Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-07-02 22:54:55

Zdravím,

tak se nám to nějak kazí. Smrad ze spalování uhlí našich občanů nám mnohem častěji otravuje život. Občas si někdo pálí i přes léto několik dní keře a přidá si do nich nějakou tu toxickou látku. Když jdete kolem rybníka, divíte se vykácení strání na pozemních obce a říkáte se kdopak to asi a za jakým účelem to asi udělal. Pokud se nejede autem je príma cesta od začátku Kunic na náves, takové skoky do příkopů. Změna?

Marty

Marty,

re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-07-14 19:29:54

Dobrý den,

Tento úsek silnice v obci Kunice od dálnice na náves je v podstatě nejnebezpečnější část obce :
-neozmačené prudké klesání vozovky dopravní značkou
-není zde omezená rychlost vozidel
-absence chodníků

Ale zato budeme mít chodníček na návsi k obecnímu úřadu.

Být obecním zastupitelem je odpovědná práce ve prospěch občanů a ti naši se chovají ... škoda mluvit.

Všichni můžeme býti rádi,že zde v 70 cm škarpách to zatím odnesli jenom pomačkané karoserie automobilů a že tu ještě nebyl žádný smrťák. Takové Mirošovice které jsou v podstatě na rovině mají v celé obci 40 km/h

,,

re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-07-15 13:34:17

Chodníček na návsi k obecnímu úřadu je chodníček k znovuotevřené a opravené škole, kam možná budou chodit i tvoje vnoučata.

k,

re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-07-17 12:05:55

Asi jo, zejména pokud bydlí v kostele. Ale co ty, které bydlí ve vilkách u dálnice a budou muset chodit po silnici (nebo příkopem?) ve směru od Strančic nebo od Všeším?!?!?!
B

,

re: re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-07-18 20:50:12

Zdravím,
Tato situace v Kunicích by mohla mnohým připomínat poměry za totality,kdy komunisti občanům zdražili vše co mohli a pak o 40% zlevnili lokomotívy.
V Kunicích není v nejnebezpečnějším místě v obci vybudován kvalitní chodník,ale za to ho budují na návsi od kostelíku k Obecnímu Úřadu...
Další nepřehlédnutelná stavba v Kunicích je modernizace velice zpustlého rybníčka ve Žlábkách.Už nyní je to velice zajímavé a po dokončení to bude moc pěkné. Z tohoto vodního díla připomínajicího přírodní koupaliště stavěného za peníze daňových poplatníků budou jistě nadšeni hoteloví hosté Berchtoldu včetně jeho majitele. Lze předpokládat,že místní lidé znalí poměrů se do tohoto zmodernizovaného kačáku příliš nepohrnou,protože vědí,že potůček napájejicí toto vodní dílo protéká areálem zemědělského družstva,popřípadě v jeho těsné blízkosti.Při každém větším lijáku je velké množství močůvky a nejrůznějšího sajrajtu spláchnuto do uvedeného potůčku a nateče to do tohoto našeho kačáku.
Předpokládám,že kvalita vody zde bude pod důkladnou kontrolou okresního hygienika.

,,

re: re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-10-04 08:47:13

Dobrý den,
V poslením čísle Kunického čaopisu mě zaujala stránka 18 a 19,tj placená inzerce RKO a Sdružení nezávislých kandidátů Kunice.Doufám že né za peníze daňových poplatnků.
Co je to RKO? - před několika roky parta štamgastů z hospody Na staré faře došla zřejmě pod vlivem svého každodenního alkoholového rauše k přesvědčení,že by bylo dobré se o své celoživotní hospodské skušenosti podělit i s odtatními a to především s mladou generací a založila "výběrové občanské sdružení RKO.
Žádná iniciativa občanů by se neměla znevažovat,ale je nutné si uvědomit,že partu nadšených brigádníků s hráběma nahradí s tisícinásobnou efetivitou zametací stroj jaké používají Komunální služby v Praze.
Co slibují?
-o podobných chodníčcích jaké jste vybudovali v Kunicích byla dne 1.10.2014 reportáž v TV z Bohumína,kde zoufalý obecní zastupitel nás všechny poučil,že se nejedná o chodníky,ale o SMYKOLAMY,tj.když automobil na kluzské vozovce dostane smyk,tak aby zůstal stále na vozovce.
- podpora dětí a mládeže - zde je otázka jestli lidé,jejichž nejoblíbenější místo v obci je místní hospoda jsou vůbec kompetentní k tomu aby nám zde vychovávali mládež??
- zapojit více aktivních občanů do veřejného života - zde jsme se mnohokrát přesvědčili,že na otázky občanů neodpovídáte vůbec nebo Judr Růžička napíše,že autor příspěvku by se měl jít léčit.
-Tento pán s právnickým vzděláním je autorem návrhu Kunického náhubkového zákona,kde občanům výslovně zakazoval psát své podněty a stížnosti na net,jinak by jim hrozil finanční postih! Některé lidi přímo vystrašil a jiné znechutil natolik,že Vám na nějakou veřejnou diskusi na netu lidé kašlou!
-Dále by jste měli vysvětlit ten skoro 1 km dlouhý optický kabel položený z Kunic pod dohledem tohoto pána pouze pro potřeby Berchtoldu a s ostatníma lidma
po trase si vytřel zadek.
-dále by bylo na mistě nám všem vysvětlit ty mnohamilionové dotace do soukromého areálu,který úředník to posvětil,když už z TV všichni víme co v tom panuje za svinstvo a korubci.Mnohým lidem to tu zavání Ráthovinou!!!
-na nasvícené přechody už je státní norma.Jinak se už budovat ani nesmí.
- výrazné snížení dluhu obce - máme zde vůbec nejdtažší bydlení ve středočeském kraji včetně předraženého vodného a stočného.Takhle snižovat dluh by dokázal kdejaký primitiv a ani by se zde nechoval velkopanským a rozhazovačným způsobem.
-Zvýraznění naší obce v ČR. - to poslouží zase jenom majiteli Berchtoldu,aby měl větší tržby.My ostatní jsme vždy oceňovali ten klid a ticho v obci.
Nezdá se vám,že Kunice zvýraznil dostatečným způsobem ten spratek/mladý Puček/ který zchlastaný a zfetovaný zabil svým BMW mladou dívku?!!!
Navíc se pochlubil,že v minulosti na zlodějnách vydělával 70 000 k týdně! Zde se nabízí položit si otázku,kde se v tom mladíkovi bere to naprosté pohrdání zákony,dopravní vyhláškou a arogancí a bezohledností k občanům? To snad ani nemusím zdlouhavě vysvětlovat.Když jako malý kluk viděl vydrancování zámečku,vykrádní chat a RD,Ježdění pod vlivem alkoholu a drog těmi staršími v Kunicích,tak proč by to nemohli dělat ti mladší i na území hlavního města?
Z předvolebních slibů Sdružení nezávislých kandidátů Kunic mě zaujalo především:
- Kamerový dohled v obci - do obce je již 12-14 let zavedený optický kabel a tato pokročilá technologie by měla sloužit naprosto všem občanům a ne jenom jednomu.Tak jako je provedena elektrifikace obce,tak by měly být po obci zozvedeny optické datové kabely,které by mimo jiné také posloužili k instalaci kamer!
-co takhle řešit ten odporný zápach z Bona Vity?Kdyby Vám záleželo na občanech,tak by to už nylo dávno vyřešené!
-Co ten zpustlý chlív soukromého zemědělce se špinavou a opadanou omítkou? S gabionovou zdí to je nejostudnější stavení ve Vidovicích.
-Ta obrovská louže močůvky je také OK?,která je splachována do toho Vašeho zmodernizovaného kachňáku?
-Už jste poučili ostatní Obecní zastupitele jak se mají chovat k občanům?,tj slušně a zdvořile? Aby se nestávalo pravidlem,že když někaký zastupitel náhodou vyslechne rozhovor dvou občanů,kteří se mezi sebou baví o šlendriánu v obci,any nezačali
těmto lidem nadávat do šmejdů a vyhrožovat rozmlácením nevymáchané huby atd.. To že jste pane starosto připustil zapsání na kandidátku člověka s buranským chováním toho nejhrubšího a nejsprostšího ražení,tak jste se zde pasoval na jeho úroveň!
To jak jste se zapsali sami na kandidátku může mnohým připomínat totalitní praktiky. Je smutné a skandální,že se takhle chováte po 25-ti letech od změny režimu.Vy jste se vůbec nikam za ta léta neposunuli.Bohužel.

,

re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-07-27 22:44:07

k,moc dobře jsi to napsal.Ale nechalo by se to napsat i obráceně od školy a Obecního úřadu rovnou před hospodu.

,

re: re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-08-03 01:02:32

Nesmysly.
Mně se třeba celkem líbí, že když už se dělá škola, je snaha zajistit bezpečnost dětí a chodník zde nijak nevadí a bude se hodit i jinak.
Ale bohužel, je to další důkaz o tom, že se kašle na komunikaci s občany. Webovky k ničemu, a když už informace tak max co se děje na zámku.
Sakra v čem je problém???

,

re: re: re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-08-04 13:43:03

Nenapadlo Vás někdy drahý "anonymní" občane, že ten největší problém je ve Vás?
Naříkáte, že jsou webovky k ničemu, ale kdo by Vám na Vaše bláboly odpovídal?
Pokud Vám již někdo (nesouhlasně s Vámi) odpověděl,
byl Vámi veřejně pranýřován.
A už se konečně podepisujte celým jménem, stejně všichni víme o koho jde, můžete i krycím jménem.
Zdeněk Rybka.

Zdeněk Rybka,

re: re: re: re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-09-08 15:26:20

Pabe Rybko,
prominte, ale myslím,že jste reagoval nepřiměřeně.
Ano, naříkám nad webovkama. Ale ani ne proto jak jsou vedeny technicky, ale jako nad jedním z informačních kanálů.
A ano, naříkám nad komunikací s občany. Ale myslím to dobře. Podle mě vzniká spoustu nedorozumění.
No a taky naříkám nad letošními kandidátkami, ale to se samozřejmě týká i mě. Nic proti lidem, ale myslím, že obec se tu stává výborným businessem pro nejmenovaného podnikatele. Snad to vše dopadne dobře.
Ale třeba vy jste 100% spokojen se vším co se děje. A to je dobře, pozitivní myšlení se vždycky hodí.

Ono taky jsem si všiml 2 skupin na tomot foru:
- lide kterí poukazuji (spravne ci nespravne) na veci ktere se jim nelibi
- a lide okolo vedení obce, kteri si jakykoli namet / stiznost okamzite odpinknou jako fantasmagorii.

Hezký den.

,

re: re: re: re: re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-09-10 22:22:27

Vážený pane/paní´
Ve Vašem příspěvku mě zaujaly Vaše dva postřehy na které poukazujete,tj kandidátka do OU a bussines Vámi nejmenovaného místního podnikatele.
Zatímco v jiných obcích byla vedena velice plodná internetová diskuse,kde zájemci o práci v Obecních úřadech občanům sdělovali svoje vize jak dál a co zlepšovat,tak v Kunicích bylo jak se říká ticho po pěšině.Novou kandidátku jsem sice neviděl,ale je mi jasné,že na poslední chvíli na kandidátku napsali naší stávající zastupitelé opět sami sebe!! - jak jinak!!
Před lety skupina mladých lidí si v polích za obcí U Křížku dělala občas techno párty a v podstatě o nich nikdo ani nevěděl. A přesto si lidé stěžovali.
Dnes v centrální části obce-na Berchtoldu je pouštěna reprodukovaná hudba tak,že je to slyšet na opačné části vesnice,hulákají venku na sebe přes megafony a několikrát do roka v nočních hodinách tu máme ohňostroje doplněné velice silnými detonacemi.A to jenom proto,aby si zde pořádně nacpal svoje vlastní kapsy. Oni zakazují lidem v neděli sekat trávu a my si od nich musíme nechat líbit takovéto bezohlednosti!
Pokud tenhle vesničan nebude v OU,tak nebude moci zneužívat této funkce k osobnímu prospěchu,t.j. žádné ohňostroje,maximálně tak na silvestra,žádné přelejvánípeněz z Obecní kasy do Berchtoldu na provoz "Obecního muzea",ale bude si muset vybírat vstupné a netunelovat obecní kasu,obecní peníze přestanou proudit na zvelebování okolí Berchtoldu a nebo OU Kunice,ale tam kde to občané nejvíce potřebují a mnoho jiného!
Myslím že je mezi námi dostatek vzdělaných mladých lidí kteří nejsou poznamenáni komunistickou minulostí !!
Tak proč jim nedat příležitost??!!,

re: re: re: re: re: re: re: re: Ovzduší v naší obc , vložen: 2014-09-11 09:58:06

Vážený pane '
Protože používáte apostrof v oslovení i místo podpisu, začínám nabývat dojmu, že si píšete sám se sebou.
Pak se jenom divím, že spíláte Obecnímu úřadu a nejmenovaným podnikatelům. Vynadejte si a podivte se už konečně sám nad sebou a nepleťte nás do toho.
Zdeněk.

Zdeněk Rybka,

re: re: re: re: re: Ovzduší v naší obci , vložen: 2014-08-07 14:43:51

Ano nesmysly!Vy už jste viděl nějaký chodník ke škole? Já teda ne a to jsem se šel včera na to podívat.Zatím je chodník od OU Kunice před místní hospodu a kostel.U školy se ještě ani nehráblo.Kdyby ten chodník byl dělán pro děti,tak se začalo od školy. Za 3 týdny začne nový školní rok. To už mělo být dávno hotové!!
To že je chodník dělán pro děti je jenom spásná odpověď na kritiku,že se na nebezpečných místech pro občany,kde se jedná opravdu o holý život se chodníky nebudují,ale zato od OU k hospodě.
Je jistě zajímavé kam naši drazí zahnou když dojdou na konec chodníku. Do prava do kostela aby se pomodlili a nebo nalevo přes ulici do hospody aby se zchlastali?

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa