re: ovzduší v naší obci , vložen: 2014-01-23 18:01:25

Pane obecní zastupiteli,který jste se do naší obce přistěhoval po roce 2002.
Dovolím si Vás poučit a to nejen Vás,jaké jsou zásady při výběru pozemku pro stavbu rodinného domu:
poblíž pozemku by neměla vést dálnice,nebo frekventovaná ulice.Nemělo by se v těsné blízkosti nacházet vedení vysokého napětí,popř. transformátor.
Pozemek by měl být na rovině,popřípadě se mírně svažovat k jihu.Neměl by přes něj vést telekomunikační,popřípadě armádní kabel ,plyové potrubí a neměl by být zatížen věcným břemenem.V jeho blízkosti by se neměl nacházet zdroj obtěžujicího zápachu,hluku atd...Pokud by byl z pozemku pěkný výhled do kraje,tak by to byla hodně velká přidaná hodnota.
To kde dnes bydlíte,respektive který pozemek jste si zakoupil o něčem vypovídá,ale nechci být netaktní abych zde určoval Vaše IQ,na to si musíte odpovědět sám,protože Vás neznám.Mnohé z těchto zásad jste při výběru Vašeho pozemku vůbec nevzal v úvahu a nechal jste se napálit. Říká se,že to rozparcelované pole poblíž dálnice zčásti vlastnil někdo z OU Kunice,a těmto lidem se vůbec nejednalo o zdraví kvalitu bydlení kupujicích,ale aby tohle pole,které je k bydlení naprasto nevhodné co nejrychleji prodali!!!
Tak ať se Vám tam pěkně bydlí,když ani v létě v noci když je vedro si pro hluk z dálnice ani nemůžete otevřít okno,Nebo spíte se špuntama v uších.
V žádném případě se Vám neposmívám,spíš jsem naštvaný,že se vůbec něco takového v naší obci dělo a bylo podvedeno velké množství lidí!!


!!!,

re: re: re: re: re: re: re: re: ovzduší v naší obc , vložen: 2014-01-24 09:39:45

Tak teď jste se nám odkopal pane Knape. Že já vůl se nedržel svého předsevzetí :-)

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: ovzduší v naší , vložen: 2014-01-24 12:01:42

Dobrý den, pane Hirschi,
já osobně mám důvod k anonymitě ale netýká se Vás ani zastupitelů. Chovám se tu slušně a proto opravdu nechápu důvod, proč by to měl být problém.

Jasně, uznám, že 1-2 lidi zde svými komentáři ovládli forum, ale to vše by se určitě dalo řešit. Nelíbí se mi postoj zastupitelstva, že komunikovat zde je tak špatné. Proto radši nekomunikuje vůbec? To je spíš řečnická otázka, ale ono dle mého názoru by potom nebylo třeba věci uvádět na správnou míru...
Uznám, že problematika některých věcí je složitější, než ji vidí nezávislý pozorovatel, ale na druhou stranu, kdysi sem zastupitelé přispívali, včetně vás, a hodilo se to. Spíš mám dojem, že teď se to méně hodí.
Pokud mohu k Vašim bodům:
1) Gabionová zeď - k té jsem se schválně nevyjadřoval, protože nevím. Jen jsem kdysi četl, že původní investice byla hrazena z obecních peněz a případně bude zaplacena později. Nevím co k tomu víc říct, i kdyby se naklonila, tak by to šlo určitě řešit.
2) Upřímně, nevím, jak demografický vývoj můžete neustále sledovat a k čemu to je, protože se Vám v podstatě neustále mění pod rukama. Ale přiznejme si, že podmínky pro život, alespoň můj, se tu opravdu začínají zhoršovat. Rád se chodím procházet, ale doprava už je orpavdu tak hustá, že to přestává být příjemné. Domy narostly k úplnému okraji lesů a z řídka obývaných oblastí jsou dnes vila parky. Příroda tu fakt dostává pořádné rány a alternativy jak ji alespoň nějak nahradit nejsou. A co se týče té školy, tak to opravdu můžeme čekat s dalšími věcmi. Dle mého názoru opravdu budeme potřebovat řadu služeb a místo pro ně. A to celkem brzo.
3) Tato věta mě trošku děsí. Velmi by mě zajímalo jaká existují kritéria pro podpoření akce. A co se týče mých čísel - výše (0.5% rozpočtu), tak to opravdu vychází ze zveřejněného rozpočtu. A pokud teda se potom rozdělují peníze dále, tak na to nemám co napsat, protože je to zahaleno takovou mlhou, že na to ani nic napsat nelze, ale dobře to není. Možná jednu věc - podívejte se do okolních obcí, v tomto vážně Kunice velmi zaspali.
4) Uzemni plán je jedna velká hrůza. Ale co se tady delší dobu ptám a je vidět že to všem je nepříjemné, PROČ 25% rozpočtu jde do asfaltů? Dle mého názoru to je obrovská bota zastupitelstva jejímž jste členem. Protože to je neekonomické, nespravedlivé, nerovné a to zejména kvůli obrovskému daňovému zatížení, které jste schválili. To mi opravdu vadí a za to opravdu kritizuju a dle mého názoru to je neodborné, neracionální a nepromyšlené, špatné. Můžete pak dělat co chcete, ale to jsou obrovské utopené peníze na úkor jiného rozvoje. Ono totiž tak od lidí, kteří peníze v dnešní době potřebují je přesouváte směrem k developrům, sponzorujete bohaté. Doufám, že to na zastupitelstvu vyřídíte. 5) Přišel bych, kdybyste lépe zveřejňovali o čem se bavíte, program, trošku využívali webové stránky, aby, když člověk přijde měl dostatek infromací a nestal se z neho školák, který dostane za vyučenou, jen proto, že se zneužívá asymetrie informací ve váš (všech) prospěch (viz několik poseldních).

Nicméně na závěr, nedělejme si mezi sebou žádné bariéry, berte kritiku tak, že není vše co děláte špatně, ale řada lidí může opravdu mít dobrý názor na věc a opravdu i při dobré vůli vaše rozhodnutí může být špatné. Já si vážně nemyslím, kromě těch asfaltů a struktury rozpočtu, že děláte špatnou práci. Té dobré si opravdu cením.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: ovzduší v , vložen: 2014-01-24 18:09:17

Stejně jako Ing. Pavel Hirsch, který je mimochodem se svým bydlením jak vím spokojen, nerad reaguji
na nepodepsané příspěvky do diskuse.

Myslím si, že pan Hirsch nepotřebuje poučovat, ale spíš skutečně ocenit co pro obec dělá, ve volném čase a
zdarma. Navíc ještě každý měsíc ze svého, tak jako celá řada zastupitelů přispívá např.na obnovu Bílého kamene,
naučnou stezku, sportující mládež a podporuje tradiční hudební festival v Kunicích. Někteří lidé do této
diskuse často píší nepravdivé informace, polopravdy, lži a výmysly. Bůh ví proč ubližují lidem a dělají na základě lží zlou krev??!! Komu to prospěje? Proč je všechno v jejich očích tak špatné, nechápu to.

O zastupitele nebo podnikatele se anonymní pisálkové často otírají a kydají jen to špatné. Nestane se, když vyjde najevo jejich "nepravdivé" sdělení, že to dají do pořádku, omluví se. Při výzvě se zapojit, něco pro obec, své děti, své přátele něco udělat či alespoň si to přijít vyříkat do očí neudělají nic. Pánové využijme například tuto diskusi na to, že se sejdeme na pivo, víno či jen kávu a tam si to vyříkáme. Kdo je pro?

PS: Vstup do muzea je samozřejmě zdarma včetně knížečky a doporučuji si prohlédnout nové exponáty co lidé pořád nosí do muzea /mince, bankovky, porcelánové soupravy, šperky po hraběnce Berchtoldové, myslivecké trofeje, fotografie a pod./ Za poslední rok jsme od 17 občanů Kunic a Vidovic dostali do muzea desítky exponátů, které je třeba zarámovat, upravit, vystavit a pod. Všem moc děkuje muzejní spolek a stovky návštěvníků.

JUDr.Václav Růžička
zastupitel obce

JUDr. Václav Růžička,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: ovzduší v , vložen: 2014-01-24 19:00:55

Jsem si vědom, že jsme lidé chybující a ne neomylní. Jsme připraveni na kritiku a na diskusi. Já se jen pokusil uvést na pravou míru nepřesné informace.
Velmi jsem však znepokojen z názoru, že lidé, kteří si povětšinou na hypotéku pořídili v Kunicích nemovitost, jsou lidé bohatí a tudíž zlí, a nemají nárok dostat se do svého domu civilizovaným způsobem.

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: ovzduší v , vložen: 2014-01-24 19:08:11

Jsem si vědom, že jsme lidé chybující a ne neomylní. Jsme připraveni na kritiku a na diskusi. Já se jen pokusil uvést na pravou míru nepřesné informace.
Velmi jsem však znepokojen z názoru, že lidé, kteří si povětšinou na hypotéku pořídili v Kunicích nemovitost, jsou lidé bohatí a tudíž zlí, a nemají nárok dostat se do svého domu civilizovaným způsobem.

ing. Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: ovzduš , vložen: 2014-01-24 23:18:26

Děkuji Vám oběma za příspěvek.
Bohužel, ač jsem se snažil diskutovat slušně, tak místo debaty vidím přesun do osobní roviny.
Takže odstavce o lžích, zlé krvi, špatnosti atp záměrně přeskakuji. Nebuďme negativní. Buďme konstruktivní.

OK, co se týče muzea a mých informací, tak uznávám, nemám jich dost (stále) . Pokud je někde popsáno o co tu vlastně jde, rád si to přečtu.
Ale zkuste se na to podívat z jiné, nezávislé stránky.
Podle rozpočtu 2013 je činnost tohoto muzea 50% výdajů na kulturu. To je fakt. Zkuste v jiné obci požadovat takové procento na ?soukromé? (nevím) muzeum. Mně opravdu jde jen o čistě odbornou debatu, prosím berte to tak.

Pane Hirschi,
proti vašemu příspěvku se ohrazuji. To, co mi vkládáte do pusy jsem nenapsal, neřekl ani si to nemyslím. Nevím kde bydlíte ani vás neznám.
To, jaký kdo má přístup domů je volba každého z nás. Ano, před 30ti lety jsme se mohli takto dovolávat, dnes existuje kupní cena, která kvalitu zohledňuje.
Bohatství, o které jsem mluvil je standardní ekonomický pojem. Z bohatství plyne řada dalších věcí, které se projevují v určité míře v kuncicích. Jde zejména o spotřebu zdrojů (nejen veřejných peněz, ale i např. přírody). Bohatý mlže být i člověk s vysokými dluhy.

Nicméně všem kdo má před domem nový asfalt, tak vám gratuluji ke skvělému zhodnocení soukromé investice veřejnými penězi! Bohužel zbylých 90% občanů z toho nic nemá, kromě toho, že to zaplatili. To je primární problém,který s tímto mám.

Prostě pánové ať chcete nebo ne, tak dle mého názoru to asfaltování ve výší 25% všech prostředků na rok prostě spravedlivé ani správné není. Strančice, mají stejné problémy, ale dokáží to řešit. Investice do asfaltů necelých 10%!!! Méně než polovina a to dodělávají kanalizaci. Zato dávají více do školství a služeb. Dotují lékárnu, poskytují místo pro doktora a tak dále.
Bohužel jste se k tomu ani jeden nevyjádřil, takže asi chápu, že se o tom nechcete bavit. Ale jsem rád, že to tu je projednou zaznamenáno.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: ov , vložen: 2014-01-26 14:45:57

Pane místní odborníku na odkopávání,

Kamarádky vaší manželce musí bezmezně závidět že má odborníka na odkopávání,když se ve spánku doma odkope.
Ale teď vážně.
Každý z nás jistě zná dopravní značky začátek a konec obce.To mezi nima ,každá ulice i ulička v podstatě od plotu ke plotu je ve vlastnictví obce.Tak nemlžte! Středočeský kraj tu "opěrnou zeď financoval a možná doporučil firmu která realizaci uskutečnila. Tato firma nejprve odbagrovala asi 180 cm svahu a vyhloubila základy,kde stačilo udělat chodník cca široký 140 cm+ mělkou škarpu z betonových tvarovek.Nahoře mohla býti zachována ta travnatá cesta a terén mezi tím vysvahovat specielním zemním strojem. Ten prostor v obci se mohl krásně rozšířit a prosvětlit.
Naši předkové,kde vrchol mechanizace byly koňské potahy,lopaty a krumpáče se velmi nadřeli,než to vybudovali,Dnes ale ať pracují stroje,ale před tím musí pracovat mozky,které v tomto případě se možná zase vznášely někde v nadoblačných výšinách.
Asfaltování ulic v obci je velice důležitá věc a je nutné v ní pokračovat,ale ty ulice by měly být zasíťované.Je toho pouze 6 - voda,kanalizace,plyn,elektrika, optika a veřejné osvětlení.To asfaltování je stavba Obecního úřadu na pozemcích OÚ a proto nechápu tu drzost,že se asfalt vytvoří ke vratům a k brance pouze lidem,kteří jsou ochotni zaplatit navíc OU 600Kč za m2 asfaltu!!! Oni moc dobře vědí,že tohle nemohou faktůrovat,ale nutí občany aby tuto platbu zakamuflovali jako "sponzorský dar obci"!!!Každý z nás co zde má zahradu,tak platí OU nehorázně navýšenou daň a tohle je od OU Kunice obrovská lumpárna.Je to hnus! Styďte se!!
Měli by jste si brát příklad z Policie české republiky,která velice pečlivě vyhodnoceje podněty podepsané i anonymní!
Když někdo u nás napíše někakou kritiku,tak největší starostí zastupitelů je toho odvážlivce vyslídit,zesměšnit,zkompromitovat,společensky znemožnit,poslat ho do prdele,vymýšlet Kunické náhubkové zákony,vyhrožovat finančním postihem,popřípadě obecním zastupitelem vyhrožovat rozbitím huby a když to nezabere,tak na dotyčného napsat v Obecním časopise tendenčně upravený článek!!.Divíte se pak,žě občané jsou pasivní,když Vy nekomunikujete s občany bez ohledu jestli se pod příspěvek podepíší nebo ne.?Kde to žijeme??? - v Kunicích okres Praha východ - v obci zázraků a divů!!!
Vaše populistické a neupřímné pozvání občanů na nějakou schůzi,kde jste neupřesnil kde se bude konat a v kolik hodin,aby občané na vlastní oči se přesvědčili,že nejste občaný třetí a čtvrté kategorie.
Já jsem to ale takhle nepsal ,ale všeobecně ,pouze jsem použil několik vět z komentáře,který byl otištěn v časopise a který si moha přečíst široká veřejnost.
Nemůže to někomu připadat jako to přísloví o potrefené huse která nejvíc kejhá?
Další lež : Obecní zastupitelé nevykonávají svoji funkci zadarmo,ale za peníze,které se jim v letošním roce velice významným způsobem navýší!!
Občané nemohou posoudit kvalitu práce zastupitelů obce návštěvou nějaké schůze.Zde je potřeba aby OU požádal Nejvyšší kontrolní úřad o hloubkovou kontrolu a s výsledkem seznámit na schůzi širokou veřejnost.
A tohle by mělo udělat každé zastupitelstvo na začátku svého volebního období!!!!
Tak pane,ať se Vám doma ve spánku neodkopávají.

!!!,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-01-26 15:21:17

A abych nezapoměl,

je nutné poděkovat občanům.Na moje upozornění i ti největší huliči a čadiči přestali obec zamořovat dýmem.
Je opravdu silný mráz více jak minus 10C a obec není zadýmená.Tak vidíte že to jde.Nakonec to děláme sami pro sebe.

!!!,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-14 16:19:29

Dá se vůbec zjistit kolik se dává na to muzeum,protože v Kunicích se toho opravdu moc nedozvíte.

jana,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-15 18:59:34

Dobrá otázka Jano a předpokládám,že se Vám na ní nedostane odpověď.
Když si kdokoliv z nás ve svém rodinném domě popř. hospodářské budově vyčlení 1 až 2 místnosti kam snese z půdy staré nepotřebné harampádí,na stěny si dá fotografie prarodičů z první republiky a nazve to Kunickým muzeem,tak od OÚ Kunice nedostane nic,spíš mu doporučí ať si vybirá vstupné!
Když to samé udělá Kunický obecní zastupitel,tak se začnou s požehnáním vedení obce tomuto zastupiteli přelejvat peníze z Obecní kasy na jeho soukromý účet na provoz jeho soukromého"Kunického muzea" v jeho soukromé nemovitosti s tím,že když si to sám dopředu z Obecních penez zaplatí,tak nemusí vybírat vstupné!!!
Je to to samé jako kdyby Pražský magistrát nalil do Národního technického muzea částku cca 200 milionů s tím,že nemusí celý rok vybírat vstupné.Samozřejmě by to byla obrovská zlodějna a tunel,ale u nás v Kunicích je to po mnoho let úplně běžná praxe!!!
My jsme zde vyrostli do dospělosti bez nějakých naučných stezek a dalších nesmyslů,na kterých se zde pakují zase jedni a ti samí.Spíš by bylo zapotřebí a začít už v mateřských školách dětem vysvětlovat jaké zhoubné následky májí pro člověka drogy a alkohol a s tím souvisejicí trestná činnost!!!
Zde by asi byla opravdu nutná pořádná kontrola v součinosti policejních vyšetřovatelů aby se zjistilo jestli podobných penězovodů /tunelů/ z Obecní kasy směrem k nejrůznějším kamarádíčkům a příbuzným není zde v Kunicích povícero.

,,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-16 22:17:31

Všem kdo má zájem se více dozvědět o našem společném " Kunickém obecním muzeu", jak po stránce financování rekonstrukce místností, financování provozu, dokupování exponátů, dotace EU a významu exponátů v muzeu jsem po domluvně termínu e-mail: ruzicka@zamekberchtold.cz k dispozici. Rád Vás provedu a se vším s potěšením seznámím. Děkujeme také za nové velmi cenné exponáty našim občanům, sponzorům a příznivcům, kteří obci darovali dvě stříbrné mince, jednu zlatou minci, porcelánové soupravy a dva šperky hraběnky Berchtoldové. Bude obci potěšením když i aktivní pisatelé HP budou také sponzory nebo podpoří obecní muzeum, aby se naše mládež dověděla o svých předcích a nevěnovala se jiné negativní činnosti/drogy, alkohol a pod./.

JUDr. Václav Růžička
zastupitel obce a člen
obnoveného muzejního spolku

JUDr. Václav Růžička,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-17 18:12:59

Pane JUDr Růžičko,
předpokládám a to nejen sám,že člověk Vašeho vzdělání -pokud jste ho nezískal v Plzni - by měl pochopit na co se občané ptají a co je zajímá, to jest . kolik peněz z obecní kasy se ročně přelejvá do Vašeho soukromého zámečku.- příspěvek pani Jany!
Udělejte si zde třeba dalších 10 "muzejí", ale prosím pěkně pouze za svoje!!! a vybírejte si tam vstupné !!!To co tady předvádíte je doslova tunelování obecní kasy.
Pokud bude mít zájem OU Kunice mít obecní muzeum,tak když uvažují o přestavbě OU,tak ať si do projektu dají požadavek na dvě místnosti navíc a ať tam následně vybírají též vstupné,aby na nás ostatních neparazitovali!!

Dotacema z EU bych tady moc neoperoval.Všichni víme ze zdělovacích prostředků co je to tam za svinstvo a jak to chodí a už jich pár zavřeli a snad další přibudou.Vždyť Česká obchodní komora dostala od EU pokutu za podvody několik set milionů Kč!!!!

Dále jsem nepochopil,jak zázračně působíte na mládé lidi aby nechlastali a nefetovali,když jednou projdou Vaším pseudomuzeem a pak už nic ?

Skoro v každém Vašem příspěvku loudíte na lidech sponzorské finanční dary.Říká se že lidé kteří jsou stále bohatší a bohatší, tak jsou zpravidla hamižnější a hamižnější. Zamyslete se prosím sám nad sebou!!
To že lidé Vašeho ražení jsou navíc ve vedení obce má ten efekt,že zde máme mnohem dražší daně z nemovitostí než v hlavním městě a stále máte málo a stále vymýšlíte finty jak naše lidi doslova oškubat.

Zde využíváte situace,že do obecního zastupitelstva se lidé nehrnou a o práci v OU nemají zájem.

Volby do zastupitelstva se kvapem blíží a měli by jste vyzvat mladé lidi,především z těch nových jak jim pohrdlivě říkáte naplaveniny,aby projevili o práci v OU zájem a kandidovali,protože jak je vidět tak je nutná změna a lidé pokud nechtějí zde mít nejdražší bydlení ve středočeském kraji a nechtějí aby se zde za jejich peníze stavěly a financovaly naprosté debility,tak budou muset při volbách myslet.

,,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-18 10:23:57

Pane, přispivateli do HP máte dost smutný život když všichni kolem jsou tak špatný. Napište kdy se přidete podívat na muzeum promluvit si o všem co roky neprávem kritizujete. Neubližujte lidem a nedívejte se
na svět tak černě.

JUDr.V.Růžička

ruzicka,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-18 17:26:15

Vážený pane,
přečtěte si laskavě po sobě zpětně všechny vaše příspěvky (podepsané i anonymní) a při vaší inteligenci jistě nakonec sám uznáte, že důvodem, proč lidé nemají o práci v zastupitelstvu zájem není výsledek práce nás zastupitelů.

Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-19 08:34:34

Je asi zbytečné v započaté plodné diskusi pokračovat a snad byla pro mnohé poučná a snad mnohým občanům otevřela oči a probudila je z letargie,což je před volbama do obecního zastupitelstva více jak žádoucí.

,,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-19 10:37:34

Pane známý neznámý, v diskusi má cenu pokračovat na téma kdo nevíce škodí ovzduší v Kunicích a přilehlém okolí. Nemá cenu pořád "jen" lživě kritizovat svými doměnkami. Proč za poslední dvě volební období se u OÚ Kunice přilásilo nově k tr. pobytu cca 500 obyvatel? Asi mají Kunice rádi a mají k ním vztah.
Proč se dluh obce snížil o desítky mil. Kč.?
Které zastupitelstvo/osoby/ se přičinil o:
- novou MŠ
- chodníky
- nové cesty
- nové osvětlení
- od 1.9.2014 otvíráme ZŠ
- zahajuje se stavba 48 jednotek pro důchodce ve Vidovicích dokončeno 2016
- obnova Bílého kamene
- naučná stezka Kunickou přírodou
- umělá tráva, zavlažování a umělé osvětlení hřišť
- nová náves a park Kunice
- oprava a odbahnění rybníka
- dětská hřiště Všešimy, Lomnice, Vidovice
- nové silnice na dálnici D1
- místo velké skládky u vojáků máte pěkný park, muzeum a moho dalšího.
Jak jste asi někdy správně uvedl a tohle vše zvyšuje o statisíce všem vlastníkům jejich nemovitosti, pracely a RD.
Zeptejte se co o Kunicích říkají v sousedních obcích o rozvoji obce, o starostovi, o sportovním a kulturním životě, o školství a pod.
Nesrovnávejte Kunice s tím jak to chodí někde ve státě, to jim potom moc křivdíte a dopouštíte se...
Naštěstí je v obci desítky lidí, kteří pomohou činy a i příspěvkem. Na OÚ zjistíte kdo kolik ze svého přispěl
na cesty, MŠ, naučné stezky, rybník, muzeum, hřiště, sport dětí, kulturu v obci, úklid v obci, obnovu zeleně a pod. jsou to za posledních 8 let mil. Kč. Kdo chce skutečně informace na OÚ získá. Jsou i věci, které se nedaří to k životu patří a vždy je snaha to napravit.

ruzicka,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-19 12:14:28

Pane JUDr Růžičko,

napsal jste to sice velice pěkně,ale asi si nerozumíme.To co je pěkné vidí každý,ale je stále co zlepšovat, je nutné nastavovat naším zastupitelům zrcadlo a upozorňovat na nedostatky,aby jsme se posunuli o něco dál.Chcete mi zde snad říci že si zde vymýšlím a lžu? O ničem takovém nevím.
Na otázku položenou paní Janou jste z pochopitelných důvodů neodpověděli !!
Možná by jste měl občanům vysvětlit,že jsou zde pouze žádoucí servilní příspěvky opěvujicí genialitu našich zastupitelů a žádná konstruktivní kritika.
Já mám spíš obavu,aby Vám nezačali pučet na zádech andělská křídla a nezačala nad hlavou svítit svatozář.

,,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-20 20:18:43

Drahý pane,
když tento týden pustili z vazby jednoho z největších gaunerů u nás - Ivo Rittiga,tak prohlásil v TV posměšně na adresu policie,že zoufalí lidé dělají zoufalé věci.
Tuto skandální větu by mohl někdo zneužít a mohl by napsat že sebestřední zoufalci flustrovaní v chorobné touze po moci,korytech a penězích píší zoufalá vyjádření.
Proto aby k něčemu takovému u nás nedošlo,tak si dovolím tento Váš příspěvek okomentovat:
-Mareřská školka - to gratuluji,moc pěkné
-chodníky - zde jste zapoměli k čemu mají sloužit,tj k bezpečnému pohybu občanů a především jejich dětí.Šířka chodníků je nedostatečná a je to uděláno spíš na efekt.
-cesty v obci - pár set metrů jste jich letos nechali zaasfaltovat,ale píšete to jako by jste zaasfaltovali všechny ulice
-osvětlenív obci- na těch několika stech metrech chdníčků jsou pěkné lampy a jsou pěkně nasvícené 3 přechody pro chodce.Jinak v ostatních částí obcí je osvětlení nedostatečné.Mnohde jsou i více jak 15 let připravené kabely na Veřejné osvětlení a stále nic
-základní škola zde byla správně postavena již někdy ve dvacátých letech minulého století.To že jí naši zastupitelé prodali nebo jinak zašantročili aby měli o starost méně,tak nyní chybí a bude to stát velké finanční prostředky
-48 bytovek pro důchodce - tak to se nechám překvapit,jesti to bude opravdu pomoc sociálně slabým občanům a nebude to zase nějaká špinavost jako Zámecká školička v Berchtoldu pro předškolní děti za lidovou základní cenu 12500Kč + další... ne za rok,ale za měsíc!!
-obnova bílého kamene - To tam na tom kopci chcete stavět kolotoče a stánky s občerstvením?
- nová náves a park v Kunicích - Nevím o jakou náves se jedná,ale ta v Kunicích vypadá tak,jako by se zde na 80 let zastavil čas.Tím trávníkem a několika zasazenými stromy a štěrkovou pěšinou jste snad nic nezkazili.
-naučná stezka - Trávu v obci vloni mimo parčíku u OU Kunice jste prvně posekali až když v září přestala růst. Všichni jsme viděli 1m vysokou trávu,120 cm vysoké kopřivy,bodláky až 150 cm vysoké...V některých ulicích jste trávu posekali poprvé po minimálně 20-ti letech.To chcete dětem ukazovat jak má vypadat obcí vytvořený a propagovaný bordel?
-odbahnění rybníka-pokud je ve vlastnictví obce tak prosím.
-Dětská hřiště - výborný nápad.Doufám že jsou oplocená
Nová silnice na dálnici D1 - s tímto asfaltovým povrchem nemá OU Kunice nic společného.Je to Investice Středočeského kraje!!! Tak nelžete

To že se zde zvýšil počet lidí o 500 v našich pěti obcích je sice hezké,ale říká se tomu bezpracný zisk.
Pak ke vší hrůze všichni zjistí,že zde nemají lekárnu,poštu,lékařské středisko, školu,krejčovství,prádelnu,chemickou čistírnu oděvů a mnoho dalšího,ulice jsou v některých denních dobách přeplněné auty,do hlavního města jedete i o hodinu déle když je to ucpané atd.
Občas sem jezdí bezohledným způsobem do Berchtoldu bezohlední Ruští zbohatlíci ve svých opancéřovaných autech...
To se to pak splácí dluhy,když se nemilosrdně a bezohledně občanům několikanásobně navýší daně z nemovitostí !!
Jako největší zlo pokládám ten tandém Berchtold,jeho majitel ve vedení obce a penězovod z obecní pokladny do Berchtoldu.
Pokud se tam budou chovat tak,že nebudou občany obtěžovat hulákáním do mehafonů,pouštěním reprodukované hudby na celou vesnici,ohňostroje doplněné silnými detonacemi a hlavně za svoje a pod.,tak ať si zde jsou.
Když jste se sem přistěhoval,tak se říká,že ten dům co v něm vydlíte jste stavěl napůl se svým příbuzným.Měl jste manželku a 2 děti.Pak jste se rozvedl a pokud jste je nepodvedl,tak jste přišel o 75% rodinného majetku.Znovu svadba a 2 děti. Až sem je to v pořádku,to se v životě stává.
Pak jste nám zde všem něco předvedl,že by i křišťálově čistý Standa mohl závidět!
Napsal jste že určitě musím mít smutný život,když vidím všechno černě. Právě naopak! Nemám žádné dluhy,nikdy jsem nikoho nepodvedl,nedostával jsem žádné dotace a nemusím se bát,že by někdo přišel kde jsem na to všechno vzal a jestli ty peníze byly řádně zdaněny!!!
Tady by stálo za zamyšlení a úvahu,kde by jsme byli ve splácení Obecních dluhú,kdyby se peníze z Obecní kasy nepřelejvaly do Berchtoldu a o to víc se ty dluhy umořovaly!!

,,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-20 21:02:44

Vazeny pane ,toto uz jste prehnal uz reagujete jak blbec

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-21 16:37:01

Vážená pane Knape,
V úvodu svého blábolu jste citoval pana Rittiga, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. V naší obci je to citát jako ušitý na Vás. Stydte se.

Zdeněk Rybka,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-21 17:04:12

Vážení sousedi,
co dodat, díky za reakce. Premýšlím kde se může brát v člověku tolik výmyslů a nenávisti? Každý normální člověk si udělá svůj názor. Náš pan farář Nikolaj Konstantin by asi řekl "pokusme mu pomoci z té navraživosti"....... ale jak?

ruzicka,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-21 17:33:51

Pro občany Kunic, kteří znají příspěvky, povahu, charakter a minulost pana Knapa netřeba cokoli uvádět na pravou míru. Pro naše nové sousedy však musím uvést na pravou míru jednu zásadní informaci. Do zámku Berchtold nebyly nikdy "přelévány" žádné prostředky z obecního ropočtu. Naopak si myslím, že obec Kunice je velkým dlužníkem p. Růžičkovi a celé jeho rodině za rekonstrukci zámku a zcivilizování celého okolí.

Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-21 18:19:56

Vazeni navstevnici HP patrim mezi ty,kteri jsou radi,ze Vidovicky zamek a jeho okoli bylo citlive zvelebeno a chtel bych se dozit rekonstrukce celeho statku,okoli a zbourani silenych plechovych hal na okraji Vidovic.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-21 19:53:29

Po přečtení těchto několika zlostných a nekonkrétních příspěvků,kde jsem byl nazván blbcem,obviněn z nějaké nenávisti a mám se prý stydět...
I ten největší blbec jako jsem já ví,že když má nějaký subjekt dluhy a je úplně jedno jestli je to rodina,firmy nebo Obecní Úřad,tak je normální,že se snaží tyto své dluhy v co nejkratší době uhradit a nemůže se chovat velkopanským,rozhazovačným způsobem!
To co tady předvádíte Vy je do nebe volajicí nestoudnost. Na lidi uvalit velikou daňovou zátěž a pak mít jak se říká posvícení. To Vás nenapadlo,že by jste mohli tím že by se více šetřilo snížit občanům daň z nemovitosti?Pro mnohé by to byla veliká úleva!
Ještě jednou jsem si přečetl ty mé odpovědi na vyjmenování záslužných činnů našeho zastupitelstva,z příspěvku JUDr. Růžičky a nevím v čem bych se mýlil. Je to obyčejné konstatování skutečnosti,i když pro mnohé velice nepříjemné.
Snad je každému jasné,že od lidí jejichž nejoblíbenější místo je místní Kunická hospoda a kteří se aktivně podíleli na vydrancování a vykradení zámečku ani nelze nic jiného očekávat.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-21 20:36:32

Vazeny pane reaguji na Vas posledni prispevek - nenazval jsem Vas blbce ale napsal jsem ze reagujete jak blbec ted vidim,ze jsem se mylil,musite byt hodne nestastny clovek a tudiz Vas lituji.Proti kunicke hospode vubec nic nemam ale byl jsem tam naposledy pred rokem.Pokud jde o drancovani zamecku kunickymi obcany pravdepodobne myslite ty co chodi do hospody tak to jste asi zapomel nebo nevite kdo mel zamecek v uzivani v dobach rudych apacu.Jen nevim,jestli k tomuto kmenu nepatrite.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-27 14:54:51

Zde bych si s dovolením dovolil dokončit to zhodnocení úspěchů našeho zastupitelstva,protože u dvou jsem si nebyl jistý a raději jsem se jel ještě jednou podívat.
-nové náměstí - nejbližší je v Mnichovicích,ale nepatří pod OU Kunice
-osvětlení fotbalového hřiště - tak zde jsem utrpěl mírný šok. - Veřejné osvětlení,pokud to někdo nechápe se buduje za účelem zvýšení bezpečnosti občanů a aby se zvýšila ochrana jejich majetku!!Navíc zde v obcích máme pernamentní podpětí a oni zde vybudovali takovéto monstrozní osvětlení fotbalového plácku.Jestli někdo zná podobný případ,kde by se v takhle malé vesnici jako jsou Kunice,kde je v mnoha místech tma jako v ranci se obecní zastupitelé vykašlali na občany a vybudovali přednostně takovýhle monstrum které dosud nikdo nepotřeboval,tak mě prosím opravte !!
Ti vnímaví občané jistě tuší proč tomu tak je a Ti ostatní se doftípí až sem přijede trénovat reprezentační mužstvo,u koho budou bydlet a který zastupitel se na tom nažvejkne. Asi by jsme se zde měli všichni když to zde takhle půjde dál připravovat na Kunický BLACKOUT tím,že by jsme si domů pořizovali záložní el. agregáty!!
Tady bývá takový dobrý zvyk,že když někdo tak blbý jako jsem já poukáže na věci se kterými se doposud v životě jinde nesetkal a které nechápe proč se dějí ,tak se místo vyčerpávajicí odpovědi poukáže na jeho minulost a nebo se nekomunikuje!
Snad nemusím zde vysvětlovat,jakým lidem umožňoval komunistický režim vysokoškolská studia.To museli být hodně velcí pochlebovači a aktivní přisluhovači minulého režimu....
Asi by Vám nebylo příjemné kdyby někdo o Vás napsal třeba např. - kdyby Grebeníček přišel na schůzi Obecního zastupitelstva a viděl by jak se to tam hemží vysokoškolskými tituly a bylo by úplně jedno jestli tu školu za totality dokončili a nebo byli pouze přijati že by láskyplně rozpažil ruce a zjihlým hlasem by zvolal "tak braši vítejte na palubě" .Poučení z tohoto blbého přirovnání vyplívá,že každý z nás je nějak komunistickým režimem poznamenán a když chce zde někdo někoho kádrovat,tak by měl začít především u sebe.
Myslím,že by se lidé dneska měli posuzovat podle toho jak se v posledních 25-ti letech chovali,jestli nekradli,nepodváděli,nezneužívali svých veřejných funkcích ke svému obohacení atd ....
Co na to říkáte pane faráři Nikolaji Konstantinoviči - dostanou se do nebe lidé kteří se chovají nečestným způsobem a nebo je čekají muka pekelná a věčné zatracení? Oni Vás mají jak se říká na háku,protože už si v mnohých případech stačili vytvořit sami nebe a ráj na zemi!!! A pokud se nyní modlí k bohu,tak pravděpodobně jenom proto,aby na ně nepřišla nejaká kontrola a nebo aby nezačalo nějaké vyšetřování. Toť vše.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-27 18:00:02

Vazeny pane to co zde predvadite s tim jsem se jeste nesetkalVase zloba zavist cisi z kazde vety kterou zde uvadite jestli Vam vadi ze nekdo ubytuje lidi kteri prijedou do Kunic da jim najist tak to nejste normalni.Ze se sviti na hristi Vam muze byt uplne jedno Vy ucty za tuto spotrebu nehradite a pokud si myslite ze rozsviceni svetel na hristi zpusobi podpeti v siti tak na to se zeptejte odbornika ze to je blabol.Pokud mate podpevi obratte se na dodavatele flektriny at Vam zajisti dodavku dle podeprane smlouvy o dodavce.Kecy o Grebenickovi nekomentuji

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-27 20:17:30

Vážený pane,
Proboha co sem pletete nějakou závist,která není.Mě hoteloví hosté nejakého soukromého zámečku vůbec nezajímají,ale jestli jste to nepochopil,tak zde upozorňuji na podivné nakládání s obecními pěnězi a divné priority v pořadí obecních investic !!!
To hřiště kdyby nasvětlili až když budou nasvícené všechny naše obce - a je jich 5,tak bych neřekl ani ň a možná že bych i zatleskal.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-27 21:11:16

Opět jenom pro upřesnění. Osvětlení tréninkového hřiště nebylo financováno z obecního rozpočtu.
p. Růžička rekapituluje výsledky práce zastupitelstva/osob. Trénikové hřiště spadá do kategorie osob.

Pavel Hirsch,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-02-27 21:59:27

Zdravím pane,ale JUDr. Růžička to napsal trochu jinak.
Snad ho omlouvá,že ten příspěvek psal v pracovní době asi ve velkém spěchu,takže vznikla malá nepřesnost.
Tyto drobné nepřesnosti by určitě nebyly kdyby se lépe komunikovalo s občany aby byli lépe informováni.

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-03-21 15:12:27

Čtu tady tyto příspěvky a je to smutné,a hlavně je to o nekomunikaci zastupitelstva,ale to pan Růžička asi nechápe.On má svojí pravdu.


alena,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-03-24 11:51:05

Paní Aleno,
souhlasím s Váma.
Pan Knapp tu plácá nesmysly a znehodnocuje diskuzi, která by dokázala otevřít oči zastupitelům v některých věcech. Já jsem se na začátku snažil věcně diskutovat, na to zastupitelé reagovali nevěcně a těžce, pak se do toho zas vložil pan Knapp, ten by se fakt měl léčit - je to fakt politováníhodný člověk. Jenže na to se zas zastupitelům reagovalo hladce. Ach jo.
Ale když jsme začali u životního prostředí, mně třeba vaážne vadí, že tu silně ubylo možností jít se ven projít. Mně nezajímá zámeček (soukromý business), FK Kunice je ale třeba super.
Bílý kámen je fajn, ale mně víc vadí kolik přírody mizí. Jako ekonoma mě naprosto irituje struktura veřejného rozpočtu a přímě zhodnoccování soukr. majetků asfaltováním vysokými daněmi. Ptám se, proč to asfaltování je tak důležité?? Jak se to obci vrátí a v jaké době? A proč zrovna jsoiu vybrané tyto investice a ne jiné?

To muzeum, nevím, že pan Hirsch mluví o tom, že nejde o přelévání peněz, když v struktuře rozpočtu je jasně daná kapitola kunické muzeum a jak jsem psal je to 50% výdajů na kulturu v obci? Můžete nám to tedy prosím vysvětlit? Opravdu to nelze nikde najít.

Nevím, ale když na začátku diskuze mluvím o asfaltování, a že to není fér, přijde pan Hirsch a reaguje dost naštvaně, s tím že nějak musí domů = vyjde najevo že před vlastním pozemkem - vyasfaltováno. Asi jsem se Vás dotknul, vlastně mi to je jedno, ale je nepsrávné se na to dívat trošku kriticky?

Teď se asi 2 pánové naštvou, jako se to stalo u příspěvku na který neodpovědělí z 2014-01-24 23:18:26 - ale co to třeba spíše vysvětlit, napsat teda jak to s tím muzeem je?
Pane Růžičko, pokud odhalíte karty, nakonec přeci nikdo nemůže mít nic proti muzeu? Každého ale zajímá na kolik nás vyjde a celé to tak nějak vyvolává pochybnosti...

A co třeba to udělat předem? Pak by se nemuseli občané třeba naštvat a nakonec ani vy, páni zastupitelé. Podle mě to není nevážení si vaší práce, jak to interpretujete, ale občané se prostě zajímají jak to s těmi našimi penězi je. Já si jenom našel že jich celkem dost jde do asfaltu...

A také mi vadí, jakým motorem se tu staly investice. Víte co já chci? Dobrou cyklostezku, mít se kam projít, méně čtyřkolkářů v přírodě, vidět ochranu stávající krajiny, lepší územní plán, lepší lesy. V rozvojových oblastech mít nějaký plácek na kopání (nic drahého), mít v obci čisto (to se vám více než podařilo, dle mého názoru), zmapování černé kanalizace. Mně fakt nezájímá celá diskzue kolem zámečku (ani pozitivně, ani negativně). Ale třeba kurty jsou tam bezva, jsem za ně rád, ale je to business, nic víc, nic míň. A když už jsem u zámečku, je samozřejmě dobře, že tam neni to, co tam bylo, a jsem rád že pan Růžička se rozhodl investovat zde. Ale zase nic víc, nic míň, je to business (a je to tak správně). Nejsem za to vděčný, či nevděčný, je to soukromé rozhodnutí, které některé věci velmi zelpšilo, ale za některé jsem vděčný méně.
Prostě podle mě se tu nějak zastupitelstvo strašně vzdálilo od potřeb řady lidí, ale oceňuji, že pan Růžička a Hirsch přišli sem a diskutovali. To je dobrý začátek, jen prosím pana Knappa, aby toho už nechal. To, jak tu bylo napsáno, nic dobrého nepřinese.

Pak věřím, že si všichni budeme lépe rozumět a ubude emocí.
,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-03-25 10:50:05

Pane ´
Dovolím si reagovat na Váš poslední příspěvek.:To že nasnášíte pana Knappa je Váš soukromý problém a Váš názor na který máte plné právo,ale kdyby nic jiného,tak ty jeho kritické podněty mají do sebe něco pozitivního v podstatě aniž si to uvědomujete tak i u Vás!
Píšete :
Prostě podle mě se tu nějak zastupitelstvo strašně vzdálilo od potřeb řady lidí, ale oceňuji, že pan Růžička a Hirsch přišli sem a diskutovali. To je dobrý začátek, jen prosím pana Knappa, aby toho už nechal. To, jak tu bylo napsáno, nic dobrého nepřinese. Zase nic konkrétního v čem se mýlí,ale hlavně potlačit diskusi !!
Buďte bez obav ale přinese.Už i Vy máte pochybnosti,jak se tady podivně hospodaří s obecními penězi,to že by měli o investicích předem Obecní zastupitelé diskutovat veřejně s občany,že se zde přelejvají pod nejrůznjějšími záminkami obecní peníze do Berchtoldu,píšete že by měl Judr Růžička odhalit své karty atd.
Dne 5.3. na Aktuálně CZ Ministrině životního prostředí Věra Jourová uveřejnila článek pod názvem " V Bruselu jsme slabší než Rumuni" - Jde o to aby z fondů EU se financovaly věci,které lze zhodnotit v měřitelných číslech.
Třeba v oblasti cestovního ruchu je veřejný prospěch dotací na různé akvaparky,hřiště a zvláště pak soukromé hotely více jak diskutabilní!!
Zde byly velice poučné a zajímavé názory diskutujicích,kdy pan Plachý napsal,že úředníci rozhodujicí o dotacích zde nejsou jak si myslí od toho aby pomáhali lidem,ale aby pomohli především sami sobě a když z toho nemají mít nic,tak z toho nebude mít prospěch vůbec nikdo a klidně nechají více jak 60 milijard propadnout!!!
To že v tomto zlodějském systému založenému na nejrůznějších kamaráčoftech,korubci atd... chce pani ministrině zavést pořádek jistě musí potěšit každého slušného člověka jakožto zároveň i ta skutečnost jak dnes uveřejnili v TV,že probíhá soud s třinácti úředníky kteří měli na starosti rozdělování dotací...
Klidně nechte pana Knappa aby si zde psal svoje kritické připomínky a vy si zde také pište svoje a pokud máte až dojemnéou péči o něčí duševní zdraví,tak nic nezkazíte,když se necháte vyšetřit v nějakém odborném zařízení i Vy. Děláte dojem úplného prosťáčka!
Já jen doufám,že nebudete kandidovat do Obecního zastupitelstva,protože by jsme zde podle Vás museli všichni chodit v gumovkách a rádiovkách a anténou.
Dále bych si zde nechal vysvětlit ten ohňostroj 15.3.2014 na Berchtoldu. To chtěl Judr Růžička důstojně oslavit 75 té výročí obsazení našeho státu Hitlerovskými armádami??,nebo to bylo kvůli většímu kšeftu??!!
Buďte ujištěn pane ´že naši obecní zastupitelé určitě nepožádají Nejvyšší kontrolní úřad o provedení hloubkové kontroly na OU KUNICE!!!

