Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Železniční koridor Pha-ČB-Linz , vložen: 2015-05-17 21:17:28

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda někdo z Vás občanů obce Kunice ví o plánované trase varianta b) železničního koridoru přes obec Kunice směr Pha-České Budějovice-Linz? Aktuálně je hlavně řešen průběh trati přes Velké Popovice, ale je v úvaze i průběh tratě přímo přes obec Kunice, máte k tomuto nějaké informace?

Budu ráda za jakékoliv info, s pozdravem

Petra

Petra,

re: Železniční koridor Pha-ČB-Linz , vložen: 2015-05-20 15:49:41

Dobrý den, ano je zde plánována vysokorychlostní trať Praha Brno Vídeň. Mezi Kunicemi a Popovicemi jsou dvě varianty vedení tratě.

Přibližné mapky zde http://www.railvolution.net/czechraildays/2014/buletin_szdc.pdf
strana 10

Doporučená je blíže u Popovic, mezi Strančicemi a Popovicemi v tunelu.

Josef Mašek,

re: re: Železniční koridor Pha-ČB-Linz , vložen: 2015-05-25 22:07:42

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Co znamená "doporučená"? Jaká je možnost, že by vedení trati bylo nakonec přes Kunice a nikoliv mezi Velkými Popovicemi a Kunicemi?

S pozdravem

Petra

Petra,

re: re: re: Železniční koridor Pha-ČB-Linz , vložen: 2015-06-02 12:04:46

Jde o vyhledavaci studii, tedy hledani nejvhodnejsi trasy. Přes Kunice trat nepovede urcite (tedy v soucasne zastavbe). Koridor je mezi Popovicemi a Kunicemi jak jsem psal vyse, jedna varianta bliz jedna dal od Kunic. O trase ani stavbe neni rozhodnuto a je to proces jeste tak na 20 let minimalne. Na obrazku je videt, ze v obou variantach je na uroven obou obci uvazovan tunel, tak by to nemelo mit vyznamny dopad. Vlaky mají jezdit az 300 km/h - něco jako ICE v Nemecku.

, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa