Pohled na KunicePřidat Nové téma 
Hlavní strana 
Seznam témat 
Příspěvky nestrukturovaně 
O Hyde parku 

Bonsai Zahrada Kunice

Kunický Hyde Park

Správce diskuze, ani vlastník domény nenese odpovědnost za obsah diskuzních příspěvků. Příspěvky jsou výhradním názorem autorů. Správce nemůže ovlivnit jejich obsah, vyhrazuje si ale právo je odstranit, pokud zasahují do osobnostních práv jiných osob, odporují dobrým mravům nebo porušují platné zákony ČR.

Vyjádřete se i Vy!


Řadit dle:

Sekání pozemků , vložen: 2015-08-10 15:56:07

Dobrý den.
Se zájmem jsem si přečetl velice hodnotný článek v Obecním časopise2/2015,str. 7 - Vlastníci pozemků musí sekat,kde autor tohoto článku podepsaný -jší- upozorňuje občany a firmy na nutnost sekání trávy pod pokutou 30000 kč a u firem 500 000 Kč!!!
V zemědělské výrobě se seká tráva na loukách 2x do roka - seno a votava a po zbytek roku tyto louky slouží jako pastviny hospodářských zvířat.
Ale ve vyspělých státech západní Evropy se tráva v městské a obecní zástavbě seká každých 14 dní a tako skutečnost svědčí o vysoké kulturní úrovni,popřípadě buranství a lemplovství toho kterého národa,popřípadě lidí kteří jsou za to odpovědní.
Projel jsem si před nedávnem všechny naše přidružené vesnice a vypadá to tak jako kdyby daně z nemovitostí platili pouze občané bydlící kolem obecního úřadu a přilehlého parčíku v Kunicích a ti ostatní jako kdyby měli daňové prázdniny. Ty nejvíce zanedbané a neposekané pozemky jsou ale ve vlastnictví OU Kunice!!!!!
Mám před sebou katalog f. SECO-GRUP - což je český významný výrobce ucelené řady sekacích malotraktorů i komunálního standardu.
Zde mě zaujal příspěvek ředitele technických služeb Jičína,který píše že Jičín vlastní celkem 700 Ha pozemků a z toho je 50 Ha je v obytné části a těchto 50 Ha v jedné seči sekají až 15x do roka!!!!! a každý z malotraktorů natočí za sezonu 550-600 motohodin.!!! Co na to říkáte pane starosto a naši "drazí" obecní zastupitelé???!!!
A to jistě nemají občané Jičína takhle vysoké daně z nemovitostí a takhle brutálně předražené vodné a stočné!!!!!
Nemáte strach že návštěvníci Berchtoldu musí nabýt dojmu,že to tady vede třetí,popřípadě čtvrtá liga???!!!

JK, 
Přidat k oblíbeným ©2008, Jan Novák adresa