!,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-03-26 16:19:53

Pane Knappe to je vážně příliš, nemluvíte pravdu, záměrně manipulujete různými metodami, a od svých rodičů a prarodičů jsem slyšel už kdysi dávno, že jste byl za místní pako již před desítkami let. Perfektně to potvrzujete :-)

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-03-26 19:24:33

Pane ´
Když dojdou argumenty,tak se jako obvykle uráží.
Ale dovolím si Vám vysvětlit v čem se mýlíte.
Napadáte ve svých příspěvcích asfaltování ulic,výstavbu rodinných domů a dožadujete se ještě více kultůry v obci.Za kultůrou si každý z nás může dojet do Prahy.Autem to trvá 20 min a vlakem do centra 35 min,ale zde jsou nutné investice!!
Každý stát který je v EU posílá část svého státního rozpočtu do Bruselu,tam se to různě přerozdělí,kdy ty bohatší státy přispívají na rozvoj těm chudším státům a tyto finance jsou přeposílány nazpět. A zde je velice důležité co s tím jak kde udělají. Takové Španělsko a Řecko ty peníze většinou probendili a jsou blízko státnímu bankrotu. Naproti tomu jsou země,kde tyto prostředky investovali do vzdělání,vědy a výzkumu, rozumně investovali do podnikání a pod a hle místo aby bankrotovali,jako ti Balkánští flákači,tak prosperují!!
To co doporučujete Vy,neasfaltovat ulice a misto toho se kultůrně veselit je naprosto chybné a je to Balkánská cesta do pekel.
Tyhle naše většinou zanedbané vesnice potřebují investice,investice a zase jenom investice.Ale rozumné investice.
Jako rozumnou investici nepovažuji výstavbu nového Obecního úřadu.To je opravdu to poslední co potřebujeme.Jako příklad by mohli sloužit Strančice. Zde postavili novou poštu,zdravotní středisko,bufet ,knihovnu a celkem na malém prostoru Obecní úřad.
Místo okázalého a zbytečně velkého OU občané spíš potřebují dům služeb,kde by mohla být např. Prádelna,chemická čistírna oděvů,lékařské a zubní středisko,krejči,prodejna oděvů a obuvi,kuchyńské potřeby,papírnictví,opravna obuvi,lékárna atd.
Dále je potřeba položit ve všech obcích optické kabely vysokorychlostního internetu,pokračovat ve výstavbě chodníků a ne chodníčků a asfalrovat a asfaltovat.
Snad jsem Vám to napsal dost srozumitelně.

",

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-04-11 20:44:43

Pane ´dovolím si s Vámi souhlasit s tím,že pan Knapp byl dle zdělení Vašich rodičů a prarodočů vždy považován jako místní pako,i když tady bydlí asi tak 5 let.
Své dětství prožil ve velice skromných podmínkách,matka samoživitelka + dvě malé děti.
Po návratu ze základní vojenské služby měl 3 zaměstnání.Do 14,30 hod pracoval jako automechanik a odpoledne a večer jezdil v ČSAD 102 Vršovice s autobusy a nebo učil v autoškole.
Když vozil Federální ministry tak to bylo opět cca 350 hod za měsíc + ministerský autobus.
Když byl v Čedoku a nebo dělal Tiráka tak to bylo opět cca 400 hod za měsích.
Když 2 roky jezdil za trest ze sklápěčkou,tak jezdil 14 hod šichty.
Když pracoval na několika cizích zastupitelských úřadech,tak to bylo opět 350 - 400 hod měsíčně.
Když začal podnikat,tak neměl 7 let dovolenou.
Nikdy se s námi nechodil vožírat a když někdy vyšetřil 2-3 dny za měsíc volna,tak zde stavěl svépomocí.
Máte pravdu takhle prožít celý život může jenom vylízaný pako.

´",

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-04-11 20:45:30

Pane ´dovolím si s Vámi souhlasit s tím,že pan Knapp byl dle zdělení Vašich rodičů a prarodočů vždy považován jako místní pako,i když tady bydlí asi tak 5 let.
Své dětství prožil ve velice skromných podmínkách,matka samoživitelka + dvě malé děti.
Po návratu ze základní vojenské služby měl 3 zaměstnání.Do 14,30 hod pracoval jako automechanik a odpoledne a večer jezdil v ČSAD 102 Vršovice s autobusy a nebo učil v autoškole.
Když vozil Federální ministry tak to bylo opět cca 350 hod za měsíc + ministerský autobus.
Když byl v Čedoku a nebo dělal Tiráka tak to bylo opět cca 400 hod za měsích.
Když 2 roky jezdil za trest ze sklápěčkou,tak jezdil 14 hod šichty.
Když pracoval na několika cizích zastupitelských úřadech,tak to bylo opět 350 - 400 hod měsíčně.
Když začal podnikat,tak neměl 7 let dovolenou.
Nikdy se s námi nechodil vožírat a když někdy vyšetřil 2-3 dny za měsíc volna,tak zde stavěl svépomocí.
Máte pravdu takhle prožít celý život může jenom vylízaný pako.

´",

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-04-12 08:01:33

Pan Knap si zaslouzi pomnik. Dekujeme hrdino.

Knap je hrdina,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-04-12 12:27:25

Knap je lepší než Chuck Norris.

Chuck Norris,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-04-15 22:23:05

opravdu trapné

,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-03-29 17:36:35

Moc hezky napsané.


,

re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re: re , vložen: 2014-03-29 17:41:04

Myslím tím příspěvek z 25.3. v 10.50hod

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